Editörler : crops35
22 Şubat 2012 15:48

psikoz bozukluk hastası olan arkadaşlar

arkdaşlar piskoz bozukluk hastalarına nasıl rapor veriyorlar 1,5 ay önce şizofren teshisi kondu bir yakınıma rapor başvurusunda bulunduk piskoz bozukluk izlem raporu verdiler bu nedemek oluyor ilk 6ay bu tür hastalara rapor vermiyolarmı bipolar bozuukluk yada diğer piskoza giren hatalar varsa aramızda yardımcı olursa cok sevinirim nasıl rapor aldılar????

resimci2352
Kapalı
22 Şubat 2012 15:52

rahatsızlıgınız bu mu ??

Psikoz, düşünce ve duyunun ağır oranda bozulduğu zihin durumunu tanımlamakta kullanılan genel bir psikiyatri terimidir. Psikotik epizod geçiren hastalar halüsinasyonlar görüp, delüzyonel inançlar taşıyabilir (grandiyöz veya paranoid delüzyonlar gibi), kişilik değişiklikleri ve düşünce bozukluğu gösterebilir. Bir psikotik epizod gerçek ile bağlatının kopması veya zarar görmesi ile karakterizedir denilebilir. Gençlerde daha sık görülen psikoz ağır bir zihinsel hastalığın belirtisi olabilir

cuteg1
Şef
22 Şubat 2012 15:53

evet şizofren teşhisi kondu pisikozun hastalığıymış şisozfren

resimci2352
Kapalı
22 Şubat 2012 15:55

vallahi cuteg1 tırsmadım desem yalan olur öğrenciyken benim ev arkadaşımda şizofrendi çok sıkıntı çekmiştim allah yardımcın olsun hastalıgına rapor verilip verilmedigini bilmiyorum ama allah gerçekten yardımcın olsun

cuteg1
Şef
22 Şubat 2012 15:57

saolasın

cuteg1
Şef
22 Şubat 2012 16:37

yokmu bilgisi olan arkadaşlar okuyupta geçmeyin lütfen

lily 86
Şef
22 Şubat 2012 17:13

slm ben bi polarım zaten 5 senelik hastaydım raporu bi haftada aldım. bilinenin aksine mesleğimi icra edebiliyorum gayet rahat . ücretli öğretmenlik yapıyorum ve daha bu pts dersime müfettiş girdi olumsuz hiç bişey söylemedi. konuya yabancı olanların yıldırmalarından korkmayın .. faceden

http://www.facebook.com/groups/142579475831399/238248176264528/?notif_t=group_activity

grubuma beklerim .. sevgiler

memur alımları
Aday Memur
23 Şubat 2012 12:30

arkadaşlar herkese merhaba

bugün başvurumu yapmak üzere aile ve sosyal politikalar il müüdürlüğüne gittim.şeker hastasıyım dahiliye verdi en yüksek oranı psikiyatriste vermişti hastalığın psikolojik etkilerinden dolayı benim özür grubuma ruhsal duygusal yazdılar ben de iiki arada bir derede kaldım bana pek doğru gelmedi onu yazmaları sizlerim yorumu nedir benimle aynı durumda olan var mı acaba bilenler yorum yapsın lütfen

cuteg1
Şef
23 Şubat 2012 19:16

gecmiş olsun

lily86 arkadaşım sana 5sene önce teshiş koyduklarında senide izlicezmi dediler ilk 6 ay yenimi rapor başvuru yapıpta aldın.bizim şizofren daha ağır size göre bizede piskoz bozukluk izlem yazdı pisikiyatri anlamış değilim

unuttum.29
Şube Müdürü
26 Şubat 2012 12:40

cuteg

şizofrenlere %45 ila %80 arası özürlü olduklarına dair rapor verilir. Ki bu da en az %45 rapor alması demektir. ben raporumu işkura başvurup işkurun beni numune hastanesine sevk etmesiyle almıştım. hastanede önce bir psikiyatrla görüşüp daha sonra heyete girmiştim. şizofreni kendi içinde katatonik, paranoid gibi türlere ayrılır ama hepsi de psikotik bozukluktur. yakınınız özellikle bir ilaç kullanmaktaysa bunuda heyete girerken uzman doktorlara bildirirse faydalı olacaktır.

cuteg1
Şef
26 Şubat 2012 17:33

unuutum29

benim anlamadığım nokta piskiyatri bölümü doktoru piskoz bozukluk (izlem) yazdı böyle olunca da heyete giremiyormusuz hastayı 3 ila 6ay izlencekmiş yani her ay kontrollere gidecek.benim yakınımda hastaneden cıkalı 1,5 ay oldu 1,5ayda yatılı tedavi gördü şizofreniye tedavi ile calışabilir %45 veriyolar ama bizimki neden böyle oldu anlamadım :S ayrıca yattığı hastanede rapor başvurusu yaptık bütün bilgiler orda die.

size de ilk teşhiş konduğunda izlem verdilermi kac yıldır ilacla tedavi görüyorsunuz

unuttum.29
Şube Müdürü
26 Şubat 2012 19:03

Cuteg

şizofreni zor bir hastalık. yakınınız ilaç tedavisine olumlu cevap verirse normal yaşantısına tabiki dönebilir.

ben 12 yıl önce 24 yaşımda rahatsızlandım. 3 yıl yatarak tedavi gördüm. solian adlı bir ilaç kullanıyorum.

çok iyiyim ve çalışıyorum. ilacımı zamanında aldığı sürece bir şizofreni normal insandan ayırmak zordur.

bir kaç ayda bir dilimi ısırıyorum uykumda. bu durumda yarım akineton alıyorum yatmadan önce ve iki üç gün sonra bu durumdan kurtuluyorum.

normal insanlardan daha tahammülsüzüm uykusuzluğa ve açlığa. başkaca da bir şikayetim yok.

sizin durumunuzda sanırım hastalığın ayrışmasını bekliyor doktorlar.

yani psikotik rahatsızlıklarda hastalık başalangıçta şizofreninin tüm çeşitlerinin hatta manik depresyonun veya paranoyanın belirtilerini gösterebiliyor. aşağıya bir link yapıştırıyorum oraya bir kaç saat zaman ayırırsan sanırım biraz daha aydınlanırsın. yakınına ve tüm hastalara Allahtan şifa dilerim.

http://www.sizofreniveyasam.com/

cuteg1
Şef
26 Şubat 2012 19:20

cok geçmiş olsun bizimkide 23 yasında yakalandı malesef.paranoid şizofreni belirtileri vardı 1sene boyunca ama f.29 tanımlanmamış teşhisi koydular.ilk rahatsızlandığında bipolar duygulanım bozukluğu dedi doktor solian ilac verdi iyi gelmedi solian iyice delirtmeye başladı sonda bu teşhisi koydular şimdi günde 8mg risperdal kullanıyor önceleri akineton kullandı şimdi kestik risperdal yan etki yaptı dierdal die bi hap verdiler şimdi düzeldi hapla dediğin gibi normal insandan farksız hapını buldu şükür yalnız cok şüpheci herseyden şüphe ediyor.

bu raporla ömss girecekti ama şimdi giremiyor malesef kısmet 2014e inşallah

bişey daha sorucam rapor süreli mi cıkıyor süresiz mi 6ay sonra rapor basvurusunda bulunsam 2014 teki sınava başvuruda bir sorun cıkarmı

unuttum.29
Şube Müdürü
26 Şubat 2012 20:11

Cuteg

benim raporumda sürekli yazıyor %45 de engel oranım.

zaten solianı da ömür boyu kullanmam gerekiyor.

çalışma durmu: 'tedavi ile çalışma olanağı verir' yazıyor

çalıştırılamayacağı iş alanları: 'sorumluluk gerektiren işler' yazıyor.

fakat bu durum özel sektörde işe girerken her hangi bir sıkıntı oluşturmadı. (5 yıl bir market zincirinde kasiyerlik yaptım ama işe bir tanıdık vasıtasıyla girmiştim.)

2014 ömss'de de size bir sorun çıkaracaklarını sanmam. raporda çalışabilir yazdıktan sonra ve siz de sınava girip yeterli puanı aldıktan sonra atamada bir sorun çıksa bile hukuk yoluyla hakkınıza alırsınız.

size de geçmiş olsun. arkadaşıma sınavda başarılar dilerim.

cuteg1
Şef
28 Şubat 2012 12:51

cokcokteşekkürler

PRFRSR
Şef
18 Nisan 2017 22:16

bende bir piskoz hastasıyım. Bana atipik psikoz teşhisi koyduydular, Şimdi Bipolar diyorlar. 7 yıldır memurum %45 raporum var işimle uğraştığım sürece çok mutluyum. Bende bir tuhaflık var yanlız zihnin çok hızlı çalışıyor. Sürekli bir şeyler düşünüyor ve yazıyorum. En son 1500 sayfalık bir roman ve 100 adet şiir yazdım halen daha devam ediyorum yazdığım şiirler beste yapıldı, Şu anda 50 dden fazla bestem var elimde Roman projem de dizi ve film olarak iki ayrı formatta senaryo yapılıyor... inanın yaptıklaırmı görseniz asla hasta demezsiniz bana sizce nedir bu hal?

blackeagle1278
Aday Memur
22 Nisan 2017 22:23

2009 dan beri bipolarım hasta olmadan önce bölüm 3. düm bölümü(çukurova elektrik) sonuncu olarak bitirdim.Tedavi ve ilaçlardan dolayı.2016 E-kpss ye genel- sınıflanamayan-ruhsal duygusal-bipolardan girdim ve 10. tercihim olan kastamonu orman bölge müdürlüğüne elektrik elektronik mühendisi olarak atandım.Elektrik işi olmadığından dolayı tapu kadastro harita mühendisi işleri yapıyorum.Ama maaşı iyi olunca sıkıntı yok.Bnim de merkezi sinir sistemim(beynim ) hızlı çalışıyo ve ilaç alınca duruluyorum.Hatta bigün ingilizce bildiğimden dolayı yabancı kaynaklardan son teknolojik gelişmelerden doktora bahsettim doktor sn kafayı yemişsin ilaçların dozajını arttırıyorum demişti

PRFRSR, 7 yıl önce

bende bir piskoz hastasıyım. Bana atipik psikoz teşhisi koyduydular, Şimdi Bipolar diyorlar. 7 yıldır memurum %45 raporum var işimle uğraştığım sürece çok mutluyum. Bende bir tuhaflık var yanlız zihnin çok hızlı çalışıyor. Sürekli bir şeyler düşünüyor ve yazıyorum. En son 1500 sayfalık bir roman ve 100 adet şiir yazdım halen daha devam ediyorum yazdığım şiirler beste yapıldı, Şu anda 50 dden fazla bestem var elimde Roman projem de dizi ve film olarak iki ayrı formatta senaryo yapılıyor... inanın yaptıklaırmı görseniz asla hasta demezsiniz bana sizce nedir bu hal?

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi