Editörler : supporters.
30 Ağustos 2013 17:03

1984 Doğumlu, Kamu Yönetimi Mezunu ve Kasım 2013 te Askere Gidecek Arkadaşınıza Yardımmmm

Arkadaşlar, 2013 kpss p3 70 aldım... Kasımda Askere gideceğim ( Kısa dönem mi, astek uzun dönem mi belli değil ) ve 1984 doğumluyum... Pomem e başvuramıyorum, askerde kalmak istesem kalamıyorum... Bir fabrikada 8 yıl ustalık yaptım, istifa ederken aldığım maaş 1800 tl idi... ( 1 ayda 100 saat üzeri mesai ve 1 gün izin = 1800 )... Askerden Nisan ayında gelceğimi düşünürsek... 3 aylık bir çalışma dönemi kalıyor... Rehberlik konusunda siz tecrübeli arkadaşlarımdan yardım istiyorum... Askerde ders çalışabilirmiyim ? Kpss P3 puanına mı ağırlık versem yoksa, Kpss A' içinde emek harcamalımıyım... Özel sektörün kazığını ve sömürüsünü yemiş biri olarak bir daha özel sektöre dönmeyi düşünmüyorum... Benim için herşeyin geç olduğunu söylüyorlar, sizce herşey için geç mi kaldım :(

mukasan
Aday Memur
30 Ağustos 2013 17:44

Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen...

kardinal1
Kapalı
30 Ağustos 2013 17:50

kpssp3 puanına ağırlık ver çift yıl 2014 kpss'de 82 83 84 85 hatta üzeri almaya bak ve mülakat vs. olmadı memur ol. A grubunun altından kalkamayacak gibisin işten istifa, askerlik dönüşü ve kalan zaman vs. nedenlerle.

mukasan
Aday Memur
30 Ağustos 2013 17:59

2015 e kadar full çalışsam başarabilirmiyim.... nede olsa 35 yaş sınırı var... Her sene yeni mezun olduğu için açıkçası tırsıyorum....

kardinal1, 11 yıl önce

kpssp3 puanına ağırlık ver çift yıl 2014 kpss'de 82 83 84 85 hatta üzeri almaya bak ve mülakat vs. olmadı memur ol. A grubunun altından kalkamayacak gibisin işten istifa, askerlik dönüşü ve kalan zaman vs. nedenlerle.

mukasan
Aday Memur
30 Ağustos 2013 18:01

30 yaşından sonra memur olmaya çalışan bir tek benmiyim :(

gras
Kapalı
30 Ağustos 2013 18:10

hocam sakın kötü düşünme çareler vardır

mukasan
Aday Memur
30 Ağustos 2013 18:21

Eyvallah üstadım...

gras, 11 yıl önce

hocam sakın kötü düşünme çareler vardır

kubilaygul
Şube Müdürü
30 Ağustos 2013 19:04

kardeşim öncelikle sağa sola aldırmadan kendi içinden gelen sesi dinlemelisin, a grubuna hazırlanmak ciddi emek isteyen bir iştir, maddi ve manevi olarak aklında çok fazla soru işaretiyle bu iş olmaz, ama maddi manevi bir sıkıntım yok diyorsan ben de a ya hazırlanmanı tavsiye ederim. amma b yi de yabana atma, birazcık temelin varsa askerden döndükten sonraki 3 ay içerisinde sıkı bir tempoyla çalışabilirsen 85 ve üzeri bir puan da alabilirsin...

seferal
Daire Başkanı
30 Ağustos 2013 19:12

Dostum askerdenders calusman cok zor. kisa don olsan ayri dert uzun donem olsan ayri dert. askerden donuste anca calisabilirsin.ben askerdeyken uyumaya vakit bulamiyordum ))

mukasan
Aday Memur
30 Ağustos 2013 19:22

Askerlikten tırsmaya başladım hocam... Bazıları askerde çalıştım kpss ye şu puanı aldım falan diyorlar, bende bir ümit, ordada çalışırım diye düşündüm...

seferal, 11 yıl önce

Dostum askerdenders calusman cok zor. kisa don olsan ayri dert uzun donem olsan ayri dert. askerden donuste anca calisabilirsin.ben askerdeyken uyumaya vakit bulamiyordum ))

mukasan
Aday Memur
30 Ağustos 2013 19:26

Hocam içimden gelen sesi dinlersem Kpss A nın canını okumak istiyorum... 2014 te olmazsa 2015 de 2015 de olmazsa 2016 da güzel bir makamda 3000 - 4000 maaş almak var... Özel sektörde günde 12 saat çalışıp hayatımı mahvetmek istemiyorum açıkçası...

kubilaygul, 11 yıl önce

kardeşim öncelikle sağa sola aldırmadan kendi içinden gelen sesi dinlemelisin, a grubuna hazırlanmak ciddi emek isteyen bir iştir, maddi ve manevi olarak aklında çok fazla soru işaretiyle bu iş olmaz, ama maddi manevi bir sıkıntım yok diyorsan ben de a ya hazırlanmanı tavsiye ederim. amma b yi de yabana atma, birazcık temelin varsa askerden döndükten sonraki 3 ay içerisinde sıkı bir tempoyla çalışabilirsen 85 ve üzeri bir puan da alabilirsin...

greenflash
Aday Memur
30 Ağustos 2013 20:19

Dostum ben askerdeyken YDS'ye hazırlanırım diye düşünüyordum. Yanımda kitap bile götürmüştüm ama usta birliği beklediğim gibi olmadı ve kısacası hiç çalışmadan YDS'ye girdim. Geldiğimde de yine çalışamadan girdiğim KPSS 2013'de puanım geçen seneye göre sadece 1 puan arttı.

Ancak hayat sürprizlerle dolu. Belki rahat bir birliğe düşersin ve çalışma şansın olur. Sana tavsiyem düşeceğin birlikte gece çavuşu olmaya çalış. O zaman çalışmak için zamanın olacaktır.

mukasan
Aday Memur
30 Ağustos 2013 20:26

Verdiğin bilgi için Teşekkürler Hocam... Gece Çavuşunun görevi nedir ? Sürekli gece nöbet tutmak falan mı ?

greenflash, 11 yıl önce

Dostum ben askerdeyken YDS'ye hazırlanırım diye düşünüyordum. Yanımda kitap bile götürmüştüm ama usta birliği beklediğim gibi olmadı ve kısacası hiç çalışmadan YDS'ye girdim. Geldiğimde de yine çalışamadan girdiğim KPSS 2013'de puanım geçen seneye göre sadece 1 puan arttı.

Ancak hayat sürprizlerle dolu. Belki rahat bir birliğe düşersin ve çalışma şansın olur. Sana tavsiyem düşeceğin birlikte gece çavuşu olmaya çalış. O zaman çalışmak için zamanın olacaktır.

hadibe01
Şef
30 Ağustos 2013 20:50

yok gece nöbeti tutan ark nöbet değişiminde bulunur birde doldur boşaltta dikilir sabaha kadar :) kurma kalo çek bırak tetik düşür 5 kelime falan kunuşuyor kışın gece çavuşu olursan dondun gerçi ben 4 ay gece 2-4 nöbete gittim şırnakta keşke kpss girdikten sonra gitseydin ben öyle yapmıştım 3 kısa bir süre ama mat sıkıntın yoksa diğerleri halledilebilir sıkı bir çalışmayla

mukasan, 11 yıl önce

Verdiğin bilgi için Teşekkürler Hocam... Gece Çavuşunun görevi nedir ? Sürekli gece nöbet tutmak falan mı ?

hadibe01
Şef
30 Ağustos 2013 20:55

nereye düşeceğine bağlı şırnak ya da başka yere düşerse sabaha kadar botu duvara vurmak zorunda kalır donmamak için )

greenflash, 11 yıl önce

mukasan
Aday Memur
30 Ağustos 2013 21:13

Şans ve Nasip diyelim hocam... astek olursam uzun dönem, madem askerliği yaptınız, maaşlar ne durumda, bilginiz var mı

hadibe01, 11 yıl önce

nereye düşeceğine bağlı şırnak ya da başka yere düşerse sabaha kadar botu duvara vurmak zorunda kalır donmamak için )

30 Ağustos 2013 21:46

Hadi canım sende abartma.Ben 2009 da (Çatışmaların bol olduğu yıllarda) Şırnak Yeniaslanbaşar karakolunda uzun dönem tank şöförü olarak yaptım askerliğimi.Yani zorun zorunun zoruydu.Sıkıntılı dönemlerdi.Giderken kuranı kerim ve okumak için 5-6 kitap birde murat kurtun english gramer today kitabını almıştım yanıma.Askere gitmeden önce 3 koli kitap hazırlamıştım.''her koli bir raf'' Babama dedim ki eğer okuma imkanım olursa bu kolileri bana istedikçe gönderirsiniz.Askerliğimin yarısı tankçı olduğumdan gececi olarak geçti. 18:00-06:00 nöbet tutuyordum.Aralarda okudum.Gündüz erken kalkıp okudum hep okudum.Bir sürü hatim yaptım.2-3 ayda bir koli kitap istiyordum.Okuduğumu gönderiyordum.Muratın gramer kitabının özetini çıkardım.Koca bir ajanda tuttu.Ha botu soğuktan mevzinin duvarlarına vurmadım mı ? evet vurdum.Ama elimde yinede kitabım vardı.Tankın içinde fenerle çok kitap okudum.En sadık dostlarım askerde kitaplar ve radyomdu.Radyo sadece trt ve ırak radyolarını çekiyordu :).

Benimle aynı karakolda santralci arkadaşım kpssye hazırlandı.Gececiydi.93 puan aldı gk-gy ten.

Sözün özü herşey sana bağlı kardeşim sen kafana birşeyi koyduysan eğer hiçbir engel seni tutamaz...

hadibe01, 11 yıl önce

hadibe01
Şef
31 Ağustos 2013 10:20

kardeş keşke yazdıkları anlayıp öyle yassaydın nereye düşeceğine bağlı dedim ben rahat yere düşersin soğukta olsa sıkıntı yok

bizde nöbete giderken üzerin aranır öyle gidersin bırak kitabı çayı bile götüremiyorduk zaten götürsende ışık yok nerde okuyacan birde devriye var yakalanırsan :) .....

la sanki bende anlatıyorum sen daha iyi bilirsin sen uuzn dönem yapmışın ben yaptışım 6 ay( 6 yaptım konuşsam altı ay askerlik anlatıırm :))

ben hep derdin allah diğer çocuklara yardım etsin diye uzun dönem arkadaşlara daha çocuklar 20 yaşında neyse boş ver anlıyan anlamıştır.

Lıfeısbeautıful, 11 yıl önce

Hadi canım sende abartma.Ben 2009 da (Çatışmaların bol olduğu yıllarda) Şırnak Yeniaslanbaşar karakolunda uzun dönem tank şöförü olarak yaptım askerliğimi.Yani zorun zorunun zoruydu.Sıkıntılı dönemlerdi.Giderken kuranı kerim ve okumak için 5-6 kitap birde murat kurtun english gramer today kitabını almıştım yanıma.Askere gitmeden önce 3 koli kitap hazırlamıştım.''her koli bir raf'' Babama dedim ki eğer okuma imkanım olursa bu kolileri bana istedikçe gönderirsiniz.Askerliğimin yarısı tankçı olduğumdan gececi olarak geçti. 18:00-06:00 nöbet tutuyordum.Aralarda okudum.Gündüz erken kalkıp okudum hep okudum.Bir sürü hatim yaptım.2-3 ayda bir koli kitap istiyordum.Okuduğumu gönderiyordum.Muratın gramer kitabının özetini çıkardım.Koca bir ajanda tuttu.Ha botu soğuktan mevzinin duvarlarına vurmadım mı ? evet vurdum.Ama elimde yinede kitabım vardı.Tankın içinde fenerle çok kitap okudum.En sadık dostlarım askerde kitaplar ve radyomdu.Radyo sadece trt ve ırak radyolarını çekiyordu :).

Benimle aynı karakolda santralci arkadaşım kpssye hazırlandı.Gececiydi.93 puan aldı gk-gy ten.

Sözün özü herşey sana bağlı kardeşim sen kafana birşeyi koyduysan eğer hiçbir engel seni tutamaz...

mukasan
Aday Memur
31 Ağustos 2013 11:06

Budur üstadım.... İnşallah çalışmalarının karşılığını almışsındır, hocam...

mukasan
Aday Memur
31 Ağustos 2013 11:07

Tabiki anladım hocam, düşeceğin yere bağlı... verdiğin cevaplar için teşekkürler, hocam...

hadibe01, 11 yıl önce

kardeş keşke yazdıkları anlayıp öyle yassaydın nereye düşeceğine bağlı dedim ben rahat yere düşersin soğukta olsa sıkıntı yok

bizde nöbete giderken üzerin aranır öyle gidersin bırak kitabı çayı bile götüremiyorduk zaten götürsende ışık yok nerde okuyacan birde devriye var yakalanırsan :) .....

la sanki bende anlatıyorum sen daha iyi bilirsin sen uuzn dönem yapmışın ben yaptışım 6 ay( 6 yaptım konuşsam altı ay askerlik anlatıırm :))

ben hep derdin allah diğer çocuklara yardım etsin diye uzun dönem arkadaşlara daha çocuklar 20 yaşında neyse boş ver anlıyan anlamıştır.

mukasan
Aday Memur
31 Ağustos 2013 11:09

Üstadım sizde Kamu yönetimi mezunuymuşsunuz, 2009 da askerlik işini hallettiğnize göre, şu an memurmusunuz ve hangi kurumda....

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi