Editörler : swat3410
02 Eylül 2011 00:05

Çevik Kuvvet Polisi Olmak

Zordur çevik kuvvet polisi olmak.

Girişin bellidir şubeye ama çıkışın ne zaman gelir bilinmez...

Beklersin öylece.Alışırsın plan yapmamaya... Uykusuz kalmaya...

Beklersin sürekli bir yerlerde. Beklediğin yerde kadro polisi varsa o da farklı bakar farklı davranır sana...

Gençsin,güçlüsün denir yine çalışırsın baya.

8'de gider 5'te çıkmazsın. 12/24 çalışmazsın. Bir mesain 14 saatten aşağı olmaz.3 günde 1 gün dinlenirsin tabi o da iznin kapanmazsa. Amir müdür vermez çıkışı. Beklemeye de alışırsın.

En sonunda anlarsın ki gençsin güçlüsün diyenler, gençliğini alıp götürmüşler.

AĞRI PoLiSi
Yasaklı
02 Eylül 2011 00:42

ekstra izin verilince çılgınlar gibi sevinirsin :)

ögrenci42
Aday Memur
02 Eylül 2011 11:22

çevikte yaşadıklarını kadroya geçtiğinde daha iyi anlıyorsun. senden gidenler, sana nasıl bakıldığı... çalışan kardeşlerime kolay gelsin.

=yadigar=
Aday Memur
02 Eylül 2011 13:04

Dün Kadıköy'de o anlara şahit olanlar iyi kide polis var demişlerdir,çaresizce sağa sola koşuştururken.Hani bazen onların da insan olduğunu unutup acımasızca eleştirenler(yok polis böyle yok polis şöyle) bile ...

Allah bileğinize güç kuvvet versin.Versin ki devlet millet düşmanlarının tepesine insin o mübarek coplarınız...

Sevgilerle.

musaksu*
Yasaklı
02 Eylül 2011 13:11

Çevik Kuvvet personelimizi seviyoruz.

pol-1s
Aday Memur
02 Eylül 2011 23:52

Arkadaşlar böyle kendi kendimize söylenip dövünceğimize, hakkımızı hukukumuzu arayalım. Sitede çok güzel yazılar var onları okuyup ona göre hareket edelim. Yoksa kendi kendimize ağlanmakla bir yere gelemeyiz.Karıncanın davası gibi ya haklarımızı alırız(SENDİKA) yada söylenmeye devam ederiz. Gerekli yerlere e-mailler atalım...

kimyager87
Şef
03 Eylül 2011 00:37

Ben memnunum ama keşke çalışma saatleri düzelse

cevik_35
Şef
03 Eylül 2011 01:00

Herşeyin başı "birlik" olmaktan geçiyor.Ancak istisnasız ezilen herkesin birleşmesi gerek.O zaman kimse duramaz karşımızda.

03 Eylül 2011 09:16

tamam çeviği seviyosunuzda sizi korumak için beklemeye geldiğimiz karakollarda çay ocağını kilitleyip bardağı şekeri saklamasanız

kimyager87
Şef
03 Eylül 2011 10:03

yaa bilmiyorumda ben o konularda biraz karakolu haklı görüyorum tamam çay ve şekere bişi diyememde adamlar heryeri nasılsa birdaha gelmeyeceğiz mantığıyla kullanıyorlar.

gittiğimiz yerlerde tuvaletler falan kilitli oluyor dikkat ederseniz

r_gök3891
Şube Müdürü
03 Eylül 2011 12:45

Çevik kuvvet sokaklarda, yatamaz hiç yataklarda..

Çevvik.
Şef
03 Eylül 2011 16:01

izinmi dedin aa çok güzel birşey yıllık 20 gün iznimizi zor alıyoruz.

ne 8-5 ı ne 12/24 nede 14 saattı ben bir kere 34 saat üzerine eve geldiğimi bilirim.anlamsız bekleyişler zordur çevik her baba yiğit çalısamaz

karanka111
Şube Müdürü
03 Eylül 2011 16:18

valla biz çevikteyken bardakları da yiyorduk kapı pencere kilitlemeleri gayet normal :D

bizim amir "çocuklar genç valla yere para düşürdüm mü dönüp arkama bile bakmıyorum" diye espriyi patlatırdı vay beee :D

szillard
Memur
05 Eylül 2011 06:00

en güzel günlerim istanbul çevikte geçti.cevik kuvvet olmak zordur.çoğu polis memuru arkadaşımızın dediği gibi kafan rahattır ama vücudun yorgundur.saatlerce neyi kimi beklediğini bilmeden saatlerce beklemek,yok maç görevidir yok korsan gösteridir.ama ortam-arkadaşlık başkadır.şimdi cevik kuvvet üniforması gördüm mü kendimi kaybediyorum resmen.bu arada onca çalışmaya rağmen itibar görmeyen de bir birimdir cevik kuvvet.karakola uğrarsın çay-şekerlik ortadan kaybolmuştur :)))

tuvalette nasıl olduysa arızalıdır :)))

gecen de ilçe emniyete beklemek için cevikten arkadaşlar geldi.çayın tuvaletin yeri özenle gösterildi.Onlarda sağolsunlar laf söyletmediler bize.bardakları güzelce yıkamışlar ortalığı düzenleyip öyle gitmişler.helal-i hoş olsun bayrampaşalı aslanlara.Allah jopuna zeval vermesin.

serserim0167
Aday Memur
05 Eylül 2011 09:20

çevik kuvvet olmak gerçekten onurludur.

serserim0167
Aday Memur
05 Eylül 2011 09:24

onur kelimesi az gelir en ağır işi yaparsın mesai mefhumun yoktur ama gene de itibar görmezsin DEVLETin için her fedakarlığı yaparsın bir de devlet memuru nazarıyla baksalar bize...

kaanbey27
Aday Memur
05 Eylül 2011 22:02

ben 3 yıl çevikte çalıştım. 5 yıldır da polis merkezinde çalışıyorum. çevikte çalıştığım günleri inanın ki özlüyorum. bir şişe suyu 20-25 kişi paylaşırdık. sizin yaşadıklarınızın aynısını ben de yaşadım. karakolcu arkadaşlar sandalyeleri bile saklardı. ancak sorun sadece onlarda değil. bizim arkadaşlar da gelip geçici oldukları için hassas davranmıyorlardı. tavır çok önemlidir. çayın şekerin tuvaletin yeri gösterilmeli temiz bırakılması konusunda rica edilmelidir. kullanan arkadaşlar da bu konuyu önemsemelidir.en uygunu bu. sonuçta hepimiz aynı teşkilatın birer üyesiyiz.bir de şunu söylemek istiyorum hangi birimde rahat edeceğimizi ve huzur bulacağımızı bilemeyiz. allahtan hayırlısını dileyip bulunduğumuz birimin hakkını vermeliyiz.

Arananeleman
Aday Memur
14 Temmuz 2017 09:43

Abilerim kardeşlerim öncelikle merhaba.

Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Ehliyetim E sınıfı olduğu için toma kursuna planlanmışım çalışma şartları nasıldır ? artıları eksileri nelerdir ? Çalışan varsa bilgi verirse sevinirim. Birde toma kursum olduğu için sürekli çevikte mi kalırım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

dumant
Aday Memur
14 Temmuz 2017 09:51

Yaz paylasali 6 yil olmus

dumant
Aday Memur
14 Temmuz 2017 09:54

Bizde calismak istiyoruz bizi cikartiolar emniyet hep tersini yapiyor

Arananeleman, 7 yıl önce

Abilerim kardeşlerim öncelikle merhaba.

Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Ehliyetim E sınıfı olduğu için toma kursuna planlanmışım çalışma şartları nasıldır ? artıları eksileri nelerdir ? Çalışan varsa bilgi verirse sevinirim. Birde toma kursum olduğu için sürekli çevikte mi kalırım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi