Editörler : "eskiyara"Pangaea
02 Ekim 2010 19:18

İlköğretim Kılık-Kıyafet Yönetmeliği Son hali?

Arkadaşlar öğretmenlerin uyması gereken kılık kıyafet yönetmeliğinin son halini bulamıyorum.Bulduğum yönetmeliklerde öğrenci siyah önlük giyer diyo:)

Bayan öğretmenlere kıyafet konusunda uyarıda bulunduğumda yönetmelik nerde diyolar.gösterdiğim yönetmeliklerde ''siyah önlük giyilir'' ibaresini görünce bu çok eski diyolar lütfen yardım edin son yönetmelik nerede?Meb in sitesinden bulamadım

melankolikim
Daire Başkanı
02 Ekim 2010 19:34

okuyup çıkmayın lütfen faydalı bişeyler yazın:)

hatican
Aday Memur
02 Ekim 2010 19:47

pardon ama neden uyarma gereği duyuyorsumuz bayan öğretmenleri

melankolikim
Daire Başkanı
02 Ekim 2010 19:56

ben bir okulda müdür yardımcısıyım.bayan öğretmenlerden bazıları siyah kot pantolonla geliyo.tırnaklar çok aşırı uzun.giydikleri bluz penye v.s de dekolte omuz hizasında yani kısacası gece elbisesi gibi.dün uyardığımda hani nerde yazıyo dediler.sizce uyarmam gerekmez mi?

hatican
Aday Memur
02 Ekim 2010 20:07

hangi il hocam

hatican
Aday Memur
02 Ekim 2010 20:09

bu arada mudurun umurunda değilse siz neden uğraşıyorsunuz ki, bence abartmayın

melankolikim
Daire Başkanı
02 Ekim 2010 20:17

erzurum

müfettişler geldiğinde ya bana sorarsa bunların hali ne diye.ben idarecilik taslamıyorum ama bazı öğretmenler üniversite hayatlarını ve giyim tarzlarını devam ettirmeye çalışıyo ve hakikaten çok abes görüntüler oraya çıkıyo.

geçenlerde öğrencilerden biri bana gelip öğretmenim bizim öğretmenimizin tırnakları çok uzun mikrop girmez mi? dedi ve hem bize kesin diyo hem de kendisi uzatıyo dediler.buyrun burdan yakın:(

fatih8001
Kapalı
02 Ekim 2010 20:39

Hocam müdürünüzle konuşun durumu anlatın müdürünüz çağırsın uyarsın eğer uyarıdan sonra böyle giyinmeye devam ederlerse sarı zarfları uzatsın müdürünüz

melankolikim
Daire Başkanı
02 Ekim 2010 20:41

saolun hocam ilginiz için teşekkürler

senm82
Yasaklı
02 Ekim 2010 21:38

bu arada caprı gıymek yasakmı yaa ? bu konuda bılgısı olan varmı ?yada kısa kol ?

hatican
Aday Memur
02 Ekim 2010 21:58

kısa kol da yasak değil kapri de, okulumuz oldukca tutucu olmasdına rağmen bizde giyiliyo, ayrıca ben tırnaklarımı uzatmam ama bakımlı insan göruyo cocuklar ne var bunda

hatican
Aday Memur
02 Ekim 2010 22:01

ha ayrıca mufettişler bu tur seylere takılmazlar, okul pis mi temiz mi onun hesabbını sorarlar sana

talkative
Memur
02 Ekim 2010 23:46

bizim müdür sene başında ilk toplantıda yönetmeliği okur..bizim okulda çok dikkat edilio..mesela kapri kesinlikle yasak..yönetmelikte kısa pantolon olarak geçio..kısa kolda haziranın son iki haftası yazı gelince giyilebilio..ama siyah kot falan abartmışlar yani..okadarda değil..ayrıca orda bi örnek teşkil ediyosun sonuçta..biraz dikkat edilmeli bence..mesleğe yakışır giyilmeli ..en azından eteğini yada kumaş pantolununu giymeli yani..ayrıca uzun tırnak konusunda ben öle düşünmüyorum.. şöle bi cevap verebilirdiniz öğrenciye: öğretmenin tenefüste tozla,toprakla oynamıo ve sık sık ellerini yıkayıp,tırnaklarına bakım yapıo ve temizlio..sen bunlara dikkat edemeyeceğin için uzatmamalısın vs..

melankolikim
Daire Başkanı
03 Ekim 2010 00:12

ben de uzatayım bakımını yaparım derse ne olacak.hocam bence ortada bi kural varsa herkes uymalı.ve bir öğrencinin modeli öğretmenidir onu örnek alır.

''Elbise, pantolon, etek temiz, düzgün, ütülü ve sade, ayakkabılar ve/veya çizmeler sade ve normal topuklu, boyalı, görev mahallinde baş daima açık, saçlar düzgün taranmış veya toplanmış, TIRNAKLAR NORMAL KESİLMİŞ OLUR'' buyrun yönetmelik olay bitmiştir.Öğretmen tırnak uzatamaaaz.

hasanceylan
Memur
03 Ekim 2010 00:19

başka sorunu kalmamış adamların.

melankolikim
Daire Başkanı
03 Ekim 2010 00:26

sorun derken?

ahtapot01
Daire Başkanı
03 Ekim 2010 00:29

yav arkdaaşlar siz yapmayın bari yok öğretmenin giyimi modeldir falan öğretmen arkadaşlrımız böle şekilciliğe önem verirse hiç bir zaamn erkek öğretmene de serbest olmaz. ben demiyorum zibidi gibi gelinsin ama aaşın artık bunları doğru bir kazak ve pntolla ben neden derse giremiyim... fransızların çocuklarının azını silmek için buldukları kravt mı beni çocuklrın ve toplumun gözünde büyütecek..

hem o zaaman beden eğit. öğretmenleri çocuklar öğretmen diye görmüyormu ki kıyafetleri eşofmaan amaa saygınlıkları biz tkım giyenlerle aaynı...

bu çocuklar da niyeyse bizim hep kötü yönlerimizi örnek alacak die düşünüyoruz. ben bunca yıl çalıştım öğretmen oldum onu örnek almaz ama içinde beni boğan taakım elbiseyi giymediğim için öğrenciye model olamam öle mi .... yaa bırakın gidin bu kafanın değişmesi lazım..

melankolikim
Daire Başkanı
03 Ekim 2010 00:38

hocam neredeyse dış görünüş önemli değil,önemli olan iç güzelliğidir diceksiniz.yahu ne alakası var şimdi şekilciliğe önem vermenin konumuzla.gitmişsiniz kravatı bile kötülemişsiniz bir anda milliyetçilik duygularınız kabarmış.iyi o zaman topuklu ayakkabı da yasak olsun onu da fransızlar icat etmiş.hatta parfüm de yasak olsun o da fransız icadı.sonra çorap da giyilmesin o da italyan icadı:)

siz bir kazak bir pantolonla derse girerseniz öğrenci de bir şort bir tişörtle gelir.ve bir kuralın olmadığı yerde disiplin olmaz.

ve ben öğrenci kötü yönleri örnek alır da demedim.kötü YÖNLERİ DE ÖRNEK alır.

ahtapot01
Daire Başkanı
03 Ekim 2010 00:43

şekilcilik konuyla alakalı değil sadece bazıları yorumlarında örnek oluyorsa kıyafettimizle demişler onalara tepkimdi yasak olsun demiyorum kıyafet bıraksınlar biz erkeklrde biraz daha rahat edecemiz kıyafetler gipyelim hem çocuklarda tişörtle gelseler nolacak.. sizin üni. hocalarınız derse nasıl geliyordu bizimkiler sivil gelirdi ben hiç mayoyla gitmedim :) ama.. şimdi onlar küçük diyeceksiniz fakat bende diyorum ki alışırlar bi şey olmaz veya bir doktora gittiğinde adam takımmı giyiyor..

hatican
Aday Memur
03 Ekim 2010 09:52

bizim cocuklar zaten sort ve t shirt le geliyo okula, ayrıca dune kadar g.doğuda sıcasktan pişiyoduk kısa kol bölgenin ikliimine göre ayarlanmalı sneklik yani. ben aten sıcaktan mayısmısım bi de uzun kol giyersem derste topluca uyuruz artık

melankolikim
Daire Başkanı
03 Ekim 2010 13:54

doğru ya herkes istediği elbiseyle gelsin.peki bunun standardı ne olacak?

bi öğretmen cemaat tarzı gelsin bir öğretmen turist tarzı.Bir yerde kural olmazsa disiplin olmaz arkadaşlar.her konuda olduğu gibi kılık kıyafette de illa ki şart olmalı.

gelelim öğrencilere.her öğrenci serbest giyinirse elbisesi olmayan nasıl giyinecek.birileri rengarenk giyinirken fakir olan ne giyecek.sizce bu öğrencinin psikolojisini etkilemeyecek mi:(

Toplam 51 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi