Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Ağustos 2009 15:37

meb'de çalışan öğretmen etüt merkezinde çalışabilir mi?

çalışabilir mi acaba?bu konuda bilgisi olan var mı?

soul-deu
Şef
21 Ağustos 2009 17:54

çalışır hocm

murat745
Yasaklı
21 Ağustos 2009 18:13

www.tarihmekani.blogspot.com

hiperman
Aday Memur
21 Ağustos 2009 19:38

resmi olarak çalışılabilir mi hocam?

bu arada git reklamını başka yerde yap kardeşim...

karadeniz__li
Yasaklı
22 Ağustos 2009 04:30

2 sene önce olsaydı çalışabilirdi şimdi çalışamaz. hüseyin çelik denen vatandaşın öğretmenlere attığı binlerce kazığın birisidir bu.kanunu değiştirerek bunu engelledi 2 yıl önce..size günaydın..yediğiniz kazıklardan bile haberiniz yok.

Stufff
Genel Müdür
22 Ağustos 2009 04:37

Hocam çok kesin olmamakla beraber geçen yıl bu konuda bi düzenleme yapıldığını biliyorum. Öğretmenler okul dışında haftalık 8 saate kadar özell okullardan ders alabiliyolar diye hatırlıyorum ama etüt merkezi buna dahilmi haberim yok.

tbilgi
Müsteşar
22 Ağustos 2009 04:55

Resmi olarak yapamasanız da gayri resmi yaparsınız Hocam. Neden insanlara zorluk çıkarıp gayri resmi iş yapmalarına sebep olurlar ki? Yasakladılar da nolud? İnsanlar dershanelerde, etüt merkezlerinde çalışmaktan vaz mı geçti? Olan yine devlete oldu. Vergi kaçırılıyor. En karlı da herhalde dershaneler olmuştur.

karadeniz__li
Yasaklı
22 Ağustos 2009 05:00

önceden öğretmenler özel okullarda çalışamıyor fakat kurslar ve etüd merkezlerinde 8 saat çalışabiliyordu. sonra hüso ne düşündü bilemem özel okulları serbest yaptı fakat tüm kursları ve etüt merkezlerini yasakladı hem de kanunla. ha ne yapmak istedi amacı neydi bilemem..kim anlayabilmiş ki bunları ben anlayım?

fkm1979
Memur
23 Ağustos 2009 21:07

Hocam bende meb de çalışıyorum paralelinde özel okulda çalışıyorum bu bize verilmiş bir haktır ancak bilgim dahilinde dersanelerde ve etüt merkezlerinde çalışılamıyor sebebide mebdeki öğretmenin dersanenin reklamını yapabilceği veya baskı kurup dersaneye öğrenci yazdırmasıdır diye tahmin ediyorum ama özel okula zorla yazdırma gibi bişey söz konusu olamaz. ( Bu sitenin forumundaki insanlar öfke ve kin dolu ki düşünmekten aciz olmuşlar)

karadeniz__li
Yasaklı
23 Ağustos 2009 22:59

fkm1979.

1. si 2001 yılından 2007 yılına kadar 6 senede dersane veya etüd merkezi veya kurslarda baskı kurulmamış ta 2007 den sonra mı kurulmaya başlanmış?

2. si öğretmen baskı kuracaksa yine kurar ve çocuğu özel okula yönlendirir. devlet okulunda zaten çalışıyor..o çantada keklik.

Sonuçta Hüso bir haltlar karıştırdı bakanken ama ne amaçlı yaptı bilinmez.Bunun öfke ve kinle alakası yok..ben beyniyle düşünenlerdenim. hayatı sorgulayabiliyorum..çok şükür bazıları gibi kabız olmadı beynim.

tbilgi
Müsteşar
24 Ağustos 2009 02:59

fkm1979

Bildiğim kadarıyla özel okullarda sadece 8 saat çalışabiliyorsunuz.

Sözlerimizin öfkeyle bir ilgisi yok. Meb bilmiyor mu çalışmak isteyen öğretmenin gayri resmi de olsa çalışacağını ve çalıştığını.

Bunu bile bile insanları illegal yollara itmenin anlamı nedir? Ver 10 bin lira maaş ondan sonra istediğini yasakla. Ama verdiğin maaş yetmiyorsa yasaklamanın da köstek olmaktan öte bir anlamı yok bence...

mstfgamze
Şef
26 Ağustos 2009 02:32

hocam bu konudaki yonetmelik su sekilde. eger 30 ders saatini tamamalayamiyorsanız bunu ozel okullarda tamamlayabilirsiniz. ancak etüd merkezleri için onay verilmiyor bildiğim kadarıyla.

zerennur
Kapalı
14 Temmuz 2010 13:48

etüd merkezlerinde ne kadar ücret veriliyo öğretmenlere bir de branş olmak zorundamı hangi branşlar calısıyo etüd merkezlerinde

matçikız
Daire Başkanı
03 Kasım 2010 20:32

..

crapack
Yasaklı
05 Kasım 2010 00:04

Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri özel okulda haftada 9 saat derse girebilir.

Branş öğretmeni ise 8 saat..

Neden böyle?

Çünkü maaş karşılığı okutulan dersin yarısı kadar derse girilebilir.

mavi_yesil
Aday Memur
22 Aralık 2010 14:03

etüt öğretmenin maaşı ne kadar ?

tsunami7
Aday Memur
22 Aralık 2010 19:24

komedi ya .inşaallah öğrenciler bu sayfalara bakmıyordur yoksa bizi kimler okutuyor diye hayıflanacaklar.hüseyin çelikin niyetini bu ülkede anlamayan kaldı mı acaba

Mathematician
Genel Müdür
27 Aralık 2010 19:33

peki özel okullarda da çalışan öğretmenlerin aldıkları ücret ne kadar olabiliyor ve vergi vs. olayında nasıl değerlendiriliyor?

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi