Editörler : E.Kayı Han
19 Eylül 2013 13:48

! ! ! ! Camii Nakillerine En Güzel Çözüm ! ! ! !

Arkadaşlar !

Malumunuz bizim kurum diğerleri gibi değil. İlla bir mülakat şart. ANCAKbazı kriterler bazı sınavkara getirilirse MEB'deki gibi kim ne vakit nereye gidecek ataması yapilacak mı 15 yıldır köyden şehre gitmeye çalişirken 2-3 yıllık görevliyi alacaklar da yıllarini köyde geçirmiş arkadaşi almayacaklar mi en azindan belli bir standadi olur ve durumumuzu biliriz.

Şöyle ki ;

* Evvela her caminin bir puanı olmalı. O camide görev yapan yıllık puan almalı.

* Her mmezuniyetin puanı olmalı. Düz lise. İhl. Aöf diğer. Aöf ilh. Lisans diğer. Lisans ilh. İkinci üniv. Yüksek lisans. Vs .

* mbsts puanı

* aldığı görevle alakalı ödül puanları

* ve daha bazı şeyler sayılabilir. Meramımı anlatma adına saydım bunları.

Bir de şu konu geçerli olmalı. Bu puanlar + mülakat sadece A ve B gurubu camilerde kullanılmalı. C ve D gurubu camilerde ise sadece puanlar olmalı . Bi arkadaş C gurubu camide 25-30 kişilik camide görev yapıyor da diğer bi C camiinde yapamaz mı. Hangi akıl ile bu arkadaş tekrar sınava tabi tutulur. Yılların imamına hakarettir o sınavı kazanamadın denmesi.

Bir de şu da olmalı elbet. Her nee kadar C gurubu camii de olsa 80-90 hatta daha fazla cemaati olan camiler de A - B gurubu camiler gibi değerlendirip onlarr da bu puanlar haricinde mülakata tabi tutulmalı.

Haydin sendikalar göreve.

Bizler 85-90 puanlarla ilahiyat mezunu olarak memleketlerimizden 700-800 km uzaklara atanıp 40-45 puanla sözleşmelilerin OLDUKLARI YERDE kadroya geçmelerine uğraştığınız gibi buna da uğraşın.

llYOLCUll
Daire Başkanı
19 Eylül 2013 13:57

Bu işten sendikanın bi menfaati yok. Bu hafta bi temsilci çok büyük bi işmiş gibi d sınıfı için mülakat kalksın diye çalışıyoruz dedi. C sınıfı içinde kalksın işe yarayın dedim.. Bu kurumda mülakat kalkması demek, müftülük sendika çalışan ve yöneticilerinin kendilerine kulluk yapacak kimse kalmaması demek. Mülakat kalkar ise müftü milli eğitim müdürü gibi olur ki çoğu öğretmenin hiç işi olmaz milli eğitim müdürü ile. Ee şimdi bizde de kalkar ise kim beylere tereyağı eritecek.....

Kendileri de torpil ile bir yerlere gelen insanlardan torpil in kalkması için çalışmalarını beklemek abes oluyor.

Mesele şube müdürü ataması,,, torpil olmaz ise büyükler nasıl atayacak yakınlarını değil mi.vs vs vs...

kencovi
Şube Müdürü
19 Eylül 2013 14:02

önerinizi destekliyor ve aynen önerinize katılıyorum.

muammerx06
Şef
19 Eylül 2013 14:29

http://forum.memurlar.net/konu/1735276/

muammerx06
Şef
19 Eylül 2013 14:30

YOLCU güzel özetlemiş, sendikanın işine gelmez.

bursa_
Daire Başkanı
19 Eylül 2013 17:09

Sendikalar görev almamışlar için çalisiyo daha çok. Görevde olanlar için yaptigi bi şey yok. Adam ilahiyat mi okumuş. Yüksek lisans mi yapmiş. Hafız mıymış. Ve daha niceleri. Lise mezunu fahriler kadroya geçsin ilahiyat mezunlari o kpss kursu senin o kurs benim diye koştururken. Memleketlerinden yüzlerce km uzaklarda ilahiyat mı okumuşlar. Okusunlar fahriler varr ya. Hafız ilahiyati bitirmiş nice arkadaşlar mı var. 80-85 puanlarla memleketlerjnden uzaklara mi atanmişlar. Olsuuun. Sözleşmeliler var 40-45 puanla OLDUKLARI YERDE kadroya geçecekler var.

Bu sendikalar biraz da bize baksa. Yönleri ne tarafa bunların.

bursa_
Daire Başkanı
19 Eylül 2013 17:11

Sendikalar görev almamışlar için çalisiyo daha çok. Görevde olanlar için yaptigi bi şey yok. Adam ilahiyat mi okumuş. Yüksek lisans mi yapmiş. Hafız mıymış. Ve daha niceleri. Lise mezunu fahriler kadroya geçsin ilahiyat mezunlari o kpss kursu senin o kurs benim diye koştururken. Memleketlerinden yüzlerce km uzaklarda ilahiyat mı okumuşlar. Okusunlar fahriler varr ya. Hafız ilahiyati bitirmiş nice arkadaşlar mı var. 80-85 puanlarla memleketlerjnden uzaklara mi atanmişlar. Olsuuun. Sözleşmeliler var 40-45 puanla OLDUKLARI YERDE kadroya geçecekler var.

Bu sendikalar biraz da bize baksa. Yönleri ne tarafa bunların.

muammerx06
Şef
19 Eylül 2013 17:20

50 yıl sonra bir M.E.B oluruz belki.

amd45
Şube Müdürü
19 Eylül 2013 17:43

aynen ,kişiye özel atama yönetmelikleri gibi.örneğin son görevde yükselmede oldugu gibi, iki yıllık olanlar nasıl oluyor da 4 yıllık statüsünde oluyor, bunu anlayan varsa bir yazıversin

llYOLCUll, 11 yıl önce

Bu işten sendikanın bi menfaati yok. Bu hafta bi temsilci çok büyük bi işmiş gibi d sınıfı için mülakat kalksın diye çalışıyoruz dedi. C sınıfı içinde kalksın işe yarayın dedim.. Bu kurumda mülakat kalkması demek, müftülük sendika çalışan ve yöneticilerinin kendilerine kulluk yapacak kimse kalmaması demek. Mülakat kalkar ise müftü milli eğitim müdürü gibi olur ki çoğu öğretmenin hiç işi olmaz milli eğitim müdürü ile. Ee şimdi bizde de kalkar ise kim beylere tereyağı eritecek.....

Kendileri de torpil ile bir yerlere gelen insanlardan torpil in kalkması için çalışmalarını beklemek abes oluyor.

Mesele şube müdürü ataması,,, torpil olmaz ise büyükler nasıl atayacak yakınlarını değil mi.vs vs vs...

kencovi
Şube Müdürü
19 Eylül 2013 20:54

binlerce din görevlisini yakından ilgilendiren böylesi çok çok ehemmiyetli olan nakil sisteminin,şeffaf hale gelmesi için büyüklerimiz uğraş gösteriyor mu acaba?

amd45
Şube Müdürü
19 Eylül 2013 22:27

büyüklerin daha önemli işleri var dır mutlaka

kencovi, 11 yıl önce

binlerce din görevlisini yakından ilgilendiren böylesi çok çok ehemmiyetli olan nakil sisteminin,şeffaf hale gelmesi için büyüklerimiz uğraş gösteriyor mu acaba?

hafız27
Aday Memur
19 Eylül 2013 22:34

allah için biri bu nakile elarsın

mahmut27
Memur
20 Eylül 2013 14:53

ağaların umrunda mı ki.?bence artık diyanetin varlığı tartışılmalıdır.

bursa_
Daire Başkanı
20 Eylül 2013 17:26

30 cemaatli X (c-d gurubu) camiinde görev yapabilirsin ama yine aynı guruptaki Y camiinde görev yapamazsın sen.

Vaay arkadaş bizim komisyon hocaları neymiş be iki dakikada notumuzu veriyolar.

Bu nedir abi.

A - B gurubu dışında kalan camiler için mülakat da neyin nesi. Bazı özel C gurubu camiler olabilir. Bunlarda daa mülakat olabilir şöyle 80-90 ve üzeri cemaati olan camiler gibi. Ama bu nedirr abi 2 cemaati olmayan bilmem ne camiine bile mülakat yapiliyor.

kütahyaefdal
Şube Müdürü
20 Eylül 2013 18:13

büyükler uğraş verip hazırlıyor da değişmek istemeyen bir kesim var ..mesela ek 5 evrağını incelerseniz yolcu nun söyledikleri hep yazıyor..fakat uygulayan yok..

kencovi
Şube Müdürü
21 Eylül 2013 22:09

aramızda birlik olmadığı sürece hiçbir şey değişmez,değişemez.

kencovi
Şube Müdürü
23 Eylül 2013 23:45

galiba bu konu da kapanıp gidecek.

bursa_
Daire Başkanı
24 Eylül 2013 02:07

C ve D gurubu camilere MEB sistemi istiyoruz. C camiilerinden bazıları istisna tutulabilir.

kencovi
Şube Müdürü
25 Eylül 2013 19:45

daha evvel de yazdım yine aynı şeyi yazıyorum, din görevlilerinden biri nakil sınavında cinnet geçirip ortalığı dağıttığı zaman belki o zaman nakil sistemi değişir.yoksa değişeceğe benzemiyor malesef.

kencovi
Şube Müdürü
27 Eylül 2013 06:44

güncel

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi