Editörler : ayşegül bgm
26 Temmuz 2009 19:09

idrar tahlilimi yorumlucak uzman bi doktor aranıyor lütfen yardımmm...

evet nolur yardım edin apandist mi böbrek mi anlayamadım yarını bekleyemicem uzman bi doktora ihtiyacım var :(((

burcu_ka
Memur
26 Temmuz 2009 19:23

tam idrar tetkiki.......... :

dansite.................... 1.025

leukocytes................. negatif

nitrite.................... negatif

Ph......................... <=5.0

blood...................... negatif

protein.................... 2+

glicoze.................... negatif

keton...................... negatif

urobilinogen............... normal

bilirubin.................. negatif

idrar mikroskopisi......... :

M.Lokosit.................. 2-3

M.eritrosit................ -

m.epitel................... -

sonuçlarım böle bakan doktor kum döküosun dedi ama o kadın uzman değil bugüne kadar da kimseye adam akıllı teşkis konduğu görülmedi zaten bana da acile gittim die denk geldi zaten..şimdi sorum şu sağ kasığımda apandistin olduğu yerde bi fazlalık hissediyorum sağ dizimi kendime çekip oturduğum zaman ağrı daha da şiddetleniyo ayrıca 2 gündür karnımda şişme var..idrarda kimi zaman yanma var kimi zaman yok..2 gündür habire su içiyom ama bana mısın demiyo başka zaman 1 bardak su da wc den çıkmayan ben şimdi ise en fazla 2 kere giriyorum o kadar suya..ağrı bazen apandistin olduğu yerde oluyo zaten genellikle orda da bazen de karnımın göğsümün altında kalan kısmında oluyo..uzun süre ayakta kalmakta zorluk çekiyorum hareket alanım kısıtlanıyo bu ağrı yüzünden..ŞİMDİ RİCA EDİYORUM BU SORUMA UZMAN YADA OPERATÖR DOKTOR CEVAP VERSİNN BENİM NEYİM VARR :(

burcu_ka
Memur
26 Temmuz 2009 19:32

ya okuyup geçceğinize cevaplasanıza..allah muhtaç etmesin kimseyi kimseye...

burcu_ka
Memur
26 Temmuz 2009 20:51

yuhh be 20 kişi okumuş biri bile cevap vermemiş yazıklar olsun...ben böle doktorunn

mydoctor
Memur
27 Temmuz 2009 01:38

uzman değilim ama önemli bişeyn yok c vitamini almalısın.dansiten normal değeri üstünde ama çok endişlenme.tekrar bi kontrole girmen lasm uzman tarafından.

real_doctor
Kapalı
27 Temmuz 2009 13:21

tahlilleriniz normale yakın ama protein çıkması düşündürücü..bir nefroloji uzmanına görünüp 24 saatlik idrar baktırmanızda fayda var..

gülümse:)))
Kapalı
30 Temmuz 2009 15:14

bence uzmana gidin ve bol bol su için ..

anestezistdr
Kapalı
30 Temmuz 2009 19:40

bu tahlile uzman baksa ne oluuur pratisyen baksa ne olur? bişey yok ki bu tahlilde

gülümse:)))
Kapalı
30 Temmuz 2009 23:45

anestezistdr ben dr değilim ama idrarda protein olmasının normal olmadığını biliyorum. önemli bir böbrek hastalığı yada böbrek yetmezliği olabilir. uzmana görünmekte fayda var.

dr_anatolia
Memur
27 Eylül 2009 21:56

harika anamnez vermiş kız:)) ketogulutarat bunu kesin oku bak:)))

malesefki ülkece henüz idrar tahlilinden apendisit tanısı koyacak bir hekimi yetiştirebilmiş değiliz...ancak anlattıklarınızdaki ince ayrıntılardan yararlanarak apendisit olmadığını söylemek zor değil.

öncelikle apendisit ağrısı olduğundan bacaklarınızı kendinize doğru çekmek ağrıya sebeb olmaz aksine sizi rahatlatıcaktır ağrı süreklidir (zaman zaman apandisitin olduğu bölgede olup geçmez) ve sizin anlattığınıza uymayan bir yayılım şekli vardır

ikincisi apendisit olsanız bunu burda soracak durumda olmazsınız:))

3.sü hastanedeki doktorlarımıza biraz güvenelim

_Simeranya_
Kapalı
28 Eylül 2009 12:55

*dr.hygieia* nicki olan Dr.'un Türkiye'de doktor olmak diye bir başlığı ile girdim bu foruma ama açıkçası çok eğlenceli. Hele ki bu başlığı görünce insanın acıma duyguları bir anda taşıyor. Çok şükür sadece idrar tahlili istiyorlarmış. İşiniz zordu yoksa.Ben öğretmenlerle uğraşmayı zor sayardım. Sizde neler varmış :)) Hanım kız, çok sağlıklı bir ablandan tavsiye; Asitli içeceklerden vs. uzak dur, yediğine içtiğine dikkat et. İnsanlarıda tuhaf tahlillerinle bayma. Yazık bunlarda insan ya.

trapezius
Şef
04 Ekim 2009 16:09

burcu_ka espirimi bu.değilse çok komik.espiriyse hiç komik değil.

UzmanPratisyen
Aday Memur
04 Ekim 2009 17:12

idrar tahlilinden apandisit tanısı konuyomuydu yaa arkadslar lütfen kzı da sadece protein kaçağı war buna sebeb viral bişeyde olabilir ilaçta sebeb olabilir ailesel de olabilir...

lütfen hekim arkdslar idarar tahlilinden apandisit tanısı nasıl konur yazsın da öğreneyim...

UzmanPratisyen
Aday Memur
04 Ekim 2009 17:23

ha birde su war yurdum insanı idrar tahlilini bile uzmana yorumlatmak istiyo... eywahh gençliğim çok çaılşmam lazım idrar tahlilini yorumlamak için..:(((((

trapezius
Şef
04 Ekim 2009 17:40

başlığa bak :idrarımı yorumlucak uzman bir doktor aranıyor:))))))devamı dahada komik apandisitmi böbrek mi:)))))) devamını okuyunca koptum zaten.:))ŞİMDİ RİCA EDİYORUM BU SORUMA UZMAN YADA OPERATÖR DOKTOR CEVAP VERSİNN BENİM NEYİM VARR :(

sonrada ilaye etmiş:

ya okuyup geçceğinize cevaplasanıza..allah muhtaç etmesin kimseyi kimseye.yuhh be 20 kişi okumuş biri bile cevap vermemiş yazıklar olsun...ben böle doktorunn...

aynı mantıkla bende sana bi soru soruyorum cevap vermen içinde uzmanlık aramıyorum çünki idrar tahlili yorumlamak kadar kolay.1 hafta kaç gündür bunun cevabıyla dünyanın sonu ne zaman tahmin et.cevaplamazsan senin verdiğin cevap gb ben böyle kişininnn..demek zorunda kalıcam.

idrar tahliliyle apandisit olup olmadığını anlamamızı bekliyosun ya o bakımdan.kimlerle uğraşıyoruz ya.

dr_anatolia
Memur
05 Ekim 2009 04:26

uzmanpratisyen bizde konulur demedikki:))

trapeziusun dediği gibi bomba bir başlık gülsemmi ağlasam mı şaşırdım bende:))

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi