Editörler : crops35
15 Ekim 2008 21:38

Ben yaptım gerisi allaha kaldı diyenler

bende boyle dıyendernednım

selin@
Kapalı
15 Ekim 2008 21:56

aynen dıom:)

umutdolu
Şef
15 Ekim 2008 23:18

bende böyle diyorum.ben imkanlarım dahilinde elimden geleni yaptım.evet benimde bu memuriyete çok ihtiyacım var ama.takdir allahtan.bu andan sonra sadece hayırlısını isteyeceğpiz.

leyyylaa
Şef
15 Ekim 2008 23:34

bende diyorum emek verdik gerisini Allah bilir hayırlısı

zeytin2506
Daire Başkanı
15 Ekim 2008 23:48

bu ne saçma bir başlık..bu ne biçim bir cümle ve anlayış...işinin Allah'a kalması ne demek ya...keşke her işimiz O'na kalsa...her işimiz onun hayrına ve insafına merhametine kalsa...cümleye bakya...sen yaptıysan adam gibi korkma zaten Allah hakkını verir...kalıyorsada işin O'na kalsın güzel kardeşim...O herkese hakkını hakkıyla verendir zaten...işimiz O'na kalsın yeterkki O na kalsın...

leyyylaa
Şef
15 Ekim 2008 23:55

kimse kötü anlamda söylemiyoki zaten Allah neyi takdir görürse o anlamın da tabiki o nasip edecekki olsun kısmet etmezse ne yaparsan yap olmaz zeytin2506 bu tepkin niye anlayamadım yani

SERKAN1312
Aday Memur
16 Ekim 2008 00:51

bazı kısıler allah kelamı duyanca tuylerı urperıyor tevekul nedır bılıyomusun zeytın dostum

guzen81
Genel Müdür
16 Ekim 2008 01:40

bemde dört ay elimden geleni ardıma koymadım gece gündüz çalıştım kursalara para döktüm inşallah karşılığını alırım ALLAH büyüktür.bundan sonra

seqo26
Genel Müdür
16 Ekim 2008 10:14

YASİN SURESI

Âyet 82: "O'nun emri bir şeyi irade ederse, ona sade ol demektir, oluverir. "

Bu âyetin çağımızdan önce anlaşılması fevkelâde güçtür. Çünkü insanlar, her bir eserin bir emek sonunda meydana geldiğine alışmıştı. Bir matematik hesaplama için saatlerce uğraşmak gerekiyordu.

memom21
Genel Müdür
16 Ekim 2008 10:28

kardeşim, ben tam 11 ay kpss ye çalıştım, 2006 daki 10 ayımı da sayarsanız eder mi 21 ay. dersaneye mi gitmedim, almadık kitap mı bırakmadım, çözmedik soru bırakmadım... ama yüce yaratıcı ben ne yaparsam yapayım bana bi kısmet bağlamıştır, ben her zaman şunu derim, ben eşşeğimi sağlam kazığa bağlayayım gerisi RABBİME KALMIŞTIR. ama bazı arkadaşlar keşke ona kalsa bilmem ne gibi laflar etmiş. o arkadaşlara şu tavsiyem o istemese sen nefes bile alamazsın, bunu unutma. her şeyde bir hayır vardır. bundan sonra ne yapabilirsin zeytin kardeş, kime kalmış işin senin başka. ALLAHA Dua etmiyor musun, sınav sonucum iyi gelsin diye. kim etmiyor ki. ben 120 üstü yapmama rağmen hakkımda hayırlı ise olsun diyorum, diyecemde. sizim gibi ona kalsa iyi bilmem ne gibi laflar etmeyecem. lütfen değerlerimize laf söylemeyelim. en hassas olduğum şu konuda özellikle,

svnc86
Kapalı
16 Ekim 2008 12:55

arkadaşlar bu iş kkesinlikle kısmettir ya ısmetten öte yol gitmezz mesala ben daha önede yazmıştım matten 235 5 i toplayıp 240 yerine 250 yi işaretlemışım 0,4 l soruyu yanlış yapmışımm sınv anındaki psikolojiden cog. degildir yazıomuş sorunun birinde öyle öyle bi çok netim gitti. çalışmadıgımdanmı dikkatsizlik zaman olmaması vs.. tm bunlarda kısmeti açıklıo sen ne yaprsan yap yüce Rabbim sana bi kader belirlemiştir sen onu yaşarsın ..

linux30
Şube Müdürü
16 Ekim 2008 13:48

Allah dilediğine verir , isteyene verir ama biz insanlar için hayırlısını istemek gerekir. Allahım hakkımda hayırlı olanı nasip et. Amin.

customs_officer
Şube Müdürü
16 Ekim 2008 16:36

svnc86 sana katılıyorum bende coğrafyadaki iç anadolu ve güneydoğuda ortak tetişmeyen bitki hangisi değildir sorusunu yanlışlıkla hangisidir diye okumuşum ve mercimek yaptım cevabı adım gibi bildiğim soruyu yanlış yaptım.çünkü ben gaziantepliyim gaziantepte kırmızı mercimek iç anadoluda yeşil mercimek yetişir.bu soruyu yanlış yaptığımı görünce kafamı duvara vura vura patlatacaktım.bilmek tek başına yetmiyor yüce yaratan kısmetinde onu takdir etmemişse gerisi boş.ve yine söylüyorum BEN ELİMDEN GELENİ YAPTIM GERİSİ ALLAH'IN TAKTİRİ...

zeytin2506
Daire Başkanı
16 Ekim 2008 18:50

ya ben başlığı yanlış okumuşum öncelikle afedersiniz...ikincisi tevkkül kısmı serkan kardeşim bizde tevekkülün ne demek olduğunu az çok biliriz hamd olsun...Allah kelamını duyuncada ne yapacağımızı nazıl davranacağımızı bilenlerdeniz elhamdulilllah..ben başlığı işimiz Allaha kaldı gibi okumuşum ki bu cümleye sinir oluyorum hepsi bu...zaten üsttede onu dile gertirmişim..yoksa amenna biz çalıştıktan sonra gerisi Allah ın kuderetine bağlı...o ne dilerse dilesin kulunun hakkında hayırlısını diler muhakkak...biz fiili duamızı yapıp çalıştık şimdi taktir zamanı Mevlanın buna bir sözüm yok amenna...

SERKAN1312
Aday Memur
17 Ekim 2008 00:37

zeytın kardesım bende bole yazınca bende boyle yazdım hakkını helal et kardesım

SERKAN1312
Aday Memur
17 Ekim 2008 21:08

gncellllllllll

SERKAN1312
Aday Memur
18 Ekim 2008 03:29

gncellllll

SERKAN1312
Aday Memur
22 Ekim 2008 20:07

gncelll

SERKAN1312
Aday Memur
31 Ekim 2008 16:36

gmceeeeel

sezyumx
Yasaklı
31 Ekim 2008 16:50

Bu başlık beni anlatıyor.hiç bakmadım sorulara canım simdiden sıkılmasın..

peyzajım
Şef
31 Ekim 2008 17:05

İnşallah Rabbim büyük çalışan emek veren herkes için en iyisi olur.

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi