Editörler : swat3410E.Kayı Han
12 Nisan 2011 14:21

4 yıllık lisans mezunları Pmyo'na başvurabilir mi

4 yıllık lisans mezunları (şartları uyuyorsa) pmyo ya başvurabilir mi?

2.sorum da aynı yıl hem pmyo hem pomeme başvurabilir mi?

cnqrr06
Aday Memur
15 Nisan 2011 14:43

ya hiç mi bilen yok arkadaşlar yaa???

sinangur
Kapalı
15 Nisan 2011 15:07

arkadaşım bence pmyo ya başvuramazsın . Kpss den yeterli puanı pomeme başvurursun

http://pmyo.pa.edu.tr//objects/assets/PMYO_GIRIS_SARTLARI_2011_.pdf

m.K4hr4m4n
Şef
15 Nisan 2011 16:57

yaşı tutarsa öss den aldığı puanla başvurur. mesela ben başvurabiliyorum. ki böyle durumda +1 durumdasın.. fakülte mezunu olmak pmyo da çok büyük avantaj.

cnqrr06
Aday Memur
15 Nisan 2011 17:05

Peki lise diploması yoksa nasıl başvuracak pmyo ya? 4 yıllık üniversite mezunlarının lise diploması yok ya hani.

omarfdaf
Aday Memur
15 Nisan 2011 17:27

Lise Diploması veya Mezuniyet Çıkış Belgesinin aslı ile birlikte fotokopisi veya tasdikli örneği [Lise 4. Sınıfta öğrenim

gören öğrenciler okudukları Okul Müdürlüklerinden Başvuru Dilekçesi?ndeki Öğrenim Bilgileri bölümünü onaylatacaktır.]

(Yüksek Okul mezunu veya Yüksek Okulda öğrenim görenler Lise Diplomalarını temin edememeleri halinde, Yüksekokul

Müdürlüklerinden Lise Diplomalarının tasdikli sureti istenilecektir. Ancak, bu adaylar yazılı sınavında başarılı olmaları

halinde PMYO?ya kayıt esnasında Lise Diplomalarının aslını teslim etmek zorundadırlar..

Lisans mezunları yaşı tutarsa başvurabilir.bu sene ygs ye girdin mi ?

cnqrr06
Aday Memur
15 Nisan 2011 17:31

ygs ye girdim bu sene ama türkçe öğretmenliği okuyorum.Acaba okulumu bitirip diplomamı alıp seneye mi pmyo dan girsem diye düşünüyodum :(

Ya da bir an önce bu sene mi girsem?

Diyar Gökova
Daire Başkanı
15 Nisan 2011 17:54

Lisans mezunu olduğun an kpss ye girip pomem den girebilirsin polisliğe...pmyo sınavına göre daha kolay pomem.

cnqrr06
Aday Memur
15 Nisan 2011 17:57

En yakın 2 arkadaşım polis ve kime sorsalar askerlik şartının geleceği söyleniyor.Hadi kpss ye girdik askere gittik ama dönüşte pomemi kazanacağımızın da garantisi yok.Benim amacım işim garanti olsun...

m.K4hr4m4n
Şef
15 Nisan 2011 23:20

bu seneye kadar pomem pmyo dan daha kolaydı evet. ama göreceksiniz önümüzdeki yıl pomem patlama yapacak yine. geçen yıl 18bin olan başvurusu sayısı bu yıl 27bindi.. önümüzdeki yıl 40 bin dolaylarinda bekliyorum ben. o nedenle pomemin daha kolay olduğu falan ortadan kalkacak... zaten pmyo da 55 bin başvuru oluyor.

şu var, eğer lisans mezunu pmyo ya başvurursa asıl onun için kolay olarak, çünkü rakipleri genelde lise mezunu olduklari için o +1 olacak... 4 dönem okumayı göze alabilen için büyük avantaj.

cnqrr06
Aday Memur
16 Nisan 2011 00:42

Ben son kararımı verdim.2012 de türkçe öğretmenliği mezunu olarak gireceğim inş.Yalnız bir sorum var.29 ekim 1989 doğumluyum.Seneye başvurabilecek miyim pmyo sınavına?

omarfdaf
Aday Memur
16 Nisan 2011 00:54

evet basvurabilrisin kardes seneye son sansın ama pmyo için..

cnqrr06
Aday Memur
16 Nisan 2011 01:39

Sağol kardeş ben de öyle tahmin etmiştim.Herkese çok teşekkür ediyorum yorumları için...

omr56
Aday Memur
05 Ocak 2014 19:56

arkadaşlar soru tam olarak yanıt bulmamış sanki yani en azından ben doyurucu, tam ve kesin bir yanıt göremedim.

Şimdi arkadaşın en başta sorduğu soruyu tekrarlıyorum.Üniversite mezunu PMYO ya başvurabilirmi?Ayrıca hem PMYO'ya hem POMEM'e aynı sene içinde başvurabilirmi?

Konu birazda eski zaten güncellenmiş olur...

brurak
Şef
06 Ocak 2014 16:15

başvuramaz

emrezr
Aday Memur
22 Kasım 2015 18:52

Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO), lise, önlisans (2 yıllık MYO) ve lisans (4 yıllık MYO veya Açıköğretim Fakültesi de dahil 4 yıllık üniversite) mezunlarını kabul etmektedir. PMYO'ya başvururken lisans veya önlisans mezunlarına bir ayrıcalık tanınmamakta ve lise mezunu gibi kabul edilmektedirler. ÖSS sınavından sonra ayrıca PMYO sınavı yapılmaktadır. Bunun yanında POMEM'ler ise, sadece ve sadece lisans (4 yıllık MYO veya Açıköğretim Fakültesi de dahil 4 yıllık üniversite) mezunlarını kabul etmektedir. POMEM'lere, kesinlikle 2 yıllık MYO mezunları kabul edilmemektedir. POMEM'ler için lisans mezunlarının girdiği KPSS'nin P3 puanı esas alınmaktadır.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi