Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Şubat 2011 17:06

Sınıf öğretmeni,Halk eğitimden kaç saate kadar ekders karşılığı görev alabilir?

Sınıf öğretmeniyim.Zaten haftada 15 saat ekders alıyorum.Bunun yanında yetişkinlere yönelik 1.kademe okuma yazma kursu vererek haftada 10 saat ek ders te ordan alıyorum.Satranç egzersizi açan arkadaş doğum iznine ayrılacağı için o da bana devretmek istiyor.Haftada 6 saat olan egzersizi almamda bir sakınca var mı acaba?Biliyorum bazı densizler 'Allah gözünü doyursun' diyecek ama ben evime sadece akşamları gidiyorum yani çalışarak yasal kazanç elde etmeye çalışıyorum.Bilenler yazarsa sevinirim.

17 Şubat 2011 17:10

halk eğitimde snır olmaz.

17 Şubat 2011 17:21

eğitim öğretim yılı içinde haftada 10 saate kadar diye hatırlıyorum

17 Şubat 2011 17:28

Yetiştirme, Okuma-Yazma ve Uyum Kursları

Madde 8- Bu Esaslarla belirlenen azami ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;

a) Ders yılı içinde;

1) İlgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılmadığı günler için düzenlenen eğitim faaliyetlerinde,

2) Tam gün, tam yıl eğitim yapılan mesleki ve teknik okul ve kurumlarda bu programlar için,

3) Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çocuklarının, ortak dil ve kültür birliği bulunan soydaşlarımızın toplumumuza ve eğitim sistemimize uyumlarını sağlamak amacıyla açılan kurslarda,

4) Okuma-yazma kurslarında,

5) İşsizlikle mücadele projesi çerçevesinde yapılan beceri kazandırma ile ilgili eğitim programlarında,

6) Açıköğretim kurumları öğrencilerinin, örgün eğitim kurumlarında gördükleri yüzyüze eğitim uygulamalarında,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar,

b) Yarıyıl ve yaz tatillerinde;

1) Eğitim yapılan her derece ve türdeki örgün eğitim kurumlarında,

2) (a) bendinin 3 ve 4 numaralı alt bentlerinde sayılan kurslar ile 6 numaralı alt bendinde sayılan eğitim faaliyetlerinde,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerden branşı atölye, laboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar,

ek ders görevi verilebilir

yakci
Genel Müdür
17 Şubat 2011 17:39

Halk eğitimde sınır olmadığı doğru mu acaba?

**adakizi**
Yasaklı
17 Şubat 2011 18:04

halk eğitimin sınırını bilmiyorum ama halk eğitimin kursunun yanısıra haftada maksimum 6 saat egzersiz açabiliyorsunuz. yasal dayanağım yok ama okulumuzda hem halk eğitim bünyesinde kurs hem de okulda egzersiz yapan arkadaşlar var

17 Şubat 2011 20:48

hocam bir öğretmen okuldaki ek ersnde ayrı olarak haftda en fazla 10 saat ek ders alabilir siz egzersiz açamssınız bu durumda

TR0N
Yasaklı
17 Şubat 2011 21:56

Sayın hocam canını sıkma ücret,n, alırsın.

Ama bu devir işi hakında bir bilgim yok.Satranç egzersizinin Devir değişikliği için ilçe onayı gerekiyor bilginiz olsun.

yakci
Genel Müdür
17 Şubat 2011 22:12

Okuma yazma kursunu Halk Eğitim,egzersizi de okul veriyor sanırsam.Devir işlemi tabii ki onay ile olacak.

17 Şubat 2011 22:41

okuldaki ek dersinden ayrıyetten en fazla 10 saat alır,bu durumda egzersiz açamazsınız diye bir şey yok...

egzersiz de açılabilir,ayrıyetten halk eğitimden 10 saat ek ders de alınabilir

impessa
Memur
18 Şubat 2011 15:40

değerli öğretmenim, bence siz bu 15+10+6 ekdersi fazlasıyla hakediyorsunuz. Gerekli müracatları yapın, canınızı sıkmayın. Şimdiden hayırlı olsun.

yakci
Genel Müdür
18 Şubat 2011 22:00

Başvurumu yaptım zaten impessa hocam.Her öğretmen için aynı şanslar var.Boş oturmak yerine çalışmak daha güzel değil mi?

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi