Editörler : "eskiyara"Pangaea
27 Haziran 2012 17:01

evlendim bunu miili eğitime nasıl bildireceğim?

herkese selam. arkadaşlar yeni evlendim. bu durumu milli eğitime bildirip mebbise işletebilmem için neler yapmalıyım? yardımlarınızı bekliyorum.

nunucuk
Memur
27 Haziran 2012 17:07

umut88 hocam bende gecen hafta evlendım bende bılmıyuorum ama benım ev arkadsım elendıgı zaman nufus cuzdanı ve evlilik cüzdanıyla ilçe millieğitim müdürlüğüne gitti orada gerekli değişiklikleri yaptırdı bende haftaya gidicem degiştirmek için.

notocord
Daire Başkanı
27 Haziran 2012 17:07

Hocam hayırlı olsun, yanlış hatırlamıyorsam 1 hafta içinde senin evlendiğin zaten mernis sisteminde çıkıyor ama hızlı olsun dersen milli eğitimde özlük bölümüne gidiyorsunuz, evlenme cüzdanının ön yüzünün fotokopisi- yeni nüfus cüzdanlarının fotokopisi istiyorlar. Oraya dilekçe yazıyorsun bilgilerimin güncellenmesi için...diye onlar mebbiste güncelliyorlar.

burcu252
Müsteşar Yardımcısı
27 Haziran 2012 17:10

İl/İlçe milli eğitime telefonla yaptırabilirsiniz kanısındayım. Mebbisten sizin bilgilerinize girip MERNİS'ten güncelleme alacaklardır, o da otomatik olarak yenilenip sisteme yansır diye düşünüyorum... (Hani biz de e-okuldan öğrencilerimizi mernisten bir tıkla güncelleme alıyoruz ya, kardeş durumu, anne-baba boşanmış vs. diye)

27 Haziran 2012 17:14

düğün davetiyenizi il meme e verin takıyla beraber ilsise işliyorlar:)

K A R A K A R T A L
Daire Başkanı
27 Haziran 2012 17:21

dumanla:)

mutemete gideceksiniz bir de mebbisten sorumlu memura, evrakları verip(nikah cüzdanı kimlik vs. aile bildirimi dolduracaksınız)o kadarcık.

captan_0655
Memur
27 Haziran 2012 17:24

ben hıc bı yere gıtmedım sadce okula dılekce verıyosun onlar ust yazıyla gonderıyolar bu kadar dıgerlerının yazdıklarını pek anlamadım bu eylude evlendım ben.

A.N.T
Daire Başkanı
27 Haziran 2012 17:27

Mesaj çek :)

sonata32
Memur
27 Haziran 2012 17:30

evlilik cüzdanının fotokopisini vercen

rosumeay
Kapalı
27 Haziran 2012 18:46

Ne kadar komik bir ülkeyiz bilende cevap yazıyor bilmeyende,herkes yol göstermeye çalışıyor,umut88 yapacağınız tek şey idareye bilgi vermeniz onlarda mebbisten sizin nufüs bilgilerinizden yenile butonuna bastığında bilgiler otomatik olarak mernisten gelecektir,bayanlar için soyadı değişikliği dahil tüm işlemler okul idaresi tarafından yapılır,ayrıca ilçeye-ile gidip çok bilmiş memurlar karşısında ifade verir vaziyette durmanıza hiç gerek yok..ha eğer okul idaresi işi bilmiyor veya yokuşa sürerse dilekçe yazarak ekte nüf.cüz.fot. ve evlilik cüz.fot.vermeniz yeterli..Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur..

the tudors
Genel Müdür
27 Haziran 2012 19:33

BENIM ARKADAŞIMDAN AİLE DURUM BILDIRIMI ISTENDI..

BUNU VERIN HOCAM GIDINCE..

ylka2012
Daire Başkanı
27 Haziran 2012 19:35

tatlı götürün anlar onlar:)

umut88
Memur
27 Haziran 2012 19:39

arkadaşlar hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim.

sonata32
Memur
27 Haziran 2012 19:55

evlilik yardımı almayı unutmayın

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi