Editörler : Pangaea
11 Ağustos 2006 14:01

Polis alımında göz engeli var mı?

bu polis alımı için göz kusuru hakkında bir bilginiz var mı?

Göz numarası 1 (miyop)olan kişi başvurabilir mi?

umutluyumben
Yasaklı
11 Ağustos 2006 17:24

valla 1 miyopi engel değil.

tarumarabi
Aday Memur
11 Ağustos 2006 18:19

peki 2,5 miyop

yektalı
Aday Memur
11 Ağustos 2006 18:22

engel olur arkadasım cunku adamlar elemek için elinden geleni yapıyorlar

tosbaaa
Kapalı
11 Ağustos 2006 18:25

emin misiniz polis olacaktınız niye okudunuz 4 yıl..

dartanyanm
Yasaklı
11 Ağustos 2006 18:27

Ülke ne hallere düştü be..gelişmiş memleketler kıskanacak şimdi bizi,baksanıza polisi bile üniversite mezunu..hehehe

tarumarabi
Aday Memur
11 Ağustos 2006 18:50

ya biz cahilliğimizden okuduk sen bakma yaş olmuş 25 askerlik bi taraftan işşizlik bi taraftan liseden sonra askere ğiderdik iyi kötü bir işe yarleşirdik gül gibi geçinirdik

oku oku nereye kadar şimdi lise diplomamın değerini yeni anlıyorum

bu memlekette okuyana işi yok

Borax
Şube Müdürü
11 Ağustos 2006 19:35

tarumarabi , müthiş bir yorum yapmışsın bence biz cahilliğimizden okuduk demişsin vallahi bravo. Şu forumlardaki adamları toplasan ülke yönetilir be!.Burada 700-800 milyon maaş için canla başla mücadele ediyoruz. Bir zamanlar Şener Şen'in "Namuslu" adında filmi vardı,filmde adam memurdu alay ederlerdi adamla ev geçindiremiyor diye.Biz memur bile olamadık, bu gidişle olamayacağızda! Liseden sonra astsubay olsaydım ilkokula giden çocuğum olurdu şimdi. Şu hale bak ne hallere düştük!.Allah daha kötüsünden korusun

aslıişl
Şef
11 Ağustos 2006 20:01

benim de 1,5 numara miyop sorun olur mu

dmrkprn
Genel Müdür
11 Ağustos 2006 20:04

renk koru iseniz var ... kesin olamazsınız. internetten test yapın kendinize

23jeo2002
Şef
11 Ağustos 2006 20:05

arkadaşlar ben geçen sene başvurdum 2 numara miyopinin üstünü almıyorlardı benim gözler 4.5 miyopi olunca giremedim.

praksiteles
Aday Memur
12 Ağustos 2006 14:58

evet gözün olmayacak

tarif
Kapalı
12 Ağustos 2006 15:01

var

kara gözlü olmak kaybetme nedeni

yeşil gözlü olmak tercih nedeni

teknikegitimli82
Aday Memur
12 Ağustos 2006 15:44

benim gözün birisi 2 miyop diğeri 1,75 acaba sorun olurmu arkadaşlar detaylı bir bilgi istiyorum geçen yıl 2,5 ile alındığına şahit oldum ama bu yıl tereddütteyim puanım yaşım herşeyimle kesin kazanacağıma inanıyorum eğer göz konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

edda_
Aday Memur
12 Ağustos 2006 15:48

ben geçen sene grdim polislik sınavına ilk başta baktıkları renk körü olup olmadığın sonra yani kazanırsan arkadaşlarında sölediği gibi en küçük bi problem elenmene yeterli ama adamın varsa o başka..

yhkan
Kapalı
12 Ağustos 2006 18:05

Arkadaşlar polislikte göz kesinlikle engel bizde bir değil 0,4 bile elenmişti.

Askeri okullarda göz bozukluğuna bir yere kadar izin veriliyor ama polislikte ben buna şahit olmadım.Bu arada 4 yıl okumakla polis olmayı kıyaslayan arkadaşlar var.Hem Üniversite mezunu arkadaşların polis olması bu teşkilata çokmu fazla gelecekki bunu aşırı abartan arkadaşlarımızda var.

Ne ayıp,ne ayıpp koskoca üniversite mezunu arkadaşlar polis olmuş vah vah.

Ülke ne hale düştü demiş arkadaşın biri.Ya ne alaka polis olmak çokmu kötü.Yapmayın arkadaşlar.Ben şu an iki üniversite okuyorum.(Türk Dili ve Edebiyatı ayrıca işletme)

Ve bin kere dünyaya gelsem yine polis olurum.

Yapmıyorsanız yapana saygı duyunuz lütfen.

Saygılarımla...

"honor"
Aday Memur
12 Ağustos 2006 18:15

Arkadaşlar POMEM e giriş şartları ile ilgili yönetmeliğe bakın derim gözle ilgili sorularınızın cevabı orada. Eger göz numaranız belirtilen numaradan çok fazla değilse, renk körü vs. de değilseniz yine de şansınızı deneyin derim.

Bu arada yhkan yazdıklarının tümüne katılıyorum. Saygılar...

spring01
Daire Başkanı
12 Ağustos 2006 23:15

lisans mezunu adaylarda geçen yıl 2 numaraya kadar izin vardı fakat bu yıl 1buçuğa kadar olan görme bozuklukları kabul edilecek..

ayrıca herhangi bir lazer operasyonu geçirmemiş olmak lazım..

srhtt
Memur
12 Ağustos 2006 23:24

bu senede aynı miyop+astigmat:2 hipermetrop+astigmat:1 e kadar tolerans var

ew_rem
Aday Memur
13 Ağustos 2006 12:14

arkadaslar 0,25 bile eleniyo yanımda elenen arkadaslarım oldu..

turacem
Memur
14 Ağustos 2006 16:54

arkadaşlar başvuru klavuzunu okursanız miyop ta 2 hipermetropta 1 numaradan büyük bozukluk olmayacak diyorlar.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi