Editörler : ayşegül bgm
11 Ocak 2012 01:35

Sağlık Mazereti Nedeniyle Atama Talebinde Bulunanlar

Arkadaşlar babam tek taraflı kısmi felç geçirdi sağlık mazereti tayini yaptırmama için raporu devlet hastanesinden almak yeterlimi şu anda tam donanımlı devlet hast. yatıyor yoksa büyük bir yerden eğitim araştırma hastanesinden mi almam gerekiyor bide sağlık durumu tayinim olurmu tek çocuğum kardeşim yok bu şekilde tayin yaptıran varmı lütfen yardımcı olun acilllllll

serdar_seratonin
Aday Memur
11 Ocak 2012 04:10

1)raporu eğitim araştırma hastanesinden almalısın

2) babana sağlık güvencesi olarak bakmakla yükümlü olduğuna dair evrak olması

3) aile tablosu (vukuatlı nüfus kağıdı) nüfus müdürlüğünden almalısın tek çocuk olduğunun kanıtı için

4) ailenin ikametgah kağıdını almalısınailenin oturduğu yerde tam teşekkülü hatane olmalı

5) bunları bulunduğun hastane üst yazıyla sağlık müdürlüğüne oda üst yazıyla sağlık bakanlığına gönderecek ve birkaç ayda bir toplanan sağlık komisyonu karara bağlayacak

bunları ibraz edersen sizinkinin olma olasılığı yüksek

kirazlıtoplumcu
Şube Müdürü
13 Ocak 2012 00:05

iytide serdar kardeş babamın sosyal güvencesi var bağ-kurlu ama emekli değil daha bide bizim ilçede tam donanımlı yani noroloji ve fizik tedavi gibi bol. bulunan bir hastane yok + eğitim araştırmadan alınan rapor bakmakla yükümlü olduğuma yetmezmi annem sağ bu arada eğer olmuycaksa hiç uğraşmayayım babam şu anda izmir-ödemiş devlet hast. tedavi gormekte bende yeni geldim acilen felç olması yeterli bir gerekçe değilmi ama bilinci açık beyinsel fonksiyonları normal yada bu kurum içi atama son. bekleyeyimmi sen benim şansımı oranını daha iyi bilirsin

teşekkürler ilgine

intikammilisleri
Yasaklı
12 Şubat 2012 17:27

arkadaşlar kuzenim ATT görev süresi bir seneyi geçti. alt bölgeden üst bölgeye mazeret göstererek tayin istedi. acaba bu tayinin olma durumu var mı ? yoksa tayin konuları çok katı disiplin kuralları mı var ? eskiden oldugu gibi saglan bir tanıdık vasıtasıyla bu iş olur mu ?

kamil09
Aday Memur
12 Şubat 2012 20:49

aort koaartasyonu ameliyatı oldum diyarbakırdan aydına ailemin yanına tayiin istedim mazaret tayini olarak. cıkma ihtimali varmıdır teşekkürler

izlanda
Şube Müdürü
12 Şubat 2012 23:46

mazeretine bağlı,eş durumu dışında diğer mazaretlerde durum baya zor,özellikle üst bölgelere geçişlerde,genelde mazeret tayinleri c ve d grubu illere istendiğinde şans artıyor,yaşansını deneyip görecektir,ama konu başlığınız biraz hatalı,alt bölgeden üst bölgeye diye bir tayin yok,oyüzden cevap yazan arkadaş olmamıştır,konunuz mazeret tayini ve mazeretin ne olduğu olmalıydı

mislina2
Kapalı
13 Şubat 2012 02:34

Sn.intikammilisleri;

Konu başlığı istediğiniz gibi değiştirilmiştir.

Sn. kamil09;geçmiş olsun.

*

Kendisinin veya kanunen bakmakla yükümlü olduğu eş, anne, baba veya çocuklarından birinin sağlık durumunun bulunduğu yerde tehlikeye girdiğini veya görev yerinin değişmemesi halinde tehlikeye gireceğini, eğitim ve araştırma hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirenler; tedavinin yapılabileceği bir sağlık kurum veya kuruluşunun bulunduğu veya sağlığının olumsuz etkilenmeyeceği bir ilin münhal kadrolarına öncelikli olarak atanırlar.

Başvuru sahibi, sağlık kurulu raporunda yer alan teşhis ve tedavi imkânları ile sağlığını olumsuz etkileyen nedenlere göre, Bakanlıkça oluşturulan komisyonun sırasıyla D ve C grubunda belirleyeceği illerden birine, personel ihtiyacı, kadro imkânları göz önüne alınarak Bakanlık tarafından atanır. Eğer hastalığın tedavisi veya sağlığının olumsuz etkilenmemesi D ve C grubu illerde mümkün değilse önce B grubu iller, daha sonra A grubu iller değerlendirmeye alınır.

ATAMALARDA İSTENECEK BELGELER

Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 19. Maddesine Göre

Sağlık Mazereti Nedeniyle Atama Talebinde Bulunanlar;

1) Mazerete dayalı atama talep formu,

2) Eğitim ve Araştırma Hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporunun aslı veya raporun verildiği hastane baştabipliği tarafından onaylanmış sureti (başvuru tarihi itibariyle son altı ay içerisinde alınmış)

3) Raporun eşine veya kanunen bakmakla yükümlü bulunduğu anne, baba ve çocuklarından birine ait olması halinde vukuatlı nüfus kayıt örneği, anne ve babası için ise; ikametgah ilmühaberi.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun ek 39 uncu Maddesine Göre Atama Talebinde Bulunanlar;

?Devlet memurlarının, hayatını başkasının yardım veya bakımı olmadan devam ettiremeyecek derecede özürlü olduğu sağlık kurulu raporu ile tespit edilen eşi, çocukları ile kardeşlerinin, memuriyet mahalli dışında resmî veya özel eğitim ve öğretim kuruluşlarında eğitim ve öğretim yapacaklarının özel eğitim değerlendirme kurulu tarafından belgelendirilmesi hâlinde, ilgilinin talebi üzerine eğitim ve öğretim kuruluşlarının bulunduğu il veya ilçe sınırları dahilinde kurumunda bulunan durumuna uygun boş bir kadroya ataması yapılır.? hükmü gereği tayin talebinde bulunanlar;

1) Atama talep formu,

2) Eşi, çocukları ile kardeşlerinin, hayatını başkasının yardım veya bakımı olmadan devam ettiremeyecek derecede özürlü olduğuna dair sağlık kurulu raporu,

3) Eşi, çocukları ile kardeşlerinin, halen görev yaptığı memuriyet mahalli dışında resmi veya özel eğitim ve öğretim kuruluşlarından birinde eğitim ve öğretim yaptığına dair özel eğitim değerlendirme kurulu tarafından düzenlenmiş onaylı belge,

4) Eşi, çocukları ile kardeşlerinin, yakınlığının belirtildiği vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Geçen günlerde yayınlanan bir haberi kopyalamak istiyorum.

Bunlar tabi çok üzücü olaylar, Allah yaşatmasın?

Sağlık özrü dikkate alınmadı, babası vefat etti, Danıştay tazminata karar verdi

http://www.memurlar.net/haber/217039/

intikammilisleri
Yasaklı
13 Şubat 2012 12:42

mazeret hasta babaannesi olabilir mi? kuzenim dilekçesini vereli 2 ay oldu ama olumlu veya olumsuz bir cevap gelmedi hala.

civciv86
Şef
13 Şubat 2012 14:24

hemşire bır arkadsımın şizoaffektıf bozukluk tanısı var..bır ılce hastanesınde calısıyoruz...burada ruh saglıgı daha da kötuye gıttı..aılesının yanına tayın ısteyebılır mı? sağlık özru ıcın belırlı bır dönem var mı..ben bıraz arastrdım ama bellı bı zman aralıgı olduguna daır herhangı bır yazı bulamadım..yoksa herhangı d-c bölgelerınden bırıne mı verılır..

mislina2
Kapalı
13 Şubat 2012 14:27

Konu başlığı açmadan önce bölümde gelimiş konu taraması yapmanızı öneririm. Sağlık mazereti nedeniyle ilgili açılan başlıklar bu başlık altında toplanmıştır.

mstfask
Aday Memur
31 Ocak 2013 15:25

lütfen yardım. arkdşalr bnm de babam vefat etti.annem çalışmıyor.herhangi bir sağlık sigortası da yok.köyde tek başına duruyor.bn memleketten 12 saat uzaktayım annem hasta yanıma gelemez.bn kendi memleketime tayin isteyebilirmiyim.

gguull
Şube Müdürü
02 Nisan 2013 00:37

sağlık mazeret tayininde özür oranı baz alınıyor mu arkadaşlar???

gguull
Şube Müdürü
02 Nisan 2013 13:44

bilgisi olan yok mu acaba???

rojda2122
Kapalı
07 Nisan 2013 14:12

merhaba arkadaslar bende rontgen teknıkerıyım babam karacıger kanseıydı evde aılemle 4 kardesm daha olmasına ragmen tayınm cıktı yanı mazeret tayınlerı genelde olumlu sonuclanıyo bu arada babamın saglık guvencesı oldugu halde

besyo80
Şef
07 Nisan 2013 22:15

Arkadaşlar ben 6 ay kadar oldu memurluğa başlayalı.Türkiye kamu hastaneleri kurumunda çalışıyorum.Benim sağlık sorunları nedeniyle başka ile tayin hakkım var mıdır? Üniversite hastanesinden %61 özürlü sağlık raporum var. Tedavi olabileceğim en yakın yere tayin olmak istiyorum.Eğer asaletim onaylanması gerekiyorsa nasıl bir yol izlemem gerekir.Teşekkürler....

Osmannuriatt
Memur
08 Nisan 2013 12:57

Arkadaşlar aday memur kendi sağlık durumundan tayin isteyebilirmi ?

Ailesiyle yaşaması gerekli, kendi başına işlerini zor görüyor. Bunun için ailesiyle yaşaması gerekir gibi bir rapor alabilse tayin yaptırabilir mi veya nasıl bir yol izlemesi gerekli.

Osmannuriatt
Memur
09 Nisan 2013 09:22

güncel..

gguull
Şube Müdürü
09 Nisan 2013 12:53

adaylıkta sağlık maz.tayin isteğinde bulunabilirsiniz.

sabo01
Aday Memur
05 Temmuz 2013 13:52

ya arkadaş bu tayin yüzünden zaten hasta olur insan :)bende ugraşıyorum zor diyorlar bezmek üzereyim

drvet
Aday Memur
24 Nisan 2014 09:58

mrbalar bu tayinden sonra hastanız iyileşince geri eski görev yerinize gönderilirsiniz diye birşey duydum dogrumu?

rojda2122, 11 yıl önce

merhaba arkadaslar bende rontgen teknıkerıyım babam karacıger kanseıydı evde aılemle 4 kardesm daha olmasına ragmen tayınm cıktı yanı mazeret tayınlerı genelde olumlu sonuclanıyo bu arada babamın saglık guvencesı oldugu halde

wober
Kapalı
17 Temmuz 2014 11:36

arkadaşlar belediyede çalışan memur sağlık nedeniyle tayin isteyebilirmi nasıl ister

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi