Editörler : supporters.
07 Haziran 2010 23:35

ÖYP soruları (diğer başlıklar silinecektir)
SON SAYFAYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Arkadaşlar forumda başlık kirliliğini ortadan kaldırmak için ÖYP ile ilgili tüm soruları bu başlık altında topluyorum.

ilginiz için teşekkürler.

tyna
Aday Memur
07 Haziran 2010 23:54

Arkadaşlar OYP ile ilgili aydınlanmak için bir maili aynen paylaşayım sizinle belki yardımcı olur;

"" Sanirim buyuk bir yanlis anlama var. ODTU OYP ve YOK OYP birbirinden farkli degil ! ODTU olarak biz YOK yonetmeligini uyguluyoruz.

Tek yaptigmiz bir on-degerlendirme. Sen her durumda asil YOK kadrolari ilan edince OYP asistani olmak icin ilgili Universiteye basvuracaksin. .... Univ seni OYP asistani olarak alirsa bir

daha ODTU'ye basvurmana gerek kalmayacak dogrudan ODTU'de baslayacaksin.

Biz sureci hizlandirmak icin ondegerlendirme yaptik, aslinda tamamen YOK'un takvimine uyacagiz. Lisansustu ogrenci olarak kabul ettgimiz ogrencilerin listesini universitelere gonderecegiz, bu durumda asistan

alirken Universite de ogrencinin nerede Y.lisans yapacagini bilecek.""

İşallah daha fazla kafa karıştırmamışımdır ama bence gayet açık bilgiler içeren bir mail. Kısacası YOK ün ilanlarını bekleyeceğiz...

tyna
Aday Memur
07 Haziran 2010 23:57

noter onaylı olan not çizelgesi ales ve kpds sonuçları bu aşamada çıktı yetiyor diye biliyorum yani en azından ben öyle gönderdim sadece transkript onaylıydı bende...

betül_01
Aday Memur
08 Haziran 2010 10:59

ne zaman açıklancak şu öyp kadroları?

sdsbt
Aday Memur
08 Haziran 2010 11:55

noter onaylı yazmıyo ya. ben okuldan hocama aslı gibidir diye onaylattım okadar ya birde noteremi para verecez.

fizik38
Aday Memur
08 Haziran 2010 13:17

arkadaşlar bu 6 aylık dil eğitimi boyunca herhangi bir mali destek verilecekmi? bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın..

okuyombenya
Memur
08 Haziran 2010 13:36

öyp konusunda bir kaç sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.

öncelikle ales puanım 80 kpds 55 okulort:2.15(büyük ihtimalle şansım az ama)

izmirde yaşıyorum.

arkadaşımın önerisiyle başvurmak istedim fakat daha önce hiç düşünmediğim bir konu olduğu için pek bilgim yok.

bu odtu nün sitesinde başvuru yapılıyor daha sonra bu başvuru belgesi ve diğer söylenen belgeler 11 hazirana kadar ankaraya mı gönderilecek?

daha sonra değerlendirme sonucunda seçilirsek örneğin ben ege de eğitim alıp daha sonrasında açıklanan üniversitelere sonradan mı başvuru yapacağım.genel hatalrıyla nalatabilir msiiniz??

çok teşekkür ederm.

08 Haziran 2010 14:55

ales ve kpds sonucları fotokopi olsa da oluyordu. Yalnız üç alana başvuruyorsanız referans mektuplarınızı mutlaka hangisi neydi belirleyin zarflar birbirine karışmasın sonra sorun olabiliyor..

kolaylıklar..

08 Haziran 2010 15:01

arkadaslar mülakatlarda daha önceden giren arkadaslarına danısmanızda büyük fayda var. Bu programda bazı seyler umdugunuz gibi çıkmayabiliyor. Puanlarınızın çok yüksek olması lazım. Bazı arkadaslarımın puanlarını ve kendiminkini fikir vermesi açısından için buraya yazıyorum.

bnmki (mat öğrt)

ales:94

üds:85

ortalama: 88

arkadasımınki: (matematik öğrt)

ales:91

kpds: 73

ortalama: 93

diğer bir arkadasımınki: (böte)

ales: 90

üds: 80

ortalama: 89

NaimAyyılmaz
Aday Memur
08 Haziran 2010 16:22

Merhaba

@tyna : Paylaştığın mail metni, kesinlik ifade etmesi bakımından çok faydalı. Çoğu kimsenin beklediği bir haberdi. Artık herkes rahatlıkla diğer üniversitelerin kadrolarını bekleyebilirler.

@okuyombenya :

Lisans ortalamanız öyp kapsamında araştırma görevlisi olmak için yeterli değil diye biliyorum. En az 2,50 istiyorlar sanırım. Ales ve kpds sonucunuzu dikkate alırsak, ortalama bakımından 2,15'in uygun olduğu, bölümünüzle ilgili normal araştırma görevliliği kadrolarına başvurabilirsiniz. ODTÜ için not ortalamasından 2,50 isteniyor; fakat size tavsiyem umudunuzu kaybetmeyin, diğer üniversite şartları hakkında henüz bir kesinlik yoktur. ODTÜ ÖYP ile ilgili oyp.metu.edu.tr'den gerekli bilgiyi alabilirsiniz. YÖK'ün sitesindeki Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Esas ve Usuller dışında herhangi bir kesinlik bulunmamakla beraber sağlıklı bilgi için üniversitelerin ilanlarını beklemenizi öneririm.

Teşekkürler.

sdsbt
Aday Memur
08 Haziran 2010 16:47

arkadaşlar hangi adrese gönderdiniz??

karavezir1453
Aday Memur
08 Haziran 2010 17:26

arkadaslar ön degerlendirmenin nasıl yapılacagını bilen var mı ben bugun belgelerimi tesim ettim ordakilere sordum yok un sitesinde öndegerlendirme %50 ales %35 not %15 dil yazıyor böylemi yapılcak hayır sitede yazıyor dediler baktım bulamadım

edebiyat4
Şube Müdürü
08 Haziran 2010 17:34

arkadaşlar biri açık ve net bi şekilde odtü öyp ile yököyp nin aynı şey olup olmadığını yazabilir mi?Eğer böyleyse benim bölümümden odtü de hiç bişey açılmamış nasıl iş anlamadım okuduklarım kafamı daha çok karıştırdı

lazyteacher
Aday Memur
08 Haziran 2010 18:18

Başvuru formunda Ales ve ingilizce aday no ne yazıcaz arkadaşlar?

Başvuru numarasımı yoksa tc kimlik nomu

KaRdemİR613
Memur
08 Haziran 2010 18:37

aynı şey değil arkadaşım rahat ol...Kaynak: YÖK

lazyteacher
Aday Memur
08 Haziran 2010 18:48

Arkadaşlar.Başvuru formunda ales inglizce sınav sonucunuz belli değilse kimlik noyu yazın diyo.Benim belli siz ne yazdınız.Her şey bitti bunda kafam karıştı:)Acele cvp ltf!!!!

karavezir1453
Aday Memur
08 Haziran 2010 19:12

hem tc kımlık nonu yaz hemde karsısına puanlarını yaz

redroseys
Aday Memur
08 Haziran 2010 19:23

Yüksek lisans ders kısmını geçmiş olup tez aşamasında olan arkadaşlar, başvuruda derece kısmına doktora mı yazdınız ne yazdınız?

redroseys
Aday Memur
08 Haziran 2010 19:30

yüksek lisans tez aşamasındayım savunma fln vs anca her şey ağustosta biter. başvurulan dereceye doktora mı yazayım?

skntkn
Kapalı
08 Haziran 2010 20:05

aynı durumdayız, ben doktora yazdım.

aadygee
Aday Memur
08 Haziran 2010 21:37

Odtü öyp için kpds ales belgelerini internet çıktısı şeklinde bugün elden teslim ettim.Sekreter belgeleri kontrol ederek aldı.İnternet çıktısı kabul ediliyor.Transkriptin onaylı olmasına da dikkat ediyorlar.Herkes için hayırlısı olsun.

Toplam 4303 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi