Editörler : supporters.
«111213141516171819202122»

Rules6
Memur
19 Ocak 2017 02:18

Bu saydiklarini yapanlar mülakatta zaten suan. Tekrar dene al?rs?n in?allah.

Rules6
Memur
19 Ocak 2017 02:20

Tezkere sen o. 5 ayda neler yapt?n bizleri ayd?nlat?r misin :D

Jstc
Aday Memur
19 Ocak 2017 02:23

aynen 3 kez döndüğüm baktığım sorular vardı. ya bu böyle olmamalı dedim es geçtim zaman sıkıştırdı sonra herhalde hakimlik sınavını yetiştiremeyen bir ben varım sanırım. halbuki pembe fosforlu kalemlerimle güzel güzel çizmiştim olası kast olursa olsun demiş, bilinçli taksir öngörmüş ama gerekli özen yükümlülüğünü yerine getirmemiş kesin çıkcak bundan diye :) şu gerçek ki insanların muhakeme yeteneğini ölçen bir sınav değildi kabul; ama bu şekilde infaz vermek de kazanan arkadaşların emeğine hakaret olcak günah yani en iyisi önümüzdeki olası sınavlara bakmak tecrübe oldu demek ki neymiş, çok bilen çok okuyan çok anlayan değil; Allahın yürü ya kulum dediği kazanıyormuş ne diyelim :)

Rules6
Memur
19 Ocak 2017 02:26

Bende çok detayda boguldum. Okudum da okudum dibe girdim. bakt?m Simav geldi. ?imdi sorularla pekistirelim kanunla susleyelim bakal?m. hay?rl?s? hakk?m?z da..

Jstc
Aday Memur
19 Ocak 2017 02:34

rules benden büyükmüşsün, bak bir abim olarak sana tavsiye vermek istedim ister yeşillenirsin, ister sen kimsin diyebilirsin sadece iyiliğin için ama. Ablam şu an bulunduğumuz yerde adli hakim ikimiz yaşıyoruz bunu belirtmiştim, ablam 3.cü girişinde kazandı sınavı. ilk sınavından 69 almıştı o zaman şok kampanya !!!! ohal hakimliği gel vatandaş 54 alan hakim açıkları zararına kapatıyoruz kampanyası yoktu tabi, 1 puanla kaldı. İkinci sınavında ise 62 aldı daha da kötüye gitti yani. İlk 2 sınavında justice den tut o ahmet nohutçunun tuğlalarını hem anayasa hem idari sonra tensip çıkmış sorular hepsini yaladı yuttu olmadı, sonra kanundan çalıştı. Şimdi gidip soruyorum aklıma bişey takılınca, şu kanunun şu maddesinin şu bendinin şu fıkrasına göre şöyle olacak diyor; neden mi kanunları ezberledi çünkü...3.cü girdiği sınavdan 83 aldı 62 den 83 21 puan fark kanun bu işte inşallah kafanda bir fikir oluşturmuştur...

Rules6
Memur
19 Ocak 2017 02:40

Güzel karde?im benim Adl? k?s?m ful kanun için bir s?nav .... idari öyle de?il ... Tabiki kanunda önemli .. mesela istimval sorusu vard? idarede nerde kanunda geçiyor . iyukta sorular vard? hani nerede kanunda yazm?yor . salt kanun sorular? ç?k?yor evet ama idari k?s?m muhakeme art? konu bilgiside ister .ÖSYM bir dahaki s?nav? öyle bir yapar ki salt bilgi içerikli salt konu baz?nda ozaman tekrar s?nava haz?rlan?rsin. Bunuda istemem ..

Jstc
Aday Memur
19 Ocak 2017 02:47

idare hukukunda istimval çok bariz belli soruydu hocam yapma Allahını seversen tek olağanüstü kamulaştırma o var zaten.idare hukuku içtihadi bir hukuktur idare kanunu diye bir kanun yok ki okuyasın onda illa bir kaynağa çalışacan; ahmet nohutçu kanunname bana 7 de 6 getirdi (fullememi de HSYK sorusu engelledi bu arada :)) ama idari yargılama da tek kanunda geçmeyen soru ayim sorusuydu geri kalan hepsi kanunda var, çünkü kanundan kontrollerini yaptım. Mesela en çelişkili ihtilaflı sorusu danıştay 8.daire sorusuydu iyuk md 43 işte bu kadar. Ki en zor ve fark yaratan derslere bak hocam bilmem sizin nasıl geldi ama iyuk ve hmk dır sapması da en fazla gelen sorular bunlardan gelir. Elbette ki bazı derslere kanundan baksan da anlamayacaksın kimisinin kanunu yok ama belirleyici olan kanun maddeleri kanaatimce.

Rules6
Memur
19 Ocak 2017 02:48

Medeni kanununu okuyup girseydin ya zapatasiz hiç bisi yapamazdin s?navda çünkü direk konu bilgisi sormu?tu medeniyi.. borclarida öyle sormu?tu ... borclar kanununda yaz?yor muydu ç?kan sorular yazm?yordu ..

Rules6
Memur
19 Ocak 2017 02:52

?dare kanunu konu ve 28 tane ba?l?k kanun var onu besleyen ?imdi sen eksik arama yazimda as?l anlat?lmak istenene bak ... ablan ilk 2 s?navda kanundan calismamis hep idari hakimlik çal??mas? yapm?? adliden öyle zaten geçemez. son sene adli için çal??m?? Kanundan ... idari hakimlikte bu gordigun sinav sadece bir yuzuydu ÖSYM idari hakimligi çok farkl? ?ekillerde yap?yor. Bir dahaki simavda seninle tekrar konu?mak isterim.

Jstc
Aday Memur
19 Ocak 2017 02:54

hocam anayasa, idare ,idari yargılama ,medeni ve hmk ortak alan dikkatini çekeyim bu arada, adliler de bizimle bu sorularda aynı soruları çözüyor yani. Anayasa, idare, medeni, iktisat-maliye ve vergi kanundan baksan da yapamazsın zaten; tvs, iyuk hmk ceza genel hükümler, borçlar genel hükümler bunlar kanun işi. cezada ki türkiyede işlenmiş sayılan suç sorusunu ben memuruda katmıştım bir an için türkiyede işlenmiş değilde türkiyede yargılanır olarak algılamışım sınav esnasında eve geldim kanuna bi baktım şaka gibi 9. maddeyi kopyala yapıştır yapmışlar.

Rules6
Memur
19 Ocak 2017 02:56

Bende seni sevdim karde?im. iyi dinle beni aç kanunu oku tekrardan. 15. maddeye geliyorum diyor ki 6. madde de yazan bentleri ta??mas? kayd?yla diyor misal tekrar geri dönup baglAnti yapmak zorundas?n . konu kitab? zaten onu bir bütün ?eklinde kanun maddesinde koyarak zaten anlat?yor ustune yorum bile yap?yor. salt kanun bence idaride çok öyle bisi de?il yani .

Jstc
Aday Memur
19 Ocak 2017 02:57

bir de kanunu okumuştum güya bundan sormazlar dedim,önemsememişim çıktı :))))

Rules6
Memur
19 Ocak 2017 02:58

heee Bak iyuk ve hmk ve vuk eyvallah... Anayasa s?n?rlama sebepleri bir bütün halinde verilmemis kitapta onlar bir arada derli toplu kanun adam?n yorum gücünü de k?s?tl?yor ...

Rules6
Memur
19 Ocak 2017 03:01

Sana öyle geliyor themis ceza genel hukumler kitab?nda adam 350 sayfa anlatmis . güzelce okuyan insan ?u yorumu yap?yor zaten kanun maddelerini tek tek ele al?p orneklendirip detaylandirmis.yoksa adam ba?ka bisi anlatmas? mümkün de?il.

Jstc
Aday Memur
19 Ocak 2017 03:04

Hayırlısı olsun ne diyelim artık. biraz takıştık gerçi ama ben samimi bir şekilde cevaplamaya çalıştım yazılanları, hatamız olduysa affola... Allah yolumuzu açık etsin ne diyelim bir daha ki sınavda nasıl kazandığını anlatır olursun inşallah. İyi geceler...

davutonay
Aday Memur
19 Ocak 2017 08:40

Yeniden başlayalımda sonuçlarda bir gariplik yokmu sizce.

bordrocu
Memur
19 Ocak 2017 08:44

Selamınaleyküm, ben burayı görmeden bir başlık açtım meğersem açılmışı varmış:) Arkadaşlar ben de buradayım. Bu sefer niyeti bozdum kazanacağım inşallah. Yalnız sınav olacak mı? kimileri olmaz diyor, ancak dershaneler idari kursu açtılar. Belirsizlik var yine önümüzde. Ama bismillah dedim, hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

İnşaAllahHakim
Aday Memur
19 Ocak 2017 08:54

kurs a gidecek ve kurs önerisi olan var mı ? idari mezun..

hkmhnm
Memur
19 Ocak 2017 08:59

arkadaşlarım günaydın,2015 mayıs sınavından daha iyi geçmesine rağmen puanım 2016'da 10 puan inmiş durumda.. ne yapacağım ne yapmalıyım bilmiyorum. sakinleştirici ile ayaktayım. bir de özel sektörde çalışıyorum. bugün nasıl gün bitecek hiç bilmiyorum. ne yapacaksınız? önerileriniz nedir? benimle de paylaşın

davutonay, 7 yıl önce

Yeniden başlayalımda sonuçlarda bir gariplik yokmu sizce.

bordrocu
Memur
19 Ocak 2017 09:06

Bana kalırsa kursa gidip para kaptırma, ben ilk hazırlandığım sene gitmiştim, sonra gitmeden kendim çalıştım daha yüksek aldım. Tabi senin tercihin

İnşaAllahHakim, 7 yıl önce

kurs a gidecek ve kurs önerisi olan var mı ? idari mezun..

Toplam 731 mesaj
«111213141516171819202122»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi