Editörler : crops35
15 Eylül 2011 18:19

4/C 'li çalışan personel kendi isteğiyle kurum değiştirebilir mi?

4c çalışan personel çalıştığı kurumdan sözleşme bitiminde kendi isteğiyle ayrılıp başka bir kuruma geçiş yapabilirmi? ocak ayı atamalarında devlet personel başkanlığı atama yaparmı

azulcielo
Aday Memur
26 Eylül 2011 12:26

merhaba

ben 2000 yılından beri belediyede mühendis olarak çalışıyorum.2006 yılında bir kanunla çıktı.o zaman bize sözleşmeli mi olmak istiyorsunuz mevcut statünüzde mi kalmak istiyorsunuz dendi bende mevcut statüde kalmak istedim.ve benim statüm geçici işçi kadrosu oldu.

şimdi normal işçi gibi haklarımı alıyorum ama başka herhangi bir yere gönderilemiyorum.

başka bir kuruma geçişim olabilmesi için ne olması gerekiyor?

kpps sınavına mı girmem gerek?ne yapmam lazım?

engeller033
Aday Memur
23 Ekim 2011 20:33

Bu sorulara neden hiç cevap verilmiyor.Yok mu bir bilgisi olan?

desoto
Kapalı
21 Kasım 2011 08:22

slmlar, direnciniz kırılmasın arkadaşlar elimizde birçok örnekleri var şöyle ki: İMAMLAR,ÇAYKUR İŞÇİLERİ,VEKİL EBE VE HEMŞİRELER bunların hiçbiri KPSS şartı aranmadan kadro verildi,bizler ise KPSS ile geldik fakat tek suçumuz İŞÇİ olmakdı.Burdan kadro verilen arkadaşlar yanlış anlamasın elbette ki seviniyoruz yalnız bizlerin de KAROYA geçme hakkı oldugunu söylüyoruz.Ayrıca dava açacak arkadaşlar şu konuyu da mutlaka belirtsin TBMM çalışan 4/c personeller var sayıları yanılmıyorsam 1.100 civarında maaşları 1.900 ila 2.000 tl arası özlük hakları konusunda 657 memurları ile aynı 12 ay çalışırlar bu bilgileri de mutlaka belirtiniz.

ANAYASANIN 10. MADDESİ

Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

DEVLET ORGANLARI VE İDARE MAKAMLARI BÜTÜN İŞLEMLERİNDE KANUN ÖNÜNDE EŞİTLİK İLKESİNE UYGUN OLARAK HAREKET ETMEK ZORUNDADIRLAR.

Ayrıc KPSS ile 4/c de çalışan arkadaşlar yukarıda verdigimiz örnekleri emsal göstererek dava açabilir.

zulmediren
Şube Müdürü
07 Aralık 2011 09:19

Kadir Anıl bey sözleşme bitiminde serbest kalırsınız. İstediğinizi yapmada özgürsünüz.

hakan060606
Memur
07 Aralık 2011 12:04

kadir arkadaşım mesajı yazmışsın ama biraz eksik kalmış eger 4c den memnundegil sen yada başka bir işe gireceksen cıkabilirsin tazminatınıda alırsın ama kurumumdan menun degilim başka bir kuruma 4c li geçecem diye yapacaksan hepten işsiz kalırısn cünki kendi isteginle cıkıyosun haberin olsun birdaha ne kadar cabalarsan cabala 4c li olamazsın o hatayı yapan kac kişi var tahmin bile edemezsin hepsi işsiz su an sırf bilgisizliklerinden şöyle bir durumda var diyelimki memurluga gececen yada işcilige kpss yle kazan göreve başlama cağrın gelsin ondan sonra cıkışını al niye kendini topun agzına dikesin ki iyi düşün

van-ti
Kapalı
08 Aralık 2011 09:41

4-c li arkadaşlar il özel idaresinde ve belediyelerde çalışanları ayrıcalıklı gibi gösterip torba yasayla kanunlaştırıp başka kurumlara hiç bir hak kaybına uğramadan yerleştirdiler özelleştirmeden gelenleride hak kaybına uğratarak 4 c statüsüne verdiler 4 c liler sizler neden bu olayı emsal gösterip mahkemeye vermiyorsunuz

KADİR ANIL
Aday Memur
11 Aralık 2011 20:03

teşekkürler arkadaşlar bilgi paylaşımlarınız için ....

dadaşmedaş
Aday Memur
12 Aralık 2011 21:39

Görev yeri

MADDE 10 ? (1) Geçici personel, ekli listede yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının merkez ve taşra teşkilatları ile kamu iktisadi teşebbüsleri hariç olmak üzere bağlı ve ilgili kuruluşlarında çalıştırılabilir. Bağlı ve ilgili kuruluşlarda görevlendirilen geçici personelin ücretleri görevlendirildikleri kuruluşlar tarafından ödenir.

(2) Bu Karara göre üniversitelere tahsis edilen toplam pozisyonlarda çalıştırılacak geçici personelin sayıları üniversiteler itibariyle Devlet Personel Başkanlığınca belirlenir.

(3) Geçici personel öncelikle en son çalıştıkları illerde, bu illerde istihdamlarının mümkün olmaması hâlinde diğer illerde istihdam edilir.

kadir anıl, 4c sözleşmesinde bu şekildedir. slm

dadaşmedaş
Aday Memur
12 Aralık 2011 21:41

ayrıca valilik oluruyla 6 ay süreli başka kurumlarda çalışabilmenin mümkün olduğunu araştırmıştım. Tabi dayın varsa. ki herşey mümkün bu ülkede dayı varsa...

erkan1914
Aday Memur
13 Aralık 2011 08:29

hangi 4/cli tüike torpille alınan 4/climi yoksa tekel özelleştirmesini fırsat bilip oy uğruna 45 gün tuz işletmesinde çalışırken kadrolu yapılan 4/climi 45 güne karşılık 4/cli oldular tedaş ta iken çalışanlar kadrolu işçi olarak çalışanlar hariç geri kalanı hikaye tbmmde cumhurbaşkanlığında torpille yapılan binlerce 4/cli var

darksilver
Aday Memur
14 Aralık 2011 12:02

diğer kurumu ayarlar,sözleşmen bitiminde istifa eder diğer kurumda başlarsın.yoksa tayin işi yok !

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi