Editörler : Pangaea
14 Ocak 2011 23:45

Giyim ve Hazir Giyim Bolumu Arkadaslara Duyuru

Giyim hazır giyim öğretmenliği okuyan veya mezun olan arkadaslara duyrulur.Ben giyim öğretmenliği bölümü 4 sinif öğrencisiyim.Suan nakis ve el sanatlarına teknoloji ve tasarım dersine atanabilmeleri hakkı verilmiş.Bizde fakülte olarak giyim ve hazır giyim öğrencileri olarak bizimde bu dersi almak nakış bolumundekiler kadar hakkimiz olduğunu düşünüyoruz.Bunun için bır dilekçe hazirladik vede bu dilekceyi bölüm baskanimizin da desteğiyle milli eğitim bakanlığına göndericez.Bizim isteğimiz olabildiğince çok kişinin katilip bu istegimizi yetkililere duyurup kabul ettirmek.Bunu hep beraber yaparsak daha etkili olur.O yüzden suan giyim veya hazır giyimde okuyan eya mezun arkadaşlar sizde bir dilekçe yazarak milli eğitime gönderin vede sesimiz duyulsun.

15 Ocak 2011 00:06

evet bugün dilekçe doldurduk..

gülllşah
Daire Başkanı
15 Ocak 2011 00:31

oo ho siz daha ayakta uyuyorsunuz öyle bihak falan yok yalan çıktı

yasmineee
Aday Memur
15 Ocak 2011 12:44

Ayakta uyumuyorum haberim yoktu bugünde arastirip öğrendim bakışların teknoloji tasarim dersi alamamaları yine de hicbirsey değişmez bizim için biz yinede dilekçe doldurup vericez biz elimizden gelen herşeyi yapicaz tek istediğimizde birlikte hareket etmek

gülllşah
Daire Başkanı
15 Ocak 2011 13:51

yasmine ne araştırıp ögrendinki benim gitmedigim biyer kalmadı sadece endüstriyel atanır diyolar sen maillere devam et

yasmineee
Aday Memur
15 Ocak 2011 15:49

Nakış bölümunun suan da teknoloji tasarım dersine atama diye bişey yokmus onu. Öğrendim tamam şu yönden haklısın bu zamana kadar çok ugrasilmis atanilabilmek için. Bır sonuc cikmamis ama suan seçim öncesi belki bır şansımız olur diye dilekçeleri yazdık. Biz bır daha sansimizi denicez bir bakarsın olur burası Türkiye unutma.

yibs
Şef
15 Ocak 2011 19:15

ilgili arkadaşlrı facebooktaki grubumuza davet ediyorum gelişmeleri ordan takip edebilirsiniz..

aysima64
Memur
15 Ocak 2011 22:54

arkadşlar yok öyle bişey..bizde çok ümitlenmiştik ama malesef doğru değil millete yalan haber verip durmayın

yasmineee
Aday Memur
16 Ocak 2011 22:56

Benim niyetim kimseyi kandırmak değildi bunu belirtmek isterim herkesin kendi iradesi isteyen dikkate alsın ben sadece duyurdum

18 Ocak 2011 10:08

unutmayın unutturmayın maillerimizle sorunlarımız ve çözüm yolumuz heryere ulaşsın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

18 Ocak 2011 10:22

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜŞTEŞARLIĞI?NA

Bizler Giyim Endüstrisi/Hazır Giyim Öğretmenliği/Giyim Öğretmenliği ve Moda Tasarım Öğretmenliği Bölümü mezunu öğretmen adaylarıyız. Aşağıda yazılı olan bazı bölümler Teknoloji ve Tasarım Bölümü?ne atanabilmektedirler. Bahsettiğimiz bölümler ile Giyim Endüstrisi/Hazır Giyim Öğretmenliği/Giyim Öğretmenliği ve Moda Tasarım Öğretmenliği Bölümü?nün tasarım alanında okutulabilecek ders içerikleri aynı hatta bazı bölümlerden daha fazla olmasına rağmen, kadrolarda Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi?nde ,( özellikle Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Aile Ekonomisi Yaygın Eğitim Bölümü, Aile Bilimleri Ve Tüketici Eğitimi Öğretmenliği?), yine Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi?nde ( Aile Bilimleri ve Tüketici Eğitimi Öğretmenliği, Endüstriyel Teknoloji Eğitimi Öğretmenliği, İş Eğitimi(Ticaret), İşletme Eğitimi Öğretmenliği, İşletme Öğretmenliği, İş Yönetimi ve Ticaret Eğitimi Öğretmenliği? ), Marmara Üniversitesi?nde (Resim İş Eğitimi? ), Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi?nde (Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği?) burada örnek verilen ve daha yazamadığımız birçok bölüme bu hak tanınmış bulunmakta ancak bizim onlardan daha yeterli eğitim vereceğimizi düşünmemize rağmen böyle bir hak bize tanınmamıştır.0 puanla öğretmen ataması yapılmakta öğretmen açığı oluşmaktadır.Ayrıca ücretli olarak da bu dersi başarılı bir şekilde okullarda veriyoruz.Atandıktan sonrada bu derse geçiş hakkımız var.Neden ilk atama da bu hakkı alamıyoruz?Bu kararınızı gözden geçirmenizi ve bizleri mağdur etmemenizi istiyoruz.

Teknoloji ve Tasarım Bölümü?nün içeriği hakkında bizim bölümümüz kadar bilgi sahibi olmadıkları ve tasarımla ilgilenmedikleri halde yukarda belirtilen bölümlere (ve daha yazmadığımız başka üniversitelerdeki bazı bölümlere) Teknoloji ve Tasarım Bölümü?ne atanma hakkı tanınırken Giyim Endüstrisi/Hazır Giyim Öğretmenliği/Giyim Öğretmenliği ve Moda Tasarım Öğretmenliği bu haktan mahrum bırakılmıştır.Yeni bir bilgiye göre El sanatları,Nakış,Çiçek örgü,Seramik Öğretmenlerine Teknoloji Tasarım dersine atama hakkı tanınmıştır.Neden bizler GİYİM-HAZIRGİYİM-MODATASARIM Öğretmenleri mağdur edilmiştir

2011 Atama dönemi ve daha sonra atamalarda tercih başvuru ekranına Teknoloji ve Tasarım alanına başvurabilecek bölümler arasına Giyim Endüstrisi/Hazır Giyim Öğretmenliği/Giyim Öğretmenliği ve Moda Tasarım Öğretmenliği?nin de eklenerek bizlere yapılan bu büyük haksızlığın giderilmesini ve gereğinin yapılarak başvuru hakkımızın verilmesini arz ve talep ederiz.

Saygılarımızla.

3071 sayılı DİLEKÇE HAKKININ KULLANILMASINA DAİR KANUN gereğince dilekçeme cevap verilmesini talep ederim.

Giyim Endüstrisi/Hazır Giyim Öğretmenliği/Giyim Öğretmenliği ve Moda Tasarım Öğretmenliği Bölümü Mezunları.

T.C. No: Tarih:

Adres: Ad Soyadı: imza

Milli egitim bakanlıgı personel genel müdürlügü Atatürk Bulvarı Bakanlıklar/ANKARA

2.cisi.....

TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI TEKNİKOKULLAR 06330 ANKARA/TÜRKİYE

3.CÜSÜ

MİLLİ EGİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIĞI ATATÜRK BULVARI NO:98 KAT-1 C BLOK 06648 BAKANLIKLAR/ANKARA

dilekçe başlıklarını gönderdiginiz yere göre degiştirirsiniz..

19 Ocak 2011 11:09

destekkkk

yasmineee
Aday Memur
20 Ocak 2011 18:57

Dilekceyi paylaşan arkadaşım çok teşekkür ederim yardimlarin için.

metal .x
Kapalı
21 Ocak 2011 14:27

kardeşler açmış olduğum başlıkta diplomanızı fax lıyosunuz. çok önemli son adım...

yasmineee
Aday Memur
22 Ocak 2011 22:01

Nasıl yani dilekçe gönderiyoruz ama diplomamizi faxlarsak daha mı etkili olur?

24 Ocak 2011 11:05

Merhaba Arkadaşlar nedir bu üvey evlatlık anlamadım Giyim Üretim Teknolojisi- Hazır Giyim-Moda Tasarımı bölümü mezunları öğretmen olamıyor memur olamıyor ne olacak peki memurlarda aranan nitelikler kısmında 4783-4785-4765-4767 Giyim Üretim Teknolojisi- Hazır Giyim-Moda Tasarımı bölümüne karşılık geliyor ancak istenen memurluk yok kısaca bu bölüme kadro yok yalnızca Giyim Üretim Teknolojisi- Hazır Giyim-Moda Tasarımı öğretmeni lisans mezunu olarak dersanelerde, evlere kapanmış ya koca bekleyen yada biri hatırlarda kadro açar diye bekleyen, ücretli öğretmenlik (Kölelik yapan)bizimle alakası olmayan sırf para kazanmak için herhangi bir işte çalışan birileri olduk Allahım ne olur bize yardım et bugünlerden değil yarınlardan korkmaya başladım yazık çok yazık oluyor

yasmineee
Aday Memur
24 Ocak 2011 11:31

Nasıl yani düz memurdami olamıyoruz anlamadim zaten bizim bölümle ilgili memurluk yok ama düz memur olabiliyoruz diye biliyordum

27 Ocak 2011 11:34

Güncel..

Maillerle destek arkadaşlar

UNUTMAYIN UNUTTURMAYIN

27 Ocak 2011 11:38

mEMUR OLURUZ

BİLER KONTROL MEMURU AMBAR VE ŞOFÖR MEMURU ...

DİĞER NİTELİKLİ BÖLÜMLEREDE KESİN BİZİ TERCİH EDERLER:(

BİZİM BÖLÜMDE BOL BOL ERKEK VAR TABİ

ÇOK ŞANSLI BİR BÖLÜMDEYİZ

http://www.memurlar.net/kpss_2010_2.aspx?_mezuniyet=2&_bolumkodu=8197&_unvani=&_ili=

UNUTMAYIN UNUTTURMAYIN!!!!!!!!!!!!

MAİLLERLE DESTEK

03 Şubat 2011 14:09

UNUTMAYIN UNUTTUMATIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mef-kpsszede
Aday Memur
09 Şubat 2011 13:46

D

E

S

T

E

K

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük