Editörler : Pangaea
03 Haziran 2016 15:52

2018 kpss ye çalışmak.....

can sıkıntısından yavaş yavaş matematiğe çalışmaya başladım.antremanlarla matematik konularına bakıyorum 1.kitaptan başladım.umarım faydası olur.

aleya3
Aday Memur
03 Haziran 2016 15:54

varsa çalışmayı düşünen arkadaşlar burda toplanalım.

ogzharita
Yasaklı
03 Haziran 2016 15:54

Allah 1'ini 2 Etsin. Tavsiyelere Uymuyorsun Kabullensen Rahat Edeceksin.

cuntayonetimi
Yasaklı
03 Haziran 2016 15:58

Bence de başlayın 90-115 net aralıgındaysanız. ole olmaz ama once hocaların tum zırva kıtaplarını almalısınız. sonrada orda burda allah razı olsun yazmalısınız onlar ıcın . bakın 90 ustu net yapanlar onlar(50 net anca yaptılar allah rızası diliyorlar).

iyi çalışmalar. :)

aleya3
Aday Memur
03 Haziran 2016 16:07

netlerim 90-115 arası değil daha düşük .bütün kaynaklar hemen hemen birbirinin aynı vala gerçekten çalışanın burda kaynak övecek zamanı yoktur diye düşünüyorum.

cuntayonetimi, 8 yıl önce

Bence de başlayın 90-115 net aralıgındaysanız. ole olmaz ama once hocaların tum zırva kıtaplarını almalısınız. sonrada orda burda allah razı olsun yazmalısınız onlar ıcın . bakın 90 ustu net yapanlar onlar(50 net anca yaptılar allah rızası diliyorlar).

iyi çalışmalar. :)

Simit atsana
Memur
03 Haziran 2016 16:11

aleya3 matematik oneli bence hallet onu basin sikisirsa ben burdayim

aleya3
Aday Memur
03 Haziran 2016 16:18

tamam aslında basit gibi bi soru var ama yapamadım ya da sonuç yanlış, gönderiyorum soruyu.

Simit atsana, 8 yıl önce
aleya3 matematik oneli bence hallet onu basin sikisirsa ben burdayim

UstaYoda1
Yasaklı
03 Haziran 2016 17:00

valla sonuclar acıklansın bende bir işe gırıp

işten gelınce bakacam

ama daha 2sene var bır de sundan korkuyorum

tak bır kpss kalktı derlerse o kadar calısma boşa gider

UstaYoda1
Yasaklı
03 Haziran 2016 17:01

bide gecen sene ekimde basladım mayıs olmasına ragmen son 2 ay koptum ...

oda var şimdi

aleya3
Aday Memur
03 Haziran 2016 17:34

evet sözel dersler için şuan çalışmak mantıksız olur yoda ama mat için mantıksız bi zaman değil helede eksik olanlar için.sınavın kalkma ihtimali biraz düşük gibi 5 yıldır kalacak deniliyor ama sınav hala devam ediyo.bide kalksa bile yine sınav olur sadece adı değişir sadece .

UstaYoda1, 8 yıl önce

bide gecen sene ekimde basladım mayıs olmasına ragmen son 2 ay koptum ...

oda var şimdi

UstaYoda1
Yasaklı
03 Haziran 2016 17:35

ınsallah kalkmaz yanı gercı bana da kalkmaz gibigelıor

ama cok cok azalır alımlar o ayrı konu iş görüşmelerıne gıdıorsn

yıne asgarıden sıgorta şu bu demeye basladılar ..

ınsallah bekledııgm net gelırde bı daha bu stresı cekmeyız

sana kolay gele ..

aleya3, 8 yıl önce

evet sözel dersler için şuan çalışmak mantıksız olur yoda ama mat için mantıksız bi zaman değil helede eksik olanlar için.sınavın kalkma ihtimali biraz düşük gibi 5 yıldır kalacak deniliyor ama sınav hala devam ediyo.bide kalksa bile yine sınav olur sadece adı değişir sadece .

aleya3
Aday Memur
03 Haziran 2016 18:08

tşk yoda hepimize kolay gelsin.

UstaYoda1, 8 yıl önce

ınsallah kalkmaz yanı gercı bana da kalkmaz gibigelıor

ama cok cok azalır alımlar o ayrı konu iş görüşmelerıne gıdıorsn

yıne asgarıden sıgorta şu bu demeye basladılar ..

ınsallah bekledııgm net gelırde bı daha bu stresı cekmeyız

sana kolay gele ..

memur2012eko
Müsteşar Yardımcısı
03 Haziran 2016 20:17

ben varım

bir program yapalım

memur2012eko
Müsteşar Yardımcısı
03 Haziran 2016 20:19

seçim arefesinde yapmazlar gibi hocam

UstaYoda1, 8 yıl önce

valla sonuclar acıklansın bende bir işe gırıp

işten gelınce bakacam

ama daha 2sene var bır de sundan korkuyorum

tak bır kpss kalktı derlerse o kadar calısma boşa gider

aleya3
Aday Memur
03 Haziran 2016 21:13

bencede yapalım bi program memur2012eko müsait olunca yazarsın.

memur2012eko, 8 yıl önce

ben varım

bir program yapalım

03 Haziran 2016 21:34

2018 Kpss'ye girecek arkadaşlar:

1)Ösym uzmanları her zaman bir önceki yıl yaptıkları hatalardan ders alır ve sonraki sene soruları buna göre hazırlar.Bu sene çok da bilinçli olmadan G.Kültür'ü G.Yetenek'e göre daha kolay sordular ve 2018'de bunu dengelemeye çalışacaklardır.2018'de G.Kültür'ün bu seneki kadar kolay olmayacağını ve daha ayrıntıya inen sorular sorulacağını düşünüyorum.Özellikle Coğrafya bu sene kolaydı,bir daha böyle yapmazlar bence.Yine Vatandaşlık,Güncel Bilgiler,İnkılap Tarihi soruları daha ayrıntıya inen sorular olur 2018'de.

2) G.Yetenek'de Matematik'in zorluğu pek değişmez bence 2018'de.Yine kolayca yapılabilecek 7-8 soru olur,diğer Matematik soruları zorlar ve vakit alır.Türkçe ise bir tık daha kolay olur,özellikle paragraf soruları bu kadar çelişkili olmaz,daha net cevaplı sorular olur.

2018'de yine favori kitaplar şunlar olur;

Tarihin Pusulası konu anlatım kitabı.(Gayet düzenli ve yeterince ayrıntılı bir kitap).Soru bankaları her seneki gibi fos çıktıkları için Tarih'ten hiçbir soru bankası bitirmeseniz de olur.

Coğrafya'nın Doktirini konu anlatım ve soru bankası.(İkisi de gayet tatmin edici kitaplar.Bu kitapları yutan Coğrafya'dan rahatlıkla 18'de 15 net yapabilir.)

Vatandaşlık'tan İhtiyaç veya Data'nın konu anlatım kitapları yeterli olur.Yanına tek bir soru bankası almanız size yeter,hep aynı sorular zaten.

Matematik'ten youtube'daki ders anlatım ve soru çözüm videoları tüm kitaplara on basar.

ikmshu
Aday Memur
03 Haziran 2016 22:19

bende hazırlancam.

UstaYoda1
Yasaklı
03 Haziran 2016 22:29

arkdaslar kac net yaptınız ki ?

okahn
Müsteşar Yardımcısı
03 Haziran 2016 22:36

çalışmak için çok erken son 7 - 8 ay bakmak kafi derslere

UstaYoda1
Yasaklı
03 Haziran 2016 22:39

hocam bende 3-4 ay sonra baslanabilir

söyle turkce matı gorduk matematıgı iyi yapamayan arkdaslar anca düzeltirler

her gun 2 saaat bakılsa sınava kadar 55 ın altına dusulmez son 4-5 ayda ggenel kültürle

mis gibi olur

o degılde bu kpss alıskanlık yapıyor :D :D :D sanırım

bunları yazınca benımde hazırlanasım geldi :D

okahn, 8 yıl önce

çalışmak için çok erken son 7 - 8 ay bakmak kafi derslere

okahn
Müsteşar Yardımcısı
03 Haziran 2016 22:45

hocam ben ösym sınavı 2 ay öne çekince çok pis sövmüştüm nasıl yetiştireceğim diye. çokta rahat yetişti hatta çalışmaktan sıkıldım artık. iyikide sınavı öne almışlar dedim ösym'ye haksızlık yapmışım. birde temmuzun sıcağında girmedik o nedenlede iyi oldu mayısa almaları.

türkçe ve mata ben 2 yıl çalışsaydım yine aynı sonucu alırdım. çok çalışanın değil yapabilenin sınavı kpss'ye çok çalışırsın yine o soruları görünce apışıp kalırsın yapamadıktan sonra 3 yıl çalış yine birşey ifade etmiyor. bu benim şahsi görüşüm

benim için kpss'ye ideal çalışma süresi 7 ay :))))

Toplam 355 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi