Editörler : oto-danisman-expert
29 Aralık 2013 22:01

2014 TSK Muvazzaf Subay Alımı

Arkadaslar 2014 yılı Kara Kuvvetlerı Komutanlıgı muvazzaf subay alımı ıcın en dogru bılgıyı verebılecek bırısı varmı cok arastırdım ama herkes baska seyler soyluyor 4 yıllık Turizm işl. ve otelcılık mezunuyum muvazzaf subaylık ıcın ne yapmam gerekır , 2014 yılındakı sınav hakkında bılgısı olan varmı yada yedek subay olarak askere gıdebılırsem subay olarak kalabılırmıyım TSK'da.

bekirars
Aday Memur
29 Aralık 2013 22:08

sen muazzaf subay olmazsın sözleşmeli olabileceğin bile aşikar..askere gidince yedek subay çıkma ihtimali ???..

altuu
Aday Memur
29 Aralık 2013 22:17

Sn Bekirars ilginiz için teşekkurler.Okudugum bolumle alakalı olarakmı subay olamayacagım kanısına vardınız acaba? yedek subaylık cıktıgı takdırde kalma ıhtımalımız varmıdır bılgınız varmı bu konuda.

bekirars
Aday Memur
30 Aralık 2013 15:00

evet okuduğunuz bölümden muvazzaf subay alınmıyor..muvazzaf olabilmen için mühendis , tıp , hukuk gibi bölümleri bitirmen gerekiyo..jandarma ve kara nın düz sınıflarına yani piyade ye başvura bilirsin belki..tabi onlar sözleşmeli..başvuru kitabcığı yayınlanınca bir bak sizin bölümden alıyorlarmı diye..

askerde kalma diye birşey yok diye biliyorum ama sen yinede araştır

her sene format değişiyor..

ussia
Aday Memur
02 Ocak 2014 19:32

Turizm bölümünden muvazzaf alımı yok. sadece sözleşmeli bazı bölümlerinden alım var piyade,personel gibi onlarda kontenjanı çok ama çok az. Orayada çoğunlukla iyi bölüm mezunlarını alırlar. Askerde kalma diye birşey yok. Askerliğin zaten yüzde 99 kısa dönem çıkar. askerliği yaptıktan sonra bu bahsettiğin sınavlara girip şansını denemen lazım lakin dediğim gibi bölümün gereki işin bir mucize.

02 Ocak 2014 20:22

Boşver bunları git bi otelde çalış

altuu
Aday Memur
08 Ocak 2014 08:44

ilginiz için teşekkurler subat ayı ıcınde sınav tarıhlerı bellı olacakmıs sanırım mayısta'da sınav olacakmıs sansımı sonuna kadar zorlayacam sozlesmelıde olsa ordu'da yer almak ıstıyorum tekrar sagolun :)

bekirars
Aday Memur
08 Ocak 2014 20:57

rica ederiz dostum :) kalıcı olmak istersen astsubaylığada başvurabilirsin..

altuu, 10 yıl önce

ilginiz için teşekkurler subat ayı ıcınde sınav tarıhlerı bellı olacakmıs sanırım mayısta'da sınav olacakmıs sansımı sonuna kadar zorlayacam sozlesmelıde olsa ordu'da yer almak ıstıyorum tekrar sagolun :)

srişk
Kapalı
14 Ocak 2014 11:52

hocam şükür ilan verildi

altuu
Aday Memur
14 Ocak 2014 11:53

evet ılan verıldı kendı bolumum acısından sozlesmelı subaylıga basvurabılıyorum

srişk
Kapalı
14 Ocak 2014 12:26

hocam bölüm neydi benim Türk Dili ve Edebiyatı öğret. elinizde kaynak var mı?

srişk
Kapalı
14 Ocak 2014 12:27

bekir hocam hem muvazaaf jandarma astsubay hem sözleşmeli subay ilanına aynı anda başvuru yapabilir miyim?

bekirars
Aday Memur
14 Ocak 2014 18:32

elbette dostum.. subaylığı kazanamazsın :) ast subaylık tutar ona gidersin .. belkide ast tı kazanmazsın subaylığı kazanırsın.. yada kpss :)

srişk, 10 yıl önce

bekir hocam hem muvazaaf jandarma astsubay hem sözleşmeli subay ilanına aynı anda başvuru yapabilir miyim?

srişk
Kapalı
14 Ocak 2014 18:34

Çok teşekkür ederim hocam:)Umarım o üniformayı giymek nasip olur.

bekirars, 10 yıl önce

elbette dostum.. subaylığı kazanamazsın :) ast subaylık tutar ona gidersin .. belkide ast tı kazanmazsın subaylığı kazanırsın.. yada kpss :)

bekirars
Aday Memur
15 Ocak 2014 21:37

rica ederim.. şans artık :)

16 Ocak 2014 15:47

-------------------------------------------------------------------------------

Mustafaakalin
Aday Memur
21 Şubat 2014 07:00

Selamün aleyküm. Tarih son sınıf öğrencisiyim sınav başvurularından yeni haberim oldu

soru kitapçığı temin edebildiniz mi?

Mustafaakalin
Aday Memur
21 Şubat 2014 07:02

İki başvuruda yapabileceğimizi söylemissiniz. Öyle birşey var mı?

xmmdx
Aday Memur
23 Şubat 2014 16:24

Tabloda iktisat isletme ve uluslararasi iliskiler gibi bolumlerde ogretmenlik kisminda bu bolum mezunlarindanda formasyon gibi bir belge isteniyor mu? Kilavuzda bu kisimla alakali birsey bulamadim.. bilen biri varsa bizahmet aydinlatsin... bu arada uli mezunuyum..

göktürkata
Aday Memur
28 Şubat 2014 23:39

formasyon isteniyor ayrıca askerde kalma diye bişşi yok altuu yine aynı sınava gireceksin

hekımım
Şube Müdürü
16 Nisan 2014 21:32

sonuçlar açıklandı olmadı :(

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi