Editörler : "eskiyara"Pangaea
10 Şubat 2014 12:06

Şube Müdürlüğü Mülakat Sınavı İzlenimleri

Mülakat sınavına giren ve girecek olan tüm arkadaşlara öncelikle başarılar dilerim... Sınav esnasındaki izlenilerinizi ve sorulan soruları paylaşırsanız sevinirim...Teşekkürler...

belirleyici
Memur
10 Şubat 2014 12:19

Tüm arkadaşlarımızın gönüllerince bir mülakat geçirmeleri dileğiyle...Paylaşımlarınızı bekliyoruz...

çınar777
Şube Müdürü
10 Şubat 2014 15:44

Moralinizi bozmak istemem ama her kurulun 600 zarfı ve bu zarf içinde farklı sorular var ve genel kültür soruları hiç umulmadık yerden.ilk Türkçe hutbe nerede ve ne zaman okunmuştum? Girenlere Allah kolaylık versin sanki genel müdür seçiliyor gibi.

hawensdorf
Kapalı
10 Şubat 2014 15:53

bugün sınava girdim sabahtan. az çok anlatayım.

belirli bir gerginlik hakim ve sorular oldukça kazık diyebilirim. içeri girince zarf çekiyorsunuz.genel kültür soruları çok değişik. bana sorulan sorular şunlar.

1. soydes ve koydes hakkında bilgi

2. bohr atom modeli nedir

3. şube müdürü olunca nasıl projeler yapacaksınız

4. kaos eşiğinde yönetimin ilkeleri nelerdir.

başka arkadaşlara sorulan sorular.

1. 2 nolu cetvelde hangi kurumlar vardır

2. 3797 ile 652 arasındaki farklılıklar nelerdir

3. afrikada 2013 yılında ençok ticaret yaptığımız ülkeler hangileridir

4. rüzgar nasıl oluşur

5. karbon döngüsü

şimdilik hatırladıklarım bunlar.. vakit buldukça yazarım.

sözlüden çıkınca dünyanız şaşıyor. kazanacak arkadaşlara başarılar dilerim.

neo_x05
Genel Müdür
10 Şubat 2014 15:54

Vay be... Demek baya zormuş. Peki tavır, davranışları nasıldı hocam? Psikolojik baskı falan var mı?

hawensdorf
Kapalı
10 Şubat 2014 16:02

ortam gergin insanlar uzak yerlerden gelmişlerdi. ben ankaradan katılıyordum bunun için gerginlik yoktu. herkeste yeni yasa tasarısına ilişkin kaygı vardı. atansamda gitmem diyenler çoğunluktaydı. sorular ters köşe cidden. bohr atom modeli sorusunda kaldım ve cevaplayamadım. kaos eşiğinde yönetimi azçok biliyordum ve anlattım. koydes ve soydes ise ilçelerde yürütülen faaliyetlerdi. birde diğer arkadaşlara sorulan soruları duyunca kapı önünde moraliniz iyice bozuluyor. sinirden ağlayan bile vardı bugün.

içeride ortam sakin ve sessiz. kendinizi tanıtııyorsunuz ve neden şube müdürü olmak istiyorsun deniliyor. az çok düşünüp gidin derim. sorular konusunda mutlaka diğer arkadaşlarda yazacaklardır. mesela bir arkadaşa "istiklal mahkemelerinin en tanınmış hakimi kimdir" diye sormuşlar... öyle işte arkadaşlar.

herkese başarılar dilerim.

neo_x05, 10 yıl önce

Vay be... Demek baya zormuş. Peki tavır, davranışları nasıldı hocam? Psikolojik baskı falan var mı?

oguztun
Aday Memur
10 Şubat 2014 16:09

arkadaşlar bu soruların sınav bilgisiyle bir ilgisi var mı? bahsettiğiniz sorular genel kültür tamameb..o da yamultucu... giren arkadaşlar cevap verebilir mi ? ortalama kaç dakikada bitiyor bu ızdırap?)

hawensdorf
Kapalı
10 Şubat 2014 16:21

hocam zaten sorun da o. sorular ilginç cidden bana sorulan 3797 ile 652 arasındaki farkları ben mevzuat sorusu olarak algıladım. sodes ve koydes sorusu ile bohr atom modeli genel kültür kaos eşiğinde yönetim sorusu da yöneim bilimleri sorusuydu gibi geldi. benim sözlü 10 dakika kadar sürmüştür. içeride konuşturuyorlar sizi. ve zaman nasıl geçiyor bilmiyorsunuz. eklemek istediğiniz şeyler var mı falan deniliyor. bugün ilk gün olduğu için herkes çok gergindi bence sonlara doğru herşey daha kolaylaşır..

oguztun, 10 yıl önce

arkadaşlar bu soruların sınav bilgisiyle bir ilgisi var mı? bahsettiğiniz sorular genel kültür tamameb..o da yamultucu... giren arkadaşlar cevap verebilir mi ? ortalama kaç dakikada bitiyor bu ızdırap?)

oguztun
Aday Memur
10 Şubat 2014 16:31

anlaşılan beklentiniz pek yok gibi..sonuç kısmını göremiyor musunuz? jüri ayrı ayrı mı soruyor..genel kültür , genel yetenek kısmında ne yapıldı..biraz daha detay bilgi verebilir misiniz ?

hawensdorf, 10 yıl önce

hocam zaten sorun da o. sorular ilginç cidden bana sorulan 3797 ile 652 arasındaki farkları ben mevzuat sorusu olarak algıladım. sodes ve koydes sorusu ile bohr atom modeli genel kültür kaos eşiğinde yönetim sorusu da yöneim bilimleri sorusuydu gibi geldi. benim sözlü 10 dakika kadar sürmüştür. içeride konuşturuyorlar sizi. ve zaman nasıl geçiyor bilmiyorsunuz. eklemek istediğiniz şeyler var mı falan deniliyor. bugün ilk gün olduğu için herkes çok gergindi bence sonlara doğru herşey daha kolaylaşır..

10 Şubat 2014 16:56

cevaplarì yazdirdiklari dogru mu hocam?

çınar777
Şube Müdürü
10 Şubat 2014 17:01

Hocam kimi kurul cevapları zarfdan çıkan kağıda yazdırıyormış kimisi ise zarfdan çıkan soruyu yüzüne okuyup hemen cevaplamanı istiyormuş.

çınar777
Şube Müdürü
10 Şubat 2014 17:04

Kurulların tavrı iyi, izlenimler güzel ama soruları bilemiyorsun ki güleryüzde mi teselli bulacaksın?

10 Şubat 2014 17:27

kurullar farklı tavırlar da farklı%

goksu_gzl
Daire Başkanı
10 Şubat 2014 17:28

Bu ne arkadaş tamamen kazık desene mülakata gitme kararımı yeniden gözden geçireyim.

nn2006
Şef
10 Şubat 2014 17:39

1-kamera varmıydı? 2- sorular çoktan seçmeli mi açık uçlu mu?

sabrewolf
Kapalı
10 Şubat 2014 19:50

2. kurulda öğlen sınava girdim. ama yazılı yapıldığı olayını ne gördüm ne de duydum. yani soruları sözlü olarak cevaplıyorsunuz arkadaşlar yazı yazma olayı yok. adı üstünde sözlü sınav..

bugün tüm kurulların sorularını yazan arkadaşlar vardı. kayıt tutuyorlardı.adam 27 şubatta sınava girecek 15 gün önceden ankaraya gelmiş soruları kaydediyordu. ben bu denli hırslı değilim. sınavı geçerek atananlara başarılar..

çınar777, 10 yıl önce

Hocam kimi kurul cevapları zarfdan çıkan kağıda yazdırıyormış kimisi ise zarfdan çıkan soruyu yüzüne okuyup hemen cevaplamanı istiyormuş.

ANZILIA
Şef
10 Şubat 2014 20:34

birde özgeçmiş istiyorlardı, bunu ne zaman verdiniz?

neo_x05
Genel Müdür
10 Şubat 2014 21:38

İzlenim ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Gerçekten bize çok yardımcı oluyorlar. Ben de nasip olursa katıldığım mülakattan sonra kendi yaşadıklarımı yazacağım.

En azından psikolojik olarak hazırlanmamızı kolaylaştırıyorlar.

alvaro
Genel Müdür
10 Şubat 2014 22:59

Görüşlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler. Mülakat yerine 35-50 yıl her neyse tüm yaşantımızı götürüyoruz. Taktikle maktikle olmaz bu işler. Neysen osun. Bu yüzden bir şeyler paylaşmaktan imtina etmenin manası yok sanıyorum.

Aday ile mülakatçılar arasındaki mesafeyi merak ediyorum.

aruzveznim
Aday Memur
10 Şubat 2014 23:36

Oww şube müdürlerini küçümsemiycem bir daha. Bu ne abi

goksu_gzl
Daire Başkanı
11 Şubat 2014 09:00

O mülakatı yapan zevat acaba bu mülakat aşamasından ve bu sorulardan geçmiş mi?Sanmam

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi