Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
11 Ağustos 2012 21:17

kpds ye nasıl hazırlanmalı?

sonbaharda kpdsye gireceğim, nasıl hazırlanmalıyım, hangi kaynaklardan, daha önce ingilizce sınavına girip başarılı olan arkadaşlardan bu konuda yardım istiyorum.

mmradayı
Kapalı
11 Ağustos 2012 21:27

kimse bişey bilmiyo olamaz..

mmradayı
Kapalı
12 Ağustos 2012 10:40

kpds için kaynak önerilerinizi bekliyorum

Okan Yıldız
Aday Memur
12 Ağustos 2012 13:15

hocam hedefiniz kaç? daha evvel hiç girdiniz mi? Düzeyiniz nedir? Hanbi Bölüm Mezunusunuz ? Bunlara göre yani seviyenize gore daha dogrusu size kaynak önerebilirim 97.50 kpds netim geçen yıl sonbahar.. Sorulara cevap verin ona gore de size seviyenize gore kaynak onerebileyim..

yaprak-87
Şef
12 Ağustos 2012 13:32

okan bey araya gireceğim ama benim gibi olanlara da kaynak önerirseniz sevinirm. kpds 40 aldım grammar, çeviri ve diyolog kısımlarını eksiksiz yapabiliyorum. kelime ve reading de eksiğim var. reading i anlıyorum ama sorulara gelince ne istiyor neyi işaretleyeceğim karışıyor. ne önerirsiniz 80 almak için.

kukim
Aday Memur
12 Ağustos 2012 13:38

ben gecen yıl kasım kpdsye girdim 45 aldım.dialog çeviri sorularını yapabiliyorum ama paragrafları anlamıyorum.kursa gitmeden halledebilirmiyim sizce en az 70 almam lazım

jaimemiamor
Aday Memur
12 Ağustos 2012 13:39

Okan yıldız ben de güz döneminde gireceğim.Daha önce hiç kpds'ye girmedim.Uluslararası ilişkiler 4. sınıfım.Düzey olarak ingilizce düzeyinden mi bahsediyorsunuz yoksa kpds dzüeyinden mi?Bir de ben kpds kursuna gitmeyi düşünüyorum.Sizce faydası olur mu?Siz kursa gittiniz mi?Ankara'da önerebileceğiniz kpds kursu var mıdır?

Okan Yıldız
Aday Memur
12 Ağustos 2012 13:46

Arkadaşlar Yarın için elimden geldiğinde uzun bir yazı detaylı bir calısma yazmayı düşünüyorum kendimce yani neye nasl dikkat etmeli tarzında.. Suan baska işlerim var odaklanamam ona acele ile de bir şey cıksın istemiyorum ..

PS: düzey derken de; herhangi bir sınavdan puan ya da kpds puanı.. Çünkü kişiye gore kaynak da değişir .. Kimisi 70 hedefler ona daha kolay seyler onerilir kastırmazsınız; Kimisi A hedefler ki insan zaten 70 i almıstır ona da daha kaliteli zaman alıcı seyler onerisiniz .. Bu acıdan sormustum ..

PersPrensi
Memur
12 Ağustos 2012 13:52

Okan Bey yarın ki ayrıntılı önerilerinizi ben de merakla bekliyorum.

Arkadaşların yazdıklarına benzer türde yardım isteyecektim ama yazdıklarınızdan ötürü gerek görmedim, benim de hedefim en az 80 puan almak nasipse..

a.d.a.y
Aday Memur
12 Ağustos 2012 14:19

..........

mmradayı
Kapalı
12 Ağustos 2012 19:42

sonbaharda gircem, daha önce girmedim, kamu yönetimi mezunuyum.80 puan almak için nasıl çalışmalıyım

anadolu037
Şef
12 Ağustos 2012 19:51

kpdsye bende hiç girmedim hedefim 70-80 arası tavsiyelerinizi bekliyorum

Leigh.Cheri
Aday Memur
12 Ağustos 2012 20:48

merhaba arkadaşlar ben geçen yıl kasımda sınava girmeyi düşündüm önce, geçmiş sınavlara bakınca çok gözüm korkmuştu açıkçası. lise hazırlık okudum sadece, kamu yönetimi mezunuyum ve üni hazırlık okumadım. ingilizcem kötü değildi, bir kursa yazıldım. 2 ay kadar devam ettim ve sonra gereğinden çok vaktimi aldığını düşünerek kpss ye daha fazla zaman ayırmak için kursu bıraktım. mayıs sınavında 85 aldım. tavsiyem bir kursa gitmeniz. iyi bir hoca ve sınıf eşliğinde çalışınca kesinlikle çok yardımı oluyor. kaynak tavsiye edemeyeceğim zira pek iyi bilmiyorum ben hep geçmiş sınavlar üzerinden çalıştım en iyi kaynağın da onlar olduğunu düşünüyorum.

mmradayı
Kapalı
12 Ağustos 2012 21:10

teşekkürler.

akibet34
Aday Memur
12 Ağustos 2012 22:02

istanbul da yaşayan arkadaşlar önerdiğinz dersaneler var mı ??

english time berbat diyorlar.bencede öyle giden arkadaşlarım hiç memnun kalmadı ..

çaça_25
Daire Başkanı
12 Ağustos 2012 22:29

merhaba arkadaşlar.. bende kpds için bir adım attım dün bır kursa yazıldım. kpss den bu dönem istedıgımı elde edemedım bari kpds yi aradan çıkartayım dedım. lise hazırlık gördum ve bı sure birkaç yıl once ing kursuna gıtmıstım. tabi zaman geçtıkce ve kullanmayınca dil köreliyor.. biraz ing üstünde durmaya karar verdım. öncelıkle ılk başta hedefım 70 alabılmek ama yapabılırmıyım bılmıyorum. kelımeden çok eksığım var dolayısyla o olmayınca diğerlerıde pek olmuyor? kelime bılgısı için ne önerırsınız? teşk..

rimesonair
Kapalı
12 Ağustos 2012 23:16

iki kitap söylemek istiyorum bence bu kitaplara çalışmanız yeterli kpds gibi saçma sapan bir sınavdan başarılı olmak için.

kpds şifresi oya özay

cesur öztürk building skills for proficiency

ikinci verdiğim kitapta kelime bölümü var bir kelimenin nasıl ezberleneceğini değil nasıl öğreneceğinizi gösteriyor diyebilirim.

biraz temeliniz olduğunu varsaydım. kolay gelsin.

Huseyinn7
Daire Başkanı
12 Ağustos 2012 23:28

Arkadaşlar bende ingilizce öğrenmek istiyorum. Temelim hiç yok desem yeridir. Lisede filan gördüğümüz ingilizce. Siz nasıl ingilizce öğrendiniz kısaca anlatır mısınız. Kursa gitmek mantıklı ama şuan gidecek durumda değilim.

kukim
Aday Memur
12 Ağustos 2012 23:30

çaça-25

bende sennle aynı durumdayım sanırım.kpss den yeteli puanı alamadıgım için tekrar hazırlanacagım ama o sürede kpds yi aradan cıkarmak istiyorum.aynen lisedeki hazırlık unutuldu ama çok da kötü sayılmaz inglizcem.kelimeleri halledebilsek rahatlayacagız sanırırm

mervegurdal
Aday Memur
13 Ağustos 2012 16:03

Başarılı arkadaşlardan sınava hazırlık aşamasındaki detayları bekliyorum kpds den 65 aldım 70 uzerine çıkamıyorum bir türlü

mmradayı
Kapalı
13 Ağustos 2012 16:59

lütfnnn yardımmm

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi