Editörler : Pangaea
21 Eylül 2012 14:20

Torba yasadan gelen 30 bin kadro için

şimdi bakın arkadaşlar torba yasadan çıkan bütün maddeler yıl içinde yapılmalıdır yani 31 aralığa kadar olmalıdır olmazsa 2013 bütçesi hazırlanır 2012 torba yasasındaki maddeler iptal olur .. bundan 2 ay önce hepimiz izledik canlı yayında VEDAT DEMİRÖZÜ.. halada videosu var VEDAT DEMİRÖZün .. bu adam bitlis milletvekili ve bütçe komisyonunda olduğunu biliyorum (yanlışım varsa arkadaşlarım düzeltsin).... Bu adamlar zaten hazırlıyor bütçeyi ve açıkca söylüyor bunda yanılma payı kesinlikle olamaz !! 40 bin kanunla gelen 30 binde önergeyle ilave kadro var diyor torba yasadan gelen var diyor oda bir madde olarak girdi diyor önce 40 bin sonrada 30 bin öğretmen ataması yapılacak diyor daha adam ne desin !! ..... şimdi arkadaşlar bu 30 bin yıl içinde alınmalıdır gerekirse baskımız daha çok olmalı hatta bunu eyleme dönüştürmeliyiz ankarada tek yumruk olup hakkımızı almalıyız maille felan olacağını sanmıyorum olsaydı ağustos ataması olurdu 2 ay boyunca gece gündüz her yere mail attım gözlerim kapanana kadar giden mailleri okumuyorlar bile.. 24 KASIM bana göre tam zamanıdır 30 bin öğretmenin alınacağı gündür ! .. diğer bir konu şubata kalırsa ne mi olur yine şahsi görüşüm : her sene maliye 30 bin memurlara kadro ayırıyor 30 bin kadronun hemen hemen yarısını MEB alıyor yani 15 bini meb alıyor şubata kaldığında 15-20 bin gibi bir sayı olacağını tahmin ediyorum en fazla ... son olarak artık branş ayrımı yapmadan bütün öğretmenler önergeyle gelen 30 bin öğretmen kadrosunu almak için ne ellerinden ne geliyorsa yapmalıdırlar büyük bir baskıyla 30 bin öğreten kadrosunu başbakan açıklayacaktır allahın izniyle... sadece bütün olalım diyorum branş ayrımı yapmayalım ve sanalla sınırlı kalmayalım ! saygılarmla

senaflsf
Yasaklı
21 Eylül 2012 14:24

10 binin üzerine çıktı o 30 bin hocam

nasturi30
Daire Başkanı
21 Eylül 2012 14:27

http://www.youtube.com/watch?v=gLKwnhv-lc8 izle kardesım 10 bin+30 bin eklenmedi zaten 40 bin kanunla geldi sadece baskıyı engellemek için yapılıyor .. bu adamlar bütçe komisyonda bu adamların yanılma payı imkansız adam 40+30 70 bin diyor üstüne basa basa !

senaflsf
Yasaklı
21 Eylül 2012 14:28

o zaman 30 bini alırlar bu yıl bitmeden

nasturi30
Daire Başkanı
21 Eylül 2012 14:31

bunun için baskı şart okullarda acayip derecede öğretmen açığı var ücretliylede kapatılacak gibi değil ama yalnız 30 binin yıl içinde alınması gerekiyor 2013 yılında torba yasadakiler kaldırılır yeni bütçe hazırlanır ..

senaflsf
Yasaklı
21 Eylül 2012 14:32

almayacaklarsa niye yasadan geçirdilerki

nasturi30
Daire Başkanı
21 Eylül 2012 14:37

kardesım almayacaklar ya da alacaklar diye kesin bir şey diyemeyiz torba yasadan önergeyle gelen bşr madde bu çıkıp bir şey uydururlar iptal ederler hükğmetimiz için çok basit şeyler yani örtpas etmek ! bilmem anlatabildim mi .. yine diyorum bu önergeyle gelen bir madde ve bunu açıklayan bütçe komisyonda bitlis milletvekili sadece bizim bu konu üzerinde yoğunlaşmamız lazım yoğunlaşalım ki istediğimizi alalım

lovermath
Şef
21 Eylül 2012 15:13

nasturi hocam haklısın,2013 e girdiğimiz an bu 30000 püfff olup uçabilir,ama norm güncellemeleri yapılıo yawaş yawaş,buda ek atamının bi habercisi sanki,o yüzden umutla mail tweet vs. şeylerle ulaşılan tüm yerlere baskı yapıyoruz,e seçim olayınıda unutturmayalım tabi,oylarının yakılmasını istemezler herhalde :)

senaflsf
Yasaklı
21 Eylül 2012 15:15

peki mebin sıralamaları güncel tutması öyle ya madem ek atama yok puanlar 1 yıl geçerli ne diye güncel tutuyo?

lebuda
Şef
21 Eylül 2012 15:19

destekkk

bigityaw
Kapalı
21 Eylül 2012 15:23

bütçe error verdi 30.000 i unutturur bunlar ama güclü hareket edersek alabiliriz

senaflsf
Yasaklı
21 Eylül 2012 15:25

maliyenin onay vermesi lazım işte

ogtmen87
Aday Memur
21 Eylül 2012 15:47

torba delikmiş

kharizma61
Kapalı
21 Eylül 2012 15:58

MALİYE BAKANININ İNSAFINA KALMISIZ ÖLESİ BİNEVİ DİMİ ARKADAŞLAR. O ZAMAN MALİYE BAKANINDAN ZİYADE SAYIN BAŞBAKANA SIKINTILARIMIZI İLETMEYE CALISALIM CÜNKÜ BASBAKANIMIZ NE DERSE O. ONUN İÇİN BASBAKANA NE EDİP EDİP SESİMİZİ DUYURMAMIZ LAZIM HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN SAYIN BAŞBAKANIMIZIN DEYİMİYLE 'ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN'

zuhal karadağ
Kapalı
21 Eylül 2012 16:21

TAMAM HOCAM 24 KASIMDA GELİRİZ

AMA ŞU ÜCRETLİNİ KALDIRILMASI İÇİN EL İLANI DAĞITIYORUM BUSONEL HOCANIN AÇTIĞI BİR SAYFA VAR ORAYA DESTEK VE TAKİPLERİNİZİ BEKLİYORUZZ

zuhal karadağ
Kapalı
21 Eylül 2012 16:23

ÜCRETLİ KÖLELİĞE HAYIRR

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİN AYAKLAR ALTINA ALINMASINA HAYIRR

TASARRUFLARINI BİRAZDA BAŞKA MESLEKLERDE YAPSINLAR

MESELA BAKANA VERİLEN PARA ÇOK FAZLA DEVLETE YÜK

nasturi30
Daire Başkanı
21 Eylül 2012 16:31

arkadaşlarım sadece branş ayrımı yapmayalım ağustosta yaptık ne kazandık ? ben kendimi eleşiterecek olursam beden eğitimine hakkı olan 5000 kontenjan için gece gündüz mail attım sonuç ne oldu 2160 kontenjan verdiler ! yaptığım hatanın farkındayım branş ayrımı işin içine girerse hüsrana uğrayan bizler oluruz onlarında ekmeğine yağ sürmüş oluruz .. .. lovermath hocamın dediği gibi seçimler erkene alındı bu bizim için avantaj 30 bin torba yasadan gelen ek atamayı almak bizim elimizde arkadaşlar !

21 Eylül 2012 16:47

bız de almanca ıcınn okadar bagırdıkk ettıkk...

3..

sadece 3 tane kadro...

nasturi30
Daire Başkanı
21 Eylül 2012 16:57

o yüzden tek yürek olmalıyız yıl içinde eğer 30 bin atama istiyorsak arkadaşlar

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi