Editörler : E.Kayı Han
23 Haziran 2007 22:56

Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri Şube Müdürlüğü Sınavı

Merhabalar arkadaşlar, "Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Çalışanları" konu boşluğu çok uzun olmuş, hem bu kısmı değiştirme zamanı geldi, hem de merak edilen bu sınavın tarihi konusunda bilgileri paylaşmanın da.

Bilgisi olan var mı bu sene şeflik için bir sınav düzenlenip düzenlenmeyeceği konusunda. Benim görüştüğüm şube müdürleri böyle bir sınavın bu sene olmayacağına ilişkindi ama birçok ilçede de ihtiyaç olduğunu biliyorum. Bu yıl sınav olacak mı, olmayacak mı, olacaksa ne zaman bileniniz var mı?

gakko_23
Memur
25 Haziran 2007 10:47

valla bilen varsa yazsın bende icra müdürüyüm bu mesleği sevmedim eğer sınav olursa ona girerim. ayrıca şartları nedir kimleri alıyorlar. nerden öğrenebiliriz lütfen bilen varsa yazsın

Belketin
Aday Memur
26 Haziran 2007 17:16

Kimsenin bilgisi yok galiba...

gakko_23
Memur
28 Haziran 2007 10:58

bu başlığı güncel tutmalıyız. muhakkak bilen biri çıkar. ya arkadaşlar lütfen bilen biri varsa bilgisini bizle paylaşsın. tşk.

better
Kapalı
28 Haziran 2007 19:44

sayın gakko_23 diğer başlığa yazdım fakat aşağıya da kopyalıyorum.

müdürlerimiz geçen sene alındıkları için şu an öyle bir durum olduğunu sanmıyorum ve öyle bir duyum da almadık. fakat ileride bürolar açılırsa oralara şeflik kadroları için sınav olacaktır.

şu an gündemde olan tek şey ünvan değişikliği ile öğretmenliğe geçiş sınavı...

gakko_23
Memur
29 Haziran 2007 10:28

teşkkürler better kardeş. eğer bir bilgin olursa bizi de haberdar et . kolay gelsin

gakko_23
Memur
01 Temmuz 2007 11:27

güncel tutmak için....

halen bilgisi olan yokmu

Belketin
Aday Memur
02 Temmuz 2007 20:36

Gakko kardeş, umarım bu mücadelinin sonu mutlu biter,

Geçen seneki sınava katılmış mıydın? Ben katıldım, 7,50 aldım ve elendim. Senin akıbetin de herhalde benzerdir...

gakko_23
Memur
02 Temmuz 2007 22:35

ya belketin kardeş aslında ben icra müdürüyüm. bu sınava da hiç girmedim ne soruyorlar, bana biraz bilgi verirsen sevinirim. nasıl 7.50 aldın o ne oluyor puan mı veriyorlar, şu sınav hakkında bana biraz bilgi verirsen çok sevinirim. sen ne görevdesin. şimdiden teşk.

Belketin
Aday Memur
03 Temmuz 2007 21:30

Sınav genel kültür ve mesleki konularda çıkıyor, aslında sınav ilanında konuların başlıkları da sıralanıyor. 40 genel gültür, 40 de mesleki sorulardan ibaret.

Genel kültür bence saçmaydı ve genel bir bilgi taraması şeklinde değil de sadece belli yörelerin insanların bilebileceği sorulardan ibaretti, örneğin Kümbet Yaylası nerede gibi, Eskişehir'den geçen çayın ismi ne gibi, Türkiye'nin en yüksek ikinci dağının diğer adı ne gibi...

Ayrıca soruları MEB hazırlamış ve sınavı da onlar organize etmişti. Hem bu sınavda hemde daha sonrasındaki sınavlarda, ayrıca internetten edindiğim bilgilere göre cevaplar konusunda birçok hataları vardı. Ben de bu nedenle kaybettiğimi düşünüyorum. Yoksa adım kadar emin olduğum sorular var ki, bugün dahi sonuçlara itiraz etmediğime bin pişmanım. Mesela aşağıdaki kitap-yazar eşleştirmelerinden yanlış olanı bulun diyordu, çok fazla olmasa da kitap okuyan ve yazarları tanıyan biri olarak son derece emin bir şekilde işaretlediğim cevap sonrasında sınav giren diğer arkadaşlar tarafından sistemce yanlış kabul edildiği bilgisine ulaştım.

Dediğim gibi cevap anahtarında yanlışlık vardı bence, zira her ne kadar sorular açıklanmamışsa da sınava giren vatandaşlarla aklımızda kalan soruları bir havuza yazıp değerlendirdik. 80 sorudan 68 netim olduğunu, bunlara şüpheli olanların da ekli olduğunu düşünürken 62 doğru geldi. Hala içim sızlar itiraz etmeyişime...

Başka merak ettiğin bir sorun olursa ve bilgim varsa paylaşırım Gakko Müdürüm, görüşmek üzere...

gakko_23
Memur
05 Temmuz 2007 10:03

güncellll...

gakko_23
Memur
07 Temmuz 2007 23:34

güncel arkadaşlar henüz sınavla ilgili bir bilgi elinize ulaşmadı mı bu sene yapmazlar mı

gakko_23
Memur
09 Temmuz 2007 17:55

güncel

gakko_23
Memur
11 Temmuz 2007 09:30

güncellll......

gakko_23
Memur
12 Temmuz 2007 08:53

hayırlı sabahlar arkdaşlar

gakko_23
Memur
13 Temmuz 2007 23:37

güncel...

Belketin
Aday Memur
14 Temmuz 2007 13:35

Gakko müdürüm,denetimli serbestlik müdürlüğü için verdiğiniz çabanın umarım karşılığını alırsınız.

cabran
Aday Memur
19 Temmuz 2007 13:14

arkadaşlar şartlarını yazmamışsınız, kaç yıllık çalışmış olma şartı var, ne mezunu olmak gerekiyor, sınavda baraj puanı kaç, mülakat varmı ,başkaca seminer kurs gibi şeylere katılma şartı var mı bilgilendirirseniz sevinirim..

cabran
Aday Memur
23 Temmuz 2007 10:27

denetimli serbestlik için müdürlük sınavı değil de yakında şeflik sınavı olabilir diyorlar. Bilgisi olan varsa lütfek yazsın.. Nezaman yapılacak, şartları neler...

gakko_23
Memur
01 Ağustos 2007 09:59

arkadaşlar halen bu konuda bir gelişme yok mu başlığı güncel tutmak için. bazen giremiyoum. lütfen bilgi alan olursa bildirsin. şube müdürlüğü ve şeflik hakkında herhangi bir sınav açılarsa bilgilenirsen iyi olur.

kızgın_boga
Aday Memur
02 Ağustos 2007 02:30

gakko müdürüm, bizim müdürümüz de icra müdürlüğünden ds müdürlüğüne geçti. ama şu an bıraksalar cezaevi 2. müdürü olarak geçiş yapmaya hazır. bence bi daha düşünün ve vazgeçin ds ler eskisi kadar cazibeli olmaktan çıktı

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi