Editörler : supporters.
29 Ocak 2009 20:37

kpss mezunıyet alan kodu magdurıyetı

merhabalar ben barsam

kpss2008 puanım 73.833 mezunıyet kodum 2431.bıtırdıgım okul kucukkoy ımam hatıp lısesı (okul dısı)1997 mezunu.2008 kpss sonuc belgemde program/alan kodu 2431 sosyal bılımler ve edebıyet yazılı.ımam hatıp mezunu oldugum ıcın hafızlık dıploması ve ımam hatıplık yeterlılık belgem mevcut oldugundan tercıhlerımı DİB ımam hatıp kodlarından 15 tercıhı doldurdum.sonuc acıklamasında herhangı bır yere atamanız yapılamamıstır denıldı.puanlamalara baktıgımda benım tercıh yerlerıme 69 puana kadar yerlestırme yapıldıgını gordum.kısısel arastırmalarım netıcesınde ımam hatıplık ıcın ıstenen sartlara mezunıyet kodum uygun yazılmadıgını tespıt ettım.bu sebepten dolayı kendımce osym tarafından dıploma kodumun ımam hatıp mezunları kodu olan 2844 yazılmadıgından memurıyet hakkımın elımden alındıgını bundan sonrakı tercıhlerı yapsam dahı alan kodum duzeltılmeden hıcbıryere atamamın yapılamıyacagını ogrendım.kpss sınav basvuru kayıdımı yapan okul muduru bana cıktı verdıgınde kayıt formumu ıncelerken sosyal bılımler yazısını gorup sordugumda ıse bana dıploma bolum alanın oldugu ıcın yazdım sen yıne ımam hatıp mezunusun dedı ıdı.bende vazıfe ıcabı mud.beyın bılgısıne guvendım ve mugdur oldum.magdurıyetımın gıderılmesı ıcın hangı yollara muracaat etmemı tarafınızdan bılgılendırılmesını ıstırham ederım hepınıze mutlu aksamlar dılerım efendım.by barsam

turkofon
Memur
22 Şubat 2009 21:53

merhaba arkadaşım,mezuniyet kodunu değiştirebiliyorsun.şöyle ki: bir dilekçe ile birlikte diploma fotokopisini ankara'da bir tanıdığa göndereceksin,o da OSYM(bilkentte) ye teslim edecek.bu şekilde değiştirecbiliyorsun.dilekçe örneği:

ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞkANLIĞINA

06538 ANKARA

KPSS BAŞVURU İŞLEMLERİNDE KODLAMIŞ OLDUĞUM .... MEZUNİYET ALAN KODUNU .... (bölüm adı) OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİNİ İSTEMEKTEYİM.GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM.

tarih

imza

TC KİMLİK NUMARASI:

AD-SOYAD:

YAZIŞMA ADRESİ:

SEMT/İLÇE:

ADRES İLİ İL KODU POSTA KODU

Toplam 1 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi