Editörler : crops35
10 Şubat 2006 22:28

KPSS DERS ÇALIŞMA PROGRAMI

arkadaşlar artık sınava çalışacağız bu bir gerçek ilk önce nerelerden başlanmalı ya da hangi kitaplar daha yararlı olur onları bir konuşalım ya da dersaneye gidelim hadi burada bunu da konuşalım

lkayhan
Daire Başkanı
11 Şubat 2006 18:33

Nasıl ders çalışılmalıdan önce, neleri biliyorsunuz onlara bakmak gerekir. Bilgi birikiminiz yerindeyse, şu sıralarda ders çalışmak yanlış olur. Şahsen benim atamam olmazsa ben son 40-45 gün kala çalışmayı düşünüyorum. Ama aksi durum söz konusu ise yavaş çalışılmalı. Önce konuğu açığını kapatın, daha sonra da bol bol soru çözülmeli.

gkmusa06
Aday Memur
12 Şubat 2006 16:18

nerede zayıf olduğunu karar verdikten sonra(ki bunu en iyi aday bilir başkasının telkinleri işe yaramakla birlikte iş dönüp dolaşıp adayda biter) ona yoğunlaşmalı diye düşünüyorum şahsen ben öyle yaptım ve yerleştirildim tabi sınava çalışmaktan başka sınav psikolojisinede kendinizi hazırlamılısınız.

son olarakta bunları burada söylemek çok kolay.sıkı tutmalısınız sözün özü

13 Şubat 2006 14:18

Arkadaşlar evet tabiki sınava çalışıcağız,çalışmaya başladıkta zaten ama benim merak ettiğim 2004 kpss deki sorumlu tutulduğumuz konulardan 2006 kpssde de aynı şekildemi sorumluyuz. gerçi hergün internetin başındayım ama bu konuda bir bilgiye henüs ulaşamadım.bunu bilmek istedim şimdiden teşekkürler...ayrıca hande arkadaş konulara nereden başlayacağına karar veremediysen sana bir tafsiyem; önce sana basit gelen konulardan başlamanı tavsiye ederim.ayrıca buradan soru cevap şeklinde de birbirimize faydalı olabileceğimiz bir ortam oluşturabiliriz.bilemiyorum gerçi ne şekilde olabilir ama.ALLAH HEPİNİZİN YARDIMCISI OLSUN...

hande_26
Memur
13 Şubat 2006 14:32

arkadaşlar dediğiniz gibi insan kendini bilir ben mesela matematikte iyiyim ama sosyali yapamıyorum sosyali iyi olna rakdaşlar bana yardımcı olurmusunuz nasıl çalışmam lazım özellikle tarih tarihe nereden başlayayım

ecer55
Aday Memur
13 Şubat 2006 16:25

ÇOK OKUYACAKSIN VE BİLENDEN DİNLEYEC

gkmusa06
Aday Memur
13 Şubat 2006 19:17

hande_26 isimli arkadaşa cevaben;

konular öss tarihiyle paralel ve kpss hazırlık kitapları üstünkörü öss tarih kitabından çalışmanı tavsiye ederim(anladığım kadarıyla tarihle aran iyi değil kpss hazırlık kitapları yüzeysel kalıyor ve yorum soruları için bilgi şart bunun için öss tarih kitabından konu çalışmalısın diye düşünüyorum)

hande_26
Memur
13 Şubat 2006 19:28

evet tarihle aram hemde hiç iyi değil teşekür ederim yardımcı olduğunuz için peki hangi hazırlık kitabını öneririsiniz biliyorum biraz fazla oluyorum ama inanın hep genel kültürden kaybediyorum

gkmusa06
Aday Memur
14 Şubat 2006 08:31

herhangi bir öss tarih kitabı olabilir ama"cumhuriyet dönemi türk tarihi"(özellikle atatürk ilke ve inkilapları) ağırlıklı çıkıyor sorular bunu göz önüne alarak bir kitap almalısınız diye düşünüyorum.

kusura bakmayın kitap ismi veremeyeceğim tarihle aram hep iyi olduğunudan hiç kitap bitirmedim ve şu kitap daha iyidir diyemiyorum.

14 Şubat 2006 10:35

GÜVENDER yayınlarını çok iyi diyorlar ama ben birkaç gün önce yediiklim yayınlarından genel kültür kitaplarını istedim..bilemiyorum ama benim için çok güzel bir kaynak olur inşallah.kitaplar hakkında bilgi almak istesenler bana ulaş[email protected]

lkayhan
Daire Başkanı
14 Şubat 2006 22:15

Eğer ki KPSS'ye ÖSS müfredatıyla (Geçen yılki ÖSS sisteminden bahsediyorum) hazırlanırsanız büyük hüsrana uğrarsınız. ÖSS bilgiye dayanan değil, genelde mantık yoluyla çözülebilen sorular sorar. Ama KPSS' de doğrudan size bilgi sorulur. Örneğin " Lale devri hangi isyanla sona ermiştir" , " İlk toprak kaybımız hangi antlaşma ile olmuştur" tarzında sorular gelir; ama ÖSS tarzında bu sorular olmaz.

hande_26
Memur
14 Şubat 2006 23:51

aslında bende aynı şeyi düşünmüştüm ama arkadaşlar daha iyi bilir diye onları dinlemeyi uygun buldum sanki geçen ki sınavda daha çok bilgiye dayalı gibi geldi bana

gkmusa06
Aday Memur
15 Şubat 2006 00:11

ben ekstra bir çalışma yapmadım öss den çıktım ve kpss ye girdim

hande_26
Memur
15 Şubat 2006 12:42

tabiki arkadaşım sen össden çıkmışsın o sana yeter de artar bile ama ben bayağı uzun olmuştu mezun olalı çalışmam gerekti şimdi daha çok çalışmam lazım en az 90 yoksa yerleşemiyoruz baksana

gkmusa06
Aday Memur
15 Şubat 2006 21:55

doğrusun ama 90 da yetmiyor ben 2 sene bekledim 91 le

tsalman
Aday Memur
16 Şubat 2006 15:59

çalışmak tek başına bir çözüm değil biraz şans olacak ben 82 puanla daha bekliyorum

hande_26
Memur
16 Şubat 2006 16:13

dersaneye giden arkadaşım dersane sana neler katıyor acaba bizde mi dersaneye gitsek faydalı olabiliyor mu yoksa evde çalışmaktan bir farkı yok mu ben geçen sınavda evde çalıştım 84 aldım

17 Şubat 2006 09:44

tuna samsun spor
Şube Müdürü
17 Şubat 2006 17:45

ya ne demeye ders calısma programından sozedıyor sunuz

sankı bı daha calısacaksınızda ne olacak bız sımdı neyın mucalesını verıyoruz sızne kurgular yapıyorsunuz bırakın bunuda mıllet 49 la gırdı bız neden gırmeyelım gelın yuruyelımdedıkmeclıse kımsenın sesı cıkmıyo

anlasılan halınızden memnun sunuz.YURUYELI MECLISE sızgelmezsenınız gelen olur elbet kımsede gelmezse TEK BASIMA ben yuruyecegım.cok bısı yapamam ama en azından sonuc belgesını yakarım dıplomayı yakar buna kımse manı olamazzzzzz

buda yeter bana..TEKRAR SOYLUYORUM GEREKLI YASAL IZINLERI ALIP YURUYUS TARIHINI BELIRLEYECEGIZ VE YURUYECEGIZ BASKAYOLU YOKKKKKKKK!!

parya
Kapalı
17 Şubat 2006 21:57

tuna kardeş ben seni yalnız bırakmam.senin yanındayım.YALNIZ DEĞİLSİN. Selamlar

remedy
Aday Memur
18 Şubat 2006 02:44

öss kitapları yeterli bir kaynak, yeterki çalışmak iste

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler