Editörler : Pangaea
28 Temmuz 2012 11:50

standart sapma en fazla kaç puan getirir

mesela ben genel yetenekten fulledim ve başka fulleyen yok. benim bundan karım ne olur

haziranxc
Şef
28 Temmuz 2012 11:56

42 kişi okumuş. bileniniz hiç yok mu

haziranxc
Şef
28 Temmuz 2012 12:08

...

28 Temmuz 2012 12:52

arkadaş şu standart sapma konusuna bir açıklama getirelim de bilen bilmeyen öğrensin bilenlerin de bilgileri tazelensin...

1-standart sapmadan ötürü ekstra bi puan gelmez..

Millet zannediyor ki standart sapma diye bi puan var iyi net yaparsam bana ek puan eklenir böyle birşey yok.

2-her puan eşit değerlidir...

Örneğin matematik testinden herkesin yaptığı bir soruyla hiçkimsenin yapamadığı bir sorunun puan değeri aynıdır...yapan kişi 1 soru değerinde ekstra puan alır...

3-Standart sapma...Adı üstünda standartlardan sapıyorsunuz...Test uygulandıktan sonra standartlardan ( yani aritmetik net ortalamalarından) ( yani yığılma bölgelerinden) pozitif ve ya negatif yönde ne kadar saparsanız...yaptığınız + net kadar + puan, - net kadar - puan alırsınız...dolayısıyla yığılma aralığından uzaklaşmak sizi ya ihya eder...ya da hayal kırıklığına uğratır...

umarım anlatabildim...

ibizammm
Müsteşar Yardımcısı
28 Temmuz 2012 12:55

gkgy yuzde 60

eb yuzde 40 genel agırlıgı

yanı o.4 le gyk

0.33 le eb çarpılır

z puanı bulunur.

sonra ranj ve ss art ort ve kişinin puanının topluca kullanıldıgı bır formulle 100 luk puana cevrılır.

osym nın 2010 yılı acıklamasında var

28 Temmuz 2012 12:58

hocam ranj manj naptın herkes matematikçi istatistikçi değil :))

28 Temmuz 2012 13:02

hazıran canım baya kişi okumus ama senı sallamamıslardır...nedense ınandırıcı degıl fulledıgın

haziranxc
Şef
28 Temmuz 2012 14:14

önce düzgün oku yazdıgımı. mesela diye örnek ver mişim. ne sordugumu anlatabilmek adına. ama genel yetenekten toplamda 1 yanlışım var. heralde senin hayal edemeyeceğin birşey bu. ama genel kültür de bi o kadar berbat. 15 doğrum var.

math-hw
Daire Başkanı
28 Temmuz 2012 14:55

fullenir hocam eğer sayısalcıysan ve sınavın büyük bir bölümünü genel yeteneğe ayırmıssa fulleyebilir, arkadasın da görüldüğü gibi genel kültür yok gibi 15 dogru, ben senin bu dediğini 2010 da hiç hazırlanmadan sınav tecrübesi için girdiğimde yapmıstım haziran, 17 doğrum vardı benim genel kültürden ozman sadece cografyasına birkaç tarihine bakmıstım , genel yetenekten 1er yanlışım vardı :D

bu yıl sınava hazırtlanırken denemelerde vay bea dedim o neti yapamıyorum yetiştirme telasından , neyse ki bu sınavda o sorunu yasamadım

math-hw
Daire Başkanı
28 Temmuz 2012 14:58

ayrıca standart sapma iyi puan getirmez diyen hocam geçen yılın puanlarına baksın , 7-8 puan standart sapma gelmemiş mi ben mi yanlış biliyorum

haziranxc
Şef
28 Temmuz 2012 18:35

bende bu sene hiç çalışmadan girdim işte. sayısalcı oldugum için yaptım o netleri. seneye çalışıp 45 genel kültür yaparsam değmeyin keyfime:) ama eğitim tam bi kabus. nefret ediyorum sözel çalışmaktan:(

math-hw
Daire Başkanı
29 Temmuz 2012 17:07

genel yeteneği fulledim diye çok sevinme genel kültüre vakit ayırmadan onu yapman doğal,seneye hazırlanırken görüceksin ki genel kültürü yetiştirme kaygısı genel yetenek netlerinden düşürüyor, hos seneye sistem ne olur etkisi nekadar olur orası da ayrı tabi

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi