Editörler : ayşegül bgm
17 Temmuz 2012 14:45

İşletme tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik üst öğrenimi neden sayılmıyor?

sağlık meslek lisesi tıbbi sekreterlik+shmyo tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik+işletme okuyup intibak yaptıran ve üst öğrenim olarak kabul edilen arkadaşlar var mı?

tulay_1983
Aday Memur
17 Temmuz 2012 15:09

bu konu ile ilgili olarak dava açan arkadaşların kabul edilmiş olanda varmış elimde yazılı karar olmadığı için varmış diyorum kesin bilgisi olan var ise bende dava açmayı düşünüyorum konu ile ilgili.

wandette
Memur
17 Temmuz 2012 15:15

bu konuda bende şikayetçiyim intibak olmuyormu mahkemeye versende işe yaramıyor. çünkü ösym kabul etmiyormuş mahkemeye versende ösym kabul etmediğinden kaybediyorsun majkemeyi diye iyi biliyorum. sende bi emsal mahkeme kararı varsa bunu paylaşabilirsin bizimle bunu emasal gösterebilirsin...

tulay_1983
Aday Memur
17 Temmuz 2012 15:30

aynı kurumda çalıştığım sml tıbbi sekreter+büro yönetimi ve sekreterlik+ işletme bitirip intibak yaptıran ve maaşını lisans üzerinden alan arkadaşlar var ve mahkemeye vermeden bu şekilde maaş alıyorlar. büro yönetiminden mezun olup tıbbi sekreter ünvanı alabiliyorlar ama biz asıl tıbbi sekreterlerin işletme üst öğrenim sayılmıyor benim mantığım hiç almadı bu durumu. dava açıcam bende ama bakanlıktan yazıma cevap gelmesini bekliyorum.sonuç olsun olmasın denemek istiyorum.

eda70
Memur
17 Temmuz 2012 15:37

tülay hanım maaşlarını lisans olarak aldığından eminmisiniz derece ve kademelerini etkilediğini biliyorum ama maaş bilmiyordum davada olan arkadaşlarım sonuc bekliyor

tulay_1983
Aday Memur
17 Temmuz 2012 15:49

evet eminim aynı odada çalışıyoruz arkadaşımla o büro yönetimi önlisans ben tıbbi dökümantasyon önlisans üzerine işletme onun lisans kabul edildi ve mahkemeye falan vermeden ama büro yönetiminde kabul edildiği tıbbi dökümantasyonda kabul edilmediği bilgisini veriyor bana maaş mutemetliği ve personel birimi.

eda70
Memur
17 Temmuz 2012 16:00

çok garip bir durum omarum szinde intibağınız bi an önce olur her kurum ve her müdürlük farklı uygulama yapıyor

tulay_1983
Aday Memur
17 Temmuz 2012 16:05

evet aynı kurumda çalışıp aynı işi yapıp yaptığın işin asıl okulunu sen okuduğun halde büro yönetimi okuyup tıbbi sekreter unvanı alan kişiler için işletme üst öğrenim bizim için üst öğrenim değil mantık dışı olması akıl karıştırıcı.

erarslanoglu
Aday Memur
18 Temmuz 2012 09:59

Açıklama ihtiyacı duydum işletme sadece 2009 yılında kabul edildi daha sonra geri çekildi yıl 2010 da olabilr , sadece o yılkı mezunlar ve başvuranlar faydalanabıldı.... Daha sonra mezun olanlar yenı kanuna tabı oldukları ıcın bu haktan faydalanamazlar ... Haksızlık mı evet haksızlık tds lerın okuyabılecegı bır lisans bölümü yok ... Ama konu bu şekilde eğer bu yıllarda başvurmadıysan yapabılecek bırsey yok tds lere 4 yıllık üst öğretim bölümü gelene kadar bekleyeceksın

tartolet
Aday Memur
18 Temmuz 2012 14:39

sağlık meslek lisesi tıbbi sekreterlik+sağlık kurumları işletmeciliği

+ işletme olursa intibak yapılabilirmi

dırahşan
Memur
20 Temmuz 2012 15:18

http://personel.saglik.gov.tr/saglikla-ilgili-ust-ogrenim-sayilan-programlar-id507-505.html

bu bölümlere baktığınızda önlisans tıbbi sekreterliğin üst öğrenimi kabul edilen hiç bir bölüm olmadığını görüyoruz bir arkadaşın dediği gibi bir dönem işletme kabul edildi ama mahkeme kararıyla iptal edildi.benim bitirdiğim bölümün(büro yönetimi öğretmenliği) üst öğrenim olup olmadığını sordum intibakımın yapılmasını istedim sağlık bakanlığı üst öğrenim değil dedi yök e dilekçe yazdım yök bitirdiğim bölümü üst öğrenim kabul etti sanıyorum tıbbi dökümantasyonun tek üst öğrenimi bu olacak sağlık bakanlığına tekrar dilekçe yazdım intibak için. intibağımı yaparlarsa yök ün yazısını paylaşacağım

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi