Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
15 Ocak 2012 21:27

Umre Görevlendirilmesi

Arkadaşlar müftülüğün umreye gitmesi için ankaraya gönderdiği isimler için mülakat yapılacak deniyor bazı arkadaşlar tarafından bu işin aslı nedir bilgisi olan varsa açıklamasını rica ediyorum.Zaten diyanetin önce mtbs şartı arayıp sonra kaldırmasıyla bir yıkım oldu. bu mülakatlar benim düşünceme göre uygun deyil istediklerini gönderiyorlar bazı müftülerimizin yaptığı gibi mtbs den en yüksek puan alan arkadaşlardan başlanarak göndermeleri daha mantıklı geliyor ama diyanette mantık da aramamak lazım saygı sevgilerimle

durmusali51
Aday Memur
15 Ocak 2012 21:35

hocam umre görevlendirmesi nasıl oluyor nedir bu şartlar nedir söyleyebilir misinniz

be_yoğ_lu
Kapalı
15 Ocak 2012 21:51

Nasıl nasıl oluyor nebileyim bizemi danışıyolar sanki kimi gönderelim yada nasıl yapalım diye ben nasıl olması gerektiğini yazdım.....

tunciy
Genel Müdür
15 Ocak 2012 22:01

Diyanet'te hala böyle kirli işler dönmeye devam ediyor. Umre görevlendirmesinde müftü ne derse o oluyor, bu durumda bazı müftüler kendi kıstaslarına göre başarılı bulduklarını, kimisi kendi işini gördürdükleri ve emrinden çıkmayanları, kimisi de kendine en çok yalakalık yapanı gönderiyor. Her türlü şıkta, müftünün gözüne şirin görünen Kabe'yi görüyor.

Bir diğer konu; daha önce başka bir başlıkta yazdım, fakir halkın bulunduğu yerlerde 40 kişiyi toplamakta zorlanılırken İstanbul gibi hatta Beşiktaş (!) gibi ilçelerde ellerini salladıkları zaman 40, hatta 80 ve hatta 120 kişi bularak her sene giden görevlilerin de bulunduğu bir kurum bu diyanet. Sen "ömrümde bir defa görsem bari" dersin, bir başkası "hadi, bu sene de tren kalkıyor, yetişen gelsin, gidiyoruz bak, kaçırmayın" diye facebook'ta sayfa açar, aleme reklam eder. Hadi dünyanın adaleti böyle de, diyanette neden bu adalet bizlerin yanında değil...

trtrtrtrtr
Kapalı
15 Ocak 2012 22:13

arkadaşlar bakın bu umre ve hac görevlendirmelerindeki ahlaksızlıklardan herkes şikayetçi bu hepimizi ilgilendiren bir mesele hepimiz şu 1 hafta içinde şehirlere mutad toplantıya geleceğiz lütfen divasenin umre ve hac görevlendirmelerinden mülakatı kaldıran kampanyayı destekleyelim ne olacak ki bir dilekçe yazıp göndermek hiçte zor değil. link:

http://www.divasen.org//index.php?option=com_content&task=view&id=430

be_yoğ_lu
Kapalı
15 Ocak 2012 22:31

Tunciy hocam çok haklısın.Ben 2 3 seneden beri toplamaya uğraşıyorum nerdeeeeeeeeee 40 kişi yi toplaya bilmek öyle (hocalarımız )varki bakın parantez içine aldım anlayan anlasın insanların kapısında yatıyo bize gelip hocam bende gitmek istiyorum diyen cemaatimizi elimizden alıyor.Neden dersen o (hocamız)oraları çok iyi biliyormuş tabi bilecek kardeşim hersene 10 defa gidiyo biz bikere bile gidemedik benmi bilecem o bilmeyince diyanette çıkıpta arkadaş sen gittin bidaha sana yok adam madam toplama demiyor yav........

pattes
Aday Memur
15 Ocak 2012 23:37

bizde ismi ankaraya gönderilenler (mbsts olmasına rağmen) başka bir ile mülakata çağrıldı. hafta içi yapılacak..

mevlüt...
Aday Memur
16 Ocak 2012 22:33

Desenize arkadaşlar işler dahada karmaşık hale geldi.ÖNCE mbsts şartı aradılar sonra bu sefere mahsus uygulama yapılmayacak dediler. şimdide mülakat haa vaybeeee.Bari bir iyilik yapsalarda kendi görevlilerine milli eğitime yaptıkları gibi indirimli umre kampanyası getirselerde bizde kendi paramızla gidebilsek.yoksa bu şekilde gidemiyecez galiba

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi