Editörler : F16 Gökçen
29 Eylül 2008 23:05

Evlilik İçin Kaç Para Lazım? (eşya,düğün,takı etc..)

evet.. mobilyasıydı,beyaz eşyasıydı,takısıydı,düğünüydü kaça patlar bir evlilik bu devirde?

sibells
Yasaklı
29 Eylül 2008 23:08

Önce insan gibi bir insan lazım. O varsa dert etme. Ev yapanla ev kurana yardım edermiş Yaradan. Kendi cebine göre yaparsın sende :)

barikatt
Kapalı
29 Eylül 2008 23:09

'çok para' diye biliyorum,kesin bi rakam söyleyemiycem

Arda3
Genel Müdür
30 Eylül 2008 02:03

20-25 bin ytl gitti.

Arda3
Genel Müdür
30 Eylül 2008 02:07

sadece erkek tarafı.

herkül***
Kapalı
30 Eylül 2008 02:31

500,000 ytl. en az................

piyanotick
Kapalı
30 Eylül 2008 02:40

Bosch marka Nofrost buzdolabı- 6 kg çamaşır makinası - 4 program bulaşık makinası- set üstü ocak- elektrik süpürgesi peşin para 3.800 ytl ye aldım 15 gün önce. Mobilya kısmı değişkenlik gösterir ama yemek takımı- yatak- oturma grubu ortalama 5bin e kurtarabilirsin. Oturma grubu 2000ytl diğerleri 1500 ytl üzerinden. Altın olayı heryerde farklı . Hayırlısı olsun şimdiden. çooook kolaygelsiin

taarruz keçisi
Genel Müdür
30 Eylül 2008 03:06

peşin parayla baya avantajlı olmuş piyanotick hayırlı olsun.. bunun yemek takımı çatal bıçak takımı halısı perdesi de var gerçi.. demek tv dahil beyaz eşya 5-5.500 civarına halloluyo.. bu devirde evlenmek de zormuş.. 30 bini görcez demek takıyla düğünle..:((

*amelie*
Memur
30 Eylül 2008 03:20

çok para çok :((((((((( ben bu borçla ıkı sene evlenemem

taarruz keçisi
Genel Müdür
30 Eylül 2008 03:23

şöyle güzel bir düğün salonunda 200 kişilik bir düğün kaça patlar acaba.. yemek de olsa?

peri_şan
Kapalı
30 Eylül 2008 07:09

sade bir düğünle herşey hallolur

yeterki gönüller bir olsun pehhh :Pppp

taarruz keçisi
Genel Müdür
30 Eylül 2008 16:59

bu ne yaw.. herkes evlenmek peşinde burda ama yazan yok..

akademili01
Şube Müdürü
30 Eylül 2008 17:02

Valla kardeş ben sana şöyle söyliiiim, alacağınız eşyalara göre değişir.

Benim hatun hepsini bayaaa kalitelisinden seçti, beyaz eşyasıydı koltuğuydu düğün mekanıydı falan. 50.000 i rahaaat rahat geçti.

Bu devirde evlenmek çok zor. Allah yardımcın olsun.

taarruz keçisi
Genel Müdür
30 Eylül 2008 17:29

neee???? 50 bin mi? biz 30 bini nasıl geçmeyiz diye düşünüyoz.. bi de 2-3 senede bir taşınacaz o yüzden herşey a kalite olmak zorunda değil diye düşünüyoruz.. neyse akşama kadar biraz araştırma yapayım ben..

eddat
Kapalı
30 Eylül 2008 17:29

BAZI MAĞAZAZALAR OTURMA GRUPLARINDA ÜÇÜ BİR ARADALARDAN ALIYOSUN ÇOK MAKUL Bİ FİYAT ÇIKIYOR.BEYAZ EŞYADADA AYNI KAMPANYALAR VAR.DİĞERLERİ İÇİNDE ÇOK YÜKSEKTEN UÇMAMAK KAYDIYLA ÇOK ÇIKMAZ CEBİNDEN.UFAKTAN TAKSİDE GİR.AMA EŞİNEDE BAĞLI,EĞER EN PAHALISI EN KALİTELİ OLCAK DYORSA YAPACAK BİR ŞEY YOK.AMA BENİM DEDİĞİMLE EN FAZLA TAKI HARİÇ 6 MİLYARDAN ÇIKARSIN.EN İYİİSİ ARKADAŞIM GÜZ MEVSİMİNDE EVLEN BAYAĞI FİYAT İNDİRİMİ OLUYOR.YOKSA YEMEK İSTERSEN 5 MİLYARA FALAN PATLAR.YAŞADIĞIN ŞEHRE GÖRE DEĞİŞİR.

akademili01
Şube Müdürü
30 Eylül 2008 17:44

Şimdi,

Eddat arkadaşın dediği gibi biraz da yaşadığın şehre bağlı ne kadara patlayacağı.

Ankara, İstanbul, İzmir gibi yerlerde isen biraz tuzlu kaçabiliyor.

Koltuk takımını tepeden değil de bellona dan ya da istikbal gibi bi yerden alırsan oralar daha ucuz.

Bir de benim tavsiyem; tüm evi birden almayın. Mesela oturma odası pek kullanmayız diyorsanız hemen almayın, biraz erteleyin.

Ayrıca 3 takım bir arada şu kadar diyen yerlerden de almamanızı tavsiye ederim. Çünkü alan arkadaşlar vardı bekar evi için, bin pişman oldular. 1 aya kalmadı dökülmeye başladı.

Hem sizin sürekli bi taşınma durumunuz da varmış. Zaten bu durumda en kalitelisini almak mantıksız olur. Boş yere bi ton para verip eşyaları da taşınırken heba edersiniz.

Ha birşey daha, hem sizin hem de kızın ailesi oynamayı çok seven aileler değilseniz, düğün yapmayın. Direk nikah, en temizi hem de çok çok daha uygun.

Düğünde yok gelin yoluydu yok konfetisiydi balonuydu yer volkanıydı falan derken o ıvır zıvırlar da bi ton tutuyo. Valla bence hiiiiiiç gerek yok kardeş. Sen hatunu nikaha ikna et. Pasta, içecek ve bilimum gereksiz masraftan da kurtulursun.

**utkubora**
Kapalı
30 Eylül 2008 17:47

daha öğrenim borcumu ödemedim ben nasıl evlenecem onu düşünüyom

:)))))))

giraygül
Daire Başkanı
30 Eylül 2008 19:48

bence ortalama 15 milyara çıkar allah ev kuranın da evlenenein de yardımcısı olur ama unutma. yeterki gönüller bir olsun

taarruz keçisi
Genel Müdür
30 Eylül 2008 23:58

ya o bu değil de şu uzak akrabalar eş dost gözü hep üstünde.. yok geline şu kadar takılmış yok mobilyalar şu markaymış yok lcd nin kontrastı bilmem neymiş herşeyini didik didik ediyorlar adamın :)) düğün istanbulda olacak protokol davetliler de olacak kaymakam valisinden tut başsavcısına kadar.. artık düğüne biraz yüklenecez.. gerçi durumum da kötü değil ama birikimim olmayınca beni ne beklediğini kestirmek güç. :((

akademili01
Şube Müdürü
03 Ekim 2008 14:02

Kardeş senin düğün yoksa 5 Ekimde mi? :)

Tugba10
Kapalı
03 Ekim 2008 14:03

valla cok para bır balayı ıcın bıle 5 mılyardan fazlasını gozden cıkarın:)))

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi