Editörler : crops35
18 Temmuz 2009 11:02

aynı yılda hem lisans kpss hemde önlisans kpss ye girileilirmi

mezun durumda yani son sınıf lisans öğrencisi o yıl haziranda kpss ye girebilirmi ve eylülde de önlisans olarak girebilse yada giremezse sonuçları nedir?

paylaşımınız için teşekkürler

romeoforlove
Şube Müdürü
18 Temmuz 2009 11:06

istersen bir de ortaögretime bir

soyer
Yasaklı
18 Temmuz 2009 11:09

bak aynı yıl öss,kpss(lisans),kpss(ortaöğretim-önlisans),ales,tus,dgs,ehliyet,açıköğretim,müfettişlik sınavlarına aynı yıl hepsine girebilirsin :)bilmem anlatabildim mi :)

VAKA-İ HAYRİYE
Şube Müdürü
18 Temmuz 2009 11:11

girebilir mi allah aşkına mantığa uyuyor mu

komando42.
Şef
18 Temmuz 2009 11:11

yok olmadı artık sbsyede girsin.:)

soyer
Yasaklı
18 Temmuz 2009 11:12

sbs de iii :)eskiden olsa oks yede girer :)

esra57
Şube Müdürü
18 Temmuz 2009 11:23

YA CİDDİ BİR SORU SORDUM SAÇMALAMIŞSINIZ ANLATAMADIM HERHALDE BEN BİRDHAKİ Kİ YILA MEZUN DURUMDA OLUCAM LİSANS OLARAK AMA ÖNLİSANS OLARAK GİRMEK YADA GİRMEMEK KONUSUNDA KARARSIZIM BAZILARI ÖNLİSANSI ÖNERİYOR EĞER İKİSİNEDE GİREBİLİRSEM OLMADI OKULUMU UZATIRIM NASIL OLSA İKİ YIL GEÇERLİ PUANA GÖRE DEĞERLENDİRME YAPMAK YANİ

nesnet
Şef
18 Temmuz 2009 11:31

mezun olan ve olabilecek durumda olan diyo sence girebilirmi

esra57
Şube Müdürü
18 Temmuz 2009 11:36

YANİ BENCESİ YOK BİLGİ ALMAYA ÇALIŞIYORUM,YANİ ŞÖYLE SORAYIM OZAMAN BEN DİKEY GEÇİŞLE LİSANSA GEÇTİM ŞİMDİ 4.SINIFA GEÇTİM ÖNÜMÜZDEKİ YILDA KPSS YE GİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AYNI ZAMAND ŞUANDA ELİMDE ÖNLİSANS DİPLOMAMDA VAR AMA LİSANS DİPLOMASINI ALDIĞIM ZAMAN O İPTAL OLACAK .

PEKİ BEN SENEYE SADECE LİSANS OLARAK GİRDİM MEZUN DURUMDA SEÇENEĞİYLE AMA MEZUN OLAMADIM OZAMAN BENİM KPSS DİREK İPTAL OACAK ÖNLİSANS HAKKIMDA DİREK DÜŞÜYOR AMA İKİSİNE GİREBİLİRSEM ÖNLİSANS SINAVIM GARANTİ.

UMARIM DERDİMİ ANLATABİLMİŞİMDİR

aysegül55
Şube Müdürü
18 Temmuz 2009 12:11

biraz zor oldu anladım ama neden mezun olmadan lisans sınavına giriyosunki bence önlisans gir garanti olsn

esra57
Şube Müdürü
18 Temmuz 2009 12:14

LİSANS DA ALIMLAR DAHA FAZLA OLDUĞU İÇİN VE GİRDİĞİN YERLER DAHA İYİ YERLER DİYE DÜŞÜNÜYORUM

femo
Şef
18 Temmuz 2009 12:17

giremezsin arkadaşım,

candy20m
Memur
18 Temmuz 2009 12:56

arkadasım son mezun oldugundan girebiliyorsun örnegin haziranda dersten kalmayıpta okulu uzatmazsan yani mezun olursan lisanstan girmek zorundasın.ama kaırsan veya bilerekte uzatabilirsin o zaman önlisanstan girmek zorundasın.biliyorsundur kendi ögrenim düzeyinde girip girmedigini ösym bilmeyerek seni atıyor ögrenim düzeyini de kurum araştırıyor lisansken önlisans olarak girmişsen hakkında muamele yapılıyor.umarım net olmuştur.

Zuzu66
Şube Müdürü
18 Temmuz 2009 13:10

lisans sınavına son başvuru tarihinde lisans'tan mezun değilsen önlisans'tan başvurabilirsin diyor ösym kılavuzunda.

cansum56
Aday Memur
18 Temmuz 2009 13:21

ESRA57 KARDEŞİM BEN DE SENİNLE AYNI DURUMDAYIM BEN ŞİMDİ ÖNLİSANS MEZUNUYUM VE SENEYE İNŞŞŞ LİSANSTAN MEZUNOLACAM

SORUNA GELİNCE BEN LİSANSA GİRMENİ TERCİH EDERİM ÇÜNKÜ BEN DE LİSANSA GİRECEM BİZİM İÇİN DAHA AVANTAJLI ÇÜNKÜ ÖNLİSANS İÇİN BİR YILDAN FAZLADIR BOŞTAYIM AMA LİSANS MEZUNU OLSAYDIM ÇOKTAN KPSS YLE YERLEŞMİŞTİM ...

realburt
Şube Müdürü
18 Temmuz 2009 13:29

aynı sene iki sınava girersin ancak son girdiğin sınav gecerli olur 2008 de hem lisans hem ortaöğretime başvurdum ortaöğretime sonradan başvurduğum için lisans sınav cevap kagıdım incelenmedi bile o yüzden iyice karar verip hangine gireceğini öyle seçmelisin ve önlisansa girceksen başvurunun son günü itibari ile önlisanstan mezun olmamış olman gerekli

esra57
Şube Müdürü
18 Temmuz 2009 13:31

ÇOK ŞÜKÜR ANLADIN BENİ YA HERKES DALGA GEÇMİŞ SORUMLA :)

TURK__18
Genel Müdür
18 Temmuz 2009 13:48

esra57

sordugun soruya baksana önce

sen kpssye basvurdugunda git sor ben ikisinide hatta alayına girmek istiyorum de

ordakı görevli gülerse haklıdır :D:D

NAZEY657
Aday Memur
18 Temmuz 2009 13:57

bizdeki derde bak burda ki mevzuya bak:))

18 Temmuz 2009 14:43

cift kişilikmisin sen ya 2 kpssyede girmek istiyosun:):)

esra57
Şube Müdürü
18 Temmuz 2009 15:23

YA BU KADAR ABES NE VAR OKUMUYORSUNUZ AÇIKLADIĞIM KONUYU HERHALDE

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi