Editörler : crops35
12 Şubat 2008 11:23

Düz Lise Mezunuyum/ Hangi Meslek Lisesi Diploması Alsam

düz lise mezunuyum meslek lisesi diploması alacam hangisini alsam arkadaşlar (elektrik metal torna)önerirsiniz hangi bölüm neden lütfen yazarmısınız başlayacamda yardımlarınız için teşekürler

seremr
Genel Müdür
12 Şubat 2008 11:53

ya bilgisayar ya da sağlık meslek lisesi...

yaren88
Aday Memur
14 Şubat 2008 13:54

gncl

istanbul_021
Kapalı
14 Şubat 2008 14:26

sıhhi tesisat branşını oku kpss 5 de puanları 50 ye kadar dştü teknisyen kadrosuyla emniyete atandılar.

istanbul_021
Kapalı
14 Şubat 2008 15:24

valla dostum olay şöyle elektirik ve elektronik de güzel bir bölüm ama sana şunu söyleyim ben bu sene alındı diye gelecek sene yada ondan sonra da alınacak diye birşey yok.

yani tcdd dhmi ve ptt bu sene bir çok branşdan personel aldı buna aldanıp o bölümleri bitirmeye gerek yok yarın bir daha almayabilir tıpkı yıllardır almadığı gibi.

sen en iyisi iyi kötü bir iki yıllık yaz yarın 3001 den(herhangi bir iki önlisan programı mezunu)alımlar çoğalacak bunu hatırlatmayı bir borç biliyorum yani kpss den 90 da alsan şuanda memur olamazsın ziraaa 94 lerle hademeler anca başladı göreve iki yıllıkların 82 üzrerinde alanları 3001 kodu ile tercih yaptı ve göreve başladılar hemde önlisans kadro ve derecesi ile bu sadece tavsiyedir sonuçda açık lise asgari 6 dönem sürüyor ama iki yılda önlisan diploması alabilir bak aserliğin bile kısalması söz konusu.

istanbul_021
Kapalı
14 Şubat 2008 15:46

orası öyle arkadaşım en azından meslek meslektir yani şu da var tedaş olsun diğer kurumlar olsun elektirik teknisyeni alıyorlar daimi işçi olarak altın bilezik gibidir her zaman lazım olur bu arada sayısal zekan iyi dercede ise yani matematik yapabiliyorsan kpss çok basit bir sınav mesela ben matematik yapamıyorum 38 matematik sorusundan ancak 13 tanesini yapabildim puanım 82 yani senin anlayacağın 25 matematik sorusunu yapamadan bu puanı aldım kafam almıyor algılayamıyorum belki sıkı bir çalışma ve iyi bir eğitici ile bu iş çözülebilir ama ne bileyim üzerine düşemedim belkide vakit olmadı yani o kadar ders çalışıp okul bitirmek yerine 38 matematikden en az 30 unu yapsam 75 genel kültürden de zten 69 tane netim vardı belki şimdiye atanmıştım.

benim tek umudum kaldı iki yıllık işe yaramıyor diye 2 yıl okuyup 4 dersten okulu uzattığımda kayıt yenilemediğim için okuldan atılmıştım af çıkarsa bu sene kpss ye önlisans olarak girebileceğim affın çıkması hayatımı kurtarabilir allahın izni ile bu sene bekleyiş içerisinde çalışarak sınava gireceğim kimbilir belki af çıkar bende kpss den iyi bir puan alırım atanırım.

aslına bakarsan ben sağlık meslek lisesi mezunuyum ama benim branşım çevre sağlığı temmuzda 32000 sağlık personeli alındı ama sadece 91 tane çevre sağlıkçı alındı puan da 83.524 de kaldı ben 81.862 almıştım yani sadece 1.66 puanla açıkda kaldım hoş atansamda sözleşmeli olarak atanacaktım ama 82 alan önlisan mezunu bir arkadaşım ptt ye atandı şuan 1500 ytl maaş alıyor keşke diyorum hep ama ne yapalım belkide kısmet böyleydi şimdi sadece affı bekliyorum eğer eylüle kadar çıkarsa 4 dersimi verip sınava önlisans olarak gireceğim tek umudum bu olmazsa ne olue bende bilmiyorum düşünmek bile beni üzüyor.

istanbul_021
Kapalı
14 Şubat 2008 16:55

sanada başarılar arkdaşım umarım muaffak olursun.

hanifezafer
Aday Memur
20 Şubat 2008 21:51

Merhaba ben düz lise mezunuyum. 2 yıl örgün öğretim işletmecilik okudum, sonra açık öğretimden tamamladım ve işletme fakültesi diplomamı aldım. Şimdi açık öğretim okul öncesi öğretmenliği bölümünü istiyorum fakat ilgili meslek lisesi mezunu olma ön koşulu varmış. Ben şimdi düz lise diplomamı meslek lisesi çocuk gelişimi diplomasına çevirebilir miyim? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. Diyelim ki çevirebildim. Açıköğretime girişte ek puan alacak mıyım? Teşekkürler

senay85
Aday Memur
26 Şubat 2008 17:27

mrb elbistanlı şu diploma çevirme işini ben pek anlamadım. bende aöf işletme okuyorum ve lise diplamamu nasıl çeviririm.bilgi verirsen sevinirim.

beraytasci
Aday Memur
14 Mayıs 2008 11:29

elbistanlı şair bu tüm liseler için gecerli mi yani kız meslek lisesi falan

beraytasci
Aday Memur
14 Mayıs 2008 11:32

arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim yani bu fark dersleri verif o liseden mezun oluyorsun.ben kızmeslek lisesi okulöncesi bölümünü okumak istiyorum acaaba mümkünmüdür.

turan_ülküsü
Aday Memur
14 Mayıs 2008 11:59

arkadaşım müdürün insafına kalmış diyebilirim yani mümkün birşey ama işte yerimiz yok yok şu yok diye baya sallama oluyor yoksa mümkün birşey yani ben burda elektrik metal açtırdım başarılar başka bir sorun varsa yaz kusura bakma geçiktim

15 Mayıs 2008 00:34

Sa. elbistanlı arkadaş biraz daha acıklarmısın bu konuyu çift diploma ben aof okuyorum 2. sınıf maliye elektronık dıploması nasıl alırım detaylı bir sekılde anlatırsan sevınırım ve ne kadar sürer almam şimdiden saol.

turan_ülküsü
Aday Memur
15 Mayıs 2008 10:04

sen sağol kardeş bizim burda ben açtırıyorum yanlız her yer açacak diye birşey yok onu şimdiden söyleyim yani müdürün insafındasınız gibi birşey 15ay elektirik metal elektronik torna bu bölümlerin açılması kesin yakında başvurularda başlar yani kayıtlar düz liseler girecek sadece bir kurs edasında geçecek ama yani herkes alacak kurs sonunda başka bir sorun varsa sor kardeşim başarılar

beraytasci
Aday Memur
15 Mayıs 2008 12:34

teşşekkürler turan ülküsü arkadaşım da sen nasıl açtırıyorsun ne diyorsunda açtırıyorsun

server--
Kapalı
15 Mayıs 2008 12:37

düz liseli meslek lisesi alan yeri tercih ederse ne olur?

turan_ülküsü
Aday Memur
15 Mayıs 2008 12:54

arkadaşım böyle ses getirmek önemli yani baya bir arkadaş topladım ben yani gittik böyle böyle bu bölgede ihtiyaç var ne dilekçeler sonra milli eğitim bakanlığına ve açılacak arkadaşım meslek liselinin istendiği yeri yazıpta atanırsan belgeler senden istenince ortada kalırsın arkadaşım uğraştığında yanına zarar kalır sakın öyle birşey yapma hem diğer kişilerin hakkını yemiş olursun

server--
Kapalı
15 Mayıs 2008 13:04

kardes yaparmıyım hiç ben sordum sadece yani okudugun bölüme göremi yapıyor ösym yerleştirmeyi?

turan_ülküsü
Aday Memur
15 Mayıs 2008 13:06

yok yapamazsın arkadaşım yani hiçbir işi yaramaz ataman gerçekleşmez çünkü senden ordaki şartlara ait diploma ne istenecek başarılar arkadaşım

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi