Editörler : swat3410
03 Ekim 2009 21:19

Güvenlik Şube Hakkında

Güvenlik şube çalışma sistemi nasıldır? Bildiğim kadarıyla çalışma saatleri olarak 12/24 gibi gece çalışması yok sanırım.Yanlış biliyor olabilirim, Birimde çalışan veya bilgisi olan arkadaşlar bizleride bilgilendirebilirse memnun oluruz.

ekfo
Başbakan Müsteşarı
03 Ekim 2009 21:52

8-5 .... Haftasonu tek gün tatil.

pol_pot
Kapalı
03 Ekim 2009 23:37

çalıştığın ilin durumuna göre değişir. kadro ihtiyacı neyi gerektirirse o şekilde çalışırsın. bütün türkiye için şu şekilde çalışılır denemez. her ilde farklılık gösterir.

ekfo
Başbakan Müsteşarı
04 Ekim 2009 00:01

istanbulu yazdım tabi:)

Dolunay42
Şube Müdürü
05 Ekim 2009 22:35

gncll

ekfo
Başbakan Müsteşarı
06 Ekim 2009 01:07

En rahat şubelerden biridir..!

07 Ekim 2009 20:08

başka nesi var ?????

07 Ekim 2009 22:03

güvenlik şube hakkında daha faazla bilgi almak istiyoru bilgiisi oln var mı ????????*

09 Ekim 2009 22:46

güncell

kemal_ist
Aday Memur
13 Ekim 2009 20:54

Güvenlik Şube her türlü basın açıklaması, korsan gösteri, açık ve kapalı yer toplantısı, seminer, kongre vs.'de görev yapar. Olayların görüntülerini çeker, yasadışı slogan atan, döviz, pankart, afiş taşıyan şahıslarla ilgili TEM Şube ile irtibata geçip yakalanmaları için çalışma yürütür. Siyasi Partiler ve Sendikalarla ilgili kayıtları tutar ve evraklarını ilgili kurumlara gönderir. Fikri Mülkiet hakları üzerinde patent haklarının korunması amacıyla bandrollü-bandrolsüz kitap, cd, dergiler üzerinde çalışma yaparak bunları satan ve üretenlerle ilgili yaslişlemleri yapar, Devrim kanunlarına uymayan sahte hoca şeyhler, Atatürk kanunlarına muhalefet, devlet büyüklerine hakaret, bayrak kanununa muhalefet ile ilgili işlemleri yürütür. Dernek ve lokallerde İl Dernekler Müdürlüğü ile koordineli denetim faaliyetinde bulunur. Kamu kurum ve kuruluşlarında gizlilik gerektirecek yerlerde çalışacaklar ve araştırılması gereken şahısar için, hakkında herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığı, aranıp aranmadığı, etrafta nasıl bilindiği ile ilgili Güvenlik Araştırması ve Soruşturmasını yapar. Genellikle 6+1 çalışırsın. Ama özel gün ve haftalarda 7+0 çalışırsın. Şahsi kanaatim Güvenlik Şube güzel bir birim. Her ne kadar bazen çekilmez olsa da herkes severek yapıyor işini. İstihbarat, TEM, Özel Harekat gibi terör paran yüksektir diğer birimlere göre. Ayrıca halen Güvenlik Şubenin branş yapılması ile ilgili bir çalışma var. İnşallah da olur.

ekfo
Başbakan Müsteşarı
13 Ekim 2009 21:34

En çok çalışmak istediğim şube diyebilirim.Bakalım Allah büyük.Kısmetimizde varsa olur.

LAÇİN7879
Aday Memur
18 Ekim 2009 15:53

guvenlık sube zor fakat zevklıdır, sıyası partıler-sendıkalar,kamu guvenlıgı,toplumsal olaylar-ogrencı faalıyetlerı,basın yayın-fıkrı sınaı haklar,guvenlık sorusturmaları,gbt gıbı buroları vardır ozellıkle mıtıng gosterı secımler gıbı olaylarda cok fazla calısır teror ve ıstıhbaratla koordınelı calısmaları vardır, hele kı dogu ıllerınde gorev yapıyorsanız ve malum partı beledıyelerı varsa asla ısınız bıtmez, en kotusu hala brans olayının olmamasıdır tum zorluklara ragmen yıne calısması en zevklı subelerden bırıdır, bır de burda en rahat sube yazmıslar bu subeyı bılmeyen arkadasların cahıllıgıne verıyorum cunku bende bu subeye gecmeden once aynı seylerı dusunuyordum, ancak bayan polıs memuru olarak bır de dogu da gorev yapınca aksamları 21.00-22.00 lere kadar calısmak 2 hafta da bır gece 4-5 lerde guvaenlık sube rahat dıyen arkadaslar uyurken operasyonlara katılmak o kadar da rahat degıl.

ekfo
Başbakan Müsteşarı
18 Ekim 2009 18:53

Öncelikle cahil kelimesini size iade ediyorum.

Şuanda 2 arkadaşım güvenlik şubede çalışıyor ve onlardan gereken bilgiyi alıyorum.Siz kendi görüşünüzü belirtmişsiniz.Ama bazı diğer birimlerden çok daha rahat çalıştığınız kesin..Biraz şükretmeyi bilin.

Dubarr_82
Şef
18 Ekim 2009 19:54

Arkadaşlar güvenlik,kaçakçılık,asayiş,terör vs şubeler ve bürolar rahat değilse (ben dahil) bir günde kendimizi rahat olan gece uyuyan(bazılarına göre)karakol,hassas,önleyici gibi yerlere göndertebiliriz.Kimse aksini söylemesin lütfen bu teşkilatın yükünü karakol,çevik,ekipler çeker bende karakolda başladım belkide bundandır karakolda olsa kafamız rahat,biz çok yoruluyoruz falan diyen arkadaşlara acayip kızıyorum.git arkadaşım o zaman hangi müdüre gittinde ben şubede memnun değilim beni karakola ver dedinde-yok kesinlikle olmaz bu şubenin sana ihtiyacı var- dedi.Unutmayalım bu yerlere nasıl geçtiğimizi,belki bir özeleştiri mahiyetinde olacak ama hangimzize aaa ahmet,ali ayşe,fatma sen nekadar iyi,kendini yetiştirmiş bir memursun,sen ne kadar mevzuata hakimsin seni güvenlik şubeye,teröre,kaçakçılığa verelim dediler?

ekfo
Başbakan Müsteşarı
18 Ekim 2009 20:35

Dubarr_82;Sonuna kadar katılıyorum.Buyrun o zaman karakolda çalışın güvenlik şubeye yoğun diyenler.Mesleğin ameleliğini yapanlar(sistem öyle diyor) ama en ağır çalışanlar ve teşkilatın belkemiği olanlar karakolda çalışanlardır.Güvenlik şubeye gelene kadar kimbilir kaç birim var kat kat ağır çalışan..

LAÇİN7879
Aday Memur
25 Ekim 2009 01:29

Buyrun o zaman karakolda çalışın güvenlik şubeye yoğun diyenler.Mesleğin ameleliğini yapanlar(sistem öyle diyor) ama en ağır çalışanlar ve teşkilatın belkemiği olanlar karakolda çalışanlardır.Güvenlik şubeye gelene kadar kimbilir kaç birim var kat kat ağır çalışan..

sevgılı edıtor arkadasım ben o sube rahat bız rahatsızız dıye bır cumle soylemısmıyım bır daha oku yazımı artı senın 2 arkadasının rahat olması belkı de ıslerını sallamasından kaynaklanır cunku gercekten ıs yapılıyorsa bırımlerde herkesın ısı gercekten yogundur sızın yorumunuzu da bu sube de calısmak ısteyıpta calısamamanıza baglıyorum ayrıca bana kalkıp kımsenın karakol yogun cevık yogun demesıne gerek yok en zaten ıstanbul cevıkte de calıstım polıslıgın okulunun karakol odugunuda cok ıyı bılıyorum ama buralarda bıle 3-5 kısı caısır gerı kalan gezınır her bırımde oldugu gıbı, ısını gercekten hakkıyla severek yapan ınsanı sız farketmesenız bıle farkedenler olur benım ne torpılım vardı ne baska bırseyım baska bır sube de calısırken sordular guvenlıkte calısmak ıstermısın dıye su anda da geceı 1 sene odu teror den soyledıler calısırmısın dıye, burdan meslektaslarıma soyleyecegım tek sey arkadaslar ekkm,egıtım,koruma,cevık,karakol,kom,teror,guvenlık farketmez yeter kı ısınızı ısteyerek yapın bır gun mukafatını alırsınız emın olun

emiryrs
Memur
25 Ekim 2009 15:50

güvenlik şube hakkında bildiğim bir şey var o da en az dört beş defa başvurmama rağmen referans olarak kaydedeğer bir dayımı yazamadığım için alınmamamdır.

kemal_ist
Aday Memur
25 Ekim 2009 22:17

Sevgili Emiryrs kardeşim. Bir de istersen KOM, İstihbarat, TEM, Asayiş Şubelere başvur. Bak bakalım sonuç değişecek mi? Çoğu şubede seni içeri bile almazar. Yani buna ister torpil deyin ister referans size kefil olaak birisi lazım. Özel sektörde olduğu gibi Selamun aleyküm ben sizde çalışmak istiyorum alın bu da CV'im demek olmuyor. Keşke liyakat önemli olsa ama önce referans sonra liyakat gerek. Her referansı olan da şubelerde çalışamıyor. Girse bile gönderilen çok adam var. Allah yine de gönlünüze göre verir inşallah.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi