Editörler : crops35
04 Nisan 2013 11:43

Memuriyetten Çekilme

Selamlar.

Arkadaşlar bir kurumda ths mühendis olarak çalışıyorum. Başka bir kuruma geçmek istiyorum ama muafakatname alamıyorum. Memuriyetten çekildiğim zaman( istifa) 6 ay bekledikten sonra başka herhangi bir kuruma başlayabilmem için ( istediğim kurum benim kadromu 6 ay boş tutması kaydı ile) yöntem mevzuat nedir? Bilen bir arkadaş bu konuda detaylı olarak özelden veya buradan bilgi verirse çok sevinirim.

FontaN
Şef
05 Nisan 2013 08:33

memurluktan istifa edince başka kuruma nasıl geçiçen açıktan alımla mı

ekonomist1659
Genel Müdür
05 Nisan 2013 08:50

açıktan atama yada sınavla geçersin...kadronu boş tutarlar mı onu bilemeyiz işte.

usulüne uygun istifa edersen 6 aylık bekleme süresi var zaten.

senin istediğin senin kadronu boş tutarsa zaten daha ne istersin

baykunduz
Memur
05 Nisan 2013 10:26

Sayın ekonomist1659;

geçmek istediğim kurum kadroyu boş tutacağını belirtiyor. Benim merak ettiğim şu, usulüne göre istifa etmek derken neyi kastediyorsunız ?

iltegün
Şube Müdürü
05 Nisan 2013 11:02

usulune uygun istifa sudur..amırıne yazılı bı şekılde talepte bulunusun isitifa edersin

işe mazretsiz 10 gun gelmezsen istifa etmiş sayılırsın ...

ekonomist1659
Genel Müdür
05 Nisan 2013 11:36

Arkadaş belirtmiş

istifa dilekçeni verirsin hitaptan ve maliyeden kaydın silini..maaşı peşin aldığınız için çalıştığınız günleri düşer kalanı iade edersiniz.

bu size tebellüğ edilir ve kurumla ilişiğiniz kesilir

daha önce istifa edip 399 dan 657 ye geçen birisi olarak bu süreci yaşadım

iltegün, 11 yıl önce

usulune uygun istifa sudur..amırıne yazılı bı şekılde talepte bulunusun isitifa edersin

işe mazretsiz 10 gun gelmezsen istifa etmiş sayılırsın ...

11 Nisan 2013 04:39

Kurum degistirme islemini istifa ederek gerceklestirmeyi dusunoyorsaniz asagidaki iki onemli hususu mutlaka dikkate aliniz.

1-) Kurumlarin istifa sonrasi donus (yeniden atama) yolu ile alabilecekleri personel sayisi oldukca kisitlidir.

Kurumlar, bu yol ile bir onceki sene icerisinde emeklilik, ölüm, istifa veya nakil sonucu ayrılan memur sayısının %50'sine tekabül eden boş kadrolarının toplamının %2’sine krşılık gelen sayıda personel alip atayabilmektedirler.

Bu sebeple bir cok kurum icin istifa sonrasi donus (yeniden atama) yolu ile atanilabilecek personel sayisi bir kac kisiyi gecmemektedir ("memurlar.net" 'in http://sorucevap.memurlar.net/soru/2073/ adresinde bu uygulamaya butun kurumlarin dahil olmadigi belirtilmektedir).

2-) Ayrica yine "memurlar.net" 'in http://www.memurlar.net/haber/350533/ adresindeki haberine gore kurumlara istifa sonrasi donus (yeniden atama) yolu ile personel atayabilmeleri icin gereken izin bu sene (2013) icin hala verilmemistir.

eses1717
Şef
11 Nisan 2013 13:03

istifa dilekçesini verdikten sonra bi işlem yapıyomuyuz cewap bekliyomuyuz mesela yada teknik hesaplar falan yoksa dilekce verip ertesi gün bidaha gelmiyomuyuz işe.Şu yüzden diyorum forumda istifa edin ertesi gün yeni işinize başlayın diyolar.sadece dilekçe verip arkamıza bile bakmadan gidiyomuyuz.

ekonomist1659
Genel Müdür
11 Nisan 2013 13:13

ben istifa ettiğim de aynı gün dilekçemi işleme koydular .ankarya da faksla durumu bildirip hitaptan düştüler....aynı günde zor oldu tüm hepsi ama 1 günde ilişiğim kesildi..kuruma bağlı o dediğiniz..

sizi sistemden düşüyorlar...maaş tan geri ödeme varsa onları tahsil ediyorlar..kit olduğu için ben çok etkilenmedim.hemen bitti

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi