Editörler : F16 Gökçen
10 Mayıs 2012 14:21

Dgs ile örgün ilahiyata girip 4 yıl okunacak şoku!

bilgisi olan arkadaşlar ,dgs ile yerleşip 2 yılda ilitam bitirenler ile 4 yıl örgün okumak zorunda olanlar var.bu büyük haksızlığı ortadan kaldırmak için ne yapabiliriz.yol gösterecek ve bilgi verecek arkadaşlardan şimdiden ALLAH razı olsun.tek suçumuz örgün tercih etmek mi!lütfen bu durumda olan arkadaşlar sesinizi duyurmak adına birleşsek çok iyi olur.bu mağduriyeti ortadan kaldırmak için ne yapmamız gerek ?

10 Mayıs 2012 20:38

git bir tane soda iç kardeşim,belki hazımsızlığa iyi gelir.allah allah yaa,siz ne biçim din kardeşiniz.

türtav
Aday Memur
11 Mayıs 2012 10:04

ALLAH senden razı olsun denizyıldızı moralim zaten bozuktu yerine getirdin teşekkür ederim

imamhatipli_enes025
Aday Memur
11 Mayıs 2012 19:10

arkadaşın kıskançlık damarları çatlamış soda ile düzelmez ameliyat lazım..

tufan_09
Memur
11 Mayıs 2012 23:43

kardeş seni ilitam okuyandan üstün olduğunu düşündüren nedir?

kendine nasıl bi haksızlık yapıldığını düşünüyosun?

yada kısaca farkın ne?

çarşambalı55
Daire Başkanı
12 Mayıs 2012 21:14

Yakın zamanda ilitam da kalkar arkadaşlar.İlahiyat eğitimcileri şiddetle karşı çıkıyor.

nurullahulekber12
Şube Müdürü
12 Mayıs 2012 22:07

dikablar ilahiyata bağlanacak ve ilitam kalkacak mış.malatya dikabda okuyan arkadaşıma söylemiş dekan.sivas ilahiyatta okuyan arkadaşımada hocaları aynı şeyi söylemiş

bilgisi olanlar buraya...

delidolU10
Genel Müdür
12 Mayıs 2012 22:54

İlitamlar zaten tek kelime ile bir rezalettir bir an önce kapatılmalıdır.Hiç bir bölüm bu kadar ayaklar altına alınmamıştı.

Musa030405025
Müsteşar Yardımcısı
01 Haziran 2012 11:06

Bilgiye ulaşmanın kolaylaştırılmasına hiçbir müslüman ya da İlahiyat hocası itiraz edemez. Hz. Ali gibi peygamberimizin yanında ilk elden ahlaklanan, aydınlanan birinin BANA BİR HARF ÖĞRETENİN KIRK YIL KÖLESİ OLURUM, sözüne aksi içtihad getirecek öğretim üyesinin alnını karışlarım, bilgisini, vizyonunu, onu yetiştiren ÖRGÜN ÖĞRETİM sistemini sorgularım. Saygılarımla.

HüdaNur
Aday Memur
14 Haziran 2012 12:24

bir ilitamlıyım.. şuan bir kurumda görev yapıyorum. ilahiyat macerasına atılmadan önce -kat sayı haksızlığının giderilmesini beklediğim 4 yıl süresince- dini eğitime dair bitakım yerlerde oldum.bu eğitimin ardından ilahiyat çatısı altına girmek güzeldi.. eğer bir din kardeşimi kıskanacaksam bu kişi ilmen ve dinen kendini geliştirmiş birisi olmalı. bunun adı da haset değil gıpta olmalı... ben kendini yetiştirmiş örgün ilahiyat mezunu insanlara gıptayla ve imrenerek bakıyorum. nasip ilitammış ancak gönlüm kalitesini duyumuş bir örgün ilahiyattan yanaydı. ilitam da çok güzel elbette ama yaşamadan sen oturup oku oku nereye kadar gidebilir ki tecrübeler ve bilgi aktarımları? istediği kadar teknoloji çağında olalım örgün kalitesini açık fakültede arayan insanları yadırgıyorum. bu çok çok saçma. ilitam benim ve benim gibi katsayı mağdurlarının yaralarını sarmaktan öteye geçemedi. keşke kontenjan artırsalar ve puanları düşürseler de hiç değilse kuran eğitimi almamış ilahiyatçılar yetişmese ülkemizde.. bunu oldukça acıklı buluyorum.. dışarıdan bakan insanların -bu nasıl ilahiyat okumuş ben ondan fazla şey biliyorum- dediği ve ilitamın mahiyatini bilmediği için ilahiyatı küçümseyeceği farazası bana göre korkunç... alınan olmasın lütfen bu benim görüşüm en nihayetinde.. bir ilitamlı olarak ilitamlı arkadaşlarımdan tekrar tekrar özürler diliyorum. örgün okuyan arkadaşları da huzur içinde bulundukları rehavetten sıyrılmaya davet ediyorum. ilahiyatçı kimliğine layık olmak için gayret göstermemiz bizim boynumuzun borcudur. buna ilitamlılar ve örgünler dahildir. saygılarımla,selametle...

veysel21100
Memur
14 Haziran 2012 14:10

arkadaşlar kelimelerinize yazık etmeyin bu tip insanların ahlak felsefesi utilitarizm yani menfaatçiliktir. bunlarda din-iman ,dava, kardeşlik en son plandadır. böyle bir müslüman 10 yıl ilahiyat okusa ne çıkar.

bir önceki başlığa yazdığım bir şiiri tekrarlıyorum. anlayana küpe olsun:

Ayarı bozulmuş, yalama kabuk

Çelik motor olmaz, kırılan pamuk

Ne İslam, ne insan; sayılmaz yamuk

Özü sözü doğru, fert olmak lazım

Şerefli bir mü?min, mert olmak lazım!

Yalaka, riyakâr; sanma diridir

Canlı cenazedir, ruhsuz biridir

Yüzünün karası, günah kiridir

Mazlumun feryadı, dert olmak lazım

Duyarlı Müslüman, mert olmak lazım!..

İmansız adamda, dava ne arar

Şeytani duygular, benliğin sarar

Sağ-sol kavgaları, Siyon?a yarar

Uslanmaz haksıza, sert olmak lazım

Onurlu, şuurlu; mert olmak lazım!..

Namert kişi kaypak, münafık olur

Dost satar, düşmanla; muvafık* olur

Şer işte, Şeytanla; müsabık olur*

Her tür kötülüğe, bent olmak lazım

Adam gibi adam, mert olmak lazım!

yurd
Şube Müdürü
14 Haziran 2012 16:23

ben ,içerden kardeşim dışardan bitirdi ama çok çalıştı sınavlar çok zor dgs de zor herkes geçemiyor zaten kardeşim lisede de dereceye girerdi yani hakediyorlar

imameyn 920
Aday Memur
14 Haziran 2012 17:04

denizyıldızı ağzına sağlık alışmışlar diyanette adam kayırmacılığına gelen ağam giden paşam millet kpss diye beli bükülüyor kazanmak için, kazanıncada ayrı dert senelerce çoluğundan çocuğundan ayrı dışarılara gitsin hemde eşi memur olduğu halde diyanette yakını olan, fahri olarak kılıfına uydurulan beyefendiler ve saygıdeğer hanımefendiler ankaranın göbeğine kpss aranmadan yeterlilik aranmadan atansınlar ve şimdi efendim neden sınavla olsun bizde ilahiyatçı sayılalım öğretmen olalım oh ne güzel arkadaş buarası meb dib değil yok öğle 3 kuruşa 5 köfte adalet mülkün temelidir diyor hz.ömer adil olacaksın hakkın olmayana talip olmayacaksın hocaya hacıya da bu yakışır.NOT:BU SÖZLERİM ORTAYA KİMSE ÜZERİNE ALINMASIN DİĞER BAŞLIKTAKİ BAZI SAZANLAR HOPLAYIP ZIPLADI AMA DOST ACI SÖYLER ADALET ŞU DEĞİLDİR ''CANIM SENDE OL BENDE OLAYIM NİYE RAHATSIZ OLUYORSUN'' ?DOĞRU RAHATSZIZ OLUYORUM BİR İŞTE EHLİYET VE LİYAKAT ARANMASSA İŞ DÖNER GELİR O İŞİ BZATİHİ YAPANINDA DEĞERİNDEN EKSİLTİR .onun için şu an Kuran öğret ve imam hatiplik ayağa indi ne olur diyenler işte olan oldu

veysel21100
Memur
14 Haziran 2012 21:15

ilitamlıların neden kıskanıldığını anladım şimdi. çünkü ilitamlıların çoğu imamdır ve çoğu hafızdır. DİB de liyakatlı görülmüşler atanmışlar. liyakatsızlar imamlığa atanmamışlar doğal olarak. şimdi bu yaygarayı koparanlar MEB de liyakattan bahseden o liyakatsızlardır. bu kıskançlık krizi ondandır.

şunu kimse unutmasın DİB de liyakati olmayanın MEB de liyakati hiç olamaz. tabi dini ilgilendiren bölümler için. Tutturmuşlar atanma şartlarına. önemli olan atandıktan sonra ne halt işleyeceğindir. adam kimbilir belki fatiha okumasını bilmiyor kalkacak çoculara kur'an öğretecek din öğretecek. zaten kur'an okumasını bilseydi DİB alırdı adamı. 15-20 saat formasyon dersi almış bunu bir liyakat sayıyor. Haftadaki gün okula gitmiş liyakat sayıyor kendini ilitamdan ayırıyor. hafızlık tek başına sizin ilahiyat diplomanıza bedeldir iltam olmasa bile.

Bunlar din bölücüleri ilahiyat bölücüleri. birde dini etiketlerle buralarda bölücülük yapıyorlar. inanıyorum o ismini kullandığınız zatlar şimdi uyansalardı kullananı tekfir ederlerdi.

imameyn 920
Aday Memur
15 Haziran 2012 00:40

sazan dedik ya başlar artık bizim için sazan mevsimi...haydi ALLAH rasgetire virabismillah..

delidolU10
Genel Müdür
15 Haziran 2012 14:07

veysel21100 senin yazdıklarını okuduktan sonra o kadar güldüm ki:)) Kapasiten açıkça ortada.Öncelikle ben Türkçe öğretmeniyim.Ancak hafızlık ile Örgün üniversite okumayı nasıl kıyaslayabiliyorsun??? Hafız olan birkaç kişi tanıdım emin ol son derece iletişimleri kaba, insan ilişkileri berbat, genel kültürleri rezil kimselerdi. Aynı şahısları öğretmen ortamında düşünmek tek kelime ile skandal olur. %90'ı Kuran mealini 1 kez bile okumamış, baba zoruyla papagan gibi ezber yapmış ve belge almış, sonra da Unutmuş!!! bu kimseleri sadece Kuran ezberlemişler diye Öğretmen mi yapacaklar? Emin ol tüm öğretmenler yüzünüze tükürür.!!! Son dönemlerde ilahiyat puanları ve formasyon kriterleri sayesinde çalıştıgım okullardaki Din Kült. Öğretmenlerinin oldukça ileri düzey olan kalitesini açıkça görüyorum.Korkarım ki İLİTAM bu durumu rezil konuma düşürecektir.

veysel21100
Memur
15 Haziran 2012 20:09

delidolu sen öğretmen olmuşsun ama adam olamamışsın. biz burda demokratik bir tartışma yapıyoruz. sen ile o sahte imameyn hemen küfür ve hakarete sarılmışsınız. küfür sözün bittiği yerdir. verecek cevabı bulamayan küfür ve hakarete sarılır tabi. benim yazdıklarımda küfür veya hakarete rastlayamazsınız. tükürmrkten bahsetmişsin birde tükürdüğünü yalamak diye bir deyim vardır.

bişeyi savunuyorsan haklılığını ispat yoluna gideceksin. hakaretle haklılığını ispatlayamazsın cahil öğretmen. birde hafızları papağana benzetmişsin. çarpacak o kuran seni.

ben sizin seviyenize inip sizin dilinizle konuşmam. benim dilim ilim ve bilim dilidir. sokak dili bana göre değil. siz varın sokağınızda oynamaya devam edin......

veysel21100
Memur
16 Haziran 2012 00:38

niye sesin çıkmıyor. dut yemiş bülbüle döndün. sözde öğretmen.

türkçe öğretmeniyim demişsin yazıların dilbilgisi kural hatalarıyla dolu. imla hatası anlatım bozukluğu ne arasan var. bunları sana benmi öğretecem. işte size bir liyakatsizlik örneği. sende bi hüner yok çocuklara ne vereceksin ne......

başkasına rezil diyen bu zatın türkçe rezaletini, örnekleriyle arkadaşlarımızın takdirine sunuyorum.

1) "veysel21100 senin yazdıklarını okuduktan sonra o kadar güldüm ki"

yazdıklarını değil yazılarını olacaktı. (anlatım bozukluğu)

2) "kapasiten açıkça ortada" kavramın hem olumlu hem olumsuz algılanışı (yargı bildirmiyor)

3)"Öncelikle ben Türkçe öğretmeniyim.Ancak hafızlık ile Örgün üniversite okumayı nasıl kıyaslayabiliyorsun???" (önelikle ve ancak kelimeleri çıkarılmalı,paragrafın akışı bozuk)

4) "insan ilişkileri" değil sosyal ilişkileri olacaktı

"genel kültürleri rezil"(anlamsız ifade)

"öğretmen ortamında" değil okul ortamında olacaktı.

tartışma kaçıncı şahıs dilinden yapılıyor belirsiz.

5) "Son dönemlerde ilahiyat puanları ve formasyon kriterleri sayesinde çalıştıgım okullardaki Din Kült. Öğretmenlerinin oldukça ileri düzey olan kalitesini açıkça görüyorum.Korkarım ki İLİTAM bu durumu rezil konuma düşürecektir "

bu cümle tam bir türkçe katliamı. bu cümleyi kpss türkçede soru yapmak ve şöyle sormak lazım.

Yukarıdaki cümlede, aşağıda belirtilen dilbilgisi hatalarından hangisi bbulunur.

a)gereksiz sözcük kullanımı

b)Sözcüğün Yapısındaki Yanlışlık

c)anlam bozukluğu

d)Mantık Hataları

e)Özne Yüklem Uyuşmazlığı

f)Eylem - Eylemsi Uyuşmazlığı

g)hepsi

doğru cevap: (G) hepsi

imameyn 920
Aday Memur
16 Haziran 2012 01:49

delidolU10 ben diğer konu başlığında bu vatandaşa anladığı dilden konuştum ama güya cevaben MEVLANA dan alıntı yapmış onuda googledan kopyala yapıştırla benim ona değil ama sana söyleyeceğim yine mevlanadan )ama kopyala yapıştırsız) SEN NE KADAR BİLİRSEN BİL VE NE KADAR ANLATIRSAN ANLAT SENİN BİLDİĞİN KARŞIDAKİNİN ANLADIĞI KADARDIR diyor mevlana hazretleri onun için sana tavsiyem en güzel cevap cevapsız kalmak suretiyle adam yerine koymamaktır.çünkü bu seviyesiz uslüp tipik ezik adam pisikolojisinden kaynaklanmakta bu sitede ilahiyatçıların arasında takılması ona-buna, sağa-sola saldırması bir kıskançlığın,hazımsızlığın ve benide adam yerin koyun'un göstergesi hani michael jackson siyahken beyaz olmaya çalışıyordu ya ne oldu sonu ucubeye döndü.dönmeyede mahkumdu zira bir düşünürün ifadesiyle ''nereye gidersen git götürdüğün kendinden başkası değildir ''yani bana şahin görünümlü serçe olmayacaksın.Haa olsan ne yazar orasıda ayrı mesele zira cürmün kadar yer yakarsın.benim burada çağrım BÜTÜN İLAHİYATÇI ARKADAŞLARA BU SEVİYESİZ USLUBU PROTESTO ETMEYE VE BU VATANDAŞA CEVAP VERMEMEYE KENDİSİNİ ADAM YERİNE KOYMAMAYA DAVET EDİYORUM HERKESİ.BUNA RAĞMEN BU VATANDAŞ BU FORUMDA KALMAYA DEVAM EDERSE ONUDA KENDİ ŞAHŞIYLA OLAN PROBLEMİNE VERİRİZ neden bu kadar ağır konuşuyorum zira adamda fikir yok hakaret var bu platform bilgi paylaşım platformudur adam burayı herhalde İmamlık yaptığı köyün kahvesi bellemiş bütün kıskançlık ve çekememezliğiyle ilahiyatçılara ve bizim gibi öğretmenlere saldırıyor eeee İSTEDİĞİNİ SÖYLEYEN İSTEMEDİĞNİ İŞİTİR diyor bir alim vesselam......

bilgecan2
Aday Memur
16 Haziran 2012 16:08

veysel21100 ün türkçe öğreteni arkadaşın yazısını tahlil ettiği!!! yazısını bir şaklabanlık vesikası olarak sayın editörün siteden kaldırmamasını rica ediyorum.ben çok güldüm gerçekten Allahda seni güldürsün.bırak liseyi, oraokulu, ilkokulda da mı türkçe dersi görmedin? imam olduğunu söylemişsin cemaatin cumadan sonra dışarı çıkarken yüz halini merak ediyorum imameyn920 de destek veriyorum bu uslupla bizim aramızda olmamalısın

imameyn 920
Aday Memur
16 Haziran 2012 17:52

sağol bilgecan ''ümmetimin ilim ve ictihat sahibi insanları yanlış üzere birleşmez'' diyor Hz.peygamber doğru olan şeye bütün arkadaşlar destek çıkar. burada sen tepkini belli etmişsin ama inan ki bu vatandaşın banada dalaşmasın deyip şerrinden korkan ve muhatap olmayıp sesini çıkarmayan nice arkadaşımda senin gibi düşünüyor vesselam ....

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi