Editörler : swat3410E.Kayı Han

06 Eylül 2013 18:34

Koruma memuru

koruma memuru alımı polis alımını etkiler mi ? bir düşüş olur mu ?

serkanbulak1
Aday Memur
06 Eylül 2013 20:42

koruma memuru alımı daha yok ki? Kesinleşmedi. Doğru muyum??

rufftang
Yasaklı
06 Eylül 2013 20:53

suan ıcın meclıs tatılde...

Ankara'nın bir çalışması yok ..

bizi dolaylı yollardan etkileyecektir koruma memuru alımları ama

sunu net ıfade edeyım ha demeyee 10.000 koruma memuru suan ıcın alamazlar cunku meclıs bıle tatılde...gelecekte eger alım olursa bızı etkıleyecektır bence...

kizirğlu
Aday Memur
06 Eylül 2013 20:59

arkadaşim toplam 30,000 kişi alinacak ilk etapta 10,000 kişi dogrudur meclis tatilde ama yakında acilacak ilk görüşülecek konulardan biride bu konu tahminime gore ekim gibi alimlar cikar ortaya yaş siniri ilk once 26 sonrada 28 çikti en sonda 25 düşürecekler ve jandarmaya yani uzman cavuş statüsünde gibi olacakmiş ama kesin bildi yok şu an her yerde bi söylenti görevleride statlar ünüversiteler ve koruma talep eden kişiler diye biliyorum .....

rufftang, 11 yıl önce

sunu net ıfade edeyım ha demeyee 10.000 koruma memuru suan ıcın alamazlar cunku meclıs bıle tatılde...gelecekte eger alım olursa bızı etkıleyecektır bence...

06 Eylül 2013 21:27

son çıkan haberde başbakan alım şartı üniversite mezunu olsun demiş. içişleribakanı lisede olsun demiş. bence pmyo etkilenecektir..

rufftang, 11 yıl önce

06 Eylül 2013 21:35

RUFTANG http://www.memurlar.net/haber/400158/2.sayfa başbakan koruma memuru üniversite mezunu kriteri olsun diyorsa. bu söyleminden pomemin etkilenecegini sanmıyorum.

rufftang, 11 yıl önce

06 Eylül 2013 21:44

açıkçası demek istediğim eğer koruma memuru alım şartı üniversite mezunu kriteriyse pomem etkilenebilir. eğer koruma memuru alım şartı lise kriterinde karar kılınırsa. pomem etkilenmez pmyo etkilenir.

kosovar
Şube Müdürü
06 Eylül 2013 23:42

Pmyoları donustur koruma memurluguna uni mezunlarıda polis olsun normalı budur dıger turlu cok saçma uni mezunu koruma memuru pmyo bitiren polis.

S T İ L
Yasaklı
06 Eylül 2013 23:55

koruma memuru diye kefediyosan. özel güvenlik niye ortaya çıktı madem ??

insangibi90
Yasaklı
06 Eylül 2013 23:58

Bişey olamamış is icin polislige gelen adamın polis olmasi normal de polisligi gerçekten isteyip dengiden pmyoyu koruma memuru yap yok ya? Polis olcaksan üniversite neden okudun üniversite okudun neden polis oldun diye sorarlar adama yok ya?

kosovar, 11 yıl önce

Pmyoları donustur koruma memurluguna uni mezunlarıda polis olsun normalı budur dıger turlu cok saçma uni mezunu koruma memuru pmyo bitiren polis.

S T İ L
Yasaklı
07 Eylül 2013 00:02

pmyo demek polis meslek yuksek okulu demek zaten

pmyo ları koruma memuru yap demek çok saçma :)))

koruma memurluğuna liseden yukarısı alınmaması gerek.

polisliği yapaamayan unililer , statlarda piskopatlaraa karşı korumalık mı yapacak :))

insangibi90, 11 yıl önce

Bişey olamamış is icin polislige gelen adamın polis olmasi normal de polisligi gerçekten isteyip dengiden pmyoyu koruma memuru yap yok ya? Polis olcaksan üniversite neden okudun üniversite okudun neden polis oldun diye sorarlar adama yok ya?

kosovar
Şube Müdürü
07 Eylül 2013 00:03

Hacı sen ne dıyosun ya?=))En basit ornegi vereym sana avrupaya girmeye calısıyoruz ya ordaki polislerin hepsi üni mezunu artık devlet memurları universite asagısı olmamalı polislige gecen sene yaklasık 40 bin uni mezunu basvurmus kalifiye eleman el insaf ya! o da şartları tutan birde yası geçen arkadaslar var !!Hala yok ya mok ya diyosn insaf..

insangibi90
Yasaklı
07 Eylül 2013 02:26

Merak etme suan emniyetin % 95i hem emekliliğe hem kideme hem maaşa etkisinden dolayi 4 yıllık bitirmiş durumda. 89 bin sicilli adamın kamu yönetimi bitirdiğini gördüm. Yani mesele sadece 4 yilliksa pomeme gerek yok zamaninda 3 ay polis okulunda okuyup hic bi eğitim seviuesine dahiln olmayan abiler bilen lisans mezunu. Teşkilat zaten avrupayi yakaladı.

Üniversiteler hariç en cok lisans mezunu çalışan kurum EGM dir bunu da bilmiş ol

kosovar, 11 yıl önce

Hacı sen ne dıyosun ya?=))En basit ornegi vereym sana avrupaya girmeye calısıyoruz ya ordaki polislerin hepsi üni mezunu artık devlet memurları universite asagısı olmamalı polislige gecen sene yaklasık 40 bin uni mezunu basvurmus kalifiye eleman el insaf ya! o da şartları tutan birde yası geçen arkadaslar var !!Hala yok ya mok ya diyosn insaf..

rufftang
Yasaklı
07 Eylül 2013 02:41

insangibi90 madem unıversite okudun polislikte işin ne

polis olacaktın neden okudun , unıversite mezunusun işin olmadıgı için polis oluyorsun gibi çirkin uslubunuzu degıstırın lutfen.

pomem okuyanlarla 4 yıllık unıversite mezunu ınsanlarla sıkıntınız nedır ?

adam dusuncesını soyluyor unıversıte mezunu alınsın koruma memuru dıyor!

lise mezunları da bırlessınler onlarda lıse mezunu alınsın dıye tepkılerını koysunlar bundan dogal ne var yani.

bakıyorum da her fırsatta unıversıte mezunu polislere laf carpıyorsunuz size hıc yakısmıyor bu 1.si...

2.si de ben suanda çalısıyorum keyfimde yerınde ama polis olmak istedigim icin suanki isimi bırakıp polis olacagım

...

3.sü de madem polis olacaktınız neden unıversıte okudunuz dıye soyluyorsunuz lise donemınde polis ol dıye cevresınden bı yonlendırme gelmıyor cogu kısının .. avukat ol hakım ol ogretmen ol dıye yonlendırme gelıyor yada ııbf ye gır gıbi yonlendırme gelıyor rehber hocalardan...

asker ol polis ol dıyen rehber hocası cok cok cok az ! ok .... bu saydıgım sebeplerden dolayı yukardakı sorularınızı sürekli yönlendirip durmayın cevabınızı da vermıs oldum

kimse anasının karsındna polis olarak çıkmadıgına gore

2 yıllık pmyo ların 4 yıllık pomemlerın kendılerıne bı ustunluk atfetmelerı EGO ve ezıklık gostergesınden baska bır sey degıldır...

pmyo nun da pomeminde amiri aynı komser değil mi aynı amniyet amiri aynı emniyet müdürü değil mi ?

insangibi90, 11 yıl önce

ESKİ ÇOCUKLAR
Şube Müdürü
07 Eylül 2013 08:24

ben başbakanımızın etrafındkiler ne derse desin kendi mantığı ne söylüyorsa onu destekleyeceğini düşünüyorum.en kötü ihtimal infaz koruma gibi lise ön lisans ve lisans hepsi girebilir.saçma gelen tarafı 25 yaş sınırı.koruma memurluğu biraz daha yaş isteyen birsey.stad gibi yerler daha sabır gerektiren yerler.

piglett
Kapalı
07 Eylül 2013 12:18

örgün şekilde 4 sene üniverste okumak kolay değildir. okumayanda bilemez. kazanması ayrı bir dert, 4 seneyi gurbette bitirmek de ayrı bir derttir. hele fakir aileler için ve onların cocukları için inanılmaz bir zordur. özellikle ben bu devirde 4 sene örgün üniyi bitiren tüm arkadaşlara sonsuz saygı duyarım benim için cok kıymetlidir.

her ne kadar devlet pmyo mezunlarının sonradan iki yılla onları 4 yıllık üniversteye kanunen denklemiş olsada işin gerçek yanı öyle değildir. üniverstelerdeki 4 yıllık bilgi ve kültür birikiminin, hayat görüşünün, açıktan okunarak yada sadece sınavlarına girilerek tamamlanan 2 yılla eşit tutulmasıda mümkün değildir.

gelişmekte olan tüm ülkelerde esnek iş gücü talebi nedeniyle üniverste mezunlarının kendi alanlarında iş bulma yüzdesi cok düşüktür. ülkemizdede bu böyledir. dünyada da bu böyledir. sistem bunu gerektiriyor. bu yüzden çoğu üni mezunlarımız alanı dışında istihdam edilir. bu kendi alanında iş bulamayan uni mezunlarımızın bır eksikliği yada kabahati değil ya da ülkemizde ki sistemlede alakalı değil gelişmekte olan bir ülkenin içine düştüğü kısır döngüdür. bu konuda bilgi istersenizde özelden sayfalarca verebilirim (BİTİRME TEZİMİ BUNLA ALAKALI YAPMIŞTIM)

Ayrcı yapmış oldugun tespitle 4 yıllık üni mezunu olan pois abilerine çok yanlış ifadeler kullanmış oluyorsun . BİLEREK ya da BİLMEYEREK

insangibi90, 11 yıl önce

kosovar
Şube Müdürü
07 Eylül 2013 13:41

Haklısın ne denebilir ki sen ve senin gibilere...Tartışmaya gerek yok hatta universite sayısı azaltılmalı avrupayı yakalamısız baksana(trajikomik)

insangibi90, 11 yıl önce

Merak etme suan emniyetin % 95i hem emekliliğe hem kideme hem maaşa etkisinden dolayi 4 yıllık bitirmiş durumda. 89 bin sicilli adamın kamu yönetimi bitirdiğini gördüm. Yani mesele sadece 4 yilliksa pomeme gerek yok zamaninda 3 ay polis okulunda okuyup hic bi eğitim seviuesine dahiln olmayan abiler bilen lisans mezunu. Teşkilat zaten avrupayi yakaladı.

Üniversiteler hariç en cok lisans mezunu çalışan kurum EGM dir bunu da bilmiş ol

insangibi90
Yasaklı
07 Eylül 2013 16:26

Benide yanlış yonlendirdiler 3 sene üniversite okudum ama 3. Sınıfta aileme rest çekerek pmyoya girdim. Etrafimdaki herkes 4 yıl bitir ordan polis ol dediler ama polisligi çok istediğim icin mutlu olmadgm icin okumaya gerek görmedim. Eğer polisligi gerçekten istiyor isen istedgin andan itibaren o yolda adım atmalisin 4 seneyi beklemeye gerek yok. Pmyo ya bakarsan her sınıfta üniversite birakmis yada lys ile bir yerw yerleşmesine ragmen polisligi seçmiş kişi dolu o yuzden bana yönlendirme falan deme

2. Katildigm nokta üniversite insana ayrı bi dünya görüşü katıyor evet buna % 100 katılıyorum. Üniversite den önce kesin olan düşüncelerim dahi değişti. Evet uni ayrı bi hayat yasatyor sana. Ama 2 yil pmyo da sana polislikle ilgiki cok sey katyor

18 yaşında 2 yil yatılı kalmak. Istedgni yiyiyememk istedgn zaman gezememek istedgin zaman yatamamak istedgn zaman kalkmamak. Bunlar üniversite hayatindan cok daha fazla şey katyor insana.4 yil gurbet de kalyosn ama anan banan istedgi zaman geleblr sen de gideblrsn ama orda sadece yilda denk gelen 2 bayramda gireblrsn.

O yuzden bana polislik sevdasıni anlatmayin. Yada bi pmyo lu ile kiyaslamayn. 18 yaşında ömür boyu kendini bi teşkilata adamak demektir

rufftang, 11 yıl önce

insangibi90 madem unıversite okudun polislikte işin ne

polis olacaktın neden okudun , unıversite mezunusun işin olmadıgı için polis oluyorsun gibi çirkin uslubunuzu degıstırın lutfen.

pomem okuyanlarla 4 yıllık unıversite mezunu ınsanlarla sıkıntınız nedır ?

adam dusuncesını soyluyor unıversıte mezunu alınsın koruma memuru dıyor!

lise mezunları da bırlessınler onlarda lıse mezunu alınsın dıye tepkılerını koysunlar bundan dogal ne var yani.

bakıyorum da her fırsatta unıversıte mezunu polislere laf carpıyorsunuz size hıc yakısmıyor bu 1.si...

2.si de ben suanda çalısıyorum keyfimde yerınde ama polis olmak istedigim icin suanki isimi bırakıp polis olacagım

...

3.sü de madem polis olacaktınız neden unıversıte okudunuz dıye soyluyorsunuz lise donemınde polis ol dıye cevresınden bı yonlendırme gelmıyor cogu kısının .. avukat ol hakım ol ogretmen ol dıye yonlendırme gelıyor yada ııbf ye gır gıbi yonlendırme gelıyor rehber hocalardan...

asker ol polis ol dıyen rehber hocası cok cok cok az ! ok .... bu saydıgım sebeplerden dolayı yukardakı sorularınızı sürekli yönlendirip durmayın cevabınızı da vermıs oldum

kimse anasının karsındna polis olarak çıkmadıgına gore

2 yıllık pmyo ların 4 yıllık pomemlerın kendılerıne bı ustunluk atfetmelerı EGO ve ezıklık gostergesınden baska bır sey degıldır...

pmyo nun da pomeminde amiri aynı komser değil mi aynı amniyet amiri aynı emniyet müdürü değil mi ?

S T İ L
Yasaklı
07 Eylül 2013 16:29

e bilader bende 5. kez başvurcam

kazanamıyosam benim gunahım ne ? yaş geçiyor yıldan yıla ,, univerrsite bitirip pomemden deniyoruz hala.. her polis olmak isteyen illa pmyo dan olacak diye bi sart mı var ? pmyo bitiren polisleride görüyoz

hep isyan hep isyan

insangibi90, 11 yıl önce

Benide yanlış yonlendirdiler 3 sene üniversite okudum ama 3. Sınıfta aileme rest çekerek pmyoya girdim. Etrafimdaki herkes 4 yıl bitir ordan polis ol dediler ama polisligi çok istediğim icin mutlu olmadgm icin okumaya gerek görmedim. Eğer polisligi gerçekten istiyor isen istedgin andan itibaren o yolda adım atmalisin 4 seneyi beklemeye gerek yok. Pmyo ya bakarsan her sınıfta üniversite birakmis yada lys ile bir yerw yerleşmesine ragmen polisligi seçmiş kişi dolu o yuzden bana yönlendirme falan deme

2. Katildigm nokta üniversite insana ayrı bi dünya görüşü katıyor evet buna % 100 katılıyorum. Üniversite den önce kesin olan düşüncelerim dahi değişti. Evet uni ayrı bi hayat yasatyor sana. Ama 2 yil pmyo da sana polislikle ilgiki cok sey katyor

18 yaşında 2 yil yatılı kalmak. Istedgni yiyiyememk istedgn zaman gezememek istedgin zaman yatamamak istedgn zaman kalkmamak. Bunlar üniversite hayatindan cok daha fazla şey katyor insana.4 yil gurbet de kalyosn ama anan banan istedgi zaman geleblr sen de gideblrsn ama orda sadece yilda denk gelen 2 bayramda gireblrsn.

O yuzden bana polislik sevdasıni anlatmayin. Yada bi pmyo lu ile kiyaslamayn. 18 yaşında ömür boyu kendini bi teşkilata adamak demektir

kosovar
Şube Müdürü
07 Eylül 2013 16:31

Yazdıklarını bi oku bu ne şiddet nerdeyse kavgaya gireceksin Biraz sakinleş birde polissin!!Fazla söze gerek yok gerçekten eğitim şart!

insangibi90, 11 yıl önce

insangibi90
Yasaklı
07 Eylül 2013 18:03

Bi unlem sert bi soylem göremedim. En azından eğitim şart lafın kadar sert laf yok. Ha eğitim şart dogru ama ne demiş Ziya pasa

İnsanda Yok İse "EDEP" Neylesin Medrese Mektep! Okusa Alim Olsa.. Yine MERKEP.. Yine MERKEP !

kosovar, 11 yıl önce

Yazdıklarını bi oku bu ne şiddet nerdeyse kavgaya gireceksin Biraz sakinleş birde polissin!!Fazla söze gerek yok gerçekten eğitim şart!

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi