Editörler : swat3410
11 Nisan 2013 11:49

2014 Komiser yardımcılığı çalışma sayfası

Arkadaşlar bu yıl geçti önümüze bakalım. Şimdiden başlamak lazım. Çünkü Konu çok geniş.

capanoglu34
Aday Memur
12 Nisan 2013 17:19

biyolog47 kısa kanunlardan cokmu soru gelıyoda sona bırakalım bıde bısey daha soracam ,85 asilmı

Hüdodooo
Aday Memur
12 Nisan 2013 20:46

İlkönce bu başliği açan arkadaşa teşekkür ederim. Bu sene geçti gitti nasip değilmiş olmadı. Bu gün çok sevdiğim bi komser arkadaşımla konuştum bana aynen biyolog47 arkadaşin söylediklerini söyledi. Bide Ders çalişmak yaşam tarzin olmali dedi. Benim ikinci girişim çok çalişmama ramen geçen senekinden düşük aldim. Ama sinav günü psikolojim hiç iyi değildi birazda ona bağliyorum düşük gelmesinin nedenini. Mehmet akdenizin kitabıni 2 defa bitirdim bide onun soru bankasi var onuda iki defa bitirdim. Daha öncede serdar kurbanın kitabini bitirmiştim. Daha önceki sınavlarda çıkmış soruları ezberledim nerdeyse. İşte hatayı burda yaptim hep ezberleyerek sinava hazirlandim sinavda farkli birazda zor sorulari görünce apışıp kaldım moralim bozuldu neticede kötü sonuç.Ama artık şunu anladim. Biz hep bu kitaplari okuyoruz sorularini ezberliyoruz, halbuki bu yaptiklarimızı herkes yapiyor.ve herkesle ayni puani aliyoruz kazanamiyoruz halbuki bu kitaplarin dişinada çikmaliyiz farkli kaynaklarada yönelmeliyizki diğer insanlardan önde olalim. Ben hiç toplu ders çalışmadim ama toplu ders çalişan kişilerin çoğunun kazandiğini biliyorum. Çünkü tartişarak soru çözünce üstünden baya zamanda geçse akilda kaliyor. Herkesin ilgi alani farkli. Birinin anlamadığı konuyu diğeri çok iyi anlamiş olabiliyor. Bana hak veriyormusunuz bilmiyorum. ben derimki benim gibi bu işe gönül vermiş arkadaşlar geçmişi unutalim. Bundan sonra yapabileceklerimize bakalim. Bi grup kuralim yada bu başlik altinda sorular tartişalim . Hiç bişey kaybetmeyiz. İsteyen arkadaşa telefonda veririm. Yeri gelinca telefonlada soru tartışabiliriz. Ben yeniden çikardim notlarımı kitaplarimi başladim tekrar çalişmaya. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın. Hepiniz Allaha emanet olun.

hak_an
Daire Başkanı
12 Nisan 2013 22:50

Bende 2014 de şayet sınav açılır ise ilkdefa gireceğim benim için ikincisi olmayacak çünkü Güvenlik bilimleri lisans tamalama tüm enerjimi tüketti birkez deneyeceğim o yüzden akıllı mantıklı bir şekilde hazırlanmak istiyorum fakat gördüğüm kadarı ile ilk girişte kazanmak zor gibi mehmet akdenizin kitabını ben de aldım çok beğendim yalın bir biçimde seviyeyi oldukça aşağıya çekerek anlatmaya çalışmış s.k.dursun kitabının daha ilk sayfasını açtığım gibi kapadım yazılar çok küçük ve sık bir biçimde yazılmış konu içeriğini anlatım biçimini incelemeden kafam da bitirdim ben genelde yazarak çalışıyorum acaba çok mu zaman kaybederim bu şekilde sınavı kazanan abilerim acaba bir fikir verebilirlermi

biyolog47
Aday Memur
12 Nisan 2013 23:58

2012 sınavında 85 puan ile yedekte kaldım giremedim bu sene 88 aldım,kısa kanunlardan 20 ye yakın soru çıkıyor(polisi ilgilendiren mevzuat adı altında) tabi daha uzun kanunlar da var polisi ilgilendiren mevzuat adı altında sorulan (karayolları trafik kanunu,kamu ihale kanunu,ETK gibi) tck-cmk-anayasa uzun olduğu ve sadece 25 soru bu 3 ünden çıktığı için bunları en az 2 kere bitirmek lazım ve bunlarla ilgili bol bol değişik kaynaklardan soru çözmek lazım ki pekişsin

capanoglu34, 11 yıl önce

biyolog47 kısa kanunlardan cokmu soru gelıyoda sona bırakalım bıde bısey daha soracam ,85 asilmı

polissssssss
Kapalı
13 Nisan 2013 02:13

arkadaşlar ben bu formu uzun süredir takip ediyorum f tipiymiş şuymuş buymuş bunların arkasına sığınmayalım ha illakı vardır her sınavda olduğu gibi.Ama bizim gibi bu sınava girmesine 2-3 sene kalmış meslektaşlarınızın moralini bozmayın Allah herkesin gönlüne göre versin

cia84
Genel Müdür
13 Nisan 2013 13:49

.arkadaşlar şunu şöyleyeyim siz bu olumsuz yorumları bırakın ve ilk önce yaklaşık bir sene var bu uzun ve güzel bir zaman. Zaman çok deneyelim. Çünkü herkes anlama yeteneği bir değil. O yüzden şimdiden azar azar başlayın. Yaz dönemi sıkıcı geçecektir. Bu yüzden günde bir saat çalışma kış dönemine kadar yeterli. Kışın ise bu süre 4 5 saati bulmalı. Yazılan yorumlardan arkadaşlar istekli ve kendine güveniyor anlaşılan. Hedef 90 olmalı. Bu zor mu değil. Iyi bir çalışma ile ne kadar kolay diyeceğinizi biliyorum. Öncelikle düzenli çalışacaksınız. Kopukluk olmamalı.sayın akdeniz ve kurban dursunun kitaplarıni alın. Akdeniz müdürümüz kısa ve önemli noktalara değinmiş. Akdeniz müdürümüz ise detay vermiş sınavda detay işinize yaşayacak bu yüzden iki kitabı bitirmek hem tekrar hemde farkli yorumları anlamaniza yardımcı olacaktır. Başka kitaplarda hata çok gördüm. Tabi çalıştıktan sonra hataları rahatlıkla buluyorsunuz. Daha sonra. Kpss tarih ve coğrafya kitaplarıni okuyun bu tarih ve genel kültür için yeterli. Ancak son 4 ve gelecek 4 yılın güncel konularıni okuyun. Bu kpss sitelerinde mevcut. Mynet bilgi yapışarında tarih coğrafya genel kültür gibi alanlarda soruları çözün. Konuları iyi anlayın anlamadan soru çözmek veya akabinde soru çözmek ile anladığnızi sanmayın. Unutursunuzyeni gördünüz ve unutacağınız bilgileri ufak kağıtlara yazıp yolda arabada okuyun. Son iki yılın çıkmış soruları referans olsun size ve yaklaşık 30 önemli kanun var çok uzun değil bunları kanundan okuyun. 1 yıl var ve bu dediklerimi 3 kere bitirirsiniz. Kendinize güvenin çalışma ile rahatlıkla olur. Herkes son 3 ay çalışmaya başlayınca siz ikinci tekrarı bitirsiniz ve kafanız rahat olur bol bol soru çözüp anlamadığniz konuyu tekrar okursunuz. Süreleri karıştırmamak için de onları not alarak çalışın. Teşkilatta çok akıllı insanlar var ve seviye yükseldi. RABBIM hayırlı ise gönlünüze göre versin başarılar.telefondan yazdım anlam düşüklüğu olabilir.

dejavu277844
Aday Memur
13 Nisan 2013 16:14

biyolog47 kardeş meb de egitek demişsin burda hangi sorular var

çevik_40
Memur
13 Nisan 2013 16:36

cihan polnette bi yazı var 2013-2017 eğitim planlaması bu seneye yürürlüğe girer mi aceba kursa giriş şartı 5 yıla düşecekti kurs süresi 6 v.s uygulamaya girermi aceba seneye girebiliyorum sınava o zaman şimdiden çalışmak lazım

biyolog47
Aday Memur
13 Nisan 2013 16:56

egitek.meb.gov.tr sitesine gir orda sınavlar diye bir yer var sınav soruları kısmından bizimle alakalı olabilecek bilgi edinme,anayasa,idare hukuku,tarih gibi sorular var onları da çözmenizi tavsiye ederim ayrıca ösym sitesinde geçmiş yıllara ait sorulardan hem anayasa hem hukuk hem idare hukuku ile alakalı sorular var onların da faydası olur tabi konuları iyice okuyup anladıktan sonra.kanunun kendisini okumanızı tavsiye ederim kitaplar hepsini almıyor çünkü,Allah yar ve yardımcınız olsun

dejavu277844, 11 yıl önce

biyolog47 kardeş meb de egitek demişsin burda hangi sorular var

benhayalet
Aday Memur
13 Nisan 2013 18:27

arkadaşlar kazanana hayırlı olsun, kazanamayanın darısı başına. benim 3. girişim bu sefer nasip oldu. bizim hatamız az tekrar yapıyoruz. 2-3 kere kitap okuyarak kazanacağımızı zannediyoruz. malum gruplar olabilir ama çalışanın önünde kimse duramaz. benim nacizane tavsiyem 1-serdar kurban dursun 2-mehmet akdeniz 3- kanunlar. her birini 15 gün içinde bitirip sorusunu çözmeye çalışın. 45 günde bir tekrar yapmış olursunuz. sınava kadar 8 tekrar yaparsınız. aihs - iheb - dağlar - ovalar - akarsular - göller - rüzgarlar - eski yazarlar - entel yazarlar. bunları not çıkarıp, ikiye ayırın her gün bir bölümü okuyun. sorusu olan olursa e mail atsın elimden geldiğince cevaplayım

cia84
Genel Müdür
13 Nisan 2013 20:42

şunu söyleyebilirim kardeşim. Olması muhtemel gözüküyor. Bence çalışmalısın birşey kaybetmezsin. Lakin sınava az bir süre kala duyuru oluyor o zaman da girebilirsin ancak süre az olur bir sene kaybedersin. Diğer türlü ise en fazla alt yapı yapmış olursun. 2010 misyon sınavına da süreyi 4 yıla düşürecekler dedik kimse inanmadi sınav zamanı 4 yıl oldu. Yani sana naçizane tavsiyem 6 ay kala çalışmaya başla günde 4 saat.

realite1
Şef
13 Nisan 2013 21:53

abi senin ders notlarını alabilirmiyiz

benhayalet, 11 yıl önce

arkadaşlar kazanana hayırlı olsun, kazanamayanın darısı başına. benim 3. girişim bu sefer nasip oldu. bizim hatamız az tekrar yapıyoruz. 2-3 kere kitap okuyarak kazanacağımızı zannediyoruz. malum gruplar olabilir ama çalışanın önünde kimse duramaz. benim nacizane tavsiyem 1-serdar kurban dursun 2-mehmet akdeniz 3- kanunlar. her birini 15 gün içinde bitirip sorusunu çözmeye çalışın. 45 günde bir tekrar yapmış olursunuz. sınava kadar 8 tekrar yaparsınız. aihs - iheb - dağlar - ovalar - akarsular - göller - rüzgarlar - eski yazarlar - entel yazarlar. bunları not çıkarıp, ikiye ayırın her gün bir bölümü okuyun. sorusu olan olursa e mail atsın elimden geldiğince cevaplayım

idealist60
Aday Memur
13 Nisan 2013 22:41

Öncelikle sayın cia84 abimi saygıyla selamlııyorum, çünki kendisi polis memuru olarak iki defa Kaymakamlık Sınavını DERECEYLE kazananan bir abimiz fakat mülakatta elendi, kendisini burda görmekten onur duydum , İnsallah bizlere 2014 yılındaki kom yardımcılığı sınavına hazırlık sürecinde rehberlik yapar, abim sayıgılar selamlar Allah başarılarının devamını nasip etsin İnsallah....

cia84
Genel Müdür
14 Nisan 2013 00:54

ALLAH razı olsun kardeşim güzel temenni ve düşüncelerin için. Sizleri de en güzel yerlerde görmekten mutluluk duyacağım çünkü teşkilatın ihtiyacı var sizlere ve bu yolda başarınız için elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. RABBIM gönlünüze göre versin kardeşim hayırlı etsin inşallah. Selam bizden. Saygılarımla.

efe_turan
Aday Memur
16 Nisan 2013 16:29

elinde kaynak -çalışma notları olan arkadaşlar [email protected] adresine gönderebilir mi acaba? şimdiden teşekkür ederim

yener_oztas
Aday Memur
16 Nisan 2013 17:37

arkadaşlar amacım kimsenin moralini bozmak değil emin olun.önümüzde uzun bi süreç var.bu sınava daha önce girip kazanamayan meslektaşlarımızın yanı sıra yeni çalışmaya başlayan meslektaşlarımız da var. artık herkesçe bilinen ve su götürmez bir gerçek olan soru sızdırılması hepimizin moralini bozmakta ve hakkıyla çalışan meslektaşlarımızın hakları da gasp edilmekte... önerim bu sayfada organize olup sayın cumhurbaşkanımıza mail mektup faks vs. elimizden ne geliyorsa ulaşmaya çalışıp sınavın ÖSYM tarafından yapılmasını talep edelim.. ayrıca basından ve internetten takip ettiğim kadarıyla da CHP konya milletvekili sayın atilla kart bu konu üzerine gitmeye çalışmakta.yine aynı yöntemlerle milletvekiline de ulaşıp bu konuyu unutturmayalım... belli bir gün tayin edip adres belirleyelim herkes aynı gün hatta aynı saatte mailini faksını vs. yollasın en azından bu yöntem biraz daha fazla ses getireceği düşüncesindeyim... farklı önerisi olan varsa da belirtsin... tekrar söylüyorum amacım konu saptırmak yada burda tartışmaya girmek değil herkese saygılar

ozad
Kapalı
18 Nisan 2013 16:38

arkadalsr bu fiili calısma süresi 5 yıla ınecek mi yoksa balon mu ?

yener_oztas
Aday Memur
19 Nisan 2013 09:36

lion21 kardeşim ben de zaten sesimizi duyuralım diyorum... başaramasakta deneyelim.. ama anladığım kadarıyla herkes halinden memnun...senden başka cevap yazan olmadı...

albatros51
Memur
21 Nisan 2013 00:38

arkadaşlar memurluğun kıymetini bilin. boşverin komiser yardımcılığını, memurluk gibisi yok emin olu

lion21
Aday Memur
21 Nisan 2013 13:19

yener sen hangi ilde görev yapıyorsun kardeşim? Aslında böyle beraber bi grup oluşturup ders çalışırsak çok iyi olur...

Toplam 255 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi