Editörler : "eskiyara"Pangaea
09 Şubat 2012 17:50

Askerliğini yedek subay olarak yapan öğretmenlere Oyak kesintileri geri ödenecek miş

Dün bununla ilgili sendikadan mesaj geldi. Oyak kesintileri geri ödenecek diye. Bugün dilekçe hazırladım okula verecem. Bu ödemeye başvuran varmı? Kesinti ne kadardı? ben aylık 100 lira diye hatırlıyorum

blue5
Şube Müdürü
09 Şubat 2012 17:54

valla çok iiy olur.bir yol gösteren olursa çok seviniriz.benimde kesilmişti

alp_han58
Şube Müdürü
09 Şubat 2012 17:58

hocam geçen sene 55 falandı.toplamda 600 700 lira yapıyormus ama neye göre hangi karara göre verildiği belli değil.tesistanbul org adreesinde bi haber vaar ama detaysız

turkceci_kursat
Şube Müdürü
09 Şubat 2012 17:59

hocam dilekçe örneğinizi yazar mısınız? ben de asteğmen olarak yaptım.

09 Şubat 2012 18:03

Hocam bununla ilgili bu yıl kik' te karar alınmıştı. Ben okullara yazı gelmesini bekliyordum. ama sendikadan mesaj gelince müdürümle basit bir dilekçe hazırladık ve terhis belgesinin fotokopisiyle birlikte gönderecez.

09 Şubat 2012 18:13

Askerliğini er öğretmen olarak yapanlara da var mı ?

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
09 Şubat 2012 18:40

Böyle bir söyelnti 2-3 aydır var, inşallah gerş alabılrıız, 2005 yılında yedek subaydım..

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı
09 Şubat 2012 18:40

ere yok yd.sb yani atğm ve tğm.ye var.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
09 Şubat 2012 18:46

zahmet olmazsa o adresteki haberin linki yollarmısınız..

alp_han58
Şube Müdürü
09 Şubat 2012 18:55

http://www.tesistanbul.org/HaberlerDetay.aspx?id=80

dilekçe örneğide mevcut sitede

jerenimo
Daire Başkanı
09 Şubat 2012 19:07

öğretmen asker olarak yaptım. yedek subay olarak geçiyor değil mi? birde baktım eski evraklara atmamışım buldum. ama 1 tane var.

şimdi asıl belgeyi mi yoksa fotokopisinimi ek yapacağız.

noterden aslı gibidir yaptırsak o değilde bide parayı yatırmazlarsa noteri zengin etmiş olmayalım.

birde posta yoluyla mı başvuracağız? nasıl olacak.

jerenimo
Daire Başkanı
09 Şubat 2012 19:14

şimdi aklıma geldi biz askerden gelirken son maaşla birlikte 500 tl de para yatırmışlardı? bu omu acaba?

memento35
Aday Memur
09 Şubat 2012 19:36

Ben de terhis belgesi diye bir şey kalmadı,yok maalesef arkadaşlar.

O olmadan başvuruyu unutacak mıyız şimdi? (2006'da yaptım.)

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
09 Şubat 2012 19:43

herhangı bır askerlık şubesıne gıdıp terhıs belgesı olmasada askerlığınızı hangı tarıhler arasında ne olarak yaptığınızı gosteren durum belgesı verıyrolar zaten .. o belge ile başvurabılrıısınız de, nereye nasıl? o 500 tl kesıntılerden kaynaklanan bir şey değildi...öyle kseıntıler odenmış olsaydı buda nedırkı, o yıpranma tazmınatı dıyorlardı ozamanlar 2005 te yaptım askerlık..

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
09 Şubat 2012 19:48

Ziya Gökalp Cad. No: 64,

Kurtuluş, 06600,

ANKARA

OYAK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

?????../?????arasında askerlik hizmetimi yedek subay olarak ????.yaptım. Yedek subaylık görevim süresince aylığımdan OYAK kesintisi yapılmıştır. ????.süre ile aylığımdan yapılan OYAK kesintilerinin yasal faizi ile birlikte tarafıma ödenmesi hususunda gereğini arz ederim?./?./2012

IBAN NO :

ADRES Ad-Soyad

Ek : Terhis Belgesi

alp_han58
Şube Müdürü
09 Şubat 2012 20:11

yedek subay öğretmenler alabilecek mi acaba?

Sonmezx
Genel Müdür
09 Şubat 2012 20:17

Şimdi asker öğretmen olarak yaptık bizde başvuruyoruz anladığım kadarıyla peki dilekçeyi neden okula veriyoruzki oyak müdürşüğü yazıyor direkt aps ile yollamamız gerekmez mi bence yanlış yapıyorsunuz... ve acaba bu asker öğrtmen olarak yaptık alacağımız kesin mi yoksa başla bir şey mi var

efe_mat_selçuk
Aday Memur
09 Şubat 2012 20:18

OYAK üyeleri daimi ve geçici üye olarak iki ana grupta toplanmıştır.

? Daimi üye sıfatıyla, Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolarında görevli tüm muvazzaf Subay, Sözleşmeli Subay, Astsubay, Sözleşmeli Astsubay ve Uzman Jandarmalar ile Emekli Maaşı Sistemi?ne giren üyeler ve ölümleri halinde Sistem?e devam etmek isteyen eşleri ile uzman erbaşlar, Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatında, OYAK ve OYAK'ın sermayesinin %50'sinden fazlasına sahip olduğu şirketlerde çalışanlardan arzu edenler,

? Geçici üye sıfatıyla, muvazzaflık hizmetini yapmakta olan Yedek Subaylar

OYAK üyelerini oluşturmaktadır.

OYAK?ın hizmetleri iki ana başlık altında gruplanmaktadır.

Zorunlu (Yasal) Yardım Ödemeleri

? Daimi üyelere yapılan emeklilik, ölüm ve maluliyet yardımları ile emekli maaşı ödemeleri,

? Geçici üyelere (yedek subaylara) yapılan ölüm ve maluliyet yardımları.

Sosyal Hizmetler

? Daimi üyelerin çeşitli ihtiyaçlarını gidermek amacıyla 205 sayılı Yasa kapsamında sunulan sosyal hizmetler

Herhalde açıklayıcı olmuştur kesintinin nedeni.

taz 64
Yasaklı
09 Şubat 2012 20:42

şimdi bu parayı alan olmuşmu yoksa şehir efsanesimi şu ilk atama yolluğu işine dönmesin.keşke alalım ama çok sayıda yedek subay var.bide oyak batmadımı parayı kim ödeyecek???

myismy
Aday Memur
09 Şubat 2012 20:45

benim anlamadığım ve merak ettiğim oyak yakın zamana kadar dava açılmasına rağmen bunları ödemiyodu ve reddediyodu.. şimdi değişen ne oldu yasa mı yönetmelik mi bi dava sonucu mu .. sendikadan öğrenmek lazım aslında...

Kahinnn
Aday Memur
09 Şubat 2012 20:58

Asker öğretmenler alabiliyor mu arkadaşlar, cevap verilmemiş ama

Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi