Editörler : "eskiyara"Pangaea
10 Ocak 2012 16:51

Öğrenim Özrü Bakanlığın Dilekçeye cevabı

öğrenim özrü dilekçeme bakanlığın cevabı:)

Milli Eğitim Bakanlığı

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Sayı:b.08.ikg.0.01.03.134/ tarih: 30/12/2011

???????..Valiliğine

İliniz ?.okulu sınıf öğretmeni ??????.hakkındaki yazınız ve eki dilekçesi incelenmiştir.

Bilindiği üzere;14/09/2011 tarıhınde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 652 sayılı milli eğitim bakanlığının teşkilat ve görevleri hakkındakı kanun hukmunde kararnamenin ??atama??başlıklı 37ncı maddesinin 3uncu fıkrasında :??öğretmenlerin bakanlıkça belirlenen hizmet bölge veya alanlarında en az üç eğitim öğretim yılı görev yapması esastır.bunların( *öğretmenlerin denilse daha uygun olurdu)) yer değiştirme suretıyle atamaları her yıl yapılan atama plan ve programları çercevesınde eğitim öğretim faaliyetlerini etkilemeyecek şekilde sonuçlandırılır. Bakanlıkça belirlenen ??özür gruplarına bağlı yer değiştirmeler ise yaz tatillerinde yapılır??hukmu getirildiği bu hukumle,özür durumuna ilişkin bakanlığımızca ilan edilecek tarihler arasında ve yayımlanacak klavuz hukumlerı çerçevesındeusulune uygun olarak elektronık ortamda başvurmasıhalınde durumu değerlendirilebilecektir..(burayı atama talepli dilekçeme itafen yazdı galiba?elektronık başvuruyu açtılar da biz yapmadık:))

Ayrıca, aralık 2011 yılı öğretmenlerin eş durumu özrüne bağlı yer değiştirme kılavuzu yayımlanmış olup, kılavuzda sadece eş durumuna yer verilmiş olup,öğrenim özrüne bağlı yer değiştirmeye yer verilmediğinden adı geçen öğretmen hakkında yapılacak herhangi bir işlem bulunmamaktadır?

H.O.

Bakan a.

Grup Başkanı V.

(sonuç olarak genel itibari ile olumlu gözükse de ??bakanlıkça belirlenen özür grupları ??denmesi bence asıl nıyetı gostermektedir..niyet de ya iptal ya da kısıtlama)(dava süreci başlasın

10 Ocak 2012 16:53

komik

melekçe83
Aday Memur
10 Ocak 2012 17:09

bunların demiş tenezül bile etmemişşşşşşşşşş,saygısızlarrrrrrrrrrr

11 Ocak 2012 12:03

arkadaşlar hiç mi tanıdığınız yok...

şu oylamayı artılarımda gidelim köşke ....

http://cbsorun.tccb.gov.tr/sorular/6

öğretmen45 in sorusu oylayın...

cihanerysf
Aday Memur
11 Ocak 2012 18:27

barış52 hocam dilekçeni ne zaman vermiştin?

barış52
Daire Başkanı
11 Ocak 2012 19:06

19 aralıkda vermıstım..9 ocakta cevap ulastı

Adalet Poyraz
Şube Müdürü
11 Ocak 2012 20:43

hakkımızı alacağız

cihanerysf
Aday Memur
11 Ocak 2012 20:43

tamam sağolun hocam,bende 20 aralık verdim bekliyorum bakalım...

McMannes
Şube Müdürü
11 Ocak 2012 20:58

ulen bakana bu desen, bi ton ceza yersin... bu bakanın bakanlığının verdiği cevaba ise bişey olmuyor... ben ne diyeyim bu zihniyete...

memurof
Şef
11 Ocak 2012 20:58

Bugün davamı açtım arkadaşlar , vatana millete hayırlı olsun. Aklı olan, şu ynei yönetmelik çıkmadan davasını açsın, dilekçe cevabı eline ulaşan kişiler hemen davayı açsınlar. Zaman kaybetmeyin. Buraya yazıyorum , yeni yönetmelikte öğrenim özrü kaldırılacak. Bizler eski yönetmeliğe tabi olarak atamamızı yaptıracağız. Dava dava dava

Adalet Poyraz
Şube Müdürü
11 Ocak 2012 21:00

memurof

dün banada sendikadan aynı şeyi söylediler haklısın..

Cenanse
Kapalı
11 Ocak 2012 21:01

Barış52 'ye gelen MEB cevabı, aynı tarih ile bana da gönderilmiş. Anlaşılan cevap kopyalanarak çoğaltılmış . Diğer cevaplarda aynısı gelecektir. Emin olun

Adalet Poyraz
Şube Müdürü
12 Ocak 2012 21:17

hakkımızı alacağız

12 Ocak 2012 21:47

Arkadaşlar ben milli eğitime ya da bakanlığa herhangibir dilekçe yazmadım. Dava açamaz mıyım ? Zaten atama klavuzunda sadece eş durumuna bağlı özür grubu ataması yer alıyor dava açmak için bu yeterli değil mi?

12 Ocak 2012 21:56

Ayrıca arkadaşlar http://cbsorun.tccb.gov.tr/sorular/6 adresinde öğretmen45 in başlığı şu an 16. sayfada.

kırmızıbaşlık
Aday Memur
12 Ocak 2012 23:26

hocam dilekçe verip red cevabı almanız gerekiyor hatta dava i,çin öğrenci belgesi red cevabı dilekçe gibi belgeler isteniyor

cihanerysf
Aday Memur
13 Ocak 2012 11:55

hocam bakanlıktan aynı cevap 4 ocak tarihli de bugün bana geldi,sıra davada...

Kazım Yıldırım
Aday Memur
21 Ocak 2012 22:08

davaları açalım

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi