Editörler : F16 Gökçen
08 Nisan 2009 17:04

AÖF'de Onur ve Yüksek Onur Belgesi (Tek başlık)

Onur ve Yüksek Onur Belgesi

-------------------------------------------------------------

Uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrencilerden;

İlk kez eğitim gördüğü sınıfta bütün derslerini başaran ve o öğretim yılında almış olduğu bütün derslerini başarmış ve not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar yüksek onur öğrencisi, not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar onur öğrencisi sayılır.

Not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar ?Yüksek Onur Öğrencisi?, not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar ?Onur Öğrencisi? olarak mezun olur. Ancak, disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile ?Yüksek Onur Öğrencisi? veya ?Onur Öğrencisi? olarak mezun olamaz.

Öğrencilerimize ve mezunlarımıza verilmek üzere hazırlanan ?Onur Belgesi? ve ?Yüksek Onur Belgesi? AÖF büroları aracılığı ile teslim edilmektedir.

Kaynak: http://www.anadolu.edu.tr

lifer
Aday Memur
08 Nisan 2009 17:56

evet arkadaşım bu ortalamalarla alınıyor ben geçen sene aldım.kamu yönetimi 3.sınıftaydım 85 ortalamayla onur belgesi aldım bu senem son. şuan ders otlamam iyi bu sene de alcam inssallah.allah isteyene ve hak eden herkese versin.başarılar

ayben_im
Aday Memur
08 Nisan 2009 20:37

arkadaşlar onur belgesi kalktı mı öyle bir duyum aldım???

official_state
Kapalı
08 Nisan 2009 20:49

ayben_im kalkmış olsaydı bu bilgi Üniversitenin sitesinde yer almazdı...

ayben_im
Aday Memur
09 Nisan 2009 01:45

haklısın da bende öyle dedim arkdaşlara kafam karıştı tşkkrlr

dragonfly.ada
Genel Müdür
09 Nisan 2009 02:10

arkadaşlar bu belgelerden birini alınca ne faydası oluyor??

official_state
Kapalı
09 Nisan 2009 07:40

dragonfly.ada, çerçeveletip evinin en güzel yerine asabilirsin :):)

Kh2Vintage
Aday Memur
15 Mayıs 2009 14:32

3029 - TÜRK VERGİ SİSTEMİ 80 - - -

3155 - İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU 77 - - -

3167 - FİNANSAL YÖNETİM 93 - - -

3168 - PAZARLAMA YÖNETİMİ 93 - - -

3169 - MALİYET MUHASEBESİ 85 - - -

3172 - YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ 87 - - -

3216 - YABANCI DİL 90

İşletme 3. sınıftayım arkadaşlar arasınav notlarım bunlar..Daha önce onur belgesi almış olanlar yada hakkında bilgi sahibi olanlar cevaplarsa sevinirim..

İlk iki sınıftaki not ortalamam 56 civarı ben 3. ve 4. sınıfı 75-80 arası bi ortalamayla bitirsem bile onur öğrencisi olarak mezun olamıyorum..ama bu sene onur belgesi almak işime yararmı yoksa sadece çerçeveletip duvaramı asarım..Haziranın sonunda kpss ye gircem,polislik sınavına girmeyi düşünüyorum birdahaki seneye onun için bu sene iyi bir puan almak istiyorum, eğer onur belgesi iş konusunda bi ayrıcalık tanımazsa kpss ye biraz daha ağırlık vermeyi düşünüyorum,bürolar bu konu hakkında pek bilgi vermiyor..Açıklarsanız sevinirim..

orcun111
Şube Müdürü
15 Mayıs 2009 15:26

arkadaşım onur belgesi dört senenin yada iki senenin ortalaması ile alınmıyor,her senenin ortalamasına göre alınıyor.yani bu sene ortalaman 75 olursa onur belgesi alırsın 87 olursa yüksek onur belgesi alırsın..Özel sektörde işe yarar mı cv ne eklemen için olabilir ama onur belgesinden ziyade not ortalamanın yüksekliği mesela ales de çok işe yarar!!!

Tyco Brahe
Müsteşar Yardımcısı
15 Mayıs 2009 15:29

ales için not ortalamanın minimum yararlı olabilmesi için kaç olması gerek li ?

Trakya_Ege
Memur
15 Mayıs 2009 15:31

Orçun;

Doğru söylüyosun sadece aleste işe yarar ama yanıldığın nokta 4 senenin ortalaması ile alınıyor.Mezuniyet, diploma ortalamana göre yani.

Arkadaşım sen çalış kpssye boşver onur belgesini falan bi işe yaramıyo.Duvarda durur sadece karın doyurmaz yani.Gerçi bu memlekette üni. diploması karın doyurmuyosa onur belgesi ne iş yaparki?

orcun111
Şube Müdürü
15 Mayıs 2009 15:32

peki ben nasıl aldım gecen sene:)

orcun111
Şube Müdürü
15 Mayıs 2009 15:35

arkadaşlar bilmeden insanları yönlendirmeyin her sene onur belgesi alma durumunuz var yani sadece dört senenin ortalaması yada iki senenin ortalamasıyla değil???

Ek Madde 1- (Değişik: 03.02.2003 tarih ve 25013 sa. R.G.) İlk kez eğitim gördüğü sınıfta bütün derslerini başaran ve o öğretim yılında not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar "Yüksek Onur Öğrencisi", not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar "Onur Öğrencisi" sayılır. Ancak, disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile "Yüksek Onur Öğrencisi" veya "Onur Öğrencisi" sayılmaz

Gecen sene üçüncü sınıftım ve onur belgesi aldım,her sene alabiliyorsunuz yani.

Trakya_Ege
Memur
15 Mayıs 2009 15:36

Ales için not ortalamasından ziyade başvurduğun üniversiteden mezun olman ve mülakat komisyonundakilere baskı yapabilecek, ben bu öğrenciyi mutlaka istiyorum diyecek, öğrencininde onu önceden iyi tanıyıp yalakalıkta kusur etmediği bir öğretim görevlisi lazım.Yoksa ağzınla kuş tutsan o iş olmuyo maalesef.

Malum burası Türkiye, amcasız dayısız umumi tuvalete bile giremezsin.

Trakya_Ege
Memur
15 Mayıs 2009 15:43

Orçun;

kopyalayıp yapıştırdığın yazının bi alt paragrafını niye yapıştırmadın.Sen mezunmusun arkadaşım bak bakalım o paragrafta ne yazıyo?

Ben yazarsam şimdi sana ayıp olur.

orcun111
Şube Müdürü
15 Mayıs 2009 15:44

Kardeşim sana diyorum ki gecen sene onur belgesi aldım ne alt paragrafı koy bakalım ne yazıyormuş!!!

Trakya_Ege
Memur
15 Mayıs 2009 15:45

Uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan

fakültelere kayıtlı öğrencilerden;

İlk kez eğitim gördüğü sınıfta bütün derslerini

başaran ve o öğretim yılında almış olduğu bütün

derslerini başarmış ve not ortalaması 87,50 veya

üzeri olanlar yüksek onur öğrencisi, not ortalaması

75,00 ile 87,49 arasında olanlar onur öğrencisi

sayılır.

Not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar ?Yüksek

Onur Öğrencisi?, not ortalaması 75,00 ile 87,49

arasında olanlar ?Onur Öğrencisi? olarak MEZUN

OLUR. Ancak, disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen

not ortalamalarını sağlasalar bile ?Yüksek

Onur Öğrencisi? veya ?Onur Öğrencisi? olarak

mezun olamaz.

Öğrencilerimize ve mezunlarımıza verilmek üzere

hazırlanan ?Onur Belgesi? ve ?Yüksek Onur

Belgesi? AÖF büroları aracılığı ile teslim edilmektedir.

http://www.aof.anadolu.edu.tr/kilavuz/2008_2009/2008_2009KayitYenilemeKilavuzu03.pdf

orcun111
Şube Müdürü
15 Mayıs 2009 15:47

eee ne yazıyo orda hey allahım yaaaa kardeşim bak türkce yazıyorum ben gecen sene onur belgesi aldım aof brosundan bir arkadaşımda 1. sınıftı onur belgesi aldı yani her sene veriliyor bu belge zaten bak acıklamada diyo ki:O öğretim yılında ibaresi var!!!!

orcun111
Şube Müdürü
15 Mayıs 2009 15:52

Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakülteler

Öğretim ve Sınav Yönetmeliği?nin Ek-1 ve Ek-2

maddeleri uyarınca öğrencilerimize ve mezunlarımıza

verilmek üzere hazırlanan onur ve yüksek

onur belgeleri AÖF büroları aracılığı ile teslim edilmektedir.

Bak ne yazıyor orda öğrencilere ve mezunlara verilmek üzere yazıyor.Yani okuyorkende alabiliyorsun o belgeyi aç büroya sor inanmıyorsan burda milletin kafasını bulandırma kardeşim.gecen sene aldım diyorum hala itiraz ediyorsun!!!

Trakya_Ege
Memur
15 Mayıs 2009 15:54

Arkadaşım adam mezuniyetten bahsetmiş. Bknz: 2008-2009 Kayıt Yenileme Kılavuzu ll. Bölüm Öğrenci Hizmetleri Madde 1 Bent 3 Fıkra 4 paragraf 2 "YÜKSEK ONUR YADA ONUR ÖĞRENCİSİ OLARAK MEZUN OLUR" daha açık nasıl yazayım sana.

Yada sen aldığın o belgeyi tarada at bakalım bi görelim, çok merak ettim arasınıfta onur belgesini.

Ayrıca konunun özüde bu değil.Velevki aldın; arkadaş neyi soruyo ne işe yarar diye soruyo.Belgeyi almış biri olarak o zaman ne işe yaradığını sen izah et.

orcun111
Şube Müdürü
15 Mayıs 2009 15:57

Kardeşim konunun özü o değil evet ama sen bilmeden insanları yanıltıyorsun,sana gecen sene aldım diyorum tara da at diyorsun sen kimsin ki sana belge tarayıp atacağım kardeşim!!!

İnsanları burda yanlış yönlendiriyorsun,bilmiyorsan sus,aç sor bakalım aof bürosunu alabiliyormuymuşsun,sen daha okuduğunu anlayamıyorsun ki.Bak orda yazıyo öğrencilerimize ve mezunlarımıza verilir diye!!!

Toplam 320 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi