Editörler : F16 Gökçen
«272829303132333435363738»

icebaby
Aday Memur
19 Temmuz 2012 14:14

13.07.2012 tarihinde yapılan sınavdan sonra aranıp dünde grup mülakatına katıldık, biz 6 kişiydik. Başka gruplarda vardır muhtemelen.

prenskaan
Aday Memur
19 Temmuz 2012 21:59

yeni arkadaslara hayırlı olsun

egola
Aday Memur
20 Temmuz 2012 01:12

İcebaby gibi bende 18.07.2012 tarihinde 6 kişilik grup mülakatına katıldım.İcebaby mülakata nerede katıldı bilmiyorum ;ama ben İstanbul Ataşehir'deki mülakataydım.Belki de İcebaby ile aynı mülakata katılmışızdır.15 gün içerisinde eğer başarılı olmuşsak kişilik envanter testi gönderileceğini sonrasında ise birebir bir görüşme daha olacağı iletildi.Herkes için hayırlı olur umarım.

20 Temmuz 2012 01:45

.

EK İŞ İMKANI

arkadaşlar evden yapabileceğiniz bir ek iş fırsatından bahsetmek istiyorum ama sanrım burada anlatmaya kalksam baya bir uzun olur..

http://www.ekiszamani.com/nasil-bir-is

Ben Lorems Martketinte çalışıyorum ek iş arayan arkadaşlar yukarıdaki linkteki PERİHAN SAVAŞ sunumunu mutlaka izleyin. www.ekiszamani.com daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

http://www.ekiszamani.com/ek-is-imkani.html

.

cs39
Aday Memur
23 Temmuz 2012 04:03

bazı arkadaşlar niye yanlış yönlendirme yapıyor anlamıyorum.eğer siz mağaza yönetici adayı olarak staja başladıysanız ve bu stajı başarıyla tamamladıysanız (ki bu da staj yaptığınız mağazadaki müdürün verdiği puana göre belirleniyor)staj sonunda doğrudan mağaza müdür yardımcısı olarak işe başlanıyor.tabiki manav kasap reyoncu olmuyorsunuz bu kadar saçma birşey olabilir mi ve bunu hangi üniversite mezunu insan kabul eder?mağaza yöneticisi olamadım bari manav olayım tabiki böyle birşey olamaz.ücret konusu doğru ve eskiden çok güzel yüksek primler alınıyormuş.eskiden dediğim 2 ay öncesine kadar... fakat prim sistemi değişti ve büyük ihtimal artık prim diye birşey kalmayacak migrosta ve sadece maaş olarak baktığınızda epey düşük bir rakam ve bu maaşa göre çok yorucu bir çalışma temposu,ağır şartları olan bir iş bu yüzden sevmeden kesinlikle yapılmaz.fakat prim sistemindeki değişikliğin ücretlere nasıl yansıyacağından kesin olarak emin değilim bunu da belirteyim. bu arada ben mağaza yöneticisi değilim bir yakınım yeni başladı sayılır ondan öğrendiğim kadarıyla yardımcı olmak istedim ve son olarak bu işi bayanlara asla tavsiye etmem .bir de burada nedense kendini bilirkişi ilan etmiş fakat yönetici bile olmayan bi insan var o yüzden yaptığı yorumları dikkate almamanızı öneririm herkese başarılar

egola
Aday Memur
23 Temmuz 2012 22:29

Arkadaşlar grup mülakatı öncesinde Migros'un İstanbul'daki insan kaynakları sorumlusu Elif Hanım,bize 3.bir görüşmenin olacağını bu görüşmenin birebir insan kaynakları personeliyle gerçekleşeceğini,öncesindeyse kişilik envanter testinin online olarak doldurulmuş olacağını bildirmişti.Envanter testini dolduracak olanlar veya 3. görüşme için çağrılmış olanlar lüften bilgi olarak burada paylaşabilirler mi?En azından elenen arkadaşlarda elendiklerini anlamış olurlar.

ufuk1907
Şef
26 Temmuz 2012 15:48

Merhaba Arkadaşlar.Bu gün aranıp yarın için mülakata çağırıldım.Sınav yapılacakmış.Bu sınavın ne tarz bir sınav olduğunu bilen var mı? kişilik envanteri gibi mi yoksa genel yetenek tazı mı? TEŞEKKÜRLER ...

erhan akpınar
Aday Memur
02 Ağustos 2012 14:35

benımde süreç şöyle gelişti...ist-ataşehir genel merkezine sınava çağrıldım..çok büyük bir kalabalık vardı sınava giren..ilk 2 saat migrosun tanıtımları videosu ve işle ilgili kabaca bilgiler verildi..sonra türkçe-mat ten oluşan sınav yapıldı..matematiği zayıf olanlar için baya zorlayıcı sınav..türkçede okudugunu anlama gibi birşey..sonrasında 4-5 gün sonra telefon da olumlu gectiği söylenerek grup mulakatına çağrıldığımı,herkese 10 dk süre verilip konuyla ilgili 50 dk söyleişinin olacagı söylendi..onlara girdik..söyleşi bittikten sonra birebir mülakata girdik..kısaca cv den bahsediyorsunuz birebir mulakatta..sonra olumlu olursa 15 gun içinde telefonla teklif yapılacağı,olumsuz ise mail atılacağı söylendi..envanter kişilik testi falan hiç görüşülmedi...beklemedeyiz..

ufuk1907
Şef
06 Ağustos 2012 22:09

güncelll

omurincili
Memur
13 Ağustos 2012 02:36

Mağaza müdürümüz beni bölge müdürüne mağaza yönetici olmam için önereceğini söyledi. ben kpss sonuçlarına bakayım ona göre size kararımı açıklarım dedim. eğer ki mağaza yöneticisi bu şakilde olamıyorsanız benim için normal çalışan olarak işe başlayın ve yönetici olun. böylesi çok daha kolay. herşeyi sıfırdan öğreniyorsunuz. kimse size surat yapmıyor.

bmemmi
Aday Memur
13 Ağustos 2012 03:07

arkadaşlar merhaba,

yönetici adaylığına başvurduktan sonra ne kadar süre sonra dönüş yapılıyor birde erkekler için askerlik şartı nasıldır?tecilli olanlardan çağrılanlar var mı arkadaşlar...teşekkürler

biyocan
Şef
13 Ağustos 2012 18:54

migrosda part time çalışıyosanız 650 full time çalışıyosanız 800 lira maaş alırsınız çalıştığınızın karşılığı değildir kesinlikle o kadar insanla da uğraşırsınız..

ufuk1907
Şef
13 Ağustos 2012 21:01

biyocan o söylediğin kasiyer maaşları galiba? yönetici maaşı konusunda insanları yanıltma lütfen.

güç79
Aday Memur
13 Ağustos 2012 23:30

arkadaşlar merhaba ben 12 yıldır bu şirkette çalışıyorum. Önce Tansaş'ta part tıme kasiyer olarak başladım, bir taraftan okuyordum, kendime kasiyerlik için bir yıl süre koydum ve bir yıl sonra full kadroya ve büroya geçtim, sorumluluk aldım çok çalıştım, tam dört yıl sonra şube kadrosunda terfi aldım, 8 yıl aynı görevde çalıştım, bu süre zarfında 2006 yılında tansaşı migros satın aldı. bu yıl kendi isteğimde mağazaya tekrar geri döndüm, fakat bu sefer yönetici olarak işe başladım, 70 kişilik bir personelim var, evet bu işin içinden geldim,çok mutlu ve işimi çok seviyorum. benim gibi personellikten başlayanlara şunları söylemek istiyorum kendinize kısa vadeli küçük hedefler koyun fakat pes etmeyin, benim işim kasa yada reyon deyip geçmeyin her alanla ilgilenmeye çaışın ne öğrenirseniz sizin için kardır, herşeyi öğrenin mağazacılık bir hazine... mal kabul, taze reyon sürekli gelişerek sistem yenileniyor, sizde bu aşamada kendinizi geliştirin,perakendecilik dünya da hızla büyüyen sektör...fırsatlar sunulduğunda daima hazır olun, mutlaka emeğinizin karşılığını terfi olarak alırsınız.şirket sürekli yeni mağazalar açıyor,özellikle izmir de tansaş dev gibi büyüyor sürekli yeni yöneticilere ihtiyaç var, şirket önce kendi içindekileri değerleri yönetici yapma taraftarı, ama yetmediği yerde dışarıdan yönetici alıyor.....

şimdi gelelim dışarıdan yönetici olarak başvuru yapan arkadaşlara

eğer çok zora gelemem, çok esnek saatlerle çalışamam diyorsanız, maalesef yanlış yerdesiniz.

çünkü işimiz market, mağaza..... yani insanların tatil yaptığı günler bizim ençok ciro yaptığımız günler,sabah 07 de mağaza gelirsiniz mesainiz saat 16:00 da bitmiştir, ama mağaza yoğunken siz yönetici olduğunuz için çıkamazsınız, biraz fazla çalışmanız gerekebilir. Siz rol modelsiniz, ama yaptığınız bu fedakarlıklar mutlaka görülür, bizim işimiz çok hareketli ve sonucu hemen aynı gün rakamlarda görebilirsiniz, şöyle düşünün ford yeni bir model araba çıkardı, sonucu ve başarısını ölçmek için tam bir yıl beklemesi gerekir. ama biz bir günde alırız sonucu, yani satmayan bir ürüne teşhir yaptığınız, önerisel satışla desteklediniz, akşam kapanışta bir bakarsınız 1 aydır satmayan ürün bir günde çok iyi satış yapmış, işte bu size şevk ve mutluluk verir, hergün yeni bir güne başlarsınız mağazada ,mağaza canlı bir organizmadır adate, bu büyüye kapıldınız mı vazgeçemezsiniz bu işten çok keyif vericidir.

geleşim şartlara yöneticiler brüt 1.700 + yol + personel bonosuyla işe başlar(tansaş için )

migros aynı maaşla işe başar ama onların biraz daha fazla sosyal hakları vardır.

bu arada önümüz bayram, arife günü çok yoğun olacak mağazalar için, ama o yoğunlukta sizin başarınızın bir sonucudur, mağazanız iyidir, temiz ve düzenli,ürün bulunurluğu tamsa , personeliniz eğitimli ve hizmeti iyi verirse müşteriye müşteri bu kadar rakibin arasında tabiki sizi tercih eder ve mağazanız bu özel günlerde yoğundur, işte buda sizin emeğinizin karşılığıdır.

umarım herşey gönlünüzce olur.başarılar

omurincili
Memur
14 Ağustos 2012 00:38

mağazacılıkta çalışmak terfi için gerekli olsada bunda daha da önemlisi yalakalıktır. yalakalık ve ispiyonluk yapmadığınız sürece ne kadar çalışırsanız çalışın terfi imkanınız çok zor olacaktır. migros çalışanı olduğum için biliyorum mgrosta personeller daima birbiri arkasından konuşur birbirinin kuyusunu kazmaya çalışır. mağaza yöneticisi (öztürkçesi şef tir yönetici lafına kanmayın) mağaza müdürüne yalakalık yapmak zorundadır. yani bir yalakalık silsilesidir gider. cuma ve cumartesi migroslar 23 te kapatacak. mağaza müdürü yada mağaza şefi mesai saatlerinden fazla çalışmazlar. 8 de işe başlamışsa 16 da paydos eder. hiç fazladan çalışanını görmedim. biraz da memurluk gibidir migrosta çalışmak giriş ve çıkış saatlerin mağazadaki her personel için belirlenmiş ve bu saatler giriş çıkış yapılır buna mağaza müdürüde dahildir.

Müşteriler migrosta aradığı öncelik hiçbir zaman hizmet kalitesi olamıştır müşteriler herdaim düşük fiyat ister ardından hizmet kalitesi yüksekse müşterinin şansıdır.

migros elemanlarına eğitim verdiğini söyler ama aslında eğitim falan vermez. denetlemeler olur ama bu denetlemelerde formalite icabıdır. bölge müdürü mağazayı denetlemeye gelir ve her defasında aynı sorunları söyler ama bu sorunlar hiçbir zaman giderilemez.

migrosun bazı müşterileri egosu yüksek olanlar migrosa gelerek elemanlar üzerinden egosunu tatmin etmeye çalışırlar.köpekleriyle kdileriyle mağazaya girerler. hayvanların girmesi yasak desenizde suçlu sizler olursunuz. çünkü o hayvan değildir. insanlardan bile daha üstün canlıdır o kişi için. bazı mağaza şefleri yalakalığı abartarak yönetimden azar yememek için mağaza çalışanından o köpek yada kediden özür bile dilettikleri bile olmuştur.

Migrosunda olumlu ve olumsuz tarafları çoktur. Çalıştığınızın karşılığını her meslekte olduğu gibi burada da alamazsınız. fazladan çalışsanızda bu görülmez. o nedenle hiçbir zaman fazladan çalışmayın başta taviz verirseniz bunun sonu gelmezz. her taviz bir diğer tavizi doğurur ve sizin göreviniz olmasa bile artık bu sizin göreviniz olmuştur.

prenskaan
Aday Memur
24 Ağustos 2012 00:41

sayın omurincili çok abarmışsın üstelik çalışanım diyorsun burdaki bir senin yazdıkların sayesinde yanlış yönlenebilir.Değindiğin konulara tek tek cevap vermeye bile gerek duymuyorum.Diğer arkadaslara tavsiyem yukarıdaki yazıya çok takılı kalmayın.

night walking
Aday Memur
24 Ağustos 2012 13:10

Arkadaşlar merhaba. 4 gün önce kariyer.net de yayınlanan mağaza yönetici adayı iş ilanına başvurdum ama geri dönüş olmadı henüz. Geri dönüş alan var mı? bir de hemen geri dönerler mi yoksa uzun zaman sonra mı arıyorlar bilginiz var mı yardımcı olursanız sevinirim.

prenskaan
Aday Memur
24 Ağustos 2012 13:17

dönerler mi dönmezler mi bir kesinlik yoktur ama alımlar toplu yapıldığı için 1 aydan fazla bir zaman sonunda bile dönüş yapabilirler.

omurincili
Memur
28 Ağustos 2012 02:10

prenskaan sen takılı kalma. Migrosa girersen ( umarım girersin) bu dediklerimin çok hafif kaldığını anlayacaksın. işkembeden konuşmuyoruz, bizzat deneyimlerden bahsediyoruz.

bu arada tek tek cevap vermeni beklerdim ki migros gibi yerlere ne kadar hakim olduğunu anlayabileyim.

Herkese bol şans. önceki yaımda olumlu ve olumsuz yanlarından bahsettim. kimilerinin hoşuna gitmeyebilir ama migrosa girdiğinizde neler neler göreceksiniz.

night walking
Aday Memur
30 Ağustos 2012 00:21

Arkadaşlar bir ben mi başvurdum yok mu başvuran, aranan ya da aranmayan? ben bu işi çok istiyorum çünkü kurumsal bir firmada çalışmak ayrı bir şans emin olun eğer kurumsal değilse çalıştığınız yer patronlarla yüz göz olmaktan bıkarsınız. Üstelik ne yaparsanız yapın yaranamazsınız. Ben hafta içi izin kullanabileceğim bir iş istiyorum. Gıda mühendisiyim ve gıda sektöründe 3 yıllık iş tecrübem var. Bilen varsa yazabilir mi işe alımlarda torpil var mı? neye göre çağırıyorlar? bu işin başka yolu yok mu? Gitsek migroslardan birine form dolduramıyor muyuz ordaki yöneticiler yardımcı olamazlar mı?

Toplam 847 mesaj
«272829303132333435363738»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi