Editörler : Pangaea
14 Aralık 2006 21:22

Kamu yönetimi mezunlarının öğretmenlik hakkı var mı?

KAMU YÖNETİMİ MEZUNLARI 1 BUÇUK YIL TEZSİZ Y.LİSANS YAPARAK ÖĞRETMENLİK HAKKINA BAŞVURABİLİYOMUŞ BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI

14 Aralık 2006 21:26

Öğretmenlik Fak. mezunları zor bela öğretmen oluyo. Öğretmenlik hakkı verseler nolcak..

SEUL557
Aday Memur
15 Aralık 2006 00:20

zmnnda ziraat bahce bıtkılerı arkadaşlar olduysa bnlarda olur

dr.chemist
Şube Müdürü
15 Aralık 2006 08:17

şimdide fen edbiyatlar oluyor.ne farkı var geçmişten en yeni örnek günümüzde...bir eğitim mezunu olarak fen edebiyatlara veriyorlarsa herkesede versinler diyorum.

berin_nehir
Aday Memur
19 Ağustos 2007 19:12

EVET KAMU YÖNETİMİ MEZUNLARI EĞİTİM FAKÜLTESİNDE MEB İN İSTEDİĞİ ALANDA YÜKSEK LİSANS YAPARAK YADA FORMASYON ALARAK ÖĞRETMEN OLABİLİYORLAR DİYE BENDE DUYDUM. HERKES NEDEN BU ŞEKİLDE KARŞI ÇIKIYOR ANLAMADIM. ÖĞRETMENLİK HAKKI VERİLDİYSE MESLEK LİSELERİNDE MAHALLİ İDARELER ÖĞRETMENLİĞİ YAPACAKLAR.YANİ DİREK ONLARIN ALANIYLA İLGİLİ BİR DURUM. GİDİP SINIF ÖĞRETMENİ YADA EDEBİYAT ÖĞRETMENİ OLACAK DEMEDİ KİMSE.LÜTFEN HERŞEYİ BİLİP BİLMEDEN BOŞ BOŞ YORUM YAZMAK İÇİN KONUŞMAYIN...

meray80
Memur
20 Ağustos 2007 20:06

kamu yönetimine böyle bir hak verildiyse işl.ve ikt.lara da böyle bir hak verilmelidr.(oysaki yaklaşık 5 -6 yıl önce bu hak alınmıştı elimizden)bizlerde ticaret liselerine girelim.değil mi ama.

tülay savcı
Aday Memur
20 Ağustos 2007 20:46

en son bildiğim ve başvurduğum için söylüyorum 2002-2003 yılı gibi tarih öğretmenliği alanında istanbul üniversitesi kamu yönetimi mezunlarına hak tanıdı tezsiz yüksek lisans için, fakat tarih bölüm mezunları çok fazla olduğu için alının 100 kişinin içinde 98 tarih bölümü varsa, diğer biri kamu yönetimi, diğeri de uluslararıs ilişkiler mezunuydu göstermelik olarak, ama inanki uygulama çok saçmaydı bence, zaten ortalıkla fazlasıyla tarih bölüm mezunları var, bırakın sadece bunlara hak tanıyın, buradaki tek amaç sınav başvuru harcı, burası türkiye işte ne yaparsın....

sema3584
Aday Memur
21 Ağustos 2007 08:58

Arkadaslar öncelikle merhaba,bende bir kamu yöetimi mezunu olarak bu baslıgın dogru olmasını cok isterdim ama complicated 'ın da dediği gibi eğitim fakültesi mezunlarını hakkıyla atamıyolar bizim atanmamız zor gibi görünüyor bana,gecen yıl ücretli öğretmenlik yaptım ama biliyosunuz ki ücretli ögretmenlik sartları cok kötü ama umarım herkes hakettiği yerlere gelebilir.Arkadaslar sizlerden bir konuda yardımınızı istiyorum ben bu yıl a grubu sorularını da cözdüm ama kpss3 puanım kötü geldi aynı genel kültür genel yetenek netleriyle A grubu netlerini eklemeden kpss3 puanım daha yüksek geliyor,benim A grubu kadrolarına yerlesmek gibi bir amamcım yok düz memurluga da razıyım,bunun için bu sene sadece genel kültür genel yetenek calısmayı düşünüyorum sizce yanlıs mı yaparım?atanabilir miyim GK GY ten ?

şimşek07
Şef
21 Ağustos 2007 13:19

bu konuyu zamanda bende çok araştırdım.. önce ilgili bölm öğretmenleri alınıyor. açık kalması durumunda mahalli idareler dersine başvuran kamu mezunlarıdan alım yapılıyor. öncelik eğitim fakültesi mezunlarının 2. sırada geliyoruz. hatta formasyonu olmayanların formasyonları sonradan tamamlanmak şartıyla diyor yönetmelik. tabi çok zor bence. tezsiz yüksek lisans yapanlarda önce eğitim fak. mezunu tarih öğr. blmü alınır2. sırada fen edebiyat fak tarih blmü alınır 3. sırada tarih bölümünde tezsiz yüksek lisans yapan kamu mezunundan alınır. sizinde anladığınız gibi zor. benim arkadaşlarım yüksek lisans yapmalarına rağmen 7 yıldır öğretmenlik yapmıyor. çünkü devlet eğitim mezunlarını bile alamıyor. kontenjan oldukça kısıtlı. ben 2000 kamu mezunuyum. üstelik son formasyon alanlardanım. benim bile aldığım onca ders boşa oldu.

KADERE__İSYAN
Müsteşar Yardımcısı
22 Ağustos 2007 21:16

hayırlısı ne ise o olsun ,ne diyelim.

gariban_1
Kapalı
25 Ağustos 2007 11:01

arkadaşlar şu olayın aslını bilen varsa bi anlatsın ben de kamu mezunuyum nasıl olabiliyor

şimşek07
Şef
25 Ağustos 2007 11:31

arkadaşlar yazdıklarımı iyi okuyun verdiğim bilgiler doğru bilgidir. inanmayanlar memurlar.net arşivden KAMU YÖNETİMİ MEZUNLARINA MAHALLİ İDARELER ÖĞRETMENLİĞİ yazıp arama yapabilir

nadulgen
Aday Memur
09 Eylül 2007 15:41

ben fen-edebiyat mezunlarına öğretmenlik hakkı verilebiliyorsa herkese verilmeli diyen arkadaşın söylediklerine karşılık bir fen-edebiyet mezunu olarak cevap hakkım doğduğunu düşünüyorum..sanırım bu konuda pek aydınlanamamış durumda..zira bu konuda kendisini eğitmeyip fen-edebiyat mezunlarını küçümser tarzdaki bu uslübunuda kınıyorum.ancak bilmesi gereken sadece beş yıllık bir okulu bitirdikten sonra her eğitim fakültesi mezunu maalesef nitelikli öğretmen vasfına sahip olamıyor ve gördüğüm kadarıyla nitelikli insan olabilmekte ayrı bir yetenek gerektiriyor.kendini geliştirmeyi becerebilen her fen edebiyet mezunu ,mezun olduktan sonra hangi bölümü bitirmişler ise o alandaki her türlü bilgiye sahip olup bu bilgilerin kullanılıp yeni nesle aktarılabileceği her türlü alanda görev alabilme yetkisine sahip oluyorlar.bu yetkinin veriliş sebebi ise fen-edebiyet bölümünde okuyan öğrencilerin bilim adamı olarak yetiştirilmesinden kaynaklanıyor.ayrıca üç dönemlik bir formasyon eğitiminden sonra öğretmenlik hakkı kazanıyorlar.dediğim gibi hiçbir meslek grubu bu şekilde küçümsenmemeli ve şu untulmamalıdır ki her eğitim fakültesi mezunu nitelikli öğretmen olamıyor ,okumakta yeterli değil önemli olan öğretebilmektir...az laf çok iş dr chemist....

tertug
Aday Memur
29 Eylül 2007 13:06

bende 2005 kamu yönetimi mezunu olarak bunu araştırdım böyle birşey var ama hiç bi zaman kpss kitapçığında mahalli idareler meslek lisesinde öğretmen açığı olmuyo o lisenin adı dahi geçmiyo!!!nasıl başvurucaz milli eğitime mi başvurulcak tercih mi yapılcak bilen biri cevaplasın lütfen

fiesta_58
Memur
20 Ekim 2007 13:24

arkadaşlar bende kamu yönetimi mezunuyum tezsiz yüksek lisans yapıyorum bölümümde tarih öğretmenliği böyle bi hak verildi fakat ne kadar işe yarayacak bekleyip görecez

ilerde lazım olur kim bilir belki öğretmen oluruz herşeyin hayırlısı

neslin24_
Kapalı
20 Ekim 2007 13:36

tarih öğretmenliği üzerine mi yüksek lisans yapıyorsun.ilerde öğretmenlik için işe yararmı acaba?

fiesta_58
Memur
20 Ekim 2007 13:57

evet üniversite açtı bende başvurdum işe yarayacağına gelince bekleyip görecez.

weasdom_21
Kapalı
20 Ekim 2007 19:07

arkadaşlar ben kamuyu bitirdim işletme pazarlamadan yüksek lisans yapıyorum,yani kamudan mezun olanlar net olarak öğretmen olabiliyomu yoksa meslek yüksek okullarında dersemi girebiliyoruz?

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
20 Ekim 2007 19:15

Arkadaşlar bi yanlışlığınız var.

Bazıları Kamu Yönetimi bölümü ile tarih öğretmenliği ya da tarih bilimi arasında bağlantı kuruyor.

Tarih öğretmenliğinde okuyan ve mezun olan birisin anası ağlar bee. Siz ne diyorsunuz? Hiç siz o birinci elden el yazması OSMANLICA derslerini gördünüz mü? Fatih Sultan Mehmedin dayısının oğlunun adını bilir misiniz peki? Roma İmparatorluğu hangi imparator zamanında ikiye ayrıldı? Kartaca eyaletinin meşur valisi kimdir? Osman Bey'in babası kaç yılında doğdu? Mudanya Ateşkes anlaşmasında İngiltereyi temsil eden kişi kimdi? III.Selime düzenlenen suikastın içeriği neydi? II. Dünya savaşında SSCB neden saf değiştirip ABD'nin yanına geçti? İlk madeni parayı basan Türk topluluğu Türgişler neden yıkıldı? Uygurlar'ı pat diye mi budist oldu yoksa b unun arkasında yatan nedenler ne? İsmet İnönü'nün çocuğu hangi meşhur savaş sırasında doğdu? Osmanlı Devletinde kaç padişah vardı ve bunların şeceresini çıkartabilir misiniz? II. Abdülhamid'in dedesi kimdi? Direksiyon binasının Türk tarihindeki önemi nedir? .....................................................................vesaire, vesaire.......

Tarih öğretmenliği bölümünde okumadığınız için bunları bilemezsiniz. Öyle iki tarih bilmeyle de tarih öğretmeni olunmaz.

Bence siz Vali, kaymakam felan olun. Ülkemizi iyice yönetin, vatanımızı hainlere peşkeş çekenlere fırsat vermeyin. Biz sizden bunu bekliyoruz sevgili kamu yönetimi mezunu arkadaşlar.

GEF Edebiyat
Genel Müdür
20 Ekim 2007 20:22

Bir kamu yönetimi eksikti. Biz eğitim fakültesi mezunu olarak iş bulduk da siz kaldınız. Ama fark etmez, 200 bin olan işsiz öğretmen sayısı 500 bin olsun. Ne değişecek ki!

20 Ekim 2007 21:37

öğretmen adayıda olunsa kamucuda olunsa işsizlikteki yerimiz aynı ikiye katlanmıyo nasıl bir matemetiktirki anlamadım 200-den 500- e çıkıyo

Toplam 119 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi