Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Haziran 2012 18:45

İlksan üyeliği

Arkadaşlar, bu ilksan üyeliği neden sadece göreve yeni başlayacaklar için isteğe bağlı hale getirildi? Benden 13 yıldır kesiliyor ve ben bu sendikadan çıkamıyorum. Zorla üyelik dünyanın neresinde var? Yeni başlayacak arkadaşa isteğe bağlı, bana mecburi. BEN İSTEMİYORUM ARTIK! Kesilen aidatlarımı da istemiyorum. Yeterki benden aidat istemeyin.

elfumus
Genel Müdür
24 Haziran 2012 22:29

hocam ayda 30 lira vererek emekli olurken 12000-15000 TL arası para alma imkanınız varken sistemden çıkmak istemeniz tam bir cahillik örneği!sanırım sizde ilksanı ele geçiremediği için çamur atan ebs nin etkisinde kaldınız!

soru1:maaşımdan her ay ilksana maaşımdan ne kadar para kesiliyor ve emekli olduğumda ne kadar para alırım?

cevap1:ortalama 30 TL ...emekli olduğunda çalışma sürene göre 12-15 bin TL toplu para alırsın

soru2:maaşımdan her ay emeklilik için ne kadar para kesiliyor ve emekli olduğumda bu kesintinin karşılığı ne kadar para alırım?

cevap2:ortalama 250-300 tl arası ...emekli olduğunda 30-35 bin arası...

İLKSAN üyeliğinin avantajı daha net görülmüştür!

mstf1574 gözün aydın toplu sözleşmede saırım zorunlu üyelik kaldırıldı!

nilvirusu
Şube Müdürü
24 Haziran 2012 22:39

Hocam ilksanın mal varlığı şuan ödemesi gereken parayı karşılamıyor. Yakın zaman da iflasını açıklarsa şaşırma sizin paralarda güme gider.

devlet yarısını öder onu da 10 taksitte

berlinn
Müsteşar Yardımcısı
24 Haziran 2012 22:51

herkes çıkarsa ilksan, emekli olunduğunda ödenecek o parayı nasıl ödeyecek? sağlam bir yatırımı mı var... ürettiği bir değer mi var... hayır yeni üyelerden aldığını eski üyelere veriyor... üyeliğin isteğe bağlı olması demek ilksanın bitmesi demek... bir yararını görse insanlar neden çıksın...

umuttumuttttt
Aday Memur
24 Haziran 2012 23:16

elfumus

soru1:maaşımdan her ay emeklilik için ne kadar para kesiliyor ve emekli olduğumda bu kesintinin karşılığı ne kadar MAAŞ alırım?

cevap1:ortalama 250-300 tl arası ...emekli olduğunda 1000 - 1500 TL arası MAAŞ alırsın

soru1:maaşımdan her ay ilksana maaşımdan ne kadar para kesiliyor ve emekli olduğumda ne kadar MAAŞ alırım?

cevap1:ortalama 30 TL ...emekli olduğunda çalışma sürene göre 0 ila 0 TL MAAŞ alırsın.

Kim hesap bilmiyor, kiminki cehalet..

elfumus
Genel Müdür
24 Haziran 2012 23:45

umutumutt eğer sen hesap biliyorsan ben hiç bir şey bilmiyorum!

mecnunnn
Şef
25 Haziran 2012 00:27

elfumus, sen gerçekten ilksan konusunda çok cahilsin. Kendini geliştir öyle bilgiçlik tasla dostum...

ogrockman
Genel Müdür
25 Haziran 2012 00:35

neymiş bu ilksan yaa ayda kesilen 30 tl ile kesilmeyince ev araba alacaksınız sanki ayda kesilen 30 tl ile bugün emekli olan biri 13 bin lira alıyor ... bir yılda ortalama 300-350 lira para kesiliyor ama mesela ben evleneceğim 500 lira karşılıksız yardım veriyor bu da yaklaşık 1.5 senelik kesintimize denk gelir yani zaten yatırdığımız parayı karşılıksız geri veri,yor ayrıca kredi çekmeye kalktığınızda hiç uğraştırmadan diğer bankalara oranla yaklaşık 2-3 bin lira karda oluyorsunuz ayrıca araba mı alacaksınız ilksanın kampanyalarında yaklaşık 3000-ila 5000 liraya varan indirimlerden yararlanıyorsunuz tüm bunlardan haberiniz olupta adam gibi yararlansaydınız ilksan hakkında böyle konuşmazdınız aylık kesilen 30 lira ile kimse ölmez karnı da doymaz karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz zaten .

Agresif şişko
Kapalı
25 Haziran 2012 08:54

Ben ilksanın yaptığını tek başıma zaten yaparım.Kimsenin benim paramı çalıştırmasına izin vermiyorum, kendi paramı kendim değerlendircek kadar akıllıyım çok şükür.60 yaşında emeklilkiğimi göreceğimi de hiç sanmıyorum 1 lira da 1 lira mantığıyla yola çıkarak kimseye boşa verecek param yok diyorum!İstiyen varsa Cuma namazı sonrası gelsin!!!

umuttumuttttt
Aday Memur
25 Haziran 2012 10:36

elfumus

ilksan kesintisi sana bir defalık ödeme sağlar

emekli sandığı (artık sgk) kesintisi toplu ödeme dışında ölünceye kadar sana ve öldükten sonra hak sahiplerine maaş sağlar

ikisini senin gibi kıyaslamak cehalettir

Sen anlamayınca seviyene ineyim dedim..

umuttumuttttt
Aday Memur
25 Haziran 2012 10:41

aylık 30 TL'yi 20 sene hangi yatırım aracında değerlendirsen getirisi daha fazla olacaktır.

ilksan kesinlikle gönüllülük esasına dayanmalıdır.

ilksanı savunanlar ya ilksan çalışanlarıdır ya da kendisi aylık bir miktar parayı kendi isteğiyle tasarruf edemeyecek kadar iradesiz insanlardır..

ilksandan araba isteyen yok, krediyle işim olmaz..

daha önce de zorunlu tasarruf fonu, konut edindirme fonu adları altında zorla memurlardan para kesildi, sonuçta da hep memur kaybetti.

elfumus
Genel Müdür
25 Haziran 2012 12:12

ebs li arkadaşlar!ne desek boş size!ben zorunlu üyeliği savunmuyorum...isteğe bağlı olmalı tabiki ama ilksanın mantığını kavrayamamış kişilere meram anlatamam...."ne kadar bilirsen bil, anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır." (Mevlana)

umuttumuttttt
Aday Memur
25 Haziran 2012 20:10

işinize gelmediğinde yok ebs'li yok bilmem neci..

arkadaşlar bırakın bu şark kurnazlıklarını da kafanızı kumdan çıkarın

omergenc
Memur
25 Haziran 2012 20:21

ben de bu ilksan saçmalığından kurtulmak isteyenlerdenim.

m.dealer
Memur
25 Haziran 2012 21:39

arkadaşlar ilksan şu anda saadet zinciri gibi.

şu anda beş para etmez gayrimenkulleri var.

hadi çıkıyoruz desek aynı batık bankalar gibi.

kim erkenden çıkıp parasını kurtardı kurtardı. kalanlara nanay.

kskguray
Memur
25 Haziran 2012 22:00

yeni çıkan kanundan sonra eski üyelerden ayrılabilen varmı arkadaşlar yolu bize de gösterin.ilksanda kalmak isteyen arkadaşlar benim paramı nasıl kullanacağımı bana öğretemezsiniz siz üye olarak kalın kardeşim zorla çıkın diyen mi var ?sanki adamlardan para dileniyoruz ya kendi paramızı istiyoruz neden bu kadar batıyor size hayret...

Sameed
Aday Memur
26 Mart 2016 20:35

Yeni atandım okuldaki hocalar ol iyidir diyor ama batıyor söylemleri de korkutuyor. ayrıca kurum pekte şeffaf görünmüyor. buraya üye olsak ilerde batsa devlet garantisi var mı? yoksa battık sifonu çektik geçmiş olsun mu diyecekler? bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. özellikle altını çiziyorum ve rica ediyorum bilgisi olan konuşsun lütfen fikri olan değil.

demizan
Memur
26 Mart 2016 23:59

Arkadaşım geçen gün bir yazi vardi anasayfada onu oku derim. İlksan hamallıktan başka bir şey değil. Ve eğer davayi kaybederse batma ihtimaliçok yüksek bir kurum.

goksu_gzl
Daire Başkanı
28 Mart 2016 17:51

İlksan tam bir bataklık.Zorbalık istemiyorum kardeşim benim helal kazancımı neden faiz ile murdar

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi