Editörler : supporters.
27 Şubat 2013 12:04

dosya masrafı iade

Tüketici kredileriyle ilgili olarak alınan dosya masrafıyla ilgili olarak yapılan tüm başvurulardan olumlu neticeler alınıyor. Elinizde kesintiye dair bir belge varsa başvurularınızı yapın. Ankara Hakem Heyetleri ve Mahkemeleri olumlu kararlar veriyor ve yargıtayda bu kararları onaylıyor. hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin.

bankacısebnem
Aday Memur
27 Şubat 2013 12:14

bankalar müsterileri tarafından acılan bu davaları saklıyor ve kara listeye alıyor eger bir bankaya böyle bir dava actıysanız hiç bir bankadan kredi alamazsınız ortak veri sistemi sayesinde cünki bu davaları acan insanlar bilincsiz tüketiciler ve bankanın böle müsterilere kredi vermek gibi bir istegi yok madem dosya masrafı ödemek istemiyorsunuz ozaman masrafsız kredi alın

DANIŞMANNN
Aday Memur
27 Şubat 2013 12:26

şebnem hanım burda mahkemenin vermiş olduğu kararlardan ve yargıtaydan onanmış kararlardan bahsediyoruz. dava açma hakkı anayasal bir haktır. anayasal bır hakkın kullanılması belırttıgınız sonuçları doguramaz. boyle bir sonuç baskı yaratırki bu durum anayasal hakkın kısıtlandığı anlamını tasır. mahkeme kararlarını bır daha ayrıntılı okumanızı onerırım. neden iade edilmesi gerektiği ayrıntılı olarak belirtilmiştir.

av.abdulkadiraslan
Aday Memur
28 Şubat 2013 19:36

şebnem hanım kusura bakmayın ama bankacı arkadaşların bu gibi bankayı savunan açıklamaları ve hatta müvekkillerimizi telefonla arayarak davanızı geri alın yoksa bizde size dava açar fazlasıyla geri alırız gibi tehditleri hiç etik olan bir davranış değil. dava açtıysak hiç bir bankadan kredi alamayacağımızı ve bunların ortak veri sayesinde kayıt altına alındığını, bu davaları açanların bilinçsiz tüketici olduklarını belirtmişsiniz. söyledikleriniz çok komik. bilakis bu tüketiciler sizden daha bilinçliler. en azından davayı açtıklarında tekrar kredi alabileceklerini çok iyi biliyorlar. ben yüzlerce dava açtım. kazandım ve paralarını tahsil ettim. müvekkillerde yeniden kredi aldılar yapılandırma bile yaptılar. açtığımız davaların etkisi olmuşki yeni alınan bu kredilerde ne masraf kesildi nede yapılandırmada %2 ceza. banka ekspertiz diye bir ücret kesiliyor. banka elemanı sanki ekspertiz gibi eve gidip inceleme yapıyor hatta bazı bankaların elemanları bankada masa başında oturararak ekspertiz yapıyor ve 500 ile 650 TL arasında paralar kesiliyor. sizce bu hakmıdır,adaletmidir. insanlar bu paraları çalışıp didinerek kazanıyor. banka havadan para kazanıyor. Allah için söyleyin dosya masrafı diye kesilen şey nedir. hangi emeğin karşılığıdır. biraz insaflı olmak lazım. savunduğunuz şeyin farkına varın. hakkını arayanlar bilinçsiz tüketici değil bilakis EN BİLİNÇLİ TÜKETİCİLERDİR.

bombyxmori
Kapalı
08 Mart 2013 21:12

Aldulkadir bey güzel özetlemişsiniz, teşekkürler.

av.abdulkadiraslan, 11 yıl önce

şebnem hanım kusura bakmayın ama bankacı arkadaşların bu gibi bankayı savunan açıklamaları ve hatta müvekkillerimizi telefonla arayarak davanızı geri alın yoksa bizde size dava açar fazlasıyla geri alırız gibi tehditleri hiç etik olan bir davranış değil. dava açtıysak hiç bir bankadan kredi alamayacağımızı ve bunların ortak veri sayesinde kayıt altına alındığını, bu davaları açanların bilinçsiz tüketici olduklarını belirtmişsiniz. söyledikleriniz çok komik. bilakis bu tüketiciler sizden daha bilinçliler. en azından davayı açtıklarında tekrar kredi alabileceklerini çok iyi biliyorlar. ben yüzlerce dava açtım. kazandım ve paralarını tahsil ettim. müvekkillerde yeniden kredi aldılar yapılandırma bile yaptılar. açtığımız davaların etkisi olmuşki yeni alınan bu kredilerde ne masraf kesildi nede yapılandırmada %2 ceza. banka ekspertiz diye bir ücret kesiliyor. banka elemanı sanki ekspertiz gibi eve gidip inceleme yapıyor hatta bazı bankaların elemanları bankada masa başında oturararak ekspertiz yapıyor ve 500 ile 650 TL arasında paralar kesiliyor. sizce bu hakmıdır,adaletmidir. insanlar bu paraları çalışıp didinerek kazanıyor. banka havadan para kazanıyor. Allah için söyleyin dosya masrafı diye kesilen şey nedir. hangi emeğin karşılığıdır. biraz insaflı olmak lazım. savunduğunuz şeyin farkına varın. hakkını arayanlar bilinçsiz tüketici değil bilakis EN BİLİNÇLİ TÜKETİCİLERDİR.

metucu
Şef
08 Mart 2013 22:22

ben de ev ve taşıt kredisi cektim..ücretlerin geri ödemesi için hangi adımları atmak lazzım

çakanşimşek
Aday Memur
12 Mart 2013 20:50

mrb arkadaşlar vakıfbanktan çekmiş olduğum konut kredisinin dosya ve ekspertiz ücreti masrafları için Tüketci Hakem Heyetine başvurdum. Tüketici Hakem Heyeti beni halı buldum ve kazandım. Ancak Vakıfbank süresi alacağım 1025-TL miktarı hesabıma yatırmadı bir de beni tüketici mahkemesine verdiler yani itiraz ettiler ne yapmam gerekiyor? bankayı icraya vereyim mi? diye düşünüyorum. Ancak mahkemeye itiraz etmişler. BANA BİR YOL GÖSTERİN? İLAMLI OLARAK İCRAYA BAŞVURAYIM MI? YOKSA MAHKEMEYİ Mİ BEKLEYİM? BANA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

av.abdulkadiraslan
Aday Memur
22 Mart 2013 22:13

ilamlı icraya başvurun

çakanşimşek
Aday Memur
24 Mart 2013 00:28

av

çakanşimşek
Aday Memur
24 Mart 2013 00:33

avukat abdülkadir bey ilamlı icraya başvurun diyorsunuz ancak icra müdürlüğüne ilamlı icra için vereceğim matbuu dilekçede

…………………………… Mahkemesi/HakemHeyeti’nin …./…./201… tarihli 201…/……. Kararıyla dava/şikayet konusu alacak karşı tarafın süresinde itiraz etmemesi sebebiyle kesinleşmiştir. yazıyor ki banka zaten bana karşı dava açarak tüketici hakem heyeti kararına itiraz etmiş. ben icraya versem bile banka mahkemeye itiraz ettim diyerek kazandığım parayı hesabıma yatırmayacaktır. ne yapmam lazım ilamlı icraya vermemin yine de mahkemede bana bir faydası olur mu? yoksa mahkemeyi mi bekleyim?

mhmt84
Aday Memur
28 Mart 2013 11:55

ben de yaklaşık 2 sene önce tüketici kredisi çektim ve ödemekte güçlük çekince yapılandırmak zorunda kaldım..sorum şu olacak :kredi çekerken kesilen dosya masrafının ve yapılandırma dolayısıyla alınan masrafların miktarlarını tam olarak hatırlamıyorum ve telefonla aradığımda da banka bu miktarları söylemiyor. tüketici hakem heyetine başvururken bu rakamları kesin bir şekilde belirtmek gerekiyor mu veya bu miktarları nasıl öğrenebilirim? tşk..

Kübra Yıldız
Aday Memur
01 Nisan 2013 14:38

Konu ile ilgili web sitemde izlenmesi gereken yol ile ilgili makalelerim var, umarım yardımcı olur..

http://kubrayildiz.av.tr/banka-kredisi-dosya-masrafi-iadesi-avukat-ankara.html

metucu, 11 yıl önce

ben de ev ve taşıt kredisi cektim..ücretlerin geri ödemesi için hangi adımları atmak lazzım

Ceren Tüzünoğlu
Aday Memur
04 Nisan 2013 19:06

Ben de 1 haftadır araştırma yapıyorum. Okumadığım yazı kalmadı. Herkez kesin diyor ama benim, ablamın ve abimin de kredileri var ve sanırım hepimiz adliyelerde koşuşturacağız :) Abim bir avukat ile görüşmüş ve bizden para almayacağını, vekalet vermemiz halinde tim işlemleri takip edeceğini ve zaten bankadan parasını alacağını söylemiş. Bana pek inandırıcı gelmedi, yani avukat para almadan bu kadar işi neden yapsın. Siz ne dersiniz?

Kübra Yıldız, 11 yıl önce

Konu ile ilgili web sitemde izlenmesi gereken yol ile ilgili makalelerim var, umarım yardımcı olur..

http://kubrayildiz.av.tr/banka-kredisi-dosya-masrafi-iadesi-avukat-ankara.html

06judas
Aday Memur
05 Nisan 2013 06:47

Benzer davalar çoğunlukla tüketici lehine sonuçlandığı için davanızı üstlenen avukat hem avukatlık vekalet ücretini hem de yaptığı mahkeme masraflarını karşı taraftan yani bankadan aldığı için sizden herhangi bir ücret talep etmiyor. Dava başına 500-600 lira vekalet ücreti hiçte azımsanacak bir ücret değil. Ayrıca davanızda mahkemeden isteyeceğiniz tutarı tam belirleyebilmek için(çünkü kısmı kabul kısmi red durumuna göre siz karşı tarafa vekalet ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz) bence bu avukatlardan muhakkak yardım alın.

Ceren Tüzünoğlu
Aday Memur
05 Nisan 2013 09:58

Avukat ile görüştük biz davamızı açıyoruz. Dediğiniz gibi söyledi o da. Kendimiz uğraşmıyacağız, avukat halledicek bizim yerimize. sonuçlandığında buradan bilgisini veririm. Umarım herkesin olumlu sonuçlanır.

06judas, 11 yıl önce

Benzer davalar çoğunlukla tüketici lehine sonuçlandığı için davanızı üstlenen avukat hem avukatlık vekalet ücretini hem de yaptığı mahkeme masraflarını karşı taraftan yani bankadan aldığı için sizden herhangi bir ücret talep etmiyor. Dava başına 500-600 lira vekalet ücreti hiçte azımsanacak bir ücret değil. Ayrıca davanızda mahkemeden isteyeceğiniz tutarı tam belirleyebilmek için(çünkü kısmı kabul kısmi red durumuna göre siz karşı tarafa vekalet ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz) bence bu avukatlardan muhakkak yardım alın.

Kübra Yıldız
Aday Memur
06 Nisan 2013 12:55

Avukatlar kazandıkları davalardan Avukatlık Ücret Tarifesine göre kaybeden taraftan vekalet ücreti alırlar. Normalde vekalet ücreti müvekkilden, yani sizden alınması gerekli çünkü davanın kazanıp kazanılamayacağı garanti deiğildir. Ama bu gibi durumlarda davaların kazanılma olasılığı yüksek olduğu için müvekkillerden ücret almamayı uygun görmüş avukatınız. Ayrıca çıkan kararı icra takibine koyulduğunda da yine icra vekalet ücreti hakediliyor. Yani davayı siz de açsanız avukatınız da açsa sizin alacağınız bedelde değişiklik olmayacak ama sizin yerinize tüm işlemleri avukatınız yapacak.

Ceren Tüzünoğlu, 11 yıl önce

Ben de 1 haftadır araştırma yapıyorum. Okumadığım yazı kalmadı. Herkez kesin diyor ama benim, ablamın ve abimin de kredileri var ve sanırım hepimiz adliyelerde koşuşturacağız :) Abim bir avukat ile görüşmüş ve bizden para almayacağını, vekalet vermemiz halinde tim işlemleri takip edeceğini ve zaten bankadan parasını alacağını söylemiş. Bana pek inandırıcı gelmedi, yani avukat para almadan bu kadar işi neden yapsın. Siz ne dersiniz?

15 Nisan 2013 14:45

banka masrafları , bankanın belgeleriyle ortaya koyduğu masraflar hariç(ekspertiz ücreti gibi) tümüyle geri alınmaktadır. %2 yeniden yapılandırma/erken ödeme masrafı da sözleşmede olsa da haksız şart sayıldığından geri alınmaktadır.

hem hakem heyeti hem de tüketici mahkemesinde standartlaştığından emsal karar,içtihat ya da doktrini örnek olarak göstermenize gerek te yok sadece dilekçeyle isteyin yeter, size dava açılmasından da korkmayın bankalar prosedür gereği dava açıyor kazananı görmedim. İstediğiniz miktara göre ya tüketici hakem heyeti ya da tüketici mahkemesine başvuracaksınız

hakem heyeti kararı ya da mahkeme kararı geldiğinde bankaya götürüp zaman kaybetmeyin muhtemelen sizi oyalayıp vermeyecekler, direk icraya koyun 7 gün sonra paranızı alırsınız

yok size dava açarız, kara listeye alırız, kredi alamazsınız gibi tehtit ve şantajlara hiç aldırış bile etmeyin, bunlar kuyruğuna basılan kedinin ciyaklamasıdır. Hakkınızı bırakmayın siz bankalardan daha mı zenginsiniz?

15 Nisan 2013 14:48

Avukat karşı tarafa yüklenen, bankaya yüklenen vekalet ücretini alır

Ceren Tüzünoğlu, 11 yıl önce

omerx
Şube Müdürü
26 Nisan 2013 20:25

Merhabaalar; Ekim ayında 2008 de ziraatten aldıgım 1060 TL kredı marafı için tuketıcı hakem heyetıne basvurduda bulundum. Aralık sonunda lehime sonucladndı ve banka ocak ayında parayı hesabıma yatırdı ve asliye hukuk mahkemesıne ıtıraz ettı. Mahkemden 6 Mart tarhıne durusma gunu geldı. Hiç bir hazırlık yapmadan gıttım ve tek celsede hıc bır konusma gecmeden pardon hakım dogum tarıgımı sordu bana karsı tarafın avukatına hıc bır sey sormadan lehıme karar verdı.
Şimdi ise aynı bankadan ipotek fek ücreti için ve halk bankasından dosya masrafı ve kredı yapılandırma ucretı ıcın tuketıcı hakem heyetıne basvuru yaptım sonucunu beklıyourm.
Sakaryadan saygılar.

sayit68
Aday Memur
29 Nisan 2013 11:59

evet arkadaşlar ben de yaklaşık 9 ay önce şekerfinanstan konut kredisi çektim.benden de dosya masrafaı alındı dosya masrafımı istediğimde sözleşmede dosya masrafı alınacağından bahs ettiller yani alamazmışım hadi ondan gectik birde başka bankayla yapılandırmaya gittim. şekerfinans benden birde yasal olmamasına rağmen ipotek feki ücreti aldı.şikayetvar com. şikayet ettim sonuç olumsuz ne yapmalıyım.kanun yolun açık mahkemeye verebilirsin diyorlar.yani ne ipotek fek ücreti nede dosya masarfı .ikisinide vermiyorlar sizin dedim sözleşmeniz tek taraflı benimled dosya masrafı konusunda pazarlık yaptınızmı dedim sen imzaldın dediler. tabii bizde mecbur kaldık çünki başka seçeneğimiz yok.

06 Mayıs 2013 11:55

bankaların dosya masrafı ile ilgili genel tavrı inkar, zora koşma, red şeklindedir. yapmanız gereken dosya masrafının miktarına göre, tüketici hakem heyetine veya tüketici mahkemesine başvurmak.

Toplam 51 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi