Editörler : crops35
06 Mayıs 2011 12:20

2012 KPSS ye Lise Mezunları Girebilecek mi?

Arkadaşlar uzun zamandır tartışılan fakat bir türlü sağlıklı karar alınamayan konuyu açmak istedim.

2010 itibariyle Lise mezunlarının son kez KPSS ye girebilecekleri söyleniyordu,kesin olarak böyle birşey çalışma varmı?

Lise Mezunları KPSS sınavına birdaha giremeyecek mi?

Bilgisi olanlar lütfen yazsınlar.

06 Mayıs 2011 16:43

kesin bi bilgi değil ama kaldırcaklarını sanmıyorum o kadar lise mezunu var ve devletin kpss sınavıyla aldığı para var sonunda yani sınav yapılırda kadro gülünç olur diye düşünüyorum.

umitttt42
Aday Memur
09 Mayıs 2011 00:24

bi arkadaşım adına bişey sorcaktım ark.lar 2010 kpss ye lise mezunu girip 2011 dede sınıf ögretmenligi mezunu oldu ve 2011 de ögretmenlikten sınava girecek acaba lise düzeyinden girdigi puan ölürmü ögretmenlikten sınava girdigi için yoksa 2 yıl geçerlimi lise düzeyi kpss puanı yardımcı olursanız çok sevinirim

SimaLden
Genel Müdür
09 Mayıs 2011 00:48

"miharbi" şuan için girilemeyeceği konusunda resmi bir açıklama yok.Büyük bir ihtimal 2012 yılında ortaöğretim alanında sınav yapımı gerçekleşecek.

"ümitttt42" 2010 yılında ortaöğretime girdiyse normal olarak puan 2 yıl geçerli olup 2012 yılına kadar devam eder.Fakat bu yıl öğretmenlik için lisans düzeyinden sınava girerse 2010 yılında ortaöğretimden girmiş olduğu sınav geçersiz sayılır ve 2011 de yani bu yıl:) girecek olan sınav sonucu geçerli olur.Yani ortaöğretim değil de lisans düzeyinde aldığı sonuç geçerli olur.

miharbi84
Aday Memur
09 Mayıs 2011 13:17

Benimde tahmin ettiğim gibi Devlet büyük bir gelir kaybına uğramamak için Lise mezunlarının KPSS ye girmesine mani olmayacak gibi görülüyor,fakat şuda bir gerçekki gerek merkezi yerleştirmede gerekse mahalli idarelerin alımlarındaki kadroların çoğu lise mezunlarına ayrılıyor.

Üniversite mezunları dudurken lise mezunlarını almak nasıl açıklanıyor acaba?

Hakkımızda Hayırlısı...

SimaLden
Genel Müdür
10 Mayıs 2011 00:59

:) Şu merkezi ve mahalli idarelerdeki liselilerin kadro sayılarının fazlalığını lise mezunları dışında herkes görüyor.

Çok fazla geriye gitmenize gerek yok en son KPSS-2010/2 merkezi alımı yapıldı.O yerleştirmedeki sayıları karşılaştırın ve söyleminizin ne kadar samimi olduğuyla yüzleşin.

miharbi84
Aday Memur
10 Mayıs 2011 13:04

SimaLden;

"Şu merkezi ve mahalli idarelerdeki liselilerin kadro sayılarının fazlalığını lise mezunları dışında herkes görüyor"yazmışsınız hemde benim yazdığım yazıdaki samimiyetimle yüzleşmemizi istemişsiniz.En küçük örnekle İBB'nin itfaiye eri alımlarına bakmanız yeterli olacaktır.

http://www.medya73.com/haberfx-istanbul-buyuksehir-belediyesi-itfaiye-eri-alimi-ve-sartlari-nelerdir_haber_aktuel-196X-haberi-498425.html

350 ad.personel almış bunların 260 adeti Lise Mezunu.......

Bu yapılan Lisans mezunlarına haksızlık değil mi?

celikdemir
Şef
10 Mayıs 2011 18:19

Kalkmaz kardeşim büyük ihtimal, her sene kalkacak lafı dolanır. 10 ay kala başla çalışmaya sen

SimaLden
Genel Müdür
11 Mayıs 2011 01:59

Bir örnek yetiyor diyorsunuz yani.O bahsettiğiniz ösym nin merkezi ataması dışında kalıyor.Ayrıca bunun gibi kaç tane örnek verebilirsiniz?

Bende kalkıp Lisans bölümünden alımların istatistiğini çıkarsam sizce hangisi ağır basar?

En son bir örnek vereyim mesela KPSS-2011/7 Tarım ve Köyişleri Bakanlığının yapacağı alım.O bahsettiğiniz itfaiye eri alım sayısı ile bunu bir karşılaştırın,bakın bakalım kaç yıllık itfaiye alım sayısına denk gelecek.

Bu böyle uzar gider fakat bölümler arası yapılan sayıların istatistiği Lisansı ağır göstermekte.Daha çok olsun,her bölümden hemde.Herkes burda aynı temenni,beklenti içerisinde.Ama bu tür bölümler arası çekememezliğide bir kenara bırakmak gerek.Herkes neticede memur olma ümidinde,bi nevi kader arkadaşı diyebiliriz.Atanan arkadaşlara hayırlı olsun demek yerine şu bölümden neden bu kadar alınıyorda burdan az alınıyor,onlar neden memur oluyorda biz hala bekliyoruz gibisinden söylentiler üzücü.

hikos530
Aday Memur
29 Ocak 2012 15:08

bu şehir efsanesi bence. çünkü her sene liselilere sınav yapılamayacak deniyor ama her sene sınav yapılıyor ve üniversite okuyanların hakkını gasp ediyorlar nasıl mı? örneğin adam kpss70 punanla başvuru alıyor kpssp3 kpssp94 kpssp96 puan türlarinden bu sınavların denkiği var mı hayır çünkü adam liseden girince 70 net yapınca 90puan lisans seviyesinden girince 60puan alıyor olay ortada. sen olsan lisans okurmuydun? ben şuanki aklım olsa okumazdım. okuyanlarda zaten ders brakıp liseden giriyor. böyle bir adalet anlayıçı adalet midir. soruyorum.

serbest-deli
Müsteşar Yardımcısı
29 Ocak 2012 17:09

hikos liseden 90 almak için 120 soruda 112-113 civarı yapmak lazım sanırım daha öğrenmen gereken çok şey var!

lisanstan 85 ile liseden ise en az 93 ile atanıldığı gibi şeyleri öğrenmen gerek, birşeyi bilmiyorsan söyleme gafletinde bulunma.

mAcArTy41
Genel Müdür
29 Ocak 2012 22:26

serbest-deli... fazla abartma istersen .. 112-113 netle ancak 90 alıyomuşsun buna ancak oha denir

AnGeNehM
Şef
29 Ocak 2012 22:37

bu konu aylar öncesinden kesinleşmişti. Bu senede var. 2014 te olur mu bilinmez.

SimaLden yanlış bilgi veriyorsun dostum.

eğer sınıf öğretmenliğinden henüz mezun olmadıysa kpss ortaöğretim puanı ile tercih edebilir. ama eğer sınıf öğretmenliği lisans kpss ile tercih edeceğim diyorsa mezun durumda olması gerekir. dolayısıyla mezuniyetini aldığında ise kpss ortaöğretim hükümsüz olur.

AnGeNehM
Şef
29 Ocak 2012 22:39

110 net ile 95 te gelebilir 90 da gelebilir.

Standart sapmaya ne kadar takıldığına göre değişir bu durum.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi