Editörler : Pangaea
«182318241825182618271828182918301831183218331834»

Food engineer1907
Aday Memur
25 Ağustos 2016 03:15

Lütfen puan yüksek alanlar ve puanı düşük olanalar herkes birlik olsun

Arkadaşlar gıda tarım hayvancılık bakanlığında maliye bakanlığında bütçe istenir Bu kadrolar tarım il müdürleri raporları doğrultusunda ihtiyaçlar belirlenir Şimdi ben bunu neden size anlattım diyeceksiniz bakanlığın sitesinde hatırladığım kadarıyla il müdürlerinin 2 su mühendisi 11 veteriner 68 tanesi ziraat mühendisi GIDA MÜHENDİSİ YOK Şimdi bu tarım il müdürleri kadro talebini için sıkıntı olmaz mı sizce arkadaşlar bu sadece twitter yada facebook ile olacak iş değil Bizim bizzat güçlü bir ekip ile sosyal kamouyu oluşturmamız için yasal (legal) yollarla yürüyüş vs ... milletvekilerine ulaşmamız yani kamuoyu oluşturmamız gerekmektedir. Yoksa bakanlık ziraatçı ve veteriner alarak bizim işimiz de 2 ve 3 aylık eğitimlerle sahip olur Bizde izleriz.

ilk etapta 5 bin kadro istiyoruz

seherseherrr
Aday Memur
25 Ağustos 2016 07:38

++++

tarla.bitkileriii
Aday Memur
25 Ağustos 2016 09:23

Arkadaslar bir ziraat mühendisi olarak size hak veriyorum ama biz aynı bakanlığa baglı bölümleriz... Ortak hareket etmemiz sart ancak ozaman ses getirebiliriz.

Azizecays
Şef
25 Ağustos 2016 11:22

bence birimizin bi binanın tepesinden atlıyor olması lazım...

yoksa bu gidişle kimse bizi gömeyecek...

dandik adamın bi tanesine yazdım face'ten. bu vekillerle sürekli görüşme yapan vesaire. ziraat müh branşında beyefendi.

kasımda size atama olmaz diyor

bu ne rahatlık!!

gıdacıgıda
Aday Memur
25 Ağustos 2016 13:18

Hocam bunu kim söyledi? İsmi nedir, kaynağı neymiş? Ayrıca biz birlik olmaya çalıştıkça arkadaşlarımız ortak gruplardan silindi. Gıda mühendisinin g'si geçmiyor görüşmelerde. Temsil heyetimiz kimi görüşmelerde saf dışı bırakıldı. Bakın sağlık bakanlığı 20 Bin alım yapacak bu yıl içinde. GTHB atama bekleyenleri kendi arasındaki çatışmaya devam etsin hala

Azizecays, 8 yıl önce

dandik adamın bi tanesine yazdım face'ten. bu vekillerle sürekli görüşme yapan vesaire. ziraat müh branşında beyefendi.

bu ne rahatlık!!

gıda.pf
Memur
25 Ağustos 2016 15:23

Ortak hareket etmeye çalışıyoruz ama aldığımız haberler bizi iyice yıprattı gerçekten burda hiçbir bölümü kötülemiyoruz sorun bizim kadroların bizim mesleğimiz dışında verilmesi ve size kadro yok gibi komik söylemler yoksa tabiki herkes atansın zaten bunun için çalışıyoruz ama özellikle ziraatçilerin bize destek olması lazım görüşmelerde sadece kendiniz için değil bir kere 400 alım olmuş bir daha görmeye ömrümüz yeter mi diye düşünen bizlere de destekçi olun

tarla.bitkileriii, 8 yıl önce

Arkadaslar bir ziraat mühendisi olarak size hak veriyorum ama biz aynı bakanlığa baglı bölümleriz... Ortak hareket etmemiz sart ancak ozaman ses getirebiliriz.

gıda.pf
Memur
25 Ağustos 2016 15:28

şu iki gündür iyi haberler duymuyorum ne güzel umutluydum adamlar sırf gıdacıların sesi kesilsin diye 400 alım yapmıştır şimdi de saf dışı bırakıyorlarmış bu gidişle memurluk yazacağım olursa tabi.

Azizecays, 8 yıl önce

bu ne rahatlık!!

vassely
Şef
25 Ağustos 2016 16:41

Bakanın çalışma şekli mehdi gibi değil. Ben umutluyum arkadaşlar. Biz çalışmalara devam edelim. Kasımda bizim bakanlığın alımı az oluyo evet ama bu seferde öyle olacak diye bişey yok.

c.koybasi
Aday Memur
25 Ağustos 2016 16:45

Her dönem gıda mühendislerinin motivasyonunu düşürmek için böyle duyumlar, haberler olur, bu 400 kişilik alımda da kimse ihtimal vermiyordu 400 sayısına ama oldu, Faruk Çelik gıda mühendislerine önem veriyor bunu unutmayın arkadaşlar.

gıda.pf, 8 yıl önce

şu iki gündür iyi haberler duymuyorum ne güzel umutluydum adamlar sırf gıdacıların sesi kesilsin diye 400 alım yapmıştır şimdi de saf dışı bırakıyorlarmış bu gidişle memurluk yazacağım olursa tabi.

25 Ağustos 2016 23:04

çok fazla kurcalamaya gerek yok..yurekten rıca edelım. 750 kadro enazından versınler

gıda.pf
Memur
26 Ağustos 2016 23:41

Bizim istediğimiz de bu zaten ama bu giden temsilcilerin bizzat görüştükleri kişilerden face te paylaşmışlardı ordan aldım yazıyı inşallah yüzümüz güler artık ne diyim.

processengineer, 8 yıl önce

çok fazla kurcalamaya gerek yok..yurekten rıca edelım. 750 kadro enazından versınler

27 Ağustos 2016 03:53

eger herseyı ıslerıne gore yorumlarlarsa mıllet susmayın pustukca bınerler. ozellıkle bu donemde

27 Ağustos 2016 03:57

bızı vuran vurdum duymaz..tuzu kuru meslektaslarımız.bana dokunmayan yılan bın yasasın dıyenler!

27 Ağustos 2016 03:59

bu mılletın bıreylerı olarak kurdugumuz devletten yer ıstıyoruz yardım degıl hakkımızı ıstıyoruz .bu

Food engineer1907
Aday Memur
28 Ağustos 2016 10:21

Arkadaşım lütfen bir strateji belirledik ve en az 5 bin kadro diyoruz her ağızdan farklı ses geliyor.

15 gün önce Ankara ekibiyle milletvekil ere ulaşan arkadaşlarda tüm bakanlığa ziraat + veteriner+gıda mühendisi+........ bakanlıktan atılanlar yerine 1500 civarı atama istecegiz dediler cevap yazdım sakın böyle bir hataya düşme dedim Ortak profesyonel gıda mühendisleri birlikte milletvekiler gidelim. En çok mağdur olan biziz dedim. Mesajıma bile dönmedi kişi sonra ne oldu duydum ki ziraatçı arkadaş bunları kullanmış .....Arkadaşlar sıralamam çok çok kötü 2600 civarı ama ben bile ümitim varken derece yapan arkadaşlar hiçbiriniz korkmayın allahın izniyle hepiniz atanacaksınız çünkü söke söke hakkımızı alacağız. BAKANLIKTA 15000 binden fazla ziraatçı var bizde ise son alım ile yaklaşık 2000 tane gıda mühendis var arada 13000 fazla onlar bizden daha ümitli.... Targel projesi yaptılar duyuyorum battık çıktı herkes merkeze kayıyor. merkezde ziraatçı kaynıyor kısa eğitimlerle mesleğimizi gasp ediyorlar.

Arkadaşlar hayvan eti de gıdaya dönüşüyor. tarladaki bitki de gıda ya dönüşüyor. Denizdeki balık ta gıda dönüşüyor sonuçta AMA Meslektaşlarım türkiye de bir tane gıda mühendisi olan il müdürü yok durum çok vahim Onların yöneticileri varsa bizimde allahımız var...

GELİN BİRLİK OLALIM ARKADAŞLAR GEREKİRSE ŞEFFAF BİR PARA FONU KURALIM AVUKAT İLE ANAYASA MAHKEMESİNE KADAR YOLU VAR

EN AZ 5 BİN KADRO İSTİYORUZ.....

processengineer, 8 yıl önce

ruya2107
Kapalı
28 Ağustos 2016 12:34

Benim branş sıralamam 438, alımlarla ilgili daha fazla sesimizi duyurmalıyız. İyi bir şekilde örgütlenme şart, elimizden geldiğince sesimizi duyurmalıyız. Aksi taktir de bu şeklide atanamamaya devam ederiz. Adı Gıda ile başlayan bakanlıkta en çok atanmak bizim hakkımızdır. Şüphesiz ki sesimizi sosyal mecralarda duyurduğumuz sürece bunu pozitif etkilerini de görürüz. Gerekirse öğretmenler gibi bizde eylem yapalım bunun başka çaresi yok. Biz hakkımız olanı istiyoruz ve bunun için çabalamamız lazım. Özel şartları malum, bu şekilde olmasının en önemli nedeni devletin Gıda Mühendislerine yeteri değeri vermemesidir. Yeterince alım olursa özelde çalışmalarına devam etmek isteyen insanlar içinde olumlu olacaktır.

28 Ağustos 2016 13:44

o gıda muhendısı yokmu zıraatcı kullanan oda hakedıyor nasıl kullanılır ya?

28 Ağustos 2016 13:46

gıda muh odası neyapıyor? yardım ısteyelım ankaraya gıdelım celıke mesaj atalım hadıı

Food engineer1907
Aday Memur
28 Ağustos 2016 15:05

2016-2018 GTHB ATAMA BEKLEYEN GIDA MÜHENDİSLERİ PLATFORMU

FACEBOOK ta etkinlik düzenleyen arkadaşlar durumu açıklamış.

ALINTI

Arkadaşlar, hepinize iyi akşamlar. Sedat beyin ortak gruptaki son gönderisini görmüşsünüzdür. Bir yerde dahi gıda mühendislerinden bahsetmemiş.Kendisinin gıda mühendisi düşmanlığı ezelden beri bilinmektedir. Ne yazık ki Ankara etkinliğinde de yaşadıklarımız, gördüklerimiz pek iç açıcı değildi. Ankara çalışması 15 inde başladığı halde, bize 16 sında başlayacağını söyleyerek meclisteki çalışmalara 1 gün geç katılmamıza neden olmuştur. Salı günü, kendisi de dahil kimseyi meclisesokamamıştır, 1 meslektaşımız veteriner hekimlerin yardımı ile meclise girebilmiştir. Ancak şahıs yine rahat duramamış ve arkadaşımızı görüşmelerde saf dışı bırakmaya çalışmıştır. Kendisi tüm branşların atanması için çalıştığını iddia ederek, binlerce kişinin umutlarıyla oynamaktadır. Tek derdi tarım danışmanlarının kadroya geçirilmesidir. Bu kişi asla ve asla gıda mühendislerinin haklarını savunmamaktadır. Ankarada 19 ağustos cuma günü daha önceki alımlarda 400 kadronun bize çok olduğunu sesli olarak dile getirmiştir.Genel grupta eski gönderileri incelerseniz, sözlerime hak vereceksiniz.

Değerli meslektaşlarım, günlerdir bizleri saf dışı etmenin peşinde olan bir grup yönetici var. Sizlerden isteğim mesleğinize sahip çıkın, bizleri saf dışı etmelerine izin vermeyin. Günlerdir bir çözüm bulma çabasındayız, ancak şahıs çözüme yanaşmamıştır. Genel grubu babasının çiftliği sanmaktadır. Kendisine karşı çıkan herkesi gruptan uzaklaştırmıştır. Bunların arasında bizi Ankarada temsil eden meslektaşlarımız da var. Ama asla amacına ulaşamayacak. Eğer bir çözüm bulabilseydik, bunları hiç dile getirmeyecektik lakin başka alternatifimiz kalmamıştır.

arkadaş açıkladığına göre hiç kimseye güvenmeyeceksin kendi işimizi kendimimiz halletmeliyiz.

warpalavas17
Aday Memur
28 Ağustos 2016 15:47

ya bırakın Allah aşkına hepimiz tweterda gıda muhendisi atansın diye tweet atarken daha bi tane gıda mühendisinin başka meslek grubu için tweet attığını görmedim. hepinizin tweet teması veteriner, ziraat mühendisi alınmasın sadece gıda mühendisi atansın diye tweet atıyorsunuz.günahsız adamı suçluyorsunuz burada. Askerde gıda kontrol subayı olarak görev almıştım. veteriner hekim olarak gıda mühendisi arkadaşlarla da çalışma fırsatım oldu adamların soğuk zincirden, hayvansal ürünlerden gram haberi yoktu.Hatta ben olmasam askeriyenin 800 kg kırmızı etini çöpe atacaktı. gidin veteriner hekimlerin ne işyaptığını,nato ordularında neden veteriner hekimlerin görev aldığını öğreninde ondan sonra burada millete tepeden bakın. öyle saçma salak kpss sınavına günde 16 saat çalışıp benden 3-4 tarih sorusu fazla karaladın diye benden üstün olmuyorsun sayın arkadaşım.

son olarak bu ayrımcılığı siz başlattınız . günahsız insanların vebalini öğrenin. Ayrıca açın bakın bi zoonoz hastalık nedir hangileridir falan diye araştırma yapın kendinizi geliştirin sonra tweeterda halk sağlığı diye bağırın çağırın yoksa buradan çok komik görünüyorsunuz.

Food engineer1907, 8 yıl önce

2016-2018 GTHB ATAMA BEKLEYEN GIDA MÜHENDİSLERİ PLATFORMU

FACEBOOK ta etkinlik düzenleyen arkadaşlar durumu açıklamış.

ALINTI

Arkadaşlar, hepinize iyi akşamlar. Sedat beyin ortak gruptaki son gönderisini görmüşsünüzdür. Bir yerde dahi gıda mühendislerinden bahsetmemiş.Kendisinin gıda mühendisi düşmanlığı ezelden beri bilinmektedir. Ne yazık ki Ankara etkinliğinde de yaşadıklarımız, gördüklerimiz pek iç açıcı değildi. Ankara çalışması 15 inde başladığı halde, bize 16 sında başlayacağını söyleyerek meclisteki çalışmalara 1 gün geç katılmamıza neden olmuştur. Salı günü, kendisi de dahil kimseyi meclisesokamamıştır, 1 meslektaşımız veteriner hekimlerin yardımı ile meclise girebilmiştir. Ancak şahıs yine rahat duramamış ve arkadaşımızı görüşmelerde saf dışı bırakmaya çalışmıştır. Kendisi tüm branşların atanması için çalıştığını iddia ederek, binlerce kişinin umutlarıyla oynamaktadır. Tek derdi tarım danışmanlarının kadroya geçirilmesidir. Bu kişi asla ve asla gıda mühendislerinin haklarını savunmamaktadır. Ankarada 19 ağustos cuma günü daha önceki alımlarda 400 kadronun bize çok olduğunu sesli olarak dile getirmiştir.Genel grupta eski gönderileri incelerseniz, sözlerime hak vereceksiniz.

Değerli meslektaşlarım, günlerdir bizleri saf dışı etmenin peşinde olan bir grup yönetici var. Sizlerden isteğim mesleğinize sahip çıkın, bizleri saf dışı etmelerine izin vermeyin. Günlerdir bir çözüm bulma çabasındayız, ancak şahıs çözüme yanaşmamıştır. Genel grubu babasının çiftliği sanmaktadır. Kendisine karşı çıkan herkesi gruptan uzaklaştırmıştır. Bunların arasında bizi Ankarada temsil eden meslektaşlarımız da var. Ama asla amacına ulaşamayacak. Eğer bir çözüm bulabilseydik, bunları hiç dile getirmeyecektik lakin başka alternatifimiz kalmamıştır.

arkadaş açıkladığına göre hiç kimseye güvenmeyeceksin kendi işimizi kendimimiz halletmeliyiz.

Toplam 39314 mesaj
«182318241825182618271828182918301831183218331834»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi