Editörler : "eskiyara"Pangaea
10 Mart 2010 22:27

23 Nisan'da nasıl bir gösteri hazırlıyorsunuz?lütfen paylaşır mısınız fikirlerinizi?????

23 Nisan için ne gibi bir gösteri yaptıracaksınız öğrencilerinize arkadaşlar fikirleri paylaşır mısınız yardımmm.....

ogretmenin_gunlugu
Aday Memur
11 Mart 2010 00:28

komedi dans üçlüsünü canlandırabilirisn ben yaptırmıstım bi zamanlar.Baya da gülmüşlerdi güzel olmuştu.

ozgur2329
Şef
12 Mart 2010 01:06

geçen yıl bir başkadır benim memleketim şarkısında dans ettirmiştim, ondan önceki yıl onuncu yıl marşında hareketler yaptırmıştım. Her yıl bişeyler hazırlanıyor işte.

dünya çocuklarını yapabilirsin o da çok güzel oluyor ve masrafsız

12 Mart 2010 17:59

teşekkür ederim arkadaşlar fikirleriniz için.peki özgür2329 hocam bir başkadır benim memleketim şarkısıyla nasıl dans ettirdiniz yani biraz daha açıklarmısınız??

ozgur2329
Şef
13 Mart 2010 01:18

ortaya tek bir öğrenci, öğrencinin belinde bir kemer düşünün bu kemerden beyaz ve kırmızı kurdelalar uzanıyor. her bir kurdelayı halkadaki öğrenciler tutuyor. kızlar kırmızı erkekler beyaz kurdela( dolayısıyla halka kız- erkek şeklinde diziliyor:) sözlerinde kızlar öne geriye ,erkekler öne geriye ,dönüş ,kurdelayı başın üstünden geçirip dönüş gibi çeşitli hareketler yapmıştım lay lay lay kısmında hep birlikte kurdelaları sallayarak dönmüşlerdi. yanlış hatırlamıyorsam ortadaki çocuğun eline bayrak vermiştim o da sürekli onu sallıyordu. en sonda ortadaki çocuk önde kalmıştı diğerleri arkada c şeklini almıştı ve hep birllkte şiir okumuşlardı. Anlatım biraz dağınık oldu ama sanırım açıklayıcı olmuştur:))

13 Mart 2010 16:02

hocam güzel açıklamışsınız elinize sağlık tşk ederim:))

kafama takılan soru şu:kırmızı ve beyaz kurdelalar dediniz ya bunlar normal kalınlakta degildi sanırım görsellik açısından daha kalındı degilmi? birde şiir olarak vatan millet sevgisini anlatan bir şiir okutmam daha uygun olur degilmi bu şarkının ardından?

ozgur2329
Şef
13 Mart 2010 20:46

evet hocam kalın kurdela kullanmıştım, şiir de iki kıtalık kısa vatan sevgisi ile ilgili bir şiirdi..

felsefe580
Yasaklı
13 Mart 2010 22:14

hababam sınıfının fesüpanallah parçasını öğrencilerden 6 kız 6erkek koro şeklinde söylerse güzel olur ya da üsküdara giderken parçası :)

13 Mart 2010 23:06

ozgur2329 hocam cok teşekkür ederim gerçekten sagolun:))

felsefe bende üsküdara giderken parçasını düşündüm ilk başta ama istemedi çocuklar:))hababam sınıfı da iyi fikir...

teşekkür ederim tekrar.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi