Editörler : supporters.

meymır
Aday Memur
17 Kasım 2017 21:33

Hocam hiç samimi gelmiyorsun söylediğin gibi olsa kpss puanında yüksek olsa gelip burda yakarmana neden olan hiçbir şey olmazdı , yds ingilizce için ölçücü değil 3 ay sınava çalışma ile puan alınabilir , memur olunca yatıp yatmama mevzunu yds ye bağlamanda çok ilginç , yds isteyen üst kurullar var zaten istemeyenlerde çok yüksek derece ingilizce beklemediği için kendi sınavında aşırı kasmıyor ve zaten giren insanların arasından max 30-50 kişi aldığı için yeterli kalifiyeyi bulur bunuda kafana takmana gerek yok madem puanın yüksek otur çalış arkadaşım sen yorma kafanı çok

Ydsli, 6 yıl önce

Yani benim puanlarım güzel kardeşim çok şükür sen kadanı takma ben adaletli ve vizyon sahibi insanların ilan açmalarını istiyorum o kdr. Herkes kopyala yapıştır ilan açıyo heralde. Bizzat duydum. Kurumda biri ilanı ben verdim daire başkanlarının haberi olmadı dedi.. yani ilanı veren kişinin vicdanına kaldık. Sen ister kabul et ister etme . İngilizce her kurum için önem arz etmekte .. bu önemin derecesi değişir ona göre bir sürü seviye var zaten a b c . Ama özellikle üst kurullarda çok önemlidir. Sadece orda verilen işi yapmak değildir uzman yardımcılığı. Kendini geliştirmeyi de gerektirir. Sadece yabancı gündemi doğru takip edebilmek adına yabancı kaynakları tarayabilmek adına bile ingilizce gereklidir.

413cerberus
Memur
17 Kasım 2017 22:41

Aslında herkesin sorgulaması gereken istenen sınavlar değil de "sözlü mülakat" olmalı. Sistemin en adaletsiz kısmı o.

Ydsli, 6 yıl önce

Siz de haklı olabilirsiniz. O sınavın da taktik kitapları piyasada bir sürü var. Bnm derdim kurumun kebdi ingilizce sınavını yapması. O zaman yds neden var? Çünkü ydsden daha kalitesiz oluyo ölçücü olmuyo. Hem de ingiliZcesi olmayan sıralamayı meşgul ediyo alanı yapsa bile ingilizceden kalıyor. Derdim bu. Yds ile insanları eleyeym demiyorm. Yds eleyici oluyo fakat ben adaletli olduğunu düşnüyorm ydsnin ilanlarda olmasının.

bafetimbigomis
Aday Memur
17 Kasım 2017 22:44

Yıl olmuş 2017 hala devletin A kadro memurluklarında İngilizce tartışılır halde bilmeyenlerin avuntusu Yds İngilizce ölçmüyor demek olmuş. Yds ingilizceyi tam manasıyla ölçmüyor kabul ancak belirli bir seviyeyi gösterdiği aşikar.Şimdi kurumların alım yaptığı puanları belirlemek haddimize değil demiş birisi:) yahu senin eleştirmeye cesaret edemediğin kurumların 2016 puanlarıyla defalarca ilana çıktı daha sonra puanların değiştiğinden haberi oldu. Yds puanlara etkiliyken o puanlardan alım yapan kurumların Yds etkinliği puanlardan kalktıktan sonra baraj olarak bir Yds puanı koymasını beklemek gayet doğal değil midir?

meymır
Aday Memur
17 Kasım 2017 23:06

Ya bu yds si olanlar sadece yds ile kurumlara atanmak istiyorlar komik oluyor :)

Evet ölçmüyor ingilizceyi yds ve memur olduktan sonra herkes alır yds puanınıda merak etmeyin :)

Arkadaş yds si olmayan girmesin dediğiniz kurumların , ingilizce bilmeyen girmesin dediğiniz kurumların alan kısmınıda siz yapamıyorsunuz alan bilmeyende girmesin hukuk bilmeyende iktisat bilmeyende girmesin bunun ne farkı var

Sizin niyetiniz belli zaten yds barajı konsunda 87-89 vs kapatan kurum 81-80 ile kapasın 78 le kapasın siz girebilin :)) sen alanı geçemessin dostum kusra bakma almaz seni zaten yine ingilizceyi geçersin başka dersi geçemezsin yetersiz olan sensin kurumda deil sorun

bafetimbigomis, 6 yıl önce

Yıl olmuş 2017 hala devletin A kadro memurluklarında İngilizce tartışılır halde bilmeyenlerin avuntusu Yds İngilizce ölçmüyor demek olmuş. Yds ingilizceyi tam manasıyla ölçmüyor kabul ancak belirli bir seviyeyi gösterdiği aşikar.Şimdi kurumların alım yaptığı puanları belirlemek haddimize değil demiş birisi:) yahu senin eleştirmeye cesaret edemediğin kurumların 2016 puanlarıyla defalarca ilana çıktı daha sonra puanların değiştiğinden haberi oldu. Yds puanlara etkiliyken o puanlardan alım yapan kurumların Yds etkinliği puanlardan kalktıktan sonra baraj olarak bir Yds puanı koymasını beklemek gayet doğal değil midir?

bafetimbigomis
Aday Memur
18 Kasım 2017 11:05

Yds'si olanın İktisat, Hukuk yapamadığını sanıyorsunya komiksin :)

meymır, 6 yıl önce

Ya bu yds si olanlar sadece yds ile kurumlara atanmak istiyorlar komik oluyor :)

Evet ölçmüyor ingilizceyi yds ve memur olduktan sonra herkes alır yds puanınıda merak etmeyin :)

Arkadaş yds si olmayan girmesin dediğiniz kurumların , ingilizce bilmeyen girmesin dediğiniz kurumların alan kısmınıda siz yapamıyorsunuz alan bilmeyende girmesin hukuk bilmeyende iktisat bilmeyende girmesin bunun ne farkı var

Sizin niyetiniz belli zaten yds barajı konsunda 87-89 vs kapatan kurum 81-80 ile kapasın 78 le kapasın siz girebilin :)) sen alanı geçemessin dostum kusra bakma almaz seni zaten yine ingilizceyi geçersin başka dersi geçemezsin yetersiz olan sensin kurumda deil sorun

shoryuken
Aday Memur
18 Kasım 2017 11:47

çünkü bizim çocuklar ingiliççe bilmiyor. öyle olunca mazallah solcu fln girer kuruma.

meymır
Aday Memur
18 Kasım 2017 11:54

Sizde kpss derecililerinin yds den puan alamayacağını düşünüyorsunuz bu daha komik ;)

Yds'si olanın İktisat, Hukuk yapamadığını sanıyorsunya komiksin :)

bafetimbigomis
Aday Memur
18 Kasım 2017 12:00

Benim öyle bir ithamım olmadı sana has bir şey tanımadan insanların yeterliliklerini bilmek:) Ama çok merak ettin söyleyim benim de derecelerim var Kpss'de ama puanım var diye mevcut sisteme tapmam veya sistemi yalamam gerekmiyor.

meymır, 6 yıl önce

Sizde kpss derecililerinin yds den puan alamayacağını düşünüyorsunuz bu daha komik ;)

Ydsli
Aday Memur
18 Kasım 2017 12:14

Bence meymır arkadaşımız rastgele alandan iyi yapmış ydslilerin önüne geçmesini istemiyor biliyor ki dil istenirse kendisi pat düşüverir. O yüzden dediğim gibi bu bir vizyon beklentisi. Bunu da herkeste aramak hata olur. Kimse yds istensin dil bilmeyen girmesin dememiş zaten ama meymır arkadaş okuduğunu şurda anlamayan birisi alanı da süper yapar eminim hahahaha yani komikti güldüm baya. Demem o ki bu kafalarla mücadele zor :) boşver yorulmayalm. Bizler zaten alanda da farkımızı ortaya koyuyoruz . Hem dil hem alan puanlarımızla. Kimseye yakardığımız yok. Kendi kendimize kafamıza yatmayan bir şeyi sorguluyoruz. Dil puanı olanla olmayan bir olur mu? Mevcut sistem böyle. Bizim avantajımız kalktı. Biz bundan söz ediyoruz. İlanlar adaletli değil nokta

Benim öyle bir ithamım olmadı sana has bir şey tanımadan insanların yeterliliklerini bilmek:) Ama çok merak ettin söyleyim benim de derecelerim var Kpss'de ama puanım var diye mevcut sisteme tapmam veya sistemi yalamam gerekmiyor.

Biladev
Aday Memur
18 Kasım 2017 12:19

Dışişleri Bakanlığı Kasım ve aralıkta çıktığı ilanlarda sadece yds istedi. Madem yds den iyi puan aldın şansını orada dene. Bu şekilde bir veryansın bana samimi gelmiyor. Bundan önce zaten ydsnin etkisi yüzde ondu ve alandan yüksek birşey yapamayan zaten giremiyordu kurumlara.

meymır
Aday Memur
18 Kasım 2017 13:24

Yds dedikleri sınavı bilmesek birşey sanıcağız nerdeyse ne büyük başarı diye alkışlayacağız :) sizi geren bir mevzu olmasaydı burdaki herkes emin ki siz burda böyle bir yakarışta bulunmazdınız nokta.

Vizyon diye tutturmuşsun yds puanı alarak büyük vizyon sahibi olduğunu sanman içler acısı halinin göstergesi , senin üniversiten neresi ne okudun kpss puanın kaç hepsini ispatlı bir şekilde görmek isterim bu kadar lafa altından ne çıkçak merak ediyorum :))

chemical74
Şube Müdürü
18 Kasım 2017 15:19

yanımda çalışan tekniker yds den 2. girişinde 70 i aldı üstelik kendi çalışarak öyle dershane vs

olmadan. (ingilizcesi de iyi değil) aynı arkadaş matematiği zayıf olduğu için (ki matematik bence

zekayı gösterir) örgün üniversiteleri kazanamadı gitti açıktan mühendislik bitirdi

kpss dersanesine yazıldı sabah akşam çalıştı ama alabildiği puan 80.

malum atanamadı. şimdi bu adam uzman yardımcılığı sınavı dil istese dil puanı olmayan bir çok

mühendis arkadaşın önüne geçecek üstelik o adamlar örgünde okumuş ve büyük çoğunluğu 90

kpss puan barajlarında ...

burada yds niye istenmiyor diye ağlayanlar kapasitesi zayıf gidip yds kurslarına oluk oluk para

akıtıp ezber yapmış puan almış kimseler ...

bu tarz insanlar ister mühendislik mezunu olsun ister iibfli olsun kapasitesi zayıf kimseler ...

ben de dereceler aldım diyen arkadaş merakla yazmanı bekliyorum o derecelerini ....

Dışişleri Bakanlığı gibi kurumlar dil istiyor ve bu gayet de doğal ama keşke yds yerine ielts gibi bir sınav sonucu isteseler de gerçekten dili olanlarla papağanlar birbirinden ayrılsa ....

diğer kurumlarsa yeterlilik esnasında istiyorlar ve olması gereken de bu ...

çünkü ingilizce bir uzmanın kullandığı araçlardan sadece birisidir ve yeterliliği için bunu edinmesi

gerekir.

ya değilse uzman yardımcılığına başlangıçta olmazsa olmaz değildir zaten herkes artık belli bir

yabancı dil birikimine sahip artık.

herkesin dersanlere gidip oluk oluk para dökmeye ne bütçesi yetiyor ne de zamanı el veriyor

vesselam

shoryuken
Aday Memur
18 Kasım 2017 16:59

dershanelerde kurslarda oluk oluk para döküp alabiliyorsunuz zaten sorun orda. bu kafayla aldığınız da sadece puan yabancı dil öğrendiğiniz de yok. meslek personeli olsanız da idare sizin kıytırık yabancı dilinizden faydalanamıyor. işi yine dili gerçekten bilen insanlar yapıyor. şöyle alırız böyle uçarız ne var yds'de ahkamı kesmeyin o yüzden. Kurumlar yds istemeyince, üç yılda kıytırık bir puan alamayıp yeterlilikte dökülen adamlar da gördü bu gözler. olaya puan çerçevesinde bakmayın da gidin bir yabancı dil öğrenin adam akıllı. ondan sonra tartışırsınız. öyle dışarıdan da ahkam kesmeyin.

kpss birincilerinden uzman bir abiniz. haydi hayırlı traşlar size.

chemical74
Şube Müdürü
21 Kasım 2017 23:54

e ben ne diyorum yds kişinin gerçek kapasitesini göstermiyor dil bilmek ayrı bir şey yds ayrı bir

şey oluk oluk para döküp alınıyor işte ee neyin derdindesin 3 yılda yds yi verememişse demekki

çürük olan taze olandan ayrılmıştır en nihayetinde neyin derdindesiniz

ogrenci06
Kapalı
22 Kasım 2017 09:58

Dil bilmeyenlerinden en güzel tesellisi sanırım yds sınavı ingilizceyi ölçmüyor deyişi.. Tamam eyvallah da e dostum ben ingilizce okudum onu nasıl ayırt edeceksin. Devlet kurumları toefl ya da ielts istesin o zaman ? O sizce uygun olur mu ?

chemical74
Şube Müdürü
22 Kasım 2017 20:06

yukardaki yazımı zahmet edip okusaydın yds nin ingilizceyi ölçmediğini bunun yerine ielts gibi bir sınavın olması gerektiğini yazdığımı görürdün.

uzmanlık sınavlarına giren insanlar bir bilgi birikimine sahip insanlar ve bu insanlar için 3 5 ay

dershanelerde pinekleyip yds puanı almak zor değil...

kısacası ezberci insanlar değil analitik zekaya sahip insanlar bir yerlere gelmeli...

vesselam

ogrenci06, 6 yıl önce

Dil bilmeyenlerinden en güzel tesellisi sanırım yds sınavı ingilizceyi ölçmüyor deyişi.. Tamam eyvallah da e dostum ben ingilizce okudum onu nasıl ayırt edeceksin. Devlet kurumları toefl ya da ielts istesin o zaman ? O sizce uygun olur mu ?

doksanşart
Memur
22 Kasım 2017 20:58

ben uzman müettiş olayımda 3 yıl içinde puanımı alırım sen yds puanı olmayanları düşünme.sende kursa boşa gitmedin şimdiden almışsın puanını ne güzel işte...

Eruşak Onur
Aday Memur
16 Aralık 2017 12:33

Özel sektörde ana dilimiz seviyesinde yabancı dil isteniyor. Kamuda buna lüzum hissedilmiyor.

17 Aralık 2017 16:19

gayet de isteyen çok kurum var

withesin
Aday Memur
17 Aralık 2017 16:26

ASPB son uzman Yardımcılığı ilanında P3 + YDS 70 şartı istedi. Uzman Yardımcısı olup 3 yıldır masasından yds kitapları eksik olmayan insanlara yatırıp yapmaktansa en başından 70 şartını aramak daha mantıklıydı ve bu alımlarda böyle oldu.

Toplam 131 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi