Editörler : supporters.
09 Ekim 2008 19:36

2009 Kpss için kaynak kitap önerileri buraya

Merhaba, ben de İİBF işletme mezunuyum ve 2009 KPSS'ye hazırlanacağım. Almayı düşündüğüm kitapların bir listesini veriyorum aşağıda, tecrübeli ve bilgisi olan arkadaşlar bu kaynak kitapları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce iyi kaynaklar seçmiş miyim? Almalı mıyım?

-2008 KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek---Hasan Can Oktaylar---Yargı Yayınevi---26,25 YTL

-KPSS 1999-2007 Genel Yetenek-Genel Kültür Çıkmış Sorular ve Soru Bankası---Kollektif; PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK---9,88 YTL

-KPSS 2008 Genel Yetenek-Genel Kültür Soru Bankası/Ünitelendirilmiş ve Çözümlü---Hasan Can Oktaylar---YARGI YAYINEVİ---15,75 YTL

-KPSS A Grubu Müfettişlik Uzmanlık Denetmenlik Kaymakamlık Hakimlik Sınavlarına Hazırlık---Kollektif/Enver BOZKURT; ASİL YAYIN DAĞITIM---74,59 YTL

-KPSS Anayasa Güncel Bilgiler---Göksel ERTUĞRUL---YEDİİKLİM YAYINLARI---7,00 YTL

-KPSS Hukuk-İstisat-İşletme-Muhasebe-Maliye Tamamı Çözümlü Soru Bankası---Kollektif; PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK---37,41 YTL

Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum, yayınevleri ve yazarları hakkında pek bilgim yok. Bunların dışındaki kitap tavsiyelerine de açığım. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Herkese başarılar.

0707_24
Kapalı
09 Ekim 2008 22:30

charisme arkadaşım sana tavsiyem bütün konuların içinde olduğu kitaplar yerine tek kitap al.bütün konuların olduğu kitaplarda çok fazla konunun içeriğine inilmiyor.daha yüzeysel işliyorlar.

yargının gk-gy

medeni bilge öztan

icra-iflas ismail ercan

maliye beyhan ataç

benim önerebileceğimkitaplar bunlar

charisme
Aday Memur
09 Ekim 2008 23:10

0707_24 cevap için teşekkürler.

Peki ayrı ayrı, hukuk, işletme, iktisat, maliye, muhasebe, kitap önerileri verebilecek olan var mı?

charisme
Aday Memur
09 Ekim 2008 23:13

KPSS A Grubu Müfettişlik Uzmanlık Denetmenlik Kaymakamlık Hakimlik Sınavlarına Hazırlık---Kollektif/Enver BOZKURT; ASİL YAYIN DAĞITIM---74,59 YTL

Bu kitabın satıldığı sitede alanların yorumları çok güzel yönde. Fiyatı fazla evet ama, 2200 küsur sayfa, içindekiler bölümünde de görülebiliyor hangi konuların işlendiği. Tatmin edici gibi duruyor ama, tek tek ayrı ayrı konulara göre kitaplar almak daha çok maliyetli olmaz mı?

ysn_yildiz
Aday Memur
10 Ekim 2008 00:36

arkadaşım bende senin gibi işletme mezunuyum ve kitap konusunda da seninle aynı şeyi düşünüyordum.. 2008 mezunuyum.. son senemde tek kitaplardan çalışayım dedim.. kendi çapımda çalıştımda ama bi baktım bilgilerim sıfıra yakın.. moralimi bozmamak için 2008 kpss'ye girmedim.. hedefim 2009-2010.. bu iki sınavdan birinde yüksek puan alarak üst kurulları hedefliyorum.. gerek kpss a grubu sayfasında, gerek hakim adaylığı sınavları sayfasında kaynaklarla ilgili bolca yorum var.. onları tek tek oku.. içlerinden sentezini yap ve TÜM DERSLERİN AYRI AYRI kitaplarını al.. evet maliyetleri yüksek oluyor.. ben tüm derslerin kitapalarını temin ettim ve bana yaklaşık olarak 800 ytl'ye mal oldu.. ama tek kitapla çalışıp zaman harcadığını, bu sürede gerek psikolojik gerekse de maddi kayıplarını düşündüğünde görüyorsunki 800 ytl hiçbirşey.. tekrar söylüyorum her dersin tek tek ders kitaplarını al

olivera-tanzi
Daire Başkanı
10 Ekim 2008 11:52

charisme yazdığın listedeki kitap tercihleri son derece yanlış olmuş kitap alırken mailyetleri yerine kalitesine bakmak gerek

asil yuayınlarının kitabını ilk hazırlanmaya başlarken bilmeden almıştım 5 para etmez eğer çok istiyorsan milli kütüphaneye gel kitabı vereyim bir işime yaramıyor ama dediğim gibi bir işe yaramaz asil yayınlarının kitabı.

pegemin kpss A çözümlü soru kitabı yerine Muratın 5300 soru bankasını al senin yazdığın listedeki kitaplar ikincil kitaplar asıl alınması gerekenler varken kimsenin doğru dürüst çalışmadığı kitapları yazmışsın sen o listeyi neye göre oluşturdun bilmiyorum ama son derece yanlış

eğer adam gibi çalışayım diyorsan şu kitaplardan çalış

İKTİSAT

İktisada Giriş Zeynel DİNLER

MİKRO İKTİSAT, Erdal ÜNSAL

MAKRO İKTİSAT Erdal ÜNSAL

İktisat Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular Kitabı, Yüksel BİLGİLİ

Ceteris Paribus: İKTİSAT SORU KİTABI Yüksel BİLGİLİ

Yaklaşım iktisat konu anlatımlı kitabı(tüm iktisadı özet olarak anlatmış)

MUHASEBE

GENEL MUHASEBE Orhan SEVİLENGÜL

GENEL MUHASEBE PROBLEMLERİ Ercan BEYAZITLI

Muhasebe Çıkmış Sorular, Dizayn yayınları

MALİYE

KAMU MALİYESİ Abdurrahman AKDOĞAN

MALİYE POLİTİKASI, Abuzer PINAR

Maliye Soru Kitabı, Editör Ümit Kaymak (ikinci sayfa yayınları)

HUKUK

Anayasa - İdare Zehra ODYAKMAZ, ÜMİT KAYMAK, İsmail ERCAN

Medeni Hukuku, BİLGE ÖZTAN

Borçlar Hukuku Safa Reisoğlu

Ticaret Hukuku ( Ticari İşletme, Şirketler ve Kıymetli Evrak Hukuku) tümü için Agon Yayınları (seçkin yayınları)

İcra İflas Hukuku,Agon yayınlarının kitabı(Seçkin)

Ceza Hukuku, Agon yayınlarının kitabı (Seçkin)

THEMİS, HUKUK SORU KİTABI (KPSS için), Ümit KAYMAK-İsmail ERCAN Çıkmış Hukuk Soruları, ikinci sayfa yayınları

KAMU YÖNETİMİ, AHMET NOHUTÇU (p37 için)

SORU KİTABI

MURAT YAYINLARININ KPSS ALAN BİLGİSİ 5300 SORU

GENEL KÜLTÜR GENEL YETENEK, İhtiyaç Yayınları veya Data nın kpss kitapları, Güvender soru kitabı ve deneme sınavı, yedi iklim deneme sınavları,

charisme
Aday Memur
10 Ekim 2008 23:31

olivera-tanzi cevap için teşekkürler. Ben bu listeyi bir internet kitap satış sitesinde bulduklarımla yaptım. Almadan önce de doğru mu yanlış mı yapmışım diye buraya yazmak istedim, daha önceki forumlarda baktım ki yanlış kitap alanlar çıkmış.

Doğru kaynakları almak için danışmak istedim tecrübeli kişilere, kötü mü yaptım yani.

Cevaplayan ve kaynak ismi verenlere tekrar teşekkürler.

cereneli
Aday Memur
11 Ekim 2008 01:06

arkadaslar bişe sorcam ben de kitap alacamm..kitaplar hakkında bilgim yok..

mesela İKTİSAT ta

İktisada Giriş Zeynel DİNLER

MİKRO İKTİSAT, Erdal ÜNSAL

MAKRO İKTİSAT Erdal ÜNSAL ve

KAMU YÖNETİMİNDE Ahmet nohutçunun 2007 yada 2008 baskılarında çözümlü sorular ,normal sorular konu tarama deneme falan varmı..bu kitapları sipariş verecem netten de hiç bilgim yok .. teşekürler

cereneli
Aday Memur
11 Ekim 2008 01:18

araştırdığım kadarıyla soru falan yok galibaa..

bana cevap verende yok.bilgisi olan yok sanırım bu satte

aleynanur
Aday Memur
08 Aralık 2008 22:37

gncll..

16 Aralık 2008 09:40

MİKRO İKTİSAT, Erdal ÜNSAL, Orhan Türkay

MAKRO İKTİSAT FİSHER-Dornbusch, Erdal ÜNSAL

ULUSLARARASI İKTİSAT Halil SEYİDOĞLU

İKTİSAT POLİTİKASI KEMAL YILDIRIM

TÜRKİYE EKONOMİSİ Yasin ÇOBAN

PARA BANKA İLKER PARASIZ

Ceteris Paribus: Yüksel BİLGİLİ İKTİSAT Soru Bankası

Murat İnsan Kaynakları 5300 Soru Bankası

MUHASEBE

GENEL MUHASEBE ORHAN SEVİLENGÜL

GENEL MUHASEBE PROBLEMLERİ ERCAN BEYAZITLI

MALİYE

MALİYE POLİTİKASI İsmail TÜRK (Klasik Sınavlar için)

MALİYE POLİTİKASI Beyhan ATAÇ (Test Sınavları İçin)

KAMU MALİYESİ Abdurrahman AKDOĞAN

HUKUK

Anayasa - İdare Zehra ODYAKMAZ, ÜMİT KAYMAK, İsmail ERCAN

İdare Hukuku Metin Günday

Anayasa Hukuku Ergun Özbudun

İdari Yargı Hukuku Zehra ODYAKMAZ, ÜMİT KAYMAK, İsmail ERCAN

Medeni Hukuku (Test Sınavları için) BİLGE ÖZTAN

Medeni Usul Hukuku (Adli İçin) İsmail ERCAN

Borçlar Hukuku Safa Reisoğlu

Ticaret Hukuku ( Ticari İşletme, Şirketler ve Kıymetli Evrak Hukuku), Mehmet Bahtiyar

İcra İflas Hukuku İsmail ERCAN

Ceza Hukuku İsmail ERCAN

Vergi Hukuku NURETTİN BİLİCİ

Tarih- coğrafya, Şehriban ERCAN

THEMİS HUKUK SORU BANKASI

REFERANS HUKUK SORU BANKASI

KAMU YÖNETİMİ İKİNCİ SAYFA YAYINLARI

16 Aralık 2008 13:46

arkadaşlar hukuk için her sınavda(kurum ve kpss yada başka iş sınavında)çıkmış soruların toplu olduu bi kitap varmı??

sema_ca
Memur
16 Aralık 2008 21:04

mrb ben bu yıl gırıcem sınava kamu yonetımı mezunu olarak ıns.sıze bırsey sormak ıstıyorum.

tamam genel ytnk ve kultur var ama dıger derslerın hangılerını sınavda yapmalıyım.mesela muhasebe sınavınıda yapmak zorundamıyım.yanı bolume gore sınavdakı bazı dersleri yapmam veya yapmamam bırsey degsıtırır mı?

en kısa zamanda cvplarınızı beklıyorum.benım ıcın cok onemlı tesekkur ederım..

40oktay40
Şef
16 Aralık 2008 21:13

sema_ca hedeflediğin yere göre değişir örneğin kaymakamlık idealin ise muhasebe yapmana gerek yok yine benzer şekilde sadece gk gy ingilizce alan yerlerde de durum aynı..Yani girmek istediğin yere göre değişir ama genel olarak kpss a kadrosundaki mesleklerin çoğu gk gy ing hukuk iktisat maliye muhasebe karişimi bir puan isterler naçizane tavsiyem hepsine genel olarak çalışman...

hakan_yen
Memur
16 Aralık 2008 21:24

sema_ca

arkadaşım kpss kağıdının arkasında 120 puan türü vardır bu puanlar yanındaki katsayı ile carpılarak hesaplanır yaklaşık olarak. ancak sen eger o bölümden hiç işaretleme yapmassan o puanın hesaplanmaz. burda önemli olan sein nere girmek istediğinle alakalıdır.o puan türü için sadece bir alandan hiç işaretleme yapmasan diyerlerini yapmışolman bişey deiştirmez hesaplanmaz puanın bunun için muhakak hesaplanmasını istiyosan birtane yanlış olsa bile işaretlersen hesaplanacaktır.burda hangiderse agırlık verceğin katsayılara ve istediğin kuruma göre yapmamn gerekiyo.

selinn_84
Memur
17 Aralık 2008 14:02

kaymakamlık kpss37 puan türü katsayıları

kamu yönetimi 0.4

ikt 0.2

genel yet-kült. 0.2

maliye 0.1

hukuk 0.1

en çok kamu yönetimi dersi etkili oluyor tabi.

sema_ca
Memur
17 Aralık 2008 20:26

tesekkur ederım cvplarınız ıcın bıde murat yayınlarının bahsettıgnız derslerın bıarada oldugu 3 set kıtabı var.tek tek ders kıtabı calısmayı dusunmuyorum zaten bu yıl agır benım ıcın.murat dısında toplu olarak bu sekılde onerebılıcegınız yayınlar varmıdır?

bıde benım sorularım bıtmez sakın sıkılmayın :)

martly
Şube Müdürü
17 Aralık 2008 20:34

Eğer kpss!de yuksek puanlar almak istiyorsan iktisat için Erdal Unsal!ın kiapları olmazsa olmazlardandır, Hukuk içinse Murat yayınlarının hukuk ve muhasebenin bir arada yer aldığı kitabı yeterlidir. Bence forumda yazılmış belli başlı kitaplar iyice özümsendikten sonra bolca soru çözmek yuksek puanlar almamız için yeterli olur...

aslihan_812
Memur
19 Aralık 2008 10:00

bol bol soru çözmek degerekir, çok farklı soru tipleri geliyor.

yaqmur
Aday Memur
20 Aralık 2008 14:25

Merhaba arkadaşlar bende alan dersleriyle ilgili kitap alacagım bu yazmış oldugunuz kitapları alanlar varmıdır Charisme ve diger arkadaşlar memnunmusunuz başka önerileriniz varmıdır. teşekkürler...

marjtech
Kapalı
20 Aralık 2008 15:17

Slm arkadaşlar.Ben konu anlatımlı ve içinde soru bankası da olan bir matematik kitabı alacağım.Bana bu konuda tavsiye edeceğiniz bir kitap var mı? Şimdiden teşekkürler.

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi