Editörler : crops35
05 Haziran 2006 18:21

Kamudaki özel güvenliklerin durumu

sbaslan
Şef
05 Haziran 2006 18:58

1)Hiç idari izin kullandinizmi?(Örnek kurban bayrami 9 güne cikti memurlar yaşadı.Biz memur degilmiyiz :-) )

2)Bayram seyran yapmak yasakmi bize?

3)Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile Memur arasinda ki ilişkide kim ast kim üst?yoksa aynımı?

4)Kurumda ki diger memurlar sizi nasil görüyor?Emir verebilecekleri kapici yada hizmetli gibimi?

5)Polisler gibi emeklilikte yıpranma uygulamasi bizim içinde söz konus olmalimidir?

6 ve 7 ve 8 ..daha böyle gider bu.Bilen arkadaşlar bilmeyen arkadaşlar ile lütfen bilgilerini paylaşsın.selamlar

lekan
Şube Müdürü
05 Haziran 2006 23:40

adamına göre muamele var yani müdür sözünü geçirebileceği karakteri zayıf insanlara istediği işi yaptırıyor yani görevi dışındaki bi işi bayram yada resmi tatile gelince ne izin var ne de karşilığında bir fazla mesai parası

zorrox
Memur
06 Haziran 2006 00:20

sbaslan bu işler maliyeye bağlı orası izin vermedikçe hiç bir halt yiyemezler.o yüzden o iş baya sürer gibime geliyor.

LAZZOLi
Memur
06 Haziran 2006 20:50

arkadaslar 5188 nolu özel güvenlik hizmetlerine dair kanunun 16. maddesi derki "MADDE 16.

Özel güvenlik personeli, Kanunda belirtilen koruma ve güvenlik hizmetleri dışında başka bir işte çalıştırılamaz."

ve yine aynı kanunun 20 . maddesinde de derki "e) Özel güvenlik görevlisini koruma ve güvenlik hizmetleri dışında başka bir işte çalıştıran kişi, kurum ve kuruluşlara her eylemleri için birmilyar lira idarî para cezası verilir.". soruyorum sizlere. Kanun bu kadar açıkken biz güvenlik görevlileri neden hep hor görülüp her işte sürülmeye çalışıyoruz ???

sempatikmemur80
Müsteşar Yardımcısı
07 Haziran 2006 09:45

çünkü sevgili lazzoli̇

devekuşu gi̇bi̇yi̇z ne deveyi̇z ne kuşuz

işe gelince deveyiz. maaşa gelince kuş gibi hafif maaş.

ayrıca boşverin tazminatı filan

bayram tatili yok

mesai sıfıra yakın

ve kusura bakmayalım ama saçma sapan işler de yapıyoz yani. dostlar sağolsun

karatren
Aday Memur
07 Haziran 2006 15:33

arkadaşlar ben PTT de güvenlikçiyim bizim kurumun hakkını yemiyelim bizi bayramda çalıştırıyorlar ama günlük 4 YTL den iki günlük toplam 8 YTL yemek parası veriyorlar, harca harca bitmez :)

LAZZOLi
Memur
07 Haziran 2006 18:01

karatren durumunuz ne sizin ?? dağıtıcımı yoksa memurluğamı gececen ?? kurumunda bu tip bir baskı varmı ?? bende PTT deyim ve ünv bitmediği için dağıtıcı olmam isteniyo. doğal olarakta kabul etmiyorum ben.. ha ilersi ne olacak onuda bilmiyom .

LAZZOLi
Memur
07 Haziran 2006 20:05

Koruma ve Güvenlik Görevlisi arkadaslar.. nerdesinizz ????? sesimiz çıksın az. paylaşalım sorunlarımızı..

lekan
Şube Müdürü
07 Haziran 2006 22:41

arkadaşlar telekomdan bir arkadaşımızın yazısı var(böyle devlet ne görüldü başlığıyla) memurlar nette yalnız arkadaşımın aldığı ücret beni hiç ilgilendirmiyor yalnız alaruuz muydu neydi niki alttaki yorumlarda biz koruma ve güvenlikler için kullandığı tabir hoş değil çay içer not tutar kapı açar kapı kapar aldığımızı da hakketmezmişiz gibi bir yorumda bulunmuş sanırım duyarlı olanlar bi kaç yorum yapar o sayfaya

sempatikmemur80
Müsteşar Yardımcısı
08 Haziran 2006 09:00

arkadaşım o adam lar bizede geldi . ben 615 alıyom o 2 milyar. bakın yaklaşık değil gerçek rakam bu. bu adam a kim iş yaptıracak ki

ayrı ca bazı yerlerde gerçekten bazı meslektaşlarımız çok rahat o yüzden alınmaya gerek yok.

sbaslan
Şef
08 Haziran 2006 14:19

Arkadaslar telekomdan gelenler bizede geldi evet 2 milyar aliyorlar ama birbirimize dusmeyelim.Zaten bir güvenlikcinin alacagi en az maas 1 den yukari olmali.Sİmdi:5188 de hic bir halt yok.Ornek 657 devlet memurusun.gunde 8 saat haftada 40 saatten fazla çalıştırılamazsın.Peki calisiyormuyuz?evett!!peki 5188 ne diyor?hiiç??

Arkadaslar bu sorunlarimizi internette online olarak paylasalım. selamlar

sbaslan
Şef
08 Haziran 2006 14:37

ARKADAŞLAR

1-K.G.G lilerinin iş riski yada silah tazminatı gibi kalemlerde maaşlarında bir artış olmalımıdır?

2-Bayram seyran çalışmalarında mesai yada çalıştığı her resmi tatilde 1 gün için 2 gün almalımıdır?

3-Emeklilikte yıpranma uygulanmalımıdır?

4-Gece nöbetlerinde 1 kişi olarak kurum tarafından çalıştırılmak suçmudur,can güvenliğimiz varmidir?

SELAMLAR...

lekan
Şube Müdürü
08 Haziran 2006 16:41

sempatik memur kardeşim sanırım yazdığım yazıyı iyi okuyamadın maaşı beni ilgilendirmiyor karşıdaki kişinin yaptığımız meslek hakkındaki yorumlardan bahsettim yada sen yaptığın işi de kavrayamadın henüz

lekan
Şube Müdürü
09 Haziran 2006 19:11

Geçen gün telekomda ki arkadaşımızın memurlar nette ki durumunu hepimiz okumuşuzdur bakın şimdi taş kendimize gelince nasıl burda kendimizi savunuyoruz verilen görevi beğenmiyoruz o gün ben burda yorum yapınca o arkadaşın aldığı maaşa gitti çoğunuzun aklı kimse destek olalım demedi ki orda bizi ilgilendiren aslında arkadaşımızda değildi bizim yaptığımız görevle dalga geçilen konunun altındaki yorumlardı bir öğretmen kardeşimiz ne demiş kapı açar kapı kapar not tutar telefona bakar ne işe yarar koruma güvenlik diye kastetmişti belki haklı ama yeri geldimi koruma güvenlik canını ortaya koyar çünkü görevi bu ki ben kendim yaptığım görevi kutsal olarak görüyorum bizim ünüversitelerimizdeki bazı altını çiziyorum bazı koruma güvenlikler ne yaptılar telekomdan bizede koruma güvenlikler geldi dediler 1600 ytl alıyor bide tayin yerini beğenmiyor dediler :) ne komik hemde ne komik :) arkadaşım onun aldığı maaşı sana verseler kabul etmiyecekmisin bu ülkede açlık sınırı bir kişi için 585 ytl aldığı maaş abartılacak kadar çok değil onun ailesini doyuracak kadar ben burda aylardır yorum yapıyorum TELEKOM DA çalışmıyorum aldığım maaş 700 ytl keşke devlet banada o parayı verse hedef seçtiğiniz yer yanlış o şahıs değil.O alttaki yorumlara karşılık bizim yaptığımız görev onurlu bir görev diye yazan tek kişi benim galiba insanların ekmek yediğim görevle dalga geçip gururumu inciltmesini hazmedem ama hazmedenler var ve onlara ortak olanlarda var kendimize yapıyoruz bu hasızlığı biz yani bu maaşıda hakkediyoruz bu görevi küçük gösterme olayınıda ama taş kendimize gelince hemen kaskımızı takıyoruz başımıza birbirimize destek olacağımıza hepinize hayırlı görevler ne yazık hemde ne yazık bide topluca burda yorum sayfası yapıyoruz daha birbirimize sahip çıkamıyoruz ayıp ayıp

karatren
Aday Memur
13 Haziran 2006 14:12

LAZZOLİ bizede dagıtıcı olabilecegimiz konusunda yazı geldi ama hiçbir baskı yapılmadı. Aksine müdürümüz beklememizi söyledi. Geçenlerde savunma müdürlerinin bi semineri oldu, sizin savunma müdürünüzde katılmıştır mutlaka. Bizim müdür geldiğinde güvenliğin durumu hakkında ne görüşüldüğünü sordum. Dediğine göre şu anda güvenliği ciddi olarak kaldırmayı düşünüyorlar, yüksek okul mezunlarını memur yapacaklar, lise mezunları için ise daha karar verememişler, ama savunma daire başkanı lise mezunlarınıda memur yapmak için elimden geleni yapıcam demiş.

LAZZOLi
Memur
13 Haziran 2006 21:14

selam arkadaslar. ptt de güvenlik görevlisi olan arkadaslar kesinlikle dagıtıcılığa gecmeyin. er yada gec memur yapacaklar bizi. kapatılan kadrodaki personellerin bir alt konuma düşürülmesi yasal deil. o nedenle bekleyelim. Karatren sizin savunma müdürü size bilgi veriyor belki ama.. sağolsun bizim savunma müdürü ile 5 yılda sadece 1 kere tokalaştım. bırak bilgi alış verişi :))

konyalımbenim
Aday Memur
13 Haziran 2006 23:44

değerli meslektaşlarım

1-silah taminatı

2-sosyal hayattan yoksun çalışma tazminatı

3-vardiya primi

4-can güvenliği risk primi

bütün bunlar olmadan biz asla hakkımızı almış olmayacağız.

size sadece bir anımı anlatayım. 19 mayıs günü bana memur olan iki tane biraderim misafir olarak geldi ve o gece ben diğer biraderlerden birinin arabasıyla işe geldim. ne acı ki hem onlardan ayrı kaldım o gece hemde şunu düşündüm: bende memurum ve o tatil gününde işime geldim. diğer biraderlerde tatili olduğu için bana misafirliğe gelmişlerdi. biliyor musunuz iki memur kardeşimde ücretlerine ilave olarak hem ek ödenek alıyorlar ve bir tanesi de ayrıca lojmanda oturuyor. yani ben koruma ve güvenlik olduğum için hem onlardan fazla çalışıyorum ve hemde 700 ytl maaş alıyorum. asıl konumuz bu olmalı ve her defasında sesimizi her platformda yüksek sesle dile getirmeliyiz.

tek dileğim benim, bir an önce bizim bu işleri taşeron firmalara devredip bizi de bi şekilde başka alanlarda değerlendirmeleri. görev alanımız dahilinde aynı polis yetkisi verenler nedense sosyal haklara gelince bizi adam sıfatına bile koymuyorlar..emeklilikte yıpranma payımız bile yok..yasa diyor ki: günün bir bölümünde saat 20.00 den sonra çalışanlar bu haktan yararlanır. yahu biz yılın üçte birini hep gece çalışıyoruz...neden bize yıpranma vermezler...

bence diğer bir sorun da örgütsüz oluşumuz...bence örgütlenmeliyiz...içişleri bakanlığına bağlıyız ve tüm haklarımızı emniyet savunuyor gözüküyor...onlar daha kendi haklarını savunmaktan acizken bizi neden savunsunlar.. ayrıca şu özel güvenlik eğitimi veren firmalarda hep polisler ders veriyor..içimizde öyle insanlar var ki onlardan çok daha iyi bu dersleri verebilecek..ama engellemiş yasayla beyefendiler..kendileri ekmek yiyecek ya sadece....ben onların verdiği dersi gözüm kapalı veririm...

kısacası bizim haklarımızı savunacak bir mercii yok arkadaşlar...sie tavsiyem onurunuz koruyunuz ve küçük çıkarlar için kimseye yalakalık yapmayınız çünkü bizim işyerinde güvenlikçilerin çoğu iki saatlik izin için mesleği ve kişiliğini ayaklar altına alıp dalkavukluk yapıyor...

sempatikmemur80
Müsteşar Yardımcısı
14 Haziran 2006 08:38

sevgili lekan

asıl sen anlamadın. bu adamın torpil araması maalesef günümüzde normal. asıl olmaması enteresan maalesef. maaşa gelince adam o paraya rağmen ağlıyosa yazmak zorundaydım. ayrıca yaptığı işi biz bilmiyoz belki farklıdır bırakalım küçümsesin. hoş bazen ben de küçümsüyom ya neyse.

ayrıca ben şahsen geçinmek için çalışıyom ve maaş dan bahsetmem normal. sen hobi için çalışıyosan bilemem

Mutlumsu
Daire Başkanı
14 Haziran 2006 16:14

kisaca yüce allah'im 657 ye tabi̇ güvenli̇k memurluğu kadrosunu yok etsi̇n..

LAZZOLi
Memur
14 Haziran 2006 21:52

mutlumsu az daha dayan arkadasım. duan kabül oluyo. ama ya ondan sonrası ????

Toplam 4431 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi