Editörler : ayşegül bgm
02 Eylül 2008 09:51

Sağlık Bakanlığı Ünvan Değişikliği Sınavı Mağdurları

Aynı şeyleri tekrar etmeye gerek duymuyorum.Süreci herkes biliyor,bakanlık iki kez sınav yaptı ikisi sonunda da mağdurların sayısında net bir azalma olmadı.İhtiyaç olmasına onlarca kadro olmasına rağmen hatta ve hatta bir çok kadroda başvuran sayısından fazla kadro olmasına rağmen hala amaca ulaşılamamış bu konuda mağduriyet soruları hazırlayan Hacettepe Üniversitesi ve sınavı yapan Milli Eğitim Bakanlığının ağa takılan balık misali kişiler hakkettikleri unvanı alma noktasında 70 barajına takılmışlardır.

Şimdi ise bu yıl sınavın yapılmama ihtimali söylentileri çıkmaya başladı.Gerçekçi olalım sendikalardan fayda yok arkadaşlar.Herkes şu konuda hem fikir ki bu iş siyasilerde bitiyor.Yakın zamanda en önemli örnek öğrenci affı siyasilere baskılar sonucu ekimde af çıkıyor.Bizimde yapacağımız şey herkes kendi ilinin milletvekiline ulaşmalı baskı oluşturmalı yerel seçimler yaklaşıyor bu konuda Sağlık Bakanlığına harekete geçirmenin tek yolu böyle gözüküyor.Mücadele için en uygun zaman eğer geç kalırsak bu sınavı bu senede unutalım.Başka baharlara kalmadan şimdi mücadele zamanı arkadaşlar ve tek yürek olup bu başlıkta tüm bilgi-alışverişlerini yapalım.

os22
Kapalı
02 Eylül 2008 11:10

Arkadaşlar herşeyden önce bir eylem planı hazırlamamamız lazım.Bakanlıktaki tüm arkadaşların daha öz verili çalışması,81 ilin sağlık müdürlüklerinde görev yapan tüm arkadaşların kendi ilinde temsilci bir heyet seçmesi, seçilen bu temsilcilerin Ak parti il başkanlığı ile görüşme yapması,il milletvekilileriyle görüşülmesi( parti ayırımı yapılmaksızın,TBMM Meclisi sağlık komisyonu başkanlığına dilekçelerin gönderilmesi,gerekirse imza kampanyasının açılması,Sendika başkanlarını ciddi manada baskı altına almammız gerekiyor.yerel ve ulusal tv lere çıkan sağlık bakanlığı yetkililerine soru iletmemiz ve o sırada tüm arkadaşlarımızı haberdar etmemiz,tüm arkadaşların bimer!e ve sağlık bakanlığı iletişim merekezlerine başvuru yapmaları gerektiğini düşünüyorum.Az evel bir yorum okudum. yorumda:Türk Sağlık Sen Yetkililerinden birinin unvan mağdurları için sizin sayınız kaç kişi ki sizleri ön plana çıkaralım türünden bir ifade sarf ettiği söyleniyor. Bunu o sendikaya maletmiyorum.Ama bunu söyleyeni kınıyorum.Mağdurlar ciddi bir hak kaybı içndeler. Tüm sendikların bu konuda duyarlı olmaları gerekiyor

musty05
Genel Müdür
02 Eylül 2008 13:44

Mücadele etmek lazım, ama ünvan değişikliği ile kadro almayı bekleyen kişi sayısı 5.000 kişi ise ve mücadele eden kişi sayısı 50'yi geçmiyorsa sonuç elde edemeyiz gibi geliyor bana... Herkesin kendi çapında bişeyler yapması lazım, birileri mücadele edip birileri ise sadece foruma yazılanları okuyup beklediği sürece yerimizde sayarız...

hukukçu01
Şef
03 Eylül 2008 08:43

...........güncel.........

os22
Kapalı
03 Eylül 2008 10:32

inadına güncel

fidanomer
Aday Memur
03 Eylül 2008 14:36

herkese merhaba uzun bir aradan sonra yazıyorum çünkü 2. ünvan değişikliği sınavından sonra %100 hakkettiğim avukat kadromu alacağıma olan inancım ve sınavı düzenleyenlere karşı güvenim kalmamıştı. Aslında sınavsız olarak geçmemiz gereken ünvanlarımızı almamız o kadar zorlaştırıldı ve çetrefilleştirildi ki hiçbir insafa, hakkaniyete, adalete sığmıyor. Ünvanları alamamamız için ne gerekiyorsa yapılıyor sanki. Bu saatten sonra da insafa geleceklerini hiç mi hiç sanmıyorum fakat yine de kader arkadaşlarıma hak veriyorum ve mücadeleye devam diyorum ortak mücadele için harekete hazırım hakkım olan için sonuna kadar mücadele edeceğim hak mevhumuna inanıyorum deyip de haklarımızı gasp edenlere hayatlarımızı mahvedenlere de hakkımızı helal etmiyorum

os22
Kapalı
04 Eylül 2008 13:33

güncel

os22
Kapalı
04 Eylül 2008 15:57

yeni bir sınavın açılması için, bakanlıkta çalışan arkadaşların ciddi bir çalışma yapmaları gerektiğini düşünüyorum

os22
Kapalı
04 Eylül 2008 16:01

bütün mağdur arkadaşlar,hukukçu01 arkadaşımızın açtığı bu yeni başlık altında toplanalım.

hukukçu01
Şef
04 Eylül 2008 16:15

Arkadaşlar yeni başlaık çünkü yeni bir soluk,katılımın sayısı önemli çünkü yeterli katılım ve destek olursa bu konunun memurlar.net tarafından editörün seçtiği ve önemli başlıklar arasına alınması için editörlere de yazalım.

Ama ne yazıkki sadece okuyup çıkmak yetmiyor mağdur arakadaşların somut desteği lazım kimse alınmasın ağlamayana kimse meme vermiyor,armut piş ağzıma düş anlayışıyla olmaz bu iş...

Arkadaşlar hakketteğimiz ünvanları alamak için haydi mücadele zamanı şimdi yarın çok geç olabilir,açık kadrolara kpss yle atamalar yapılmayacağının garantisini kimse veremez!

sylar657
Aday Memur
04 Eylül 2008 19:13

herkes fikrini söylesin düşünelim, karar verelim ve yapalım.her zaman burdayız.

***my.bio***
Aday Memur
04 Eylül 2008 21:50

Arkadaşalar,yönetmelik değişikliğinin içeriğini öğrenebilen arkadasımız var mı?

sylar657
Aday Memur
04 Eylül 2008 22:14

birisi isim versin ben gider sorar öğrenirim...ama söylerlermi bilmem? nedense bunu gizli tutuyorlar. anlayamadığım birşeyler var ama hayırlısı.. böyle bir şey olmasaydı bu kadar konuşulmazdı kesin var ama içeriği ne bilmiyorum...

raihant
Aday Memur
05 Eylül 2008 19:39

yönetım degişikliği gerçekten varmı

aylin2
Memur
05 Eylül 2008 21:39

Slm Arkadaşlar,

Bende ünvan değişikliği mağduru olarak size tam destek veriyorum.

Bu arada bizi toplu görüşme gündemine alma gereği bile duymayan sendikalara hala üye olan varsa,bu üyleikten vazgeçsin.

Bu savaşta yalnızız,kazanırsak bu zafer sadece bizim emeğimizin karşılığı olacak.

Yılmak,durmak yok

Ben kadromu alıncaya kadar haykırmaya devam edeceğim

Hoşçakalın

os22
Kapalı
07 Eylül 2008 14:22

mücadeleye devam,durmak yok yola devam.

os22
Kapalı
07 Eylül 2008 14:26

hakkımızı vermeyen yetkilileri ALLAH ıslah etsin.

hukukçu01
Şef
08 Eylül 2008 10:20

Aramıza yeni katılan ve desteğini esirgemeyen arkadaşlar sonsuz teşekkürler,hoşgeldiniz.

hukukçu01
Şef
08 Eylül 2008 22:16

........gncl............

raihant
Aday Memur
09 Eylül 2008 14:37

inadına güncel

hukukçu01
Şef
10 Eylül 2008 11:50

Arkadaşlar yeterli katılım olmazsa yerimizde saymaya devam ederiz.Eğer gerekli desteği hala göremezsem bireysel mücadele yollarına devam edeceğim.Bu başlıktaki mağdurları ortak menfaat etrafında toplayıp mücadele etemeyi bırakacağım bu gidişle malesef...

İnanın bu şekilde insanın şevki ve azmi kırılıyor!

Toplam 614 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi